Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Üdv ,Mindenkinek egy kis segitségre lenne szükségem , mivel a c16nz helyére került egy c20xe , és nem igazán boldogulok az inditásával , , jelenleg azt csinálja nagyon sok anyagot kap a motor , nagy nehezen el indul de azt is csak ugy ha össze szoritom a benzin csövet egy fogoval , az Ac 4 Bar-t nyom ,az injektor hidban pedig 3 Bar van , mikor ki nyit a vákumos nyomás szabályzó.az autot ha nagy játszadozásal el is tudom inditani , fordulatón tartva, ömlik ki belöle a fekete füst (benzin füst).már cseréltem viz höfok jeladót,computert, lambda szondát ,injektor hidat komplettan, . és a hiba nem oldodik meg, már lassan reménytelennek látom a hejzetet , , nem szivesen raknám vissza a régi motort. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Üdv ,Mindenkinek egy kis segitségre lenne szükségem , mivel a c16nz helyére került egy c20xe , és nem igazán boldogulok az inditásával , , jelenleg azt csinálja nagyon sok anyagot kap a motor , nagy nehezen el indul de azt is csak ugy ha össze szoritom a benzin csövet egy fogoval , az Ac 4 Bar-t nyom ,az injektor hidban pedig 3 Bar van , mikor ki nyit a vákumos nyomás szabályzó.az autot ha nagy játszadozásal el is tudom inditani , fordulatón tartva, ömlik ki belöle a fekete füst (benzin füst).már cseréltem viz höfok jeladót,computert, lambda szondát ,injektor hidat komplettan, . és a hiba nem oldodik meg, már lassan reménytelennek látom a hejzetet , , nem szivesen raknám vissza a régi motort. :unsure:

Át lett építve minden olyan alkatrész a C20XE motorhoz, ami különbözik a C16NZ motor rendszerétől?

Jó volt a C20XE motor az átszerelés előtt? Indítható, működőképes volt?

Link to comment
Megosztás:

A nyomás szabályzót ki cseréltem. , elvileg mindent ki cseréltem ami az áttépitéshez kellet , a motor kb 4-5 évet ált mi után ki lett szerelve , elötte jó volt a motor , egyedül a kopogás érzékelőt meg a légmennyiség méröt nem cseréltem ki , de szerintem attol még ell kéne indulnia, más nem az alpjárat ingadozna ,már nem merek költeni rá igy a bizonytalanra

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

3 éve jelentkezik ez a hiba nálam:
Hidegben,8-10 foknál és alatta még jobban érezhető,a motor "háromhengerezve" indul,és egyenetlenül jár kb fél percig némi kék füstel.
Izzítástól függetlenül is csinálja.
Erős minuszokban viszont nagyon nehezen indul már el.
Amik eddíg ellenőrizve és cserélve lettek.: izzító gyertyák,a porlasztócsúcsok vizsgálatra elküldve,állítani vagy javítani nem kellett őket,állítólag nincs bajuk, rés olaj cső csere,valamint a porlasztók alatti "karikákat" cserélték ki.
A hiba nem szűnt meg.

3 év alatt, változás nem történt,tehát rosszabb sem lett,így szerintem ha adagoló hiba lenne már régen meghalt volna.
Az autóban van erő,fogyasztása is jó,olajat sem eszi,nem melegszik stb.

Van valakinek ötlete mi lehet a hiba oka?
X20DTH

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

3 éve jelentkezik ez a hiba nálam:

Hidegben,8-10 foknál és alatta még jobban érezhető,a motor "háromhengerezve" indul,és egyenetlenül jár kb fél percig némi kék füstel.

Izzítástól függetlenül is csinálja.

Erős minuszokban viszont nagyon nehezen indul már el.

Amik eddíg ellenőrizve és cserélve lettek.: izzító gyertyák,a porlasztócsúcsok vizsgálatra elküldve,állítani vagy javítani nem kellett őket,állítólag nincs bajuk, rés olaj cső csere,valamint a porlasztók alatti "karikákat" cserélték ki.

A hiba nem szűnt meg.

3 év alatt, változás nem történt,tehát rosszabb sem lett,így szerintem ha adagoló hiba lenne már régen meghalt volna.

Az autóban van erő,fogyasztása is jó,olajat sem eszi,nem melegszik stb.

Van valakinek ötlete mi lehet a hiba oka?

