Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Akkor én értetelek félre, sry! :D

Én simán vennék rá szíjat, a feszítő görgője, ha nincs megkopva vészesen és nem szól durván ki nem cserélném... :P

Szerintem megfogsz lepődni, amikor a manifold boxot leveszed majd. :lol:

Azaz miaz? :D De tényleg!

Szerszámok vannak, ma voltam szerelőnél kézifékállításon mondta , de átettük péntekre: azt mondja szerelő, ha unatkozok, nyugodtan cseréljem ki magam,nem vészes, csak a légszűrőházat vegyem ki és hely is lesz. Felhívta a figyelmet a neves szíjra( Gates v. Conti), no meg a vezetőgörgőre+feszítőre, hogy azt rendesen nézzem meg, nehogy az miatt hamar megint bontani keljen.J a és hideg motornál dolgozzak, különben "meleg" lesz a helyzet... :D :lol:

És köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A feszítőre ráfogsz megfelelő kulccsal és addig húzod, amíg a szíj nem lesz laza és máris levehető a régi.

A feszítőt megpörgeted kézzel, ha "szól" akkor csere.

Én levettem az egészet és csak a görgőt cseréltem külön, FIAT egyik tipusáé pont olyan és csak 3E. :D

Vidd a görgőt mintának a boltba és adnak majd. :D

Link to comment
Megosztás:

A feszítőre ráfogsz megfelelő kulccsal és addig húzod, amíg a szíj nem lesz laza és máris levehető a régi.

A feszítőt megpörgeted kézzel, ha "szól" akkor csere.

Én levettem az egészet és csak a görgőt cseréltem külön, FIAT egyik tipusáé pont olyan és csak 3E. :P

Vidd a görgőt mintának a boltba és adnak majd. :D

:D Köszöntem!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

szerintetek mekkora lehet a baj, ha cirka 4 hete olyat csinál a kocsi, hogy 2000es fordulat alatt, padlógáznál berángat (mintha nem menne 1 henger) és ráadásul tegnap már a vizet is nyeli rendesen? Levettük a kiegyenlítő tartály kupakját, beindítottam, odaléptem neki egy kicsit és visszajött a víz teljesen a tartályban és bugyogott sokszor is. Haver azt mondta hengerfejes, de remélem hogy csak tömítés. Olajszintem nem gyarapodott, azzal nincs gáz...

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

szerintetek mekkora lehet a baj, ha cirka 4 hete olyat csinál a kocsi, hogy 2000es fordulat alatt, padlógáznál berángat (mintha nem menne 1 henger) és ráadásul tegnap már a vizet is nyeli rendesen? Levettük a kiegyenlítő tartály kupakját, beindítottam, odaléptem neki egy kicsit és visszajött a víz teljesen a tartályban és bugyogott sokszor is. Haver azt mondta hengerfejes, de remélem hogy csak tömítés. Olajszintem nem gyarapodott, azzal nincs gáz...

Köszi

Vizet is forralja?Nem tudom hogy hengerfejes autóval mennyire egészséges közlekedni,de én nem mernék vele járni!

Link to comment
Megosztás:

Vizet is forralja?Nem tudom hogy hengerfejes autóval mennyire egészséges közlekedni,de én nem mernék vele járni!

Nem megyek vele. A jó öreg zsigulimmal járok :D)) Akkor melegíti, ha kevesebb víz van már benne, de megmondom őszintén, hogy nem nagyon kísérleteztem vele. Havertól hazajöttem és irány a garázs vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

x20xev motorral szerelt vectrám az elmúlt időben jelentősen legyengült és 4500-as fordulatnál leszabályoz. 5 különböző szakival nézettem meg (beleértve a paksi Opel szervízt is) de senkinek sincs lövése sem, hogy mitől lehet. Hibakódként a vezérműtengely jeladót és a 3-4 befecskendező szelepet hozza. Előbbi ki lett cserélve, utóbbiak pedig a bioetanol átalakítás óta bent vannak, de ez állítólag normális.

Ki lett cserélve a komplett vezérlés (szíj, feszítő- és vezetőgörgők, vízpumpa), hátha az a baj, de a hiba továbbra is fennáll. Gyertyák is újak.

