Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

És még valami ami fontos, valaki esett át hengerfej tömítés cserén? Drága mulatásg?? Neki lehet kezdeni itthon is vagy inkább a szerelőre bízzam a dolgot??

Nekem egy éve volt ilyen gondom. Nem lehetetlen otthon megcsinálni, de én nem szenvedtem vele, inkább szerelőre bíztam. Hengerfej felújítással együtt 65 e Ft volt.

Link to comment
Megosztás:

Igen, rendesen átnéztük az a probléma :) Köszönöm!! Meg is rendeltem a felső 1000 alsó 900ft :)

Hátsó lengőkarszilent cserén esett már át valaki?? Hétvégén esnék neki szétbombázom a kocsit, agy, szilet csere, hűtőtartó bak csere :)) Rendbehozom a drágát :)

És még valami ami fontos, valaki esett át hengerfej tömítés cserén? Drága mulatásg?? Neki lehet kezdeni itthon is vagy inkább a szerelőre bízzam a dolgot??

Én még nem,de az autóm többször is! :D Kereszt vagy hosszantit akarsz cserélni,vagy a 4,esetleg a 2 darabosat?

A hosszantit elég gáz cserélni,de ha spórolni akarsz a munkával,akkor egyszerre cseréled mind a hatot!(persze ha rosszak)

Otthoni cserének csak akkor állj neki,ha van hozzá felszerelésed,mert nem olyan egyszerű mint a hűtőtartó bakoké!Esetleg melegíteni kell,csapágy kinyomó stb!Ja,és ne a legolcsóbb szilentet vedd bele,mert gyorsan cserélni fogod újra,inkább egy középkategóriásat(tapasztalat) cromax.hu

Link to comment
Megosztás:

Értem.Akkor ezexerint a hirdetés okafogyottá vált.Kár, mert szépótó volt így képekről..... :)

Zalaegerszegen a K&K autó kereskedésben láttam egy nagyon szép X16XEL-t. Nagyon-nagyon egyben van, a karosszéria elemek között nincs nem normális rés, a belseje nagyon szép, a CD felszereltséghez tartozó kárpit van benne, direkt néztem a vezető ülést, ami nálam már picit fényes, de ennél nem. CD felszereltségű, metálkék színű, mint amilyen színű Fort kocsija. 15-ös alufelni van alatta, és 195/50-es nem rá való gumik. Ez az egyetlen negatívum. Szerintem jó vásár lenne, ha valaki ilyet keres.

Link to comment
Megosztás:

Zalaegerszegen a K&K autó kereskedésben láttam egy nagyon szép X16XEL-t. Nagyon-nagyon egyben van, a karosszéria elemek között nincs nem normális rés, a belseje nagyon szép, a CD felszereltséghez tartozó kárpit van benne, direkt néztem a vezető ülést, ami nálam már picit fényes, de ennél nem. CD felszereltségű, metálkék színű, mint amilyen színű Fort kocsija. 15-ös alufelni van alatta, és 195/50-es nem rá való gumik. Ez az egyetlen negatívum. Szerintem jó vásár lenne, ha valaki ilyet keres.

Nagyon szépen köszönöm, rákeresek a Ha.hú-n.Eljutottam oda, hogy bár imádom a korzakocsit, most jött el az az idő mikor mérlegelnem kell.Az kisautóm műszaki előtt áll, és rá kellene költenem a tényleges értékének a dupláját, hogy úgy menjen át, ahogyan azt én szeretném.Biztos a korral jár, de kezdek olykor már egészen racionálisan gondolkodni ami számomra is meglepő és bár imádom, de erősen világít bennem a "nemérimeg" lámpa.Ezért elkezdtem nézelődni.A vektorom mély nyomokat hagyott bennem, bele vagyok szerelmesedve a formájába, a kényelmébe, a passzív biztonságába, és mivel lassan az idősebb darabok egészen elérhető árakon kezdenek el mozogni, megfordult a fejemben, hogy esetleg........ :D

Fontos tényező még a dologban, hogy nagyon sok mindent én is meg tudok rajta csinálni kivéve motorral kapcsolatos kérdések, de azzal általában nem szokott probléma lenni.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm, rákeresek a Ha.hú-n.Eljutottam oda, hogy bár imádom a korzakocsit, most jött el az az idő mikor mérlegelnem kell.Az kisautóm műszaki előtt áll, és rá kellene költenem a tényleges értékének a dupláját, hogy úgy menjen át, ahogyan azt én szeretném.Biztos a korral jár, de kezdek olykor már egészen racionálisan gondolkodni ami számomra is meglepő és bár imádom, de erősen világít bennem a "nemérimeg" lámpa.Ezért elkezdtem nézelődni.A vektorom mély nyomokat hagyott bennem, bele vagyok szerelmesedve a formájába, a kényelmébe, a passzív biztonságába, és mivel lassan az idősebb darabok egészen elérhető árakon kezdenek el mozogni, megfordult a fejemben, hogy esetleg........ :D

Fontos tényező még a dologban, hogy nagyon sok mindent én is meg tudok rajta csinálni kivéve motorral kapcsolatos kérdések, de azzal általában nem szokott probléma lenni.

