Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok

Ajtókilincsek színrefújása utólag lehetséges? és ha igen milyen testékkel,és eljárással? Szép ez a metálkék,de a fekete kilincsek kívülről nem tetszenek annyira.. :/

Én is ebben a témában töröm a fejem :lol: Szerintem a sima feketéhez kell valami speciális alapozó, különben nem áll meg rajta a festék.

Egyébként kerestem már sok helyen színre fújt kilincseket, de a kocsim saját színében sajnos nem találtam (Seth nem adod el őket? :D)) ), és többen azt tanácsolták, hogy jó bármilyen színre fújt kilincs, azt már át lehet fújni más színre alapozó nélkül. Namost nekem az udvarban áll egy donor Veki, aminek kék kilincsei vannak. Tavasszal, amikor ki lesz lakatolva a sárvédőív, ezeket egyúttal le is fújatom majd.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Két kérdésem lenne,tudom hogy írtátok már sőt láttam is de most ,hogy kerestem nem nem találtam meg.tehát a kérdésem

a hi-fi tápkábelt akarom a motortérből áthozni valahol a tűzfalnál de nem találok semmi helyet,hol kell?

az ajtókba hogy a legegyszerűbb átvinni a hangszóró vezetéket?

Előre is köszi

-------------

Opel Vectra B Caraván 1998 x18xe

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Két kérdésem lenne,tudom hogy írtátok már sőt láttam is de most ,hogy kerestem nem nem találtam meg.tehát a kérdésem

a hi-fi tápkábelt akarom a motortérből áthozni valahol a tűzfalnál de nem találok semmi helyet,hol kell?

az ajtókba hogy a legegyszerűbb átvinni a hangszóró vezetéket?

Előre is köszi

-------------

Opel Vectra B Caraván 1998 x18xe

A motorház nyitó bowden ahol bemegy ott mellette van 1 legumizott lyuk szerintem ott a legegyszerűbb

Link to comment
Megosztás:

Az már át van vive az ajtókba, miért akarod még egyszer?

A kábelezés elég gyenge egy komoly hifihez, és az autó rendszerétől teljesen független kell hogy legyen,mert

sokkal szebb hangminőséget kapsz.Nekem például egy vezetékre van kötve a magas és a mély hangszóró is,ami nem jó

sem hangzásilag sem terhelés szempontjából.Ha szettet raksz be a hangváltótól kell hogy menjen a kábelezés,

ezért kell külön bevinni.Ez tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

A kábelezés elég gyenge egy komoly hifihez, és az autó rendszerétől teljesen független kell hogy legyen,mert

sokkal szebb hangminőséget kapsz.Nekem például egy vezetékre van kötve a magas és a mély hangszóró is,ami nem jó

sem hangzásilag sem terhelés szempontjából.Ha szettet raksz be a hangváltótól kell hogy menjen a kábelezés,

ezért kell külön bevinni.Ez tapasztalat.

Egyébként gyárilag két ér megy be az ajtóba a hangszóróhoz. Ezt rákötöd hangváltóra, arról pedig megtáplálod a magas és a mély hangszórót. Ehhez feltételnül nem kell új kábelezés.

Ezek a vezetékek egy csatlakozóval meg vannak szakítva. Viszont ha új kábelezést akarsz, akkor ez nem lenne szerencsés, egy módja van, át kell fúrni olyan helyen az ajtó kábelcsatlakozó dugaszát, és aljazatát, ahol épp nincsen érintkező, és ott átvezetni a megfelelő vezetéket. Nem lesz könnyű ilyen helyet találni, főleg ha villanyablak, villanytükör, meg légzsák is van az ajtóban.

Elég tákolmány jellegű a dolog, viszont hangzásilag így fogod elérni a legjobb eredményt.

Mondjuk én biztos nem vacakolnék vele :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez szép és jó de az egy dolog, hogy lecseréled a kábelt de ugyanott fog futni továbbra is a többi között pláne az ajtóhoz.

Szerintem az nem baj,hogy ugyanott fut a kábel nem csinálhat semmi rosszat.A régebbi autómnál is ott ment és

nem vettem semmi különbséget észre,de ott egyszerűbb volt a vezetékek között behúzni a kábelt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az nem baj,hogy ugyanott fut a kábel nem csinálhat semmi rosszat.A régebbi autómnál is ott ment és

nem vettem semmi különbséget észre,de ott egyszerűbb volt a vezetékek között behúzni a kábelt.

Nem? generátor zaj? Persze azt főleg RCA kábelen jelentkezik de zavarhatja. Ha vastagabbat kötsz be az eredetinél nem árthat ugyanakkor nem hinném, hogy egy átlag 16 centis hangszóróhoz ne lenne elég a gyári kábel (nálam elég is, próbáltam másikkal is csak simán a fejnél rádugva és úgy, hogy az ajtóban lévővel, zéró eltérés pedig nálam az összes hangszóró erősítve van.

Link to comment
Megosztás:

Nem? generátor zaj? Persze azt főleg RCA kábelen jelentkezik de zavarhatja. Ha vastagabbat kötsz be az eredetinél nem árthat ugyanakkor nem hinném, hogy egy átlag 16 centis hangszóróhoz ne lenne elég a gyári kábel (nálam elég is, próbáltam másikkal is csak simán a fejnél rádugva és úgy, hogy az ajtóban lévővel, zéró eltérés pedig nálam az összes hangszóró erősítve van.

Semmi zaj ,eddig sosem találkoztam ilyennel,pedig egy-két autót bekábeleztem.Az RCA kábelek a minőségik árnyékoltak,azért nincs zaj.

Hangszóróvezeték lehet,hogy elég a gyári is de én nem szeretem,jobb ha tudom hogy mit és hogy kötök be,a rendszerbe,

de ez csak az én meglátásom.

Link to comment
Megosztás:

Boldog, sikerekben és örömteli pillanatokban gazdag új évet kívánok minden tisztelt Cartársnak! A check engine lámpa derengésétől mentsen meg mindannyiunkat az Isten! :icon13:

:D :devlish: Meg a megnyúló szilentektől! :devlish:

Boldog Új Évet és köszönöm az egész évi segítséget,ötleteket és tippeket mindenkinek!Igazán sokat segítettetek idén is! :lol:

Most pedig megyek és nagyon durván bedurrantok! :icon13: Remélem jövőre mindenkivel ugyan itt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.