Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

ez annak a hivatalos része volt amit a hiradóban láttam hogy megköszönték a szilveszteri szolgálatotokat? vagy vmi más?

Ez volt.

Csak nem tűzoltó vagy? :devlish:

Dede... :icon13:

Azám akár még hatvanötévesen is lépcsőn fog futni felfelé mint egy 20 éves!! -Mást nemírok mert off lessz. :lol:

Bocs zozor de ezt nem tudom ép ésszel megélni, áá haggyuk :D

Hát most (jelen állás szerint) úgy néz ki, hogy márpedig 56 évesen könnyített szolgálatra mehetek- vagyis amíg a nyugdíj korhatárt el nem érem.

Persze ha addig bírom, ha nem, akkor viszlát... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Tudom ám ugyanez a cipő nekünk is

De ezzel azt akarom mondani, hogy az összes eddigi kedvezményt eltörölték, ami eddig volt, csak ezt sokan nem hiszik el. Igaz hogy van jónéhány 4x-5x éves nyugdíjas tűzoltó, de nem ez az általános, csak ez maradt meg az emberekben. Én nem a korai nyugdíj miatt mentem tűzoltóknak (ezt sem hiszik el többen, de mindegy), mert akkor nem 31 évesen szereltem volna fel. ha meg nem tudod teljesíteni az eves fizikai felmérőt, vagy ami 3 napja életbe lepett, vagyis ha pl. vki névtelenül is feljelent pl. rágalmazásért, vagy hogy nem megfelelően

viselkedek szolgálaton kívül (hivatáshoz méltatlanul), azonnal megszunteik fegyelmi eljárást indítanak ellenem. Szóval nem egyszerű, de akkor is ezt szeretném csinálni... :lol:!

Ja es nem panazkodok, csak leirtam :D

Link to comment
Megosztás:

Duplaztam... :D

Aki nem az irodában tölti le a 25 évét,hanem a baleseteknél segít és olyan szörnyű dolgokat lát mint Ti,az 25 év után megérdemelné a nyugdíjat!Kevés a tisztességesen dolgozó ember és ezeknek az adóját bizony most ti fizetitek ki a plusz évekkel! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Aki nem az irodában tölti le a 25 évét,hanem a baleseteknél segít és olyan szörnyű dolgokat lát mint Ti,az 25 év után megérdemelné a nyugdíjat!Kevés a tisztességesen dolgozó ember és ezeknek az adóját bizony most ti fizetitek ki a plusz évekkel! :lol:

Aki el tud menni a nyugdíja mellett feketén dolgozni, annak nincs szüksége korai nyugdíjra. Szóval meg lehet köszönni ennek a rétegnek a korai nyugdíj eltörlését.

45-éves kortól, a munkával eltöltendő még 15-öt igazán ki lehet bírni irodában, a fiatalok oktatásával, tapasztalatok átadásával, ne adj isten a gépek, eszközök karban tartásával.

Link to comment
Megosztás:

Aki el tud menni a nyugdíja mellett feketén dolgozni, annak nincs szüksége korai nyugdíjra. Szóval meg lehet köszönni ennek a rétegnek a korai nyugdíj eltörlését.

45-éves kortól, a munkával eltöltendő még 15-öt igazán ki lehet bírni irodában, a fiatalok oktatásával, tapasztalatok átadásával, ne adj isten a gépek, eszközök karban tartásával.

Lehet, h demagóg vagyok, de ez szerintem sem igazságos. Rengeteg olyan szakma van, amit szintén kínkeserves 60-65 évesen végezni, őket mégis mindenki nagy ívben lesz@rja. Szerintetek pl. egy ácsnak leányálom szélben-fagyban 60 évesen fent kapaszkodni a tetőn? De mondhatnám akár az ápolónőket is. Szerintetek mennyire egyszerű elhasznált testtel gondoskodni egy magatehetetlen ápoltról, forgatni, kitakarítani a mocsokból, v látni meghalni? De szerintem még jópár szakmát lehetne említeni... Náluk miért nincs korai nyugdíj??? Erre válaszoljon valaki...

Link to comment
Megosztás:

Lehet, h demagóg vagyok, de ez szerintem sem igazságos. Rengeteg olyan szakma van, amit szintén kínkeserves 60-65 évesen végezni, őket mégis mindenki nagy ívben lesz@rja. Szerintetek pl. egy ácsnak leányálom szélben-fagyban 60 évesen fent kapaszkodni a tetőn? De mondhatnám akár az ápolónőket is. Szerintetek mennyire egyszerű elhasznált testtel gondoskodni egy magatehetetlen ápoltról, forgatni, kitakarítani a mocsokból, v látni meghalni? De szerintem még jópár szakmát lehetne említeni... Náluk miért nincs korai nyugdíj??? Erre válaszoljon valaki...

Nagyon igaz....

Csak ez olyan szinten kib@sz@s, hogy sokan direkt azért mentek rendőrnek/tűzoltónak, hogy korai nyugdíjazással végezzenek,, aztán itt van párom faterja aki határőr volt, ha nem szűnik meg náluk akkor már 5 éve nyugdíjas lenne de átvették rendőrnek és jelenleg ő is startol a 65 felé...