X20DTH

Levego az uzzemanyag vonalon ,akkar az adagoloba vagy a rosszabbik fele az elotoltes dugatyu az adagoloba ragad meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

3 éve jelentkezik ez a hiba nálam:

Hidegben,8-10 foknál és alatta még jobban érezhető,a motor "háromhengerezve" indul,és egyenetlenül jár kb fél percig némi kék füstel.

Izzítástól függetlenül is csinálja.

Erős minuszokban viszont nagyon nehezen indul már el.

Amik eddíg ellenőrizve és cserélve lettek.: izzító gyertyák,a porlasztócsúcsok vizsgálatra elküldve,állítani vagy javítani nem kellett őket,állítólag nincs bajuk, rés olaj cső csere,valamint a porlasztók alatti "karikákat" cserélték ki.

A hiba nem szűnt meg.

3 év alatt, változás nem történt,tehát rosszabb sem lett,így szerintem ha adagoló hiba lenne már régen meghalt volna.

Az autóban van erő,fogyasztása is jó,olajat sem eszi,nem melegszik stb.

Van valakinek ötlete mi lehet a hiba oka?

X20DTH

Azt kéne kideríteni, hogy valóban háromhengerezik-e, csak egyik henger szarakodik-e.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztokl!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy B vectrám jó időjárási körülmények-kor, ezalatt azt értem 10-20fok körüli a kinti levegő hőmérséklet, akkor az első indításkor....beröffen. Stabilan 1400fordulat, gázpedálra hirtelen reagál.......majd kb. 60sec múlva(ez változó van hogy több) beáll a normál 1000fordulat majd ahogy melegszik esik le egészen 750fordulatra és ott is marad! A poén az hogy -15fokba meg normálisan indul 1000fordulat ahogy kell....majd veszi vissza szépen 750ig! Az egészben az a zavaró amikor ez a jelenség van akkor állat módjára indul meg, hirtelen reagál a gázra, felszalad a fordulat....egyszóval zavaró!! Azóta se tudtam rá jönni hogy ez mitől van?! Hogy ez hiba e, azt nemtudom, de zavaró tud lenni! Esetleg valaki tapasztalta ezt a jelenséget???? Mitől van ez??

X16XEL

Link to comment
Megosztás:

Azt kéne kideríteni, hogy valóban háromhengerezik-e, csak egyik henger szarakodik-e.

Az a baj, hogy az egész kb. 20 másodpercig tart, utána "kisimul" az alapjárat.

Ezután ha újra indítom akár órák múlva tökéletes minden........

Viszont ami érdekes még, hogy 1500-as fordulat szám alatt halott az autó, e fölött pedig el kezd rendesen húzni. Ez hőmérséklettől függetlenül mindíg így van. Vagy ez a 2000-es dieseleknél normális így?

Link to comment
Megosztás:

Csak hideg időben lenne levegős?

Nem csak hidegbe eszlelheto mert nagyobb eloadagolast kell adjon , es mivel van levego a rendszerbe az adagoloba az alacsony nyomast (2.7 atm ) nem tudja megcsinalni ahoz hogy a elo adagolo dugatyut elmozditja a kert ertekre . Erre meg tesz egy lapatot a dugatyu is ami szokot megragadni (ez altalanos betegseg enel a tipusu adagolonal) . Inditas utan nezd meg egy OP-COM -al a mert ertekeknel 3-ik oldal a kert elotoltest es a vegre hajtotnak az erteket .

Módosítva : rolland
Link to comment
Megosztás:

Nem csak hidegbe eszlelheto mert nagyobb eloadagolast kell adjon , es mivel van levego a rendszerbe az adagoloba az alacsony nyomast (2.7 atm ) nem tudja megcsinalni ahoz hogy a elo adagolo dugatyut elmozditja a kert ertekre . Erre meg tesz egy lapatot a dugatyu is ami szokot megragadni (ez altalanos betegseg enel a tipusu adagolonal) . Inditas utan nezd meg egy OP-COM -al a mert ertekeknel 3-ik oldal a kert elotoltest es a vegre hajtotnak az erteket .

Köszönöm a segítséged, utána nézek.

