Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

A hutot ugy teszteltem: Gyujtast raadtam es bekapcsoltam a klimat, eszmeletlenul el kezd razni..

Akkor a ventilátorral van valami gond.... Valószínű kiegyensúlyozatlan, vagy elgörbült a tengelye.

hengerfej: csovek nem olyan kemenyek egyenlore, de majd ha lesz ugy penzem akkor fel fogom ujitani

A hengerfej probléma az nem olyan, hogy ha lesz pénz akkor felújítatod :). Vagy megcsináltatod, vagy pihenőn lesz a kocsi :) Más opció nagyon nincs. De ezt úgyis meg fogod érezni, mert használhatatlan lesz a kocsi.

futes: igen, klimas az auto, futoradiatort hogy tudok cserelni? nem igazan talalok hozza semmit (ismeros azzal riogat, hogy ki kell szedni a muszerfalat)

Nem bonyolult a csere. Ahogy Fort mondja, kibontod a kardán boxot, ott meglátod a csöveket. Ha közel laksz hozzám, szívesen segítek.

Link to comment
Megosztás:

Akkor a ventilátorral van valami gond.... Valószínű kiegyensúlyozatlan, vagy elgörbült a tengelye.

A hengerfej probléma az nem olyan, hogy ha lesz pénz akkor felújítatod :). Vagy megcsináltatod, vagy pihenőn lesz a kocsi :) Más opció nagyon nincs. De ezt úgyis meg fogod érezni, mert használhatatlan lesz a kocsi.

Nem bonyolult a csere. Ahogy Fort mondja, kibontod a kardán boxot, ott meglátod a csöveket. Ha közel laksz hozzám, szívesen segítek.

Talaegerszeg kicsit messze van :) most nekiesek, ki a kardánbox aztán körbenézek :) Köszönök mindent :)

Link to comment
Megosztás:

Majdnem biztos vagyok benne.

Tegnap ismet rakotottem a bevezeto ill kivezeto csovet es ismet elfoyt a hutovizem.. Szoval cseres :S Nem lesz konnyu menet de megbirkozom vele :)

Nem folyt be az utastérbe a víz? Mert van két alumínium cső, ami a jobb oldalon a burkolat alatt megy be a fűtőradiátorhoz. Igaz, hogy arra kicsi az esély, de azok is kilyukadhattak. És akkor az utastérbe folyik be a víz. Persze nagyobb rá az esély, hogy a radiátor lyukadt ki. Olyat vegyél, amit Fort belinkelt. Vagy használt bontottat, bár nem hinném, hogy az olcsóbban megkapod.

És ugye akkor meg is van az oka, hogy az előző tulaj miért kötötte le a vízcsövet a radiátorról. :)

Igaz, hogy már nálad van az autó, és semmit sem lehet tenni, de ezt a rengeteg hibát nem láttad amikor megvetted az autót? Mert azért 450 ezer Ft egy ilyen romhalmazért szerintem sok. Ennyiért lehet jót is venni, nem beszélve arról, hogyha külföldről hozod be és honosítod, az egy százassal még olcsóbb is.

Link to comment
Megosztás:

Én amikor kivettem a vectrám közép konzolját akkor örömmel láttam, hogy egész jó helyen van a fűtőradiátor (ha persze azt láttam.. de szerintem az az) :) egy VW golf3, ventonál vagy egyébb más márkánál szét kell még a jó istent is szedni

Ez így van. Nem egy nagy durranás a radiátor csere. Sőt még a klíma párologtató csere is megoldható műszerfal kiszerelés nélkül, de az már nehezebb.

Link to comment
Megosztás:

Szia!Szerintem 1000%, hogy nem gyári, a legolcsóbb kínai után gyártott, top kedvezménnyel 11000ft!!!Ha így nézed megéri, de nem gyári!

Igen épp ezért volt fura, hogy csak ennyi és eredeti.