Azt javasolták, hogy menjek benzinnel. Így is lett, átalakító kikapcs, benzin be, de semmi nem változott, plusz ráadásul 200 km-en összekormolta a kipuffogó környékét, akár egy öreg dízel.

Gyanús lehet a légtömegmérő is, mert az előbb rámértem a lábaira és vagy szakadást, vagy rövidzárat mértem, de értékelhető ellenállást nem.

Ja és még egy apróság, hidegen ha elveszem a lábam a gázról, akkor visszadurrog.

Elég kétségbeejtő a dolog és már a gatyám is rámegy, szóval, ha van valakinek ötlete az kérem. hogy segítsen!

Előre is köszönöm.

Ádám

Sziasztok!

Fenti problémámmal már több mint egy hónapja küzdök.

6 darab szerelő vizsgálgatta egymástól függetlenül és senki nem leli a hiba okát. Azóta a tünetek sora kiegészült erősen ingadozó alapjárattal és gyakori motorleállással. Meg már az ülésem is nyikorog... :D

Át lett vizsgálva a vez.műteng. és főtengely- jeladó, kimérve minden kábel, ECU-csere. Mechanikus probléma nem látható.

Már csak két ötlet van, az egyik egy légtömegmérő csere, bár nem feltétlen tűnik logikusnak, de egy próbát megér, a másik pedig, hogy a bioetenol átalakítót ki kéne venni, bár ki is lehet kapcsolni, de ki tudja, lehet hogy még így is bezavar.

Ha bárkinek bármi ötlete van (a Dunába lökésen kívül, mert az az enyém :D), akkor kérem ne habozzon megosztani velem.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

XEV-m van, de ilyesmi hibával nem taliztam.Ingadozó alapjáratot tud okozni a döglött légtömegmérő, ill. motorleállást, durrogást, torpanást.

Ingadozó alapjáratot ill. leállást tud okozni a beragadt AGR, mondjuk nyitott állásban, ill. az elkoszolódott alapjárati léptető, vagy a ganés folytószelepház is.Erőtlenséget akár a nagynyomású AC gyengülése is okozhat.

Viszont a 3-4 befecsi hibát max. szakadt köteg tudja okozni, főleg ha már cserés volt.Ki kellene venni a köteget a motortérből, és normálisan átmérni, ill. a fenetebb említett dolgokat is átnézni..Szerintem itt valami banális dolog áll a háttérben. vezérlés cseréje max. akkor indokolt ha ott van kilóméterben, ill. ha átugrik, de akkor már meg lehet b@szni.Ha szakad, akkor végképp.

szerk.

Motorhőfok jeladókat is érdemes kimérni.

Link to comment
Megosztás:

XEV-m van, de ilyesmi hibával nem taliztam.Ingadozó alapjáratot tud okozni a döglött légtömegmérő, ill. motorleállást, durrogást, torpanást.

Ingadozó alapjáratot ill. leállást tud okozni a beragadt AGR, mondjuk nyitott állásban, ill. az elkoszolódott alapjárati léptető, vagy a ganés folytószelepház is.Erőtlenséget akár a nagynyomású AC gyengülése is okozhat.

Viszont a 3-4 befecsi hibát max. szakadt köteg tudja okozni, főleg ha már cserés volt.Ki kellene venni a köteget a motortérből, és normálisan átmérni, ill. a fenetebb említett dolgokat is átnézni..Szerintem itt valami banális dolog áll a háttérben. vezérlés cseréje max. akkor indokolt ha ott van kilóméterben, ill. ha átugrik, de akkor már meg lehet b@szni.Ha szakad, akkor végképp.

szerk.

Motorhőfok jeladókat is érdemes kimérni.

Sziasztok!

Fenti problémámmal már több mint egy hónapja küzdök.

6 darab szerelő vizsgálgatta egymástól függetlenül és senki nem leli a hiba okát. Azóta a tünetek sora kiegészült erősen ingadozó alapjárattal és gyakori motorleállással. Meg már az ülésem is nyikorog... :D

Át lett vizsgálva a vez.műteng. és főtengely- jeladó, kimérve minden kábel, ECU-csere. Mechanikus probléma nem látható.

Már csak két ötlet van, az egyik egy légtömegmérő csere, bár nem feltétlen tűnik logikusnak, de egy próbát megér, a másik pedig, hogy a bioetenol átalakítót ki kéne venni, bár ki is lehet kapcsolni, de ki tudja, lehet hogy még így is bezavar.

Ha bárkinek bármi ötlete van (a Dunába lökésen kívül, mert az az enyém :D), akkor kérem ne habozzon megosztani velem.

Köszi

Kiegészítésként még annyit, hogy érdemes átnézni a vezérműtengely jeladóra menő csatlakozóban lévő kábeleket, mert hajlamosak elrehülni és kirepedezni (rövidzár). Két jeladót cseréltem mire lehúztam a csati gumiját és rájöttem a turpisságra.

Link to comment
Megosztás:

Termosztát csere elé fogok nézni sajnos. A múlt héten vettem észre, hogy jó 6-8 km-es intenzív (90-100-as) tempó kell arra, hogy elérje a 80 fokot a motor. Ennél még télen -20-ban is hamarabb bemelegedett. Illetve 60-70 fokos mutató állásnál meleg a hűtő, és a hozzá menő csövek.

Kiszedtem a termosztátot, megfőztem, végülis jókor nyit ki. Viszont lenyomáspróbáztam, és hidegen mégis átengedi a levegőt, és ezáltal a vizet is. Mivel más nem volt, vissza keleltt szerelnem, a jövő héten tudok csak újat beszerezni...

Link to comment
Megosztás:

Termosztát csere elé fogok nézni sajnos. A múlt héten vettem észre, hogy jó 6-8 km-es intenzív (90-100-as) tempó kell arra, hogy elérje a 80 fokot a motor. Ennél még télen -20-ban is hamarabb bemelegedett. Illetve 60-70 fokos mutató állásnál meleg a hűtő, és a hozzá menő csövek.

Kiszedtem a termosztátot, megfőztem, végülis jókor nyit ki. Viszont lenyomáspróbáztam, és hidegen mégis átengedi a levegőt, és ezáltal a vizet is. Mivel más nem volt, vissza keleltt szerelnem, a jövő héten tudok csak újat beszerezni...

Délután megtörtént a termosztát csere. Az új is 85°C-on nyit, mint a régi, legalábbis a feliratok tanulsága szerint. Ki még nem próbáltam, mert késő este végeztem vele, úgyhogy megvárom, míg megköt teljesen a tömítő paszta.

A réginek annyi a hibája, hogy a tömítő rész műanyagból van, és az szétmállott teljesen. Itt enged át a termosztát már hideg állapotban is. Nem nagyon, de ezépp elég ahhoz, hogy késleltesse a víz felmelegedését. Nem is értem, hogy lehet ezt a részt műanyagból csinálni, a 120-as skodáé például nem tartalmaz műanyagot, és nincs is vele ilyen probléma...

Link to comment
Megosztás:

Délután megtörtént a termosztát csere. Az új is 85°C-on nyit, mint a régi, legalábbis a feliratok tanulsága szerint. Ki még nem próbáltam, mert késő este végeztem vele, úgyhogy megvárom, míg megköt teljesen a tömítő paszta.

A réginek annyi a hibája, hogy a tömítő rész műanyagból van, és az szétmállott teljesen. Itt enged át a termosztát már hideg állapotban is. Nem nagyon, de ezépp elég ahhoz, hogy késleltesse a víz felmelegedését. Nem is értem, hogy lehet ezt a részt műanyagból csinálni, a 120-as skodáé például nem tartalmaz műanyagot, és nincs is vele ilyen probléma...

Ki is próbáltam, nagyon hamar bemelegszik a motor, viszont a műszerfali hőmérő szerint 79 foknál nem megy feljebb a hőfok. Jól láthatóan ezen a hőfokon tartja a motort. Na most ezzel mi a frászt kezdjek? Új, Gates termosztát, még csak nem is a legolcsóbbat vettem meg...

Link to comment
Megosztás:

Ki is próbáltam, nagyon hamar bemelegszik a motor, viszont a műszerfali hőmérő szerint 79 foknál nem megy feljebb a hőfok. Jól láthatóan ezen a hőfokon tartja a motort. Na most ezzel mi a frászt kezdjek? Új, Gates termosztát, még csak nem is a legolcsóbbat vettem meg...

