Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Nem lehet véletlenül, hogy a gomba hibás? Mármint az olajgomba. Próbáld meg kicserélni legalább egy próbára. Csak annyi mindent számba vettél, ez nem lehet esetleg?

Még valami: milyen olajat használsz? mármint 5, vagy 10 w-st? Tudom hogy hülye kérdés, de még az nem lehet, hogy híg az olaj a szivattyúnak? Most tényleg az olaj sűrűségét kérdem, az is benne lehet a pakliban- olajjal nem lehet gond, mármint minőségileg? Lehet kifogtál vmi rossz összetételűt, vagy mitoomén'... Amúgy már új szivattyú van benne, vagy még a régi?

Link to comment
Megosztás:

Akkor az elejétől:

Fűtés és hűtővíz: 90-92-ig megy el onnan kapcsol a venti és hűti tehát ez megy óramű pontossággal (hőkapcsolók tavalyiak, termosztát új, hűtővíz friss). A fűtés is megy hibátlanul, ha eltekerem meg lehet sülni az autóban és egész hamar fűt is. Bugyogás és más fűtés-hűtésbeli gond azóta nincs is, lehe valahol levegős lett szereléskor valami csövet levettek vagy passz, a víz állaga mint régen, szaga szintén.

Gomba: elképzelhető éppen de majd erre is rávilágít a gomba helyére csavart mérőóra ami majd megmutatja, hogy az óra hülyéskedik vagy valóban néha elmegy-e egy pillanatra a nyomás.

Olaj: 10W40GM, nem egy csúcs olaj de volt már benne ilyen máskor is és nem volt vele gond ugyanakkor gondoltam arra is, hogy lehet nem volt elég a benzin utáni 1 olajcsere és még maradhatott a rendszerben valamennyi benya ami még hígítja az olajat ezért azt kedden lecseréljük, ha nem is valami fullosra de GM megy bele vissza ismét, találgatni ez is drága...

Olajszivattyú: az új van benne, a régivel alapjáraton kinyitva az olajbeöntő sapkát olajnak nyoma sem volt, fordulaton sem, most alapjáraton is fröcsög az olaj mindenhova és fordulaton nem szerencsés a közelében sem lenni, a motor hangja is persze ég és föld, csak 1 konkrét zajforrás van ami még hangos ez lehet valóban egy injektor vagy egy hidrotőke de tisztán hallani, hogy csak 1 alkatrész kopog, nem olyan mint olaj nélkül a vezérlés, hogy minden egyes szelepet kihallani.

Injektor: igen, nekem is alapjáraton lehetett hallani a tak-tak-ot de most emelve a fordulatszámot csak gyorsul és hangosodik és nagyon az injektor híd környékéről jön a zaj.

Motor: nem füstöl, indul pöccre, megy ahogy kell bár csak városon belül mentem el mamámig (ott vannak az autós cuccok, 1 km) tehát hatalmas utat nem tettem meg vele de amíg nem 100-as nem is tervezem.

Link to comment
Megosztás:

Adam1 egy kérdés!

1.7 Isuzun gyárilag igaz F17-es rudazatos váltó van? F18-as felrakható a helyére? Vagy egyáltalán mi a különbség a két váltó között? Nem láttam még 17-est.

Olyannyira felrakható a helyére, hogy gyárilag F18-assal szerelik :lol:

F17-es B Vekiben csak 1,6 16V és 1.8 16V motorokhoz volt.

Egyébként teljesen kompatibilisek, különbség az átvitt nyomatékban van. A sima F18 190 Nm-t bír, az F17 ennél kicsit kevesebbet. Ahogy az összes opel váltó, mindkettő sokféle fokozati és végáttétellel volt szerelve.

Amúgy neked milyen váltód van? F18 vagy F23?

Link to comment
Megosztás:

Ma direkt teszteltem a vasat, hangja ma nem volt, olajlámpa egy pillanatra sem villant fel úgy lehetett vele közlekedni mint fénykorában.... azért nem taposom és a várostáblát sem hagyom el... Kedden mérés, majd utána :lol: Hogy mi miért történik a motorban azt jelenleg én sem értem.

Link to comment
Megosztás:

Van egy eladó F18-as váltóm és érdeklődött ma egy tag akinek 1.7-be kellene. Megyegyeztünk.. pár órára rá hív, hogy a szerelője azt mondta, hogy neki F17-es kellene. Itt bizonytalanodtam el, de akkor a lényeg az, hogy bármi is van most rajta az F18-as is rámegy.

Egyébként nekem is F18-asom van.

Link to comment
Megosztás:

Ma direkt teszteltem a vasat, hangja ma nem volt, olajlámpa egy pillanatra sem villant fel úgy lehetett vele közlekedni mint fénykorában.... azért nem taposom és a várostáblát sem hagyom el... Kedden mérés, majd utána :lol: Hogy mi miért történik a motorban azt jelenleg én sem értem.

Ezeknek a hangoknak egy része szerintem csak a képzeletedben van :D

Velem is megesik néha, hogy nem odaillő zörejeket hallok, máskor meg hangtalanul siklik a kocsi, miközben megyek :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Van egy eladó F18-as váltóm és érdeklődött ma egy tag akinek 1.7-be kellene. Megyegyeztünk.. pár órára rá hív, hogy a szerelője azt mondta, hogy neki F17-es kellene. Itt bizonytalanodtam el, de akkor a lényeg az, hogy bármi is van most rajta az F18-as is rámegy.

Egyébként nekem is F18-asom van.

Milyen áttételű?

F18+-os vagy sima?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az imént értam haza pestről és megnéztem a fordulatszámokat,fotót is csináltam de full homály...

90-2400/2500 között a 2500 alatt 1 mutató vastagsággal

100-2700

110-3000

120-3300

asszem 140-4000

ezek nem hiteles mérések.. ez az órám szerint van amit ugyebár már bontottam szét... Most jelen állás szerint nekem ilyen..

1.6 16V

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem én is a váltót.

F18

Io2971

0516

W374 (ha plusszos lenne akkor a 374 után lenne a + jel?)

Ez az eladó sorban lévő váltó, nem pedig az ami az enyémben van. Egyébként nem vitték el, azt mondta a szerelő a srácnak, hogy 1.7-be BIZTOS, hogy nem lehet belerakni az F18-at, Ő már próbálta egyszer, de nem ment..

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem én is a váltót.

F18

Io2971

0516

W374 (ha plusszos lenne akkor a 374 után lenne a + jel?)

Szerintem igen...

Ez az eladó sorban lévő váltó, nem pedig az ami az enyémben van. Egyébként nem vitték el, azt mondta a szerelő a srácnak, hogy 1.7-be BIZTOS, hogy nem lehet belerakni az F18-at, Ő már próbálta egyszer, de nem ment..

Nem akarom bántani a szerelőt szavakkal sem, de nekem mindkét Isuzu motoros B Vