Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Helló Mindenkinek!

Elnézést, ha rossz helyre írok, de még nem ismerem annyira az oldalt.

Van egy B Vectrám 2.0 DTI, és hozzáértők szerint van benne álló fűtés.

Előre is köszönöm, és ha nem ide kellett volna írnom ezt a témát, akkor nézzétek el nekem.

Üdvözlettel: Szüle Lajos

Űdv. a fórumon :D

Link to comment
Megosztás:

Azt még hozzátenném, hogy ugyanebbe fut bele a GPS antenna vezetéke is, azaz a hátsó ablakfűtés szálait használja GPS antennaként

(Nem GSM!!!!!___ az a tetőn van és nem csatlakozik az egységhez ami a kalaptartón van, hanem előre megy a jobb oldali küszöb végéig.....)

"újonnan egy 8 milliós autóba"----> csak 6 millió, de sebaj majd belejössz.....

B Vekiben volt gyári GPS????? Az hogyan néz ki hogyan működik.

Link to comment
Megosztás:

Nincs!

Még nem dőlt el, mi lesz az autó végleges sorsa, addig nem igazán akarom megbontani. Most ha leveszem a motorháztetőt, akkor mi a frászt csinálok vele? Ázzon egész télen? :D

Sokan a motort akarják vinni de ha azt kiveszem belőle, akkor tutira valami olyan alkatrész szarik be az én autómon, amit tudnék pótolni, másrészt tologassam itt az udvarban motor nélkül? :P

Egyébként a motort azért keresik sokan, s ezt mondják is a telefonban, mert elfolyó hűtővíz miatt besülnek a dugattyúk. Eldurran egy vízcső (mint nálam kétszer) csak nem veszik észre, nem figyelik a vízhőfokot, aztán vége.

Link to comment
Megosztás:

Még nem dőlt el, mi lesz az autó végleges sorsa, addig nem igazán akarom megbontani. Most ha leveszem a motorháztetőt, akkor mi a frászt csinálok vele? Ázzon egész télen? :D

Sokan a motort akarják vinni de ha azt kiveszem belőle, akkor tutira valami olyan alkatrész szarik be az én autómon, amit tudnék pótolni, másrészt tologassam itt az udvarban motor nélkül? :P

Egyébként a motort azért keresik sokan, s ezt mondják is a telefonban, mert elfolyó hűtővíz miatt besülnek a dugattyúk. Eldurran egy vízcső (mint nálam kétszer) csak nem veszik észre, nem figyelik a vízhőfokot, aztán vége.

Hali ! Neked a donor vectrán a motorház tető alatti védő burkolat meg van-e ,ha igen menyiért lehet az enyém ? huh.gif

Link to comment
Megosztás:

Hali ! Neked a donor vectrán a motorház tető alatti védő burkolat meg van-e ,ha igen menyiért lehet az enyém ? huh.gif

Válasz az idézetben: Amíg nem dőlt el, mi lesz a sorsa, addig nem bontom szét. Pár ezer Ft-os cuccokat meg nem szedek le róla. Egyelőre

Link to comment
Megosztás:

Mi a baj a tiéddel?

Múltkor írtam,hogy valaki összeb@szta a motorháztetőm!Elvittem fényezőhöz,azt mondta fényezni kellene,de a jobb oldali sárvédővel együtt,mert

"szerencsére" arra is csöpögtetett az a marha!Ott még nincs felpattogva,felpúposodva,de véleménye szerint fel fog!Javítani nem lehet,40ezrem meg éppen nincs erre!Most azon gondolkodom lefóliáztatom és csak a sárvédőt festetem majd le...Szerinted? :D

Link to comment
Megosztás:

Múltkor írtam,hogy valaki összeb@szta a motorháztetőm!Elvittem fényezőhöz,azt mondta fényezni kellene,de a jobb oldali sárvédővel együtt,mert

"szerencsére" arra is csöpögtetett az a marha!Ott még nincs felpattogva,felpúposodva,de véleménye szerint fel fog!Javítani nem lehet,40ezrem meg éppen nincs erre!Most azon gondolkodom lefóliáztatom és csak a sárvédőt festetem majd le...Szerinted? :D

Ezt is fényezni kellene, mert vannak rajta hibák.

Meg semmi garancia nincsen rá, hogy a színe ugyanolyan. Szóval szerintem nem lennél előbbre.

