Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Astra G TID kijelzője tudja. De azt vettem észre hogy nem azt mutatja mint a kilométer óra hanem 4-5Km/h-val többet, annyit amennyit az útszéli tájékoztató sebességmérők mutatnak.

Mivel nem egy GPS,ami helymeghatározással tudja ezt az infót!Gyárilag vannak programozva,ami alapján a jeladóból érkező adatok után számol!A kilóméter órád is "rossz" értéket mutat ha nem a gyári méretű gumi van az autódon,ugye?!Lehet,hogy az a pontos mérés,ki kellene próbálni egy GPS-el! :lol:

A kíváncsiság kedvéért,milyen méretű gumik voltak az Astrán?

Vectrán nem működik...

Link to comment
Megosztás:

Mondtam én hogy a 200000 ember a hülye aki nem tudja hogy milyen osztályban van a kocsija, és nem a vizsgaállomás dolgozói. KPM-nél kötelezővé tenném, hogy nézzék meg ha megyek vizsgázni. Majd öregapám hívja fel a figyelmét, hogy ez milyen autó nem? Talán le is megy az aknába, és le vizsgáztatja magának az autóját. Meg utánna az okmányirodába is kinyomtatja az új forgalmit. De ők ugye nem hibáztak. Az egész országot ilyenek vezetik, akik nem hibáztak. Ezért tartunk itt. Én mikor mentem vizsgázni, mondtam a srácnak hogy kék matricát adjon. Már írta is az adatlapot mint a kis angyal szó nélkül. ;)

Link to comment
Megosztás:

Menj vissza a vizsgaállomásra és vágd fejbe a vizsgáztatót a rendszámtáblával. :lol: Majd megtanulja ne félj.

Most néztem meg, az én 97'-es vectrámon kék plakett van, az apámék 99'-es G astráján meg piros. Majd műszakinál kérjük az átsorolást.
Link to comment
Megosztás:

Mivel nem egy GPS,ami helymeghatározással tudja ezt az infót!Gyárilag vannak programozva,ami alapján a jeladóból érkező adatok után számol!A kilóméter órád is "rossz" értéket mutat ha nem a gyári méretű gumi van az autódon,ugye?!Lehet,hogy az a pontos mérés,ki kellene próbálni egy GPS-el! :lol:

A kíváncsiság kedvéért,milyen méretű gumik voltak az Astrán?

Vectrán nem működik...

195/65R15 méretű gumi van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Pedig az gyári méret!Na mindegy...

Állítólag minden kilométeróra csal kb. 5km/h-rát. de a tapasztalatom is kb. ez.

Elektronikusnál ez attól függ, hogy van beállítva.

Nekem a 175/70 R14-es kerekekkel 2 km/h-val mutat többet.

A nyári 195/60 R15-ös kerekekkel teljesen pontos.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem tudom fizetős e,de találtam egy ingyenest is!Utána még nem olvastam,ezért ha érdekel ennek utána kell nézni!

Androidos és

Létezik windows ce-s, meg windows mobile-os verzió is más gyártótól. Hirtelen nem találom. Az is jó lenne. Pl egy Wayteq GPS-szel amiben van bluetooth akár még működhet is. Ahogy Seth-nek be van építve, úgy pedig egyenesen állat lenne egy dashboard :lol:

Link to comment
Megosztás:

Létezik windows ce-s, meg windows mobile-os verzió is más gyártótól. Hirtelen nem találom. Az is jó lenne. Pl egy Wayteq GPS-szel amiben van bluetooth akár még működhet is. Ahogy Seth-nek be van építve, úgy pedig egyenesen állat lenne egy dashboard ;)

Majd egyszer kipróbálom :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor egyik ilyen olcsóbb kütyü sem működik rendeltetésszerűen? Multkor linkelt valaki 13000ft-ért egyet, komolyan elgondolkodtam hogy asszonytól azt kérem karira, de így nem merem bevállalni mert ha nem jó akkor aludhatok szenteste a kocsiba! :lol:

Persze. Héten délután jársz felénk, akkor odaadom.
Link to comment
Megosztás:

Már nem tudom ki linkelt az autójáról képeket amin volt egy kis utólagos dobozka, a lényeg az, hogy ukrajnában új szabály lesz a határon és azt az autót is lefoglalhatják ami alkalmas csempészni és emiatt valamilyen átalakításon esett át. Szóval nem árt ha gyorsan leflexeli a jövevényt az autója aljáról ezzel elkerüli a kellemetlenséget :lol:

Wayteq: jó cucc, csak ajánlani tudom ;)

Link to comment
Megosztás:

Már vettem. Tényleg jó főleg ennyi pénzért

Már nem tudom ki linkelt az autójáról képeket amin volt egy kis utólagos dobozka, a lényeg az, hogy ukrajnában új szabály lesz a határon és azt az autót is lefoglalhatják ami alkalmas csempészni és emiatt valamilyen átalakításon esett át. Szóval nem árt ha gyorsan leflexeli a jövevényt az autója aljáról ezzel elkerüli a kellemetlenséget :lol:

Wayteq: jó cucc, csak ajánlani tudom ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.