Egyébként a gond a nagy szakadék volt, rendőrök 40 évesen nyugdíjasok és mennek biztonsági őrnek ezzel is mástól véve el a munkát (gondolok itt olyanra aki még nem nyugdíjas) és akik azért korábban mentek el szép kis nyugdíjat kapnak. És majd 10 millióan vagyunk nem csak páran ebben az országban.

(Rendőr, tűzoltó közeli ismerős van, mentős is volt még 1 hónapja de felmondott (minimálbér közeli fizu, 0 ft cafeteria, sok melóm, felelősség, kiment németbe és most havi 400-at keres, persze kint is meg kell dolgozni érte de legalább azzal a fizuval ha hazahozza itthon lehet haladni valamire).

Link to comment
Megosztás:

Aki nem az irodában tölti le a 25 évét,hanem a baleseteknél segít és olyan szörnyű dolgokat lát mint Ti,az 25 év után megérdemelné a nyugdíjat!Kevés a tisztességesen dolgozó ember és ezeknek az adóját bizony most ti fizetitek ki a plusz évekkel! :lol:

Hát ezaz, ez mindenkire vonatkozott, a 8 órásokra is.

Aki el tud menni a nyugdíja mellett feketén dolgozni, annak nincs szüksége korai nyugdíjra. Szóval meg lehet köszönni ennek a rétegnek a korai nyugdíj eltörlését.

45-éves kortól, a munkával eltöltendő még 15-öt igazán ki lehet bírni irodában, a fiatalok oktatásával, tapasztalatok átadásával, ne adj isten a gépek, eszközök karban tartásával.

Az első részével egyetértek!

A másodikkal kapcsolatban, sajnos nincs annyi hely, ahány "igény" (elérve egy bizonyos kort) lenne... Mert az is munka, azt is lehetne csinálni ha már 50 felett jár az ember.

Link to comment
Megosztás:

Itt csak az lesz az érdekes, hogy ha megnézem a jelenlegi rendőröket/tűzoltókat a városunkban mind az a 25-35-ös korosztály, tehát ezek kb egyszerre lesznek "öregek" de akkor ki fog a tetőre mászni? És ki fut a késes bűnöző után a kukoricásba? Mindenkinek.... a törédékének sincs "irodai" munka... szóval ezt így véghezvinni, hogy na akkor mától 65... elég meredek, valami fokozatosság vagy életkor/ledolgozott évek számának figyelembe vétele vagy valami ilyesmi nem ártott volna.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, h demagóg vagyok, de ez szerintem sem igazságos. Rengeteg olyan szakma van, amit szintén kínkeserves 60-65 évesen végezni, őket mégis mindenki nagy ívben lesz@rja. Szerintetek pl. egy ácsnak leányálom szélben-fagyban 60 évesen fent kapaszkodni a tetőn? De mondhatnám akár az ápolónőket is. Szerintetek mennyire egyszerű elhasznált testtel gondoskodni egy magatehetetlen ápoltról, forgatni, kitakarítani a mocsokból, v látni meghalni? De szerintem még jópár szakmát lehetne említeni... Náluk miért nincs korai nyugdíj??? Erre válaszoljon valaki...

Hát lenne pár szakma, bizony. A választ meg én sem tudom...

Nagyon igaz....

1.Csak ez olyan szinten kib@sz@s, hogy sokan direkt azért mentek rendőrnek/tűzoltónak, hogy korai nyugdíjazással végezzenek,, aztán itt van párom faterja aki határőr volt, ha nem szűnik meg náluk akkor már 5 éve nyugdíjas lenne de átvették rendőrnek és jelenleg ő is startol a 65 felé...

2.Egyébként a gond a nagy szakadék volt, rendőrök 40 évesen nyugdíjasok és mennek biztonsági őrnek ezzel is mástól véve el a munkát (gondolok itt olyanra aki még nem nyugdíjas) és akik azért korábban mentek el szép kis nyugdíjat kapnak. És majd 10 millióan vagyunk nem csak páran ebben az országban.

3.(Rendőr, tűzoltó közeli ismerős van, mentős is volt még 1 hónapja de felmondott (minimálbér közeli fizu, 0 ft cafeteria, sok melóm, felelősség, kiment németbe és most havi 400-at keres, persze kint is meg kell dolgozni érte de legalább azzal a fizuval ha hazahozza itthon lehet haladni valamire).

1. Pontosan, ilyen sok helyen van!

2. És most hívják vissza őket, a nyugdíjukat szüneteltetik, mert nincs elég, kellő tapasztalattal rendelkező rendőr.

3. Nálunk eddig 3-an számoltak le, közülük 2-en mentek külföldre, további 3 fő tavasszal megy el, ráadásul létszámstop van áprilisig, addig mi sem nagyon megyünk szabira...