Nemtudom a sárvédő ívet lefestetted-e, ha nem, akkor én várnék, és együtt csináltatnám meg. Együtt valamivel olcsóbb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Leöntöd sós vízzel? :D

:P :D Meg teletömködtem a sárvédőívet sárral! :D

Lemostam az autót,bekenegettem glicerinnel az ajtóknál a gumit,a zárakat beolajoztam,beállítottam a hűtővíz értékét és

lecseréltem a kerekeket!Közben lecsiszoltam,befújtam féktisztítóval a féktárcsákat is!

Jó anyag ez a glicerin,tavasszal bekentem a téli kerekeket és most levéve a padlásról őket,még szép fekete színük volt tőle!

Átkentem azért őket felrakás előtt is ,most csillog-villog! :D

Holnap után jött volna az Astra,de ömlik belőle az olaj az olajszűrőnél!Nem tudom mi lehet vele!Gyári szűrőt vettem bele,már lecseréltem a gumi tömítést is rajta,de akár finoman,akár nagyon szorítom meg rajta a szűrőkupakot,nyomja kifelé magából! :P

Link to comment
Megosztás:

:P :) Meg teletömködtem a sárvédőívet sárral! :D

Lemostam az autót,bekenegettem glicerinnel az ajtóknál a gumit,a zárakat beolajoztam,beállítottam a hűtővíz értékét és

lecseréltem a kerekeket!Közben lecsiszoltam,befújtam féktisztítóval a féktárcsákat is!

Jó anyag ez a glicerin,tavasszal bekentem a téli kerekeket és most levéve a padlásról őket,még szép fekete színük volt tőle!

Átkentem azért őket felrakás előtt is ,most csillog-villog! :D

Holnap után jött volna az Astra,de ömlik belőle az olaj az olajszűrőnél!Nem tudom mi lehet vele!Gyári szűrőt vettem bele,már lecseréltem a gumi tömítést is rajta,de akár finoman,akár nagyon szorítom meg rajta a szűrőkupakot,nyomja kifelé magából! :P

Én erre való spray-el szoktam befújni a gumikat, de csak azokat, amiket leveszek. Nyárra a télit, télre a nyárit. Persze miután lemostam őket :D

A féktárcsákat meg csiszolja a fékbetét, én biztos nem szórakozom velük :D

Link to comment
Megosztás:

Én erre való spray-el szoktam befújni a gumikat, de csak azokat, amiket leveszek. Nyárra a télit, télre a nyárit. Persze miután lemostam őket :P

A féktárcsákat meg csiszolja a fékbetét, én biztos nem szórakozom velük :P

Ha valamelyik autónkat lemosom,akkor is be szoktam kenni a gumikat,nem csak a téli-nyári csere alkalmával!Lemosom a felnit és 2 perc alatt ecsettel átkenem darabját!Eddig nem repedeztek ki a gumik nyáron sem,így nálam bevált eddig ez a módszer!

A tárcsákat is gyorsan át lehet csiszolni géppel!Sok értelme nem volt,max annyi hogy most nincs rajta "fél centi" rozsda! :D

Link to comment
Megosztás:

A tárcsákat is gyorsan át lehet csiszolni géppel!Sok értelme nem volt,max annyi hogy most nincs rajta "fél centi" rozsda! :D

Csak az első esős párás időjárásig kell várnod, és ugyanolyan rozsdás lesz, mint volt. Ahol nem csiszolja a fékbetét.

Link to comment
Megosztás:

Azt mondod hogy annyira vissza is megy rá a rozsda?Akkor tényleg felesleges volt... :D

Csak azért mondom, mert megfigyeltem, hogy mosás után a féktárcsák súrlódó felületét vékonyan, de jól láthatóan befedi a rozsda. Ugyanezt megfigyeltem, esős, párás fos időben is. Ez persze az első fékezésnél le is megy. De ahol nem csiszolja a féktárcsa, ott nincs mi letisztítsa róla a rozsdát. Ez nem roszdamentes acél, szóval azt csiszolhatod napestig, akkor sem marad rozsdamentes :P

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám G Astra-nál, hogy visszaraktam a gyári Philips CAR400 rádiót és annyit ír ki a kijelzőn hogy SAFE, de nem írja a próbálkozások számát és nem is tudom beütni a kódot. Nincs valakinek valami ötlete hogy mi lehet vele és hogyan lehetne orvosolni a hibát lehetőleg házilag, mert nincs kedvem szervizben kemény ezreseket fizetni érte. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.