Egyébként mennyire gáz az, ha a vezető oldalon alul, nem zavaró helyen van egy 20 centis repedés? Viszont nem az egész üveg, csak a belső része repedt meg, a külső üveg sértetlen.

Ha meg cserélni kell majd, akkor valami jobb minőségű lenne jó, nem a legszarabb kínai utángyártott. Főleg ha fizeti a biztosító. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen épp ezért volt fura, hogy csak ennyi és eredeti.

Egyébként mennyire gáz az, ha a vezető oldalon alul, nem zavaró helyen van egy 20 centis repedés? Viszont nem az egész üveg, csak a belső része repedt meg, a külső üveg sértetlen.

Ha meg cserélni kell majd, akkor valami jobb minőségű lenne jó, nem a legszarabb kínai utángyártott. Főleg ha fizeti a biztosító. :D

Ha fizeti a biztosító, akkor persze hogy gyárit vegyél, de ha nem, akkor szerintem a legolcsóbb a legjobb. Ezen is ugyanúgy kilátsz, mint a gyárin, ha az első utadon kapsz egy újabb követ, az meg nem akkora kár, mint egy gyárival.

Link to comment
Megosztás:

Ha fizeti a biztosító, akkor persze hogy gyárit vegyél, de ha nem, akkor szerintem a legolcsóbb a legjobb. Ezen is ugyanúgy kilátsz, mint a gyárin, ha az első utadon kapsz egy újabb követ, az meg nem akkora kár, mint egy gyárival.

Majd pár hét múlva már talán kiderül, hogy mit mond a biztosító. Sajnos nem kavicsot kapott, hanem egy motorost. :( Az biztos, hogy felülre a színes sáv az kell, mert hasznos. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek ez a szélvédő tényleg gyári lehet ennyi pénzért? Nem akarom elhinni, hogy ennyiért gyári lenne. http://aprod.hu/hird...edo-IDv2MX.html

Ha gyári,az könnyen kideríthető!Kérd meg hogy fényképezzen egyet a rajta lévő emblémáról! :icon1:

Ha az és ennyi,akkor meg kell venni,ha meg nem akkor 6700 Ft az utángyártott!Beszereléssel és 2 év garanciával +8000 Ft!

Ennyit megér,mert 4000 hozzá csak a ragasztó! :smartass: http://awsautouveg.hu/

Jaaa és kilátni rajta ugyan úgy mint a gyárin és a felső részén ez is sötétített! (tapasztalat) :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Ha gyári,az könnyen kideríthető!Kérd meg hogy fényképezzen egyet a rajta lévő emblémáról! :icon1:

Ha az és ennyi,akkor meg kell venni,ha meg nem akkor 6700 Ft az utángyártott!Beszereléssel és 2 év garanciával +8000 Ft!

Ennyit megér,mert 4000 hozzá csak a ragasztó! :smartass: http://awsautouveg.hu/

Jaaa és kilátni rajta ugyan úgy mint a gyárin és a felső részén ez is sötétített! (tapasztalat) :icon10:

Igazából a beszerelésen múlik minden. Ha elcseszik, akkor befolyik a víz, vagy feszültség marad az üvegben, ami utánna az első kisebb kavicstól végigreped. Nekem még a gyári van benne, elég karcos már, és van néhány kőfelverődés. Ezeket majd kijavíttatom, ha ki lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ez így van. Nem egy nagy durranás a radiátor csere. Sőt még a klíma párologtató csere is megoldható műszerfal kiszerelés nélkül, de az már nehezebb.

Kiszereltem, tényleg nem volt egy nagy durranás :) Kardánbosz ki, pár csavar és már kint is van. Hát igen.. akkora lyuk van rajta... Próbáltam megheggeszteni de nem úgy néz ki, hogy rézből lenne inkább alumínium.. vagy tévedek?

