Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Na ma teljesen kész lettem idegileg.Elég csúnya hangja volt már a verdának,na mondom pont ráérek megnézetem egy kipufogóssal.Hát inkább ne tettem volna.Azzal bíztatott,hogy kellene egy komplett kipufogó csere,katalizátorral együtt mert hát miért ne szart volna be az is.Mindjárt egy kilót mondott rá.Nincs esetleg valakinek elfekvőbe bontott komplett kipufogó?Előre is köszi.

Részenként is érdekelne. Na bejelentkezett a bal hátsó lengéscsillapítóm is, lefosta magát és eldurrant. Ez még elvileg olajos volt. Még nincs nagy gáz mert nem eszi a gumit, de az is cserére szorult persze párban. Így már ezt is keresgélek új olyan 20-30 között lenne.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos cserére érett az autóm kuplungja.

Eddig ez a legolcsóbb ajánlat, amit kaptam:

"79500 ft Luk gyártmányban. Tárcsa+szerkezet+kinyomócsapágy" (munkadíj nincs benne az árban)

Mi a véleményetek erről? Megéri? megbízható?

Típus: Opel Vectra B Caravan 2.0

Motorkód: X20DTL

Alvázszám: W0L000031V7103124

Teljesítmény: 60 KW

;)EZ? ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Nektek a segítséget! Most már tudok bogarászni, csak azt nem találom könnyen, hogy melyik kuplungszetthez jár kinyomócsapágy is, de ezt majd vásárlás előtt megkérdezem.

Az árán látszik hogy melyikhez van és melyikhez nincs, ha neked is hidraulikus a kinyomócsapágyad akkor az 35-40ezer magában! szóval ha egy szett 35-45ezer akkor ahhoz biztosan nincs.

Link to comment
Megosztás:

Kuplungtárcsát miért nem próbálod meg fel ferodoloztatni ha még maga a szerkezet jó? Azon nyernél egy kicsit mert olyan 8 körül megcsinálják.

Köszönöm Nektek a segítséget! Most már tudok bogarászni, csak azt nem találom könnyen, hogy melyik kuplungszetthez jár kinyomócsapágy is, de ezt majd vásárlás előtt megkérdezem.
Link to comment
Megosztás:

Hú, ez jól hangzik! ;)

Amiért a kuplung javításra szorul:

- rángatva indul az autó egyesben, rángatás nélkül csak nagyon finoman és lassan tudok indulni vele.

- négyesből hármasba visszaváltva, a kuplungot megtartva, rezonálás érezhető.

Ezen tünetek kezelésére tehát ajánlatos és elegendő lenne a ferodoloztatás?

Ha igen, kérlek, ajánljatok Budapesten olyan helyet, ahol foglalkoznak ilyesmivel!

(XXII, XXI, XI. kerület környéke lenne a legideálisabb)

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Régóta nyövöm az opeleket ,és örülök,hogy találtam egy fórumot ahol a gondokat-bajokat megbeszélhetjük!Van egyX20dth-vectrám és a hideg beáltával elkezdte a hülyeséget! Mikor még csont hideg a motor az alapjárat elkezd hullámozni,gázadásra meg mint ha szorulna benne valami olyan nehezen,és zajosan pörög fel!Ezt tavaj télen is eljátszotta velem ezért leszedtem és kitisztítottam a tankot,szűrőt természetesen rendszeresen cserélek,de a hiba nem szünt meg!A hibajelenség kb 3 percnyi járatás után megszünik,és aztán minden o.k!Megköszönöm,ha valaki tud valami tutit,és megosztaná velem! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hú, ez jól hangzik! ;)

Amiért a kuplung javításra szorul:

- rángatva indul az autó egyesben, rángatás nélkül csak nagyon finoman és lassan tudok indulni vele.

- négyesből hármasba visszaváltva, a kuplungot megtartva, rezonálás érezhető.

Ezen tünetek kezelésére tehát ajánlatos és elegendő lenne a ferodoloztatás?

Ha igen, kérlek, ajánljatok Budapesten olyan helyet, ahol foglalkoznak ilyesmivel!

(XXII, XXI, XI. kerület környéke lenne a legideálisabb)

Köszi.