Ez az:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_b/opel_vectra_b_1.6_16v_cd-6219615

névre írva ennyi az ára. El nem indítottuk, be nem ültem, mert egy Honda FRV-t néztünk a kollegámmal, ez meg épp emleltte állt. Igazából csak 4 normális gumit kell venni rá, ezt meg eladni valami tuning corsásnak, vagy F Astrásnak.

Link to comment
Megosztás:

Én Egerben nem találtam, viszont valahol Miskolc mellett van egy srác aki tízes környékén bőröz. Vaterán hirdet néha.

halihó!

nem tudja véletlenül valaki, hogy miskolcon, egerben (vagy ezek közelében) kormánybőrözéssel, bőrülés felújításával?

előre is köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a hűtőtartó bakokat, nem volt könnyű de megbirkóztam vele. :)

Felül nem volt nagy durranás két csavar és csere.. nah de alul.. emelővel próbáltam először, de csak fél siker, mert nem tudtam rendesen kiemelni a helyéről, ezért más eszközöket is használatba kellett venni. Apuval ketten sikeresen elvégeztük a küldetést. Emeltük, én meg egy nagy csavarhúzóval alányúltam és szépen kipattintottam a helyéről. (Ez most így könnyűnek hangzik, de csak elment vele 1-2óránk)... De sikerült :)

Viszont a rossz hír:

A rázkódás nem múlt el, pedig minden a helyén van.. :S Így hát tovább kell keresnem a hibát.

Én a ventilátorra gyanakszom, hogy nincs rendesen rögzítve.. De azt mire kiveszem... ellenőrzöm... egyáltalán hogy kezdjek neki a ventilátor kiszerelésének??? Klímás 1.7TD-s Vectrába nincs túl sok hely.. a kezem se fér oda, a kábelek is elég kesze kuszák :S

Link to comment
Megosztás:

Nem gyanus, hanem hengerfejes az az autó. Ha mázlid van, akkor csak tömítés...

Valószínű azért lett lekötve a fűtés, hogy ne menjen tele olajjal a fűtőradiátor... Nekem van egy donorom, ami szintén ugyanebben a cipőben jár. Hengerfejezni kéne a motorját, mert olajosodik a víz. De nagyon durván.

Szóval, a legfontosabb az lenne, hogy megcsináltasd, mert minél több olaj kerül bele a hűtőkörbe, utánna annál nagyobb szopás lesz kitakarítani onnan.

Egyébként most vetted az autót? Csak mert ha igen, akkor jól át lettél rázva, feltéve ha nem nagyon kis pénzért jutottál hozzá.

A hűtőre visszatérve, nem muszáj elhinni a mit írtam, de már egykétszer szana széjjel borítottam a kocsit, meg össze, úgyhogy lehet érdemes. Nekem is ugyanígy rázkódott a hűtőm, az alsó tartó bakok voltak széjjel menve, ezért lejjebb csúszott a hűtő, a normál pozíciójánál 1-2 centivel mélyebbre. Ennél fogva a felső tartó bakok már nem tartották olyan szineten, mint kellene, ezért rázkódott. Alapból gumik fogják, hogy tudjon rázkódni, de nem mindegy mennyit. Sajnos csak gyári létezik ezekből a bakokból, azt meg aranyárban mérik, én anno 2000 Ft/db áraon vettem őket.

Az autót fél éve vettem kereken 470ezer forintért. Azóta folyamatosan jönnek ki rajta a problémák. Amint hazahoztam eldurrant egy vízcsövem (ez lemosta a motor oldaláról a kifolyt olajat, így azt hittük hogy valami nagyobb gebasz van) ez jól ránk is hozta a "szívbajt". Aztán bekrepált egy hátsó csapágy (hallottuk hogy búgott ezért nekiestünk) Kicseréltük erre kiderült hogy a balos is rossz, csak a jobb elnyomta a hangját.. :-) Cserélni kellett egy hátsó féknyerget, fékcsövet, és most ott tartok hogy kiderült hogy a fél küszöb ki van gittelve.. De nem baj, nem sok mindent tehetek már..