Nekem is hasonló jelenség volt mikor kicseréltem. Én Febi-t raktam bele. 85 foknál feljebb nem megy a hőfok a műszer szerint. Igaz nekem 92 fokon kellene nyitnia. Lehet hogy rossz a műszer hőmérője, vagy csak szimplán jó a hűtése a motornak :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hasonló jelenség volt mikor kicseréltem. Én Febi-t raktam bele. 85 foknál feljebb nem megy a hőfok a műszer szerint. Igaz nekem 92 fokon kellene nyitnia. Lehet hogy rossz a műszer hőmérője, vagy csak szimplán jó a hűtése a motornak :D

A régi termosztáttal, amikor még jó volt, szintén hasonló volt a történet, csak az egy picivel 80 fok felett volt a hőfok.

Főleg a diesel topicban sokan mondták, hogy szar a termosztát, cseréljem ki, mert a motornak 90 fokon kellene dolgoznia. Szóvel ennyit erről...

Ha üzemmeleg motornál megállok, és járatom egy pár percet, akkor elkezd felmenni 82-83-ig, de amint elindulok, ismét lekúszik 79-re :D Ismét megállok, ilyenkor a hűtő jobb oldala érezhetően hűl, megfogható kézzel, érezni, hogy lezárt a termosztát. Járatom pár percet, megint elkezd felkúszni a hőfok.

Most annyit megcsinálok, hogy infrás hőmérővel lemérem üzemmeleg motornál mennyi a hőmérséklete a termosztát háznak.

A motor hűtése jó, ez nem vitás, de ha nem elég magas az üzemi hőfok, az viszont nem jó. Nem, mintha ez a 2-3 fok számítana valamit, de szimplán frusztráló, hogy az a fránya műszer 80 fok alatt van, mikor a motor üzemmeleg :D

Link to comment
Megosztás:

A régi termosztáttal, amikor még jó volt, szintén hasonló volt a történet, csak az egy picivel 80 fok felett volt a hőfok.

Főleg a diesel topicban sokan mondták, hogy szar a termosztát, cseréljem ki, mert a motornak 90 fokon kellene dolgoznia. Szóvel ennyit erről...

Ha üzemmeleg motornál megállok, és járatom egy pár percet, akkor elkezd felmenni 82-83-ig, de amint elindulok, ismét lekúszik 79-re :D Ismét megállok, ilyenkor a hűtő jobb oldala érezhetően hűl, megfogható kézzel, érezni, hogy lezárt a termosztát. Járatom pár percet, megint elkezd felkúszni a hőfok.

Most annyit megcsinálok, hogy infrás hőmérővel lemérem üzemmeleg motornál mennyi a hőmérséklete a termosztát háznak.

A motor hűtése jó, ez nem vitás, de ha nem elég magas az üzemi hőfok, az viszont nem jó. Nem, mintha ez a 2-3 fok számítana valamit, de szimplán frusztráló, hogy az a fránya műszer 80 fok alatt van, mikor a motor üzemmeleg :D

Szerintem nekem ezért magas a fogyasztásom is, mert hiába üzemmeleg a motor, a vezérlő azt hiszi hogy nem, ergo több benyát fecskendez be. Bár ez csak az én teóriám, nem értek a lovakhoz :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Hétfőn rajuk össze a vasat. Hengerfej tömítés ment szét. Ajusa márka volt benne, mindenhol azt mondták ettől óckodjak. Mindenből a jobbat vettem meg (anyagi ész érvek között) + még egy lemförder ékszíjjal idáig 38000 HUF-ba van. Síklapolással, nyomáspróbával... Ezután, ha csak nyekken egyet, megy a gyufa :D)))

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az ecotec motornak van ez a "fordulatszám tartás" funkciója,ami a váltások között nem engedi egyből visszaesni a fordulatot.

Ki lehet ezt iktatni valahogy?

Engem nagyon idegesít,mert pl. ha elindulok zöld lámpánál, hirtelen lefékez valaki előttem akkor a kuplung+fék benyom a fordulat meg nemhogy lecsökkenne hanem 5-10 másodpercig 4-5000 közé ugrik!Persze ez ritkán van de váltáskor is idegesítő.

X16xel

Köszi.