Elvileg igen ,de mikor szét szedik(szeded) ki fog derülni hogy mi kell még ,mert 1 ilyen kórú autónál még el kopik 1 s más is... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Régóta nyövöm az opeleket ,és örülök,hogy találtam egy fórumot ahol a gondokat-bajokat megbeszélhetjük!Van egyX20dth-vectrám és a hideg beáltával elkezdte a hülyeséget! Mikor még csont hideg a motor az alapjárat elkezd hullámozni,gázadásra meg mint ha szorulna benne valami olyan nehezen,és zajosan pörög fel!Ezt tavaj télen is eljátszotta velem ezért leszedtem és kitisztítottam a tankot,szűrőt természetesen rendszeresen cserélek,de a hiba nem szünt meg!A hibajelenség kb 3 percnyi járatás után megszünik,és aztán minden o.k!Megköszönöm,ha valaki tud valami tutit,és megosztaná velem! ;)

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Régóta nyövöm az opeleket ,és örülök,hogy találtam egy fórumot ahol a gondokat-bajokat megbeszélhetjük!Van egyX20dth-vectrám és a hideg beáltával elkezdte a hülyeséget! Mikor még csont hideg a motor az alapjárat elkezd hullámozni,gázadásra meg mint ha szorulna benne valami olyan nehezen,és zajosan pörög fel!Ezt tavaj télen is eljátszotta velem ezért leszedtem és kitisztítottam a tankot,szűrőt természetesen rendszeresen cserélek,de a hiba nem szünt meg!A hibajelenség kb 3 percnyi járatás után megszünik,és aztán minden o.k!Megköszönöm,ha valaki tud valami tutit,és megosztaná velem! ;)

Nekem dizelnél bár nem opel de volt hasonló jelenség megtoldva fekete füsttel ami elmult bemelegedes utan hidegen hullamzo alapjarattal.

Adagolossal beszeltem tudta mia baj!

Alitott valamit az adagoloban jo lett majd ket honap mulva eladtam ;) kicsi volt

Valahol mintha olvastam volna a dth motorkodu adagolok hibasodasarol es valami erosen hasonlo elojelekre emlekszem mint amit te is irsz. Ekkor erdeklodtem adagolo arakrol - es vettem egy benzinest

Sorry az ekezetekert, mobil.

Link to comment
Megosztás:

Nekem dizelnél bár nem opel de volt hasonló jelenség megtoldva fekete füsttel ami elmult bemelegedes utan hidegen hullamzo alapjarattal.

Adagolossal beszeltem tudta mia baj!

Alitott valamit az adagoloban jo lett majd ket honap mulva eladtam ;) kicsi volt

Valahol mintha olvastam volna a dth motorkodu adagolok hibasodasarol es valami erosen hasonlo elojelekre emlekszem mint amit te is irsz. Ekkor erdeklodtem adagolo arakrol - es vettem egy benzinest

Sorry az ekezetekert, mobil.

Igen, a 2.0 diesel hajlamos az adagoló hibára. De nemcsak a DTH, hanem a DTL is. Nem túl jól sikerült konstrukció... Viszont, ha belekalkulálod a vételárba, hogy egyszer esetleg rá kell költened 200e Ft-ot, akkor nem ér váratlanul ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Régóta nyövöm az opeleket ,és örülök,hogy találtam egy fórumot ahol a gondokat-bajokat megbeszélhetjük!Van egyX20dth-vectrám és a hideg beáltával elkezdte a hülyeséget! Mikor még csont hideg a motor az alapjárat elkezd hullámozni,gázadásra meg mint ha szorulna benne valami olyan nehezen,és zajosan pörög fel!Ezt tavaj télen is eljátszotta velem ezért leszedtem és kitisztítottam a tankot,szűrőt természetesen rendszeresen cserélek,de a hiba nem szünt meg!A hibajelenség kb 3 percnyi járatás után megszünik,és aztán minden o.k!Megköszönöm,ha valaki tud valami tutit,és megosztaná velem! :lol:

Hali!

Nézd át a vákuumcsöveket, a pipákat (nincs-e rajta repedés), attól is lehet elég baja a gépnek, ami miatt teljesen másra gondolnál- nem biztos, hogyx ez lesz a baja, de sose lehet tudni... ;) Ezzel legalább azt a hibalehetőséget kiszűröd.