Link to comment
Megosztás:

Itt csak az lesz az érdekes, hogy ha megnézem a jelenlegi rendőröket/tűzoltókat a városunkban mind az a 25-35-ös korosztály, tehát ezek kb egyszerre lesznek "öregek" de akkor ki fog a tetőre mászni? És ki fut a késes bűnöző után a kukoricásba? Mindenkinek.... a törédékének sincs "irodai" munka... szóval ezt így véghezvinni, hogy na akkor mától 65... elég meredek, valami fokozatosság vagy életkor/ledolgozott évek számának figyelembe vétele vagy valami ilyesmi nem ártott volna.

Hát nem is nagyon volt erről megkérdezve senki.

De szerintem ezt itt hagyjuk abba, nehogy átessünk a politikai oldalra.

Akkor is ezt akarom és szeretném csinálni, de ki tudja meddig bírom, remélem még sokáig! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem is nagyon volt erről megkérdezve senki.

De szerintem ezt itt hagyjuk abba, nehogy átessünk a politikai oldalra.

Akkor is ezt akarom és szeretném csinálni, de ki tudja meddig bírom, remélem még sokáig! :lol:

Itt ugrik be az a része,ami nálunk is van!A 55-60 éves embernek is ugyan olyan tesztet kell elvégeznie és megfelelnie a felmérőkön,egészségügyi vizsgálatokon mint a 20 évesnek!Persze egy kis engedmény van de,könnyített munka nincs!Max átképzés!55-60 évesen????Ha nem felelsz meg,mehetsz a munkaügyibe a segélyért mert kirúgnak!35-40 év munkaviszony után...

Link to comment
Megosztás:

Van ám már itt nem kis OFF! :D :devlish: De akkor már én is hozzáteszek pár sort :devlish: . Van ismerősöm aki börtönőr volt. Negyen valahány évese nyugdíjas, köszöni szépen jól van, kap 140 körüli nyugdíjat, meg vagyonőrködik mellette egy százasért :lol: Rendőr ismerősömmel meg párszor már összevesztem ezen, mert ő azért is ment rendőrnek, hogy hamar nyugdíj mellette munka stb. Na ő(k) pofára estek, és őszintén nem is sajnálom. Tűzoltó ismim is így járt. Kb évente ha négyszer vonul, azonkívül fociznak, csocsóznak, biliárdoznak stb. Na őt sem nagyon sajnálom.Maradhat keményen melózni. Persze NEM minden hasonló területen dolgozó ember ilyen. Ezek saját tapasztalatok. De amíg a harminc éves emberek munkanélküliek, addig a (nagyja) ne menjen negyven évesen nyugdíjba, és utána meg mellette dolgozni.

Link to comment
Megosztás:

A hónapban még én is megyek egyre :D

Na, nemsokára megyek sógorhoz, előkészületeket teszünk a holnapi disznóvágásra.

Vagyis ma csak pakolunk, mielőtt még valaki az elvetendő ivászatra gondol-bár este még bármi is lehet ugye... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A hónapban még én is megyek egyre :devlish:

Nem OFF ez,"egyéb csevegés"! :D kb 10 éve nem voltam disznóvágáson,de már hiányzik a maga sajátos hangulata!

Hajnali pánika (a folyékony pulóver) forralt bor,a sok röhögés.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Évente általában kétszer megyek. Hajnal 2:30-3:00-kor kelek. Akkor egy pálinka. Utána mikor jön a hentes még egy, aztán mikor megyünk be a disznóhoz,bátorítónak még egy. Gondolhatod...... :devlish:

Nem OFF ez,"egyéb csevegés"! :D kb 10 éve nem voltam disznóvágáson,de már hiányzik a maga sajátos hangulata!

Hajnali pánika (a folyékony pulóver) forralt bor,a sok röhögés.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Évente általában kétszer megyek. Hajnal 2:30-3:00-kor kelek. Akkor egy pálinka. Utána mikor jön a hentes még egy, aztán mikor megyünk be a disznóhoz,bátorítónak még egy. Gondolhatod...... :devlish:

Amíg a nagyszüleim falun laktak,egy párat átéltem! :D Hóban,sárban kifejezettem a kedvencem volt amikor valakit kétszer körbehúzott a disznó

az ól előtt a kertben!Mindig több embert kellett hívni,mert voltak akik túlbátorították magukat már előtte és ülni is nehezen tudtak nem hogy állni! :devlish:

Jó volt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Évente általában kétszer megyek. Hajnal 2:30-3:00-kor kelek. Akkor egy pálinka. Utána mikor jön a hentes még egy, aztán mikor megyünk be a disznóhoz,bátorítónak még egy. Gondolhatod...... :icon13:

így kell ezt csinálni pontosan így! De az sem baj ha mindent kétszer jól átgondol az ember - a biztonság kedvéért még egy-egy kis jó HP kiséretével.

A segítség egy jő "böllér" mellett úgyis csak a megfogásig kell, majd esetleg mosogatni :D :devlish: :devlish:

mert voltak akik túlbátorították magukat már előtte és ülni is nehezen tudtak nem hogy állni! :D

Jó volt... :lol:

viszont akkorra már elég viccesen tudnak beszélni-agonizálni. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.