Link to comment
Megosztás:

Hengerfejcsere után:

Hibakodok: P1651 Can Hiba átvivőfogadó Hiba

P1630 Befecskendezési Mennyiség

P1335 Befecskendezési Szivattyú

P0725 Motorfordulatszám Behajtási Áramkör Hibás Müködése

Az alábbi elektromos problémával összefüggésben szeretnék segítséget kérni tőletek:

A kocsimnak (2.0D X20DTL) olyan nyűge van, hogy néha a fordulatszám-mérő leesik a nullára, miközben ég a "csekklámpa". A motor ilyenkor is megy, csak rendkívül erőtlen és egyenletlenül(dadog). Aztán idővel csak úgy magától megjavul, és megy minden tovább.

Módosítva : hke970
Link to comment
Megosztás:

Hengerfejcsere után:

Hibakodok: P1651 Can Hiba átvivőfogadó Hiba

P1630 Befecskendezési Mennyiség

P1335 Befecskendezési Szivattyú

P0725 Motorfordulatszám Behajtási Áramkör Hibás Müködése

Az alábbi elektromos problémával összefüggésben szeretnék segítséget kérni tőletek:

A kocsimnak (2.0D X20DTL) olyan nyűge van, hogy néha a fordulatszám-mérő leesik a nullára, miközben ég a "csekklámpa". A motor ilyenkor is megy, csak rendkívül erőtlen és egyenletlenül(dadog). Aztán idővel csak úgy magától megjavul, és megy minden tovább.

Csereld ki a fotengely jeladot, vagy nezd meg a drotok a hengerfelynel nincs zarlatba ez a P0725 -el kapcsolatosan

Ha a tobbi hiba a jelado csere utan megjellenik akkor az elotoltes magnesszelep (ez az adagolon ) drotjai zarlatba van es megnyomja a szamitogepet is nemsokara.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csereld ki a fotengely jeladot, vagy nezd meg a drotok a hengerfelynel nincs zarlatba ez a P0725 -el kapcsolatosan

Ha a tobbi hiba a jelado csere utan megjellenik akkor az elotoltes magnesszelep (ez az adagolon ) drotjai zarlatba van es megnyomja a szamitogepet is nemsokara.

Elsönek a jeladó csere lesz ,csak a szerlövel kell egyeztetnem holnapra!

Remélem a cserével a hiba megoldodik,ha nem akkor amiket irtál azokat

is át nézük!

Ja és mitöl lehet zárlatban az adagoló drotjai??Mindent ugyan ugy dugtak vissza!

Köszi a segitséget!! :D

Jelentkezek majd irok..........

Módosítva : hke970
Link to comment
Megosztás:

Csereld ki a fotengely jeladot, vagy nezd meg a drotok a hengerfelynel nincs zarlatba ez a P0725 -el kapcsolatosan

Ha a tobbi hiba a jelado csere utan megjellenik akkor az elotoltes magnesszelep (ez az adagolon ) drotjai zarlatba van es megnyomja a szamitogepet is nemsokara.

Fötengely jeladó cserélve és a hiba megoldodott!!

Remélem igy is marad!!

:) :) :)

Köszi!!!!

Remélem igy is marad!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra-B 2001 Y20DTH típusú autóm van. A reggeli, illetve a hidegindítás (főleg így már a mínuszokban) nem megy. A motor teker és teker, de nem indul be az autó. Néha már-már mintha el akarná kapni, de aztán semmi. Traverz gyűrű, résolajcső, g.olaj szűrő kicserélve. Egy porlasztó kivezetve, de indításkor nem adagolja a gázolajat, csak akkor amikor véletlenül kapkodni kezd. Egyértelmű, hogy adagoló??? Vagy van még esély valami apróbb problémára?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra-B 2001 Y20DTH típusú autóm van. A reggeli, illetve a hidegindítás (főleg így már a mínuszokban) nem megy. A motor teker és teker, de nem indul be az autó. Néha már-már mintha el akarná kapni, de aztán semmi. Traverz gyűrű, résolajcső, g.olaj szűrő kicserélve. Egy porlasztó kivezetve, de indításkor nem adagolja a gázolajat, csak akkor amikor véletlenül kapkodni kezd. Egyértelmű, hogy adagoló??? Vagy van még esély valami apróbb problémára?

Igen ,van. Nyomas teszt ,hogy meg kapd ahol le levegosodik az uzzemanyag vonal .Ez lehet : repedt szuro fedel vagy akar adagolnal valamelyik tomites . vigyaz ne csinalj tobb mint 2 atm -at. Az eljarast elobbre leirtam

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Több kérdésem merült fel, valamelyi off ebben a témában:

1. Bal féltengely tolatáskor, enyhén alászedve ropog. Valyon meddig bírja még? Hamar tönkremegy, vagy bírja így még pár ezer kilómétert, amíg anyagilag jobban leszek?