Link to comment
Megosztás:

A hengerfej probléma javítása után a szerelő beállította az előtöltést. A jelre állította, ahol lennie kell. mert előtte nagyobb volt. Gondolom tudjátok, ha nagyobb az előtöltés, akkor hidegen könnyen indul, de kopog, kemény nyers hangja van a motornak. Ha az előtöltés kisebb, akkor a motor lágyabb hangú, melegen könnyen indul, viszont hidegen nehezen. Vagyis rohadtul érzékeny rá, ez a melyik kezembe harapjak típusú történet...

Na szóval az eredmény az lett, hogy a motor halkabb lett, nyomatékosabb, jobban húz. Viszont hidegben nehezebben indul. Szerintetek sírjak vagy nevessek?

Megpróbálok orvosolni rajta annyit, hogy beállítom a hideg alapjárati dúsítást. Melegen eddig kilométernyi távolság volt a csavar és a gázkar között, tehát hidegen semmit sem emelt az alapjáraton. Most beállítottam úgy, hogy melegen éphogy ne érjen hozzá. Kíváncsi vagyok az eredményre...

Link to comment
Megosztás:

A hengerfej probléma javítása után a szerelő beállította az előtöltést. A jelre állította, ahol lennie kell. mert előtte nagyobb volt. Gondolom tudjátok, ha nagyobb az előtöltés, akkor hidegen könnyen indul, de kopog, kemény nyers hangja van a motornak. Ha az előtöltés kisebb, akkor a motor lágyabb hangú, melegen könnyen indul, viszont hidegen nehezen. Vagyis rohadtul érzékeny rá, ez a melyik kezembe harapjak típusú történet...

Na szóval az eredmény az lett, hogy a motor halkabb lett, nyomatékosabb, jobban húz. Viszont hidegben nehezebben indul. Szerintetek sírjak vagy nevessek?

Megpróbálok orvosolni rajta annyit, hogy beállítom a hideg alapjárati dúsítást. Melegen eddig kilométernyi távolság volt a csavar és a gázkar között, tehát hidegen semmit sem emelt az alapjáraton. Most beállítottam úgy, hogy melegen éphogy ne érjen hozzá. Kíváncsi vagyok az eredményre...

Én nem tudtam és most sincs fogalmam róla hogy mi az az előtöltés! :lol: Kíváncsiságból megnézném hogy az enyém a "jelre" van e állítva ha nem kell szétbontani hozzá semmit!Állítgatni nem fogom,mert örülök hogy eddig mindig elsőre indult!A tiéd garázsban áll éjjel,így is érzi a hideget?

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudtam és most sincs fogalmam róla hogy mi az az előtöltés! :lol: Kíváncsiságból megnézném hogy az enyém a "jelre" van e állítva ha nem kell szétbontani hozzá semmit!Állítgatni nem fogom,mert örülök hogy eddig mindig elsőre indult!A tiéd garázsban áll éjjel,így is érzi a hideget?

Elsőre indult így is, kb 1-2 mp tekerés után, de ennél hamarabb szokott. Reggel a garászban, délután a munkahelyen.

Viszont a hidegalapjárat állítás segített rajta. Majd még próbálgatom.

Annyi gondja volt még, hogy az egyik porlasztónál könnyezett a gázolaj, utánna húztunk.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudtam és most sincs fogalmam róla hogy mi az az előtöltés! :lol: Kíváncsiságból megnézném hogy az enyém a "jelre" van e állítva ha nem kell szétbontani hozzá semmit!Állítgatni nem fogom,mert örülök hogy eddig mindig elsőre indult!A tiéd garázsban áll éjjel,így is érzi a hideget?

Neked hogy van beállítva a hideg alapjárat? Mennyit pörög ha hidegen elindítod?

Link to comment
Megosztás:

Neked hogy van beállítva a hideg alapjárat? Mennyit pörög ha hidegen elindítod?

Ugyan annyit mint melegen!750-800,de lassan indulok haza és akkor pontosan meg tudom nézni!

Addig gondold át mi az a előtöltés és hol lehet megnézni hogy van beállítva!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.