Hétvégén elmentem nagybátyámhoz (kerékjárati dobokat, illetve teljes alvázvédő burkolatokat gyárt már kb 1988-óta) így hát rábíztam a kocsimat hogy szereljen be hátulra két dobot. Így is lett, de a küszöbre kellett volna felrögzíteni és amikor kiakarta fúrni hát finoman fogalmazva elengedte magát az a olajos, gittes, szutyok amit rákentek.. Így hát most van egy szép kis lyuk a kocsim oldalán de majd tavasszal kilakatolom.. Sajnos már meg kell ennem amit főztem..

Visszatérve, az autó nem hengerfejes :) Elvittem egy szerelőhöz, vittem a leengedett vizemet is, ő megesküdött rá hogy a motor kivalló és nehogy hozzá merjek nyúlni :) Szóval most így teszek aztán lesz ami lesz. Fűtés.. leellenőriztem, rádugtam a motorra, és szépen csordogál ki a víz a fűtőradiátorból. (A szakszervizben) Úgy tájékoztattak, hogy van egy tálca a fűtőradiátor alatt, hogy ha lyukas a radiátor ne az utasteret árassza el, hanem szépen visszafolyik a motortérbe.. Szóval valószínűleg fűtőtest csere (Valakinek tapasztalata ebben?? )

Eddig amit ráköltöttem,beletettem:

műszaki:

2db skf kerékagy készlet: 20ezer/db

4db hűtőtartó bak: 4ezer

féknyereg: 5ezer

két darab hátsó szilent: 4ezer (még nem cseréltem ki)

két kerékjárati dob: (www.werling.hu hátha ti is belerakatjátok :)

kényelmi extárk: könyöklő: 4ezer :D

ami hátra van: Kilakatoltatni és színre fújni, tetőkárpitot megcsinálni, megoldani hogy ne remegjen a hűtő, motortartó bakot cserélni,klímát rend behozni (valahol lyukas a rendszer), vezérlést cserélni, alvázvédőzni, TÉL ELŐTT a fűtést rend behozni.

Röviden ennyi..

Lehettem volna figyelmesebb de sajnos porol jártam..

ui.: Bocsi hogy így bőére eresztettem, és azért is ha nem fogalmaztam tisztán de már kicsit késő van :)

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a hűtőtartó bakokat, nem volt könnyű de megbirkóztam vele. :)

Felül nem volt nagy durranás két csavar és csere.. nah de alul.. emelővel próbáltam először, de csak fél siker, mert nem tudtam rendesen kiemelni a helyéről, ezért más eszközöket is használatba kellett venni. Apuval ketten sikeresen elvégeztük a küldetést. Emeltük, én meg egy nagy csavarhúzóval alányúltam és szépen kipattintottam a helyéről. (Ez most így könnyűnek hangzik, de csak elment vele 1-2óránk)... De sikerült :)

Viszont a rossz hír:

A rázkódás nem múlt el, pedig minden a helyén van.. :S Így hát tovább kell keresnem a hibát.

Én a ventilátorra gyanakszom, hogy nincs rendesen rögzítve.. De azt mire kiveszem... ellenőrzöm... egyáltalán hogy kezdjek neki a ventilátor kiszerelésének??? Klímás 1.7TD-s Vectrába nincs túl sok hely.. a kezem se fér oda, a kábelek is elég kesze kuszák :S

Ha a ventilátorok rázkódnak, azt lehet látni. De ha nem vagy benne biztos, akkor fogd le miközben jár a motor.

Nem normális rezgést a motortartó bakok is okozhatnak, ha már végüket járják.

Az autót fél éve vettem kereken 470ezer forintért. Azóta folyamatosan jönnek ki rajta a problémák. Amint hazahoztam eldurrant egy vízcsövem (ez lemosta a motor oldaláról a kifolyt olajat, így azt hittük hogy valami nagyobb gebasz van) ez jól ránk is hozta a "szívbajt". Aztán bekrepált egy hátsó csapágy (hallottuk hogy búgott ezért nekiestünk) Kicseréltük erre kiderült hogy a balos is rossz, csak a jobb elnyomta a hangját.. :-) Cserélni kellett egy hátsó féknyerget, fékcsövet, és most ott tartok hogy kiderült hogy a fél küszöb ki van gittelve.. De nem baj, nem sok mindent tehetek már..

Hétvégén elmentem nagybátyámhoz (kerékjárati dobokat, illetve teljes alvázvédő burkolatokat gyárt már kb 1988-óta) így hát rábíztam a kocsimat hogy szereljen be hátulra két dobot. Így is lett, de a küszöbre kellett volna felrögzíteni és amikor kiakarta fúrni hát finoman fogalmazva elengedte magát az a olajos, gittes, szutyok amit rákentek.. Így hát most van egy szép kis lyuk a kocsim oldalán de majd tavasszal kilakatolom.. Sajnos már meg kell ennem amit főztem..