De maradok annál, hogy veszek egy másikat. Bontottat nem szeretnék újban gondolkozok. Erről (http://www.grando.hu...s-uj-1495749570) amit imént belinkeltek nekem, mi a véleményetek?

Remekül passzol bele, vett már valaki hasonlót?

Mellesleg, szerintem a képen egy gári fényképe van :S Amit én néztem utángyártottat azon nem volt ez a műanyag barnás cucc a végén

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkezdtem a kocsim alvázvédelmét (csak a pótkeréktartót, még tél előtt mert már nagyon rozsdás), de nem tudom milyen márkájú lenne a legjobb!?

Én ezt nétem ki: http://www.kemikalrt.hu/termekek/autoapolas/alvazvedo/autotil-alvazvedo.html ebből 5500-Ft egy 5-literes kiszerelés.

Voltam OBI-ban és egyéb barkácsáruházakban de nem igazán tartanak kifejezetten autó alvázára védőszereket. A TESCO-ban kapható.. ott 1-literes kiszerelés 1290.-Ft. (A Tecsós: http://www.mestervagyok.hu/motip-rally-bitumenes-korroziogatlo-festek-kenheto-kofelverodesgatlo-hatasu-alvazvedo-fekete-AK0174.html/hun)

Nem tudom melyik lenne a legjobb, ha valakinek van tapasztalata ossza meg velem. :)

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Az a kérdésem lenne, hogy a Vectra B ülések simán belemennek az F Astrába, mert nem nagyon találok reális áron jó ülést a sajátomba, Recarot esélytelen szerezni szinte ami nincs kiülve, de ha valaki tud kérem ne tartsa magában, Budapesten lakok :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkezdtem a kocsim alvázvédelmét (csak a pótkeréktartót, még tél előtt mert már nagyon rozsdás), de nem tudom milyen márkájú lenne a legjobb!?

Én ezt nétem ki: http://www.kemikalrt...-alvazvedo.html ebből 5500-Ft egy 5-literes kiszerelés.

Voltam OBI-ban és egyéb barkácsáruházakban de nem igazán tartanak kifejezetten autó alvázára védőszereket. A TESCO-ban kapható.. ott 1-literes kiszerelés 1290.-Ft. (A Tecsós: http://www.mestervag...AK0174.html/hun)

Nem tudom melyik lenne a legjobb, ha valakinek van tapasztalata ossza meg velem. :)

Előre is köszönöm!

Én most az ovicolort használom kb 3 éve elég vastag bevonatot lehet vele elérni sokat járokmurvás utakon is és a kavicsok ellen is jól védi igy nem kell minden évben ujjra festeni minimum 2 réteg és hibátlan.vagy a Body 930 ami még jó lehet rá bár az árban kicsit drágább.

Link to comment
Megosztás:

+1 a Body 930 mellett. Nagyon jó alvázvédő. Tizenéve azt használom.

Én most az ovicolort használom kb 3 éve elég vastag bevonatot lehet vele elérni sokat járokmurvás utakon is és a kavicsok ellen is jól védi igy nem kell minden évben ujjra festeni minimum 2 réteg és hibátlan.vagy a Body 930 ami még jó lehet rá bár az árban kicsit drágább.

Link to comment
Megosztás:

+1 a Body 930 mellett. Nagyon jó alvázvédő. Tizenéve azt használom.

Én is azt vettem :) meg valami korantot..

Egy újabb kérdés. Valamiért (most hogy már jó a fűtés) és nyomatom be a meleg levegőt (Yeeee!!) üzemanyag szag jön be az utastérbe. Valakinek ilyen tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Én is azt vettem :) meg valami korantot..

Egy újabb kérdés. Valamiért (most hogy már jó a fűtés) és nyomatom be a meleg levegőt (Yeeee!!) üzemanyag szag jön be az utastérbe. Valakinek ilyen tapasztalat?

Nem hűtővíz szag? Mert ha igen, akkor lyukas a radiátorod.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.