2. Hideg motor pöccre, melegen viszonylag nehezen indul. Akár 5-8 mp indítózás is kell, utána néha benzin szag van. Mi lehet a gond? (16XEL)

3. A tetőkárpit hidegben külön életet él. Nem lóg, csak zörög. Ragasszam oda a lemezhez meg nem keményedő ragaccsal? (Terostat, Teroson, Sika, stb)

4. Valahol elkezdett beázni a jobb első búrám. Nincs rajta törés. Hol szokott beázni?

5. Még nem volt alkalmam klímázni az autóval, de nem világít a visszajelző, ha bekapcsolom. De "legalább" nem is kattan semmi. Gáz nincs benne, az biztos. Attól még vissza kéne jelezni és kattanni is kéne, nem?

+1 Ha valaki szeretne fa középkonzolt és neki szürke van, szóljon, szívesen cserélek! :-D

Köszönöm, hogy zavarhattam! :-D

Módosítva : Foghorn
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

3 éve jelentkezik ez a hiba nálam:

Hidegben,8-10 foknál és alatta még jobban érezhető,a motor "háromhengerezve" indul,és egyenetlenül jár kb fél percig némi kék füstel.

Izzítástól függetlenül is csinálja.

Erős minuszokban viszont nagyon nehezen indul már el.

Amik eddíg ellenőrizve és cserélve lettek.: izzító gyertyák,a porlasztócsúcsok vizsgálatra elküldve,állítani vagy javítani nem kellett őket,állítólag nincs bajuk, rés olaj cső csere,valamint a porlasztók alatti "karikákat" cserélték ki.

A hiba nem szűnt meg.

3 év alatt, változás nem történt,tehát rosszabb sem lett,így szerintem ha adagoló hiba lenne már régen meghalt volna.

Az autóban van erő,fogyasztása is jó,olajat sem eszi,nem melegszik stb.

Van valakinek ötlete mi lehet a hiba oka?

X20DTH

Szia!

Nekem is ugyanez a helyzet teljesen. Nekem ettől függetlenül volt már adagoló felújításom és a hiba ugyanúgy megmaradt! Már csak a szelepszár szimeringre tudunk tippelni, mert már minden cserélve lett! Igazából ezt leszámítva más baj nincs vele, fogyasztás, olaj is ok. De ha megtudsz valamit akkor várom a híreket!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is ugyanez a helyzet teljesen. Nekem ettől függetlenül volt már adagoló felújításom és a hiba ugyanúgy megmaradt! Már csak a szelepszár szimeringre tudunk tippelni, mert már minden cserélve lett! Igazából ezt leszámítva más baj nincs vele, fogyasztás, olaj is ok. De ha megtudsz valamit akkor várom a híreket!

Nyomas tesztel ki lehet szurni a gondot. Volt mar eset ,hogy a szurofedel volt el repedve es levegosodot le a rendszer. Legtobbszor a melegito csatlakozojanal eszlelheto a veszites.

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Több kérdésem merült fel, valamelyi off ebben a témában:

1. Bal féltengely tolatáskor, enyhén alászedve ropog. Valyon meddig bírja még? Hamar tönkremegy, vagy bírja így még pár ezer kilómétert, amíg anyagilag jobban leszek?

2. Hideg motor pöccre, melegen viszonylag nehezen indul. Akár 5-8 mp indítózás is kell, utána néha benzin szag van. Mi lehet a gond? (16XEL)

3. A tetőkárpit hidegben külön életet él. Nem lóg, csak zörög. Ragasszam oda a lemezhez meg nem keményedő ragaccsal? (Terostat, Teroson, Sika, stb)

4. Valahol elkezdett beázni a jobb első búrám. Nincs rajta törés. Hol szokott beázni?

5. Még nem volt alkalmam klímázni az autóval, de nem világít a visszajelző, ha bekapcsolom. De "legalább" nem is kattan semmi. Gáz nincs benne, az biztos. Attól még vissza kéne jelezni és kattanni is kéne, nem?

+1 Ha valaki szeretne fa középkonzolt és neki szürke van, szóljon, szívesen cserélek! :-D

Köszönöm, hogy zavarhattam! :-D

Semki?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.