Visszatérve, az autó nem hengerfejes :) Elvittem egy szerelőhöz, vittem a leengedett vizemet is, ő megesküdött rá hogy a motor kivalló és nehogy hozzá merjek nyúlni :) Szóval most így teszek aztán lesz ami lesz.

Nem akarok vitatkozni a szerelőddel, csak a saját tapasztalatomat írom le. Nekem két vízcső repedésem volt, ami mint fél évvel később kiderült a kezdődő hengerfej tömítés problémát vetítette előre. Az első után még nem, de a második után már gyanus volt, hogy a hűtőkörben nem normálisan nagy a nyomás, a csövek kőkemények. De nagyon nem foglalkoztam vele először. Aztán amikor elkezdett fehér füstöt eregetni meleg motornál, illetve gőzölt a kiegyenlítő, tartály már hideg motornál is, elment a fűtés, akkor egyértelművé vált. Van rá valami módszer egyébként, bele kell önteni valami anyagot a hűtővízbe, és egy szondával megfigyelni, hogy az anyag megjelenik-e a kipuffogógázban.

Fűtés.. leellenőriztem, rádugtam a motorra, és szépen csordogál ki a víz a fűtőradiátorból. (A szakszervizben) Úgy tájékoztattak, hogy van egy tálca a fűtőradiátor alatt, hogy ha lyukas a radiátor ne az utasteret árassza el, hanem szépen visszafolyik a motortérbe.. Szóval valószínűleg fűtőtest csere (Valakinek tapasztalata ebben?? )

Az így igaz. kifolyik a kondenzvíz elvezető csövön keresztül a motortérbe (féltéve ha klímás az autó.)

Link to comment
Megosztás:

Ha a ventilátorok rázkódnak, azt lehet látni. De ha nem vagy benne biztos, akkor fogd le miközben jár a motor.

Nem normális rezgést a motortartó bakok is okozhatnak, ha már végüket járják.

Nem akarok vitatkozni a szerelőddel, csak a saját tapasztalatomat írom le. Nekem két vízcső repedésem volt, ami mint fél évvel később kiderült a kezdődő hengerfej tömítés problémát vetítette előre. Az első után még nem, de a második után már gyanus volt, hogy a hűtőkörben nem normálisan nagy a nyomás, a csövek kőkemények. De nagyon nem foglalkoztam vele először. Aztán amikor elkezdett fehér füstöt eregetni meleg motornál, illetve gőzölt a kiegyenlítő, tartály már hideg motornál is, elment a fűtés, akkor egyértelművé vált. Van rá valami módszer egyébként, bele kell önteni valami anyagot a hűtővízbe, és egy szondával megfigyelni, hogy az anyag megjelenik-e a kipuffogógázban.

Az így igaz. kifolyik a kondenzvíz elvezető csövön keresztül a motortérbe (féltéve ha klímás az autó.)

A hutot ugy teszteltem: Gyujtast raadtam es bekapcsoltam a klimat, eszmeletlenul el kezd razni..

hengerfej: csovek nem olyan kemenyek egyenlore, de majd ha lesz ugy penzem akkor fel fogom ujitani :)

futes: igen, klimas az auto, futoradiatort hogy tudok cserelni? nem igazan talalok hozza semmit (ismeros azzal riogat, hogy ki kell szedni a muszerfalat)

Link to comment
Megosztás:

A hutot ugy teszteltem: Gyujtast raadtam es bekapcsoltam a klimat, eszmeletlenul el kezd razni..

hengerfej: csovek nem olyan kemenyek egyenlore, de majd ha lesz ugy penzem akkor fel fogom ujitani :)

futes: igen, klimas az auto, futoradiatort hogy tudok cserelni? nem igazan talalok hozza semmit (ismeros azzal riogat, hogy ki kell szedni a muszerfalat)

Nem kell kiszedni a műszerfalat,de azért eléggé szét kell bontani az autót!Műszerfal középső részét,váltó boxot,pohár tartót vagy rekeszt,hamutartó részt!Meg vannak a képeim a cseréről a laptopon,megpróbálom leírások nélkül feltölteni!(Küldök majd a linkről egy üzenetet neked)

Egyébként lehet jó áron találni újakat!

http://www.grando.hu/opel-vectra-b-1995-2002-futoradiator-klimas-uj-1495749570

A csere után a mostani 5-6 fokokban 20-25 perc alatt tudok 1-2-es fokozaton 30 fokot csinálni az autóban,szóval nekem megérte kicserélni! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.