Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

tutira?

én hallottam olyasmit régen hogy a váltó nem örül neki. de én örülök a legjobban ha ez nem probléma :)

A videó pedig nagyon durva, annyit ér az az ajtó mint egy ponyva :/

Hát nem tudom...motoroknál az enyémnek olyan volt az olajozása hogy hosszasan nem lehetett vele egykerekezni mert az olaj hátra

folyt a blokkban és megszűnt a kenése a motornak!Tudom hülye példa,de az autónál nem lehet gond ha elfolyik nagyon az egyik irányba és ha indítod és járatod egy kicsit,nem lesz kenése??Váltó nincs terhelve van ha úgy áll?

Én a padkára sem állok fel féloldalasan meg a gumival sem a szélére,de ezzel csak a gumit meg a lengéscsillapítómat kímélem!

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom...motoroknál az enyémnek olyan volt az olajozása hogy hosszasan nem lehetett vele egykerekezni mert az olaj hátra

folyt a blokkban és megszűnt a kenése a motornak!Tudom hülye példa,de az autónál nem lehet gond ha elfolyik nagyon az egyik irányba és ha indítod és járatod egy kicsit,nem lesz kenése??Váltó nincs terhelve van ha úgy áll?

Én a padkára sem állok fel féloldalasan meg a gumival sem a szélére,de ezzel csak a gumit meg a lengéscsillapítómat kímélem!

nem fogom járatni ferdén, beröffent és rögtön ki is állok vele egyenesre. orral lefelé állna.

Link to comment
Megosztás:

Nyugodtan járathatod. Nem árt, mert az olajszivattyú tolja az olajat neki a megfelelő helyekre.

okey, köszönöm az infókat!!

Most már akkor nyugodt vagyok :)

Sajnos találtam ma egy olcsó és jó példányt és elvitték már :D viszonylag nehéz lesz kifogni egy jó állapotút elfogadható áron. remélem azért sikerül :D

Link to comment
Megosztás:

A régi vekim csinálta azt, hogy ha balra döntve állt sokáig akkor nem indult be rendesen, le akart fulladni alapjáraton :) De már nincs meg és nemtom mitől volt. A váltónak nem árt szerintem, ha kézifék is bennvan akkor pláne nem éri nagy terhelés.

Menet közben sokkal nagyobb terhelés éri a váltót mint ha áll és 1be van.

Link to comment
Megosztás:

akkor nincs is miért idegeskednünk itthon

Elég átlagosnak nevezhetők az áraink...(azért jó lenne összehasonlítani a táblázatot egy átlagkereseti táblázattal :) )

Meglepődnénk ha egy teli tank után 400-500 Ft-ot fizetnénk??Irán,Irak,Venezuelában stb 10 Ft alatt van literje! :D Ez egy másik véglet...

Adam0515,mikor kezdődik a tuning szezon?Esetleg közeli (Tatabánya) Opelos találkozóról tudsz valamit?

Link to comment
Megosztás:

Elég átlagosnak nevezhetők az áraink...(azért jó lenne összehasonlítani a táblázatot egy átlagkereseti táblázattal :) )

Meglepődnénk ha egy teli tank után 400-500 Ft-ot fizetnénk??Irán,Irak,Venezuelában stb 10 Ft alatt van literje! :D Ez egy másik véglet...

Adam0515,mikor kezdődik a tuning szezon?Esetleg közeli (Tatabánya) Opelos találkozóról tudsz valamit?

azért a túl olcsó benzin se jó, mert még a wc-re is kocsival járnék 10km-es kerülővel...:D

Link to comment
Megosztás:

Azt azér elfelejtik, hogy pl németországban - 409ft, hollandiában 452ft, de ott bennevan az autópályák díja is, amiért külön nem kell fizetni (meg persze a fizetéseik..). Ausztriában pl olcsóbb a benya mint itt, és ezt kéne inkább nézni :D

Wow Big Boss,mi ez a Mote jelvény?Befizettél egy éves matricára? :)

1 hete majdnem elolvastam én is hogy milyen kedvezmények járnak érte,de kimaradt :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

De rég jártam már erre.:-) Na szóval vannak ezek a tuning lámpák, angel eyes meg daylight előre, hátra meg vannak a kristálylámpák. Ezek mennyire legális dolgok? Az NKS-sok vagy műszakin szólnának érte? Csak mert véletlenül találtam most a neten ilyen lámpákat és "nagyon" olcsók lettek. De olvastam olyat is hogy beázik meg ilyenek. Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

De rég jártam már erre.:-) Na szóval vannak ezek a tuning lámpák, angel eyes meg daylight előre, hátra meg vannak a kristálylámpák. Ezek mennyire legális dolgok? Az NKS-sok vagy műszakin szólnának érte? Csak mert véletlenül találtam most a neten ilyen lámpákat és "nagyon" olcsók lettek. De olvastam olyat is hogy beázik meg ilyenek. Mi a véleményetek?

Mi az ami legális szerinted? Lopni legális? pedig csinálják egy páran az országban........

Elvileg nem szólnak érte.... gyakorlatilag meg a franc tudja

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

De rég jártam már erre.:-) Na szóval vannak ezek a tuning lámpák, angel eyes meg daylight előre, hátra meg vannak a kristálylámpák. Ezek mennyire legális dolgok? Az NKS-sok vagy műszakin szólnának érte? Csak mert véletlenül találtam most a neten ilyen lámpákat és "nagyon" olcsók lettek. De olvastam olyat is hogy beázik meg ilyenek. Mi a véleményetek?

Megkérdezed az eladót hogy van e rajta "E" jelzés!Ha van és az autód rendelkezik a lámpához tartozó kötelező előírásokkal,(már amelyikhez lámpához kell)akkor akár a KPM-esekhez is viheted az autód vizsgáztatni!

Arról meg hogy be e ázik,Adam0515 tud nyilatkozni,mert neki van egy jóféle az autón!Már ha érte már eső az autóját :D (Bocs Adam0515 :) )

Link to comment
Megosztás:

Mi az ami legális szerinted? Lopni legális? pedig csinálják egy páran az országban........

Elvileg nem szólnak érte.... gyakorlatilag meg a franc tudja

Én is úgy tudom hogy ha az E jelzés virít rajta valami számmal, akkor legális. Bár ez is becsapós, mert olvastam valahol hogy nem mindig azt a számot írják rá amit tényleg engednek a jogszabályok, hanem valami teljesen mást. Az átlagember azt hiszi hogy tök legális, aztán közbe kiderül hogy nem úgy van az. Persze a távolkeleti gyártókról van szó :)

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom hogy ha az E jelzés virít rajta valami számmal, akkor legális. Bár ez is becsapós, mert olvastam valahol hogy nem mindig azt a számot írják rá amit tényleg engednek a jogszabályok, hanem valami teljesen mást. Az átlagember azt hiszi hogy tök legális, aztán közbe kiderül hogy nem úgy van az. Persze a távolkeleti gyártókról van szó :)

Hát igen... De az utólagos xenon szetten is van E jelzés, mégis elveszik érte a forgalmit, illegális átalakítás címen. :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.