Hali.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nekem ezért magas a fogyasztásom is, mert hiába üzemmeleg a motor, a vezérlő azt hiszi hogy nem, ergo több benyát fecskendez be. Bár ez csak az én teóriám, nem értek a lovakhoz :D

Rémértem lézeres hőmérővel, a fűtés felé menő cső fém része, ami közvetlenül a termosztát házból megy ki, 79-80 fokos. HA járatom a motort egy helyben, akkor picit felkúszik a hőmérő 80 fok fölé, akkor pedig ugyanez a cső 82-83 fokos. Szóval úgy néz ki a műszerem meglepően pontosan mutatja a hőfokot,

A hengerfej pedig 85-86 fokos.

Így viszont nagyon úgy tűnik, hogy a termosztát szar, és túl alacsony hőmérsékleten nyit ki...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az ecotec motornak van ez a "fordulatszám tartás" funkciója,ami a váltások között nem engedi egyből visszaesni a fordulatot.

Ki lehet ezt iktatni valahogy?

Engem nagyon idegesít,mert pl. ha elindulok zöld lámpánál, hirtelen lefékez valaki előttem akkor a kuplung+fék benyom a fordulat meg nemhogy lecsökkenne hanem 5-10 másodpercig 4-5000 közé ugrik!Persze ez ritkán van de váltáskor is idegesítő.

X16xel

Köszi.

Hali.

A 4-5e. kicsit magas, sztem az alapjáratid le van koszolódva.Amúgy ez a funkció azért van, hogy ne legyen akkora különbség váltáskor a fordulatok között, és ne kapjon akkorát a kuplung.

Link to comment
Megosztás:

Engem nagyon idegesít,mert pl. ha elindulok zöld lámpánál, hirtelen lefékez valaki előttem akkor a kuplung+fék benyom a fordulat meg nemhogy lecsökkenne hanem 5-10 másodpercig 4-5000 közé ugrik!Persze ez ritkán van de váltáskor is idegesítő.

Ilyen motor van az én autómban is, ezért bizton állíthatom, idővel megszokod. Tenni ellene nem nagyon tudsz, de az biztos, hogy a pörgősebb vezetést jobban kedveli ez az erőforrás. Úgy vettem észre, hogy a dízelről érkezőknél jelent ez nagyobb problémát - magam is ilyen vagyok -, hiszen ha nem pörgeted a motort magasabb fordulatszámra, mert például már 2000 körül elváltasz, a jelenség hatványozottabban jelentkezik. Én úgy abszolváltam a problémát, hogy megtanultam gyorsabban váltani. Tulajdonképpen abban az 1 másodpercben, amíg fenntartja a fordulatot, már el is váltottam. Persze ez így valamelyest terheli a kuplungot, mert óhatatlanul csúsztatod, hogy ne rántson, de idővel észre sem fogod venni, rááll a lábad és kisimul a folyamat.

(Amúgy nézd át a levegő csöveket, mert nekem akkor dobálta rettentően a fordulatot (sárga lámpa kíséretében), amikor az egyik cső kidörzsölődött, és fals levegőt szívott. Gyakorlatilag benyomtam a kuplungot, a motor meg felbőgött. Pont úgy vezettem kívülről nézve, mint egy láma! :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt a kuplungos verziót még nem hallottam. Én úgy tudom, hogy ezt azért csinálja mert az injektor nem tudja azonnal csökkenteni az üzemanyag nyomását, és így "kompenzál" ezzel csinálni semmit nem lehet, de ma megnéztem és nekem olyan 100-150 ford/perc emel rajta váltáskor. Az 5000 az nem ezért van. Amúgy a régebbi japánok is csinálják.

A 4-5e. kicsit magas, sztem az alapjáratid le van koszolódva.Amúgy ez a funkció azért van, hogy ne legyen akkora különbség váltáskor a fordulatok között, és ne kapjon akkorát a kuplung.
Link to comment
Megosztás:

Ezt a kuplungos verziót még nem hallottam. Én úgy tudom, hogy ezt azért csinálja mert az injektor nem tudja azonnal csökkenteni az üzemanyag nyomását, és így "kompenzál" ezzel csinálni semmit nem lehet, de ma megnéztem és nekem olyan 100-150 ford/perc emel rajta váltáskor. Az 5000 az nem ezért van. Amúgy a régebbi japánok is csinálják.

nálam is max 100-150-el emelkedik

mondjuk az enyém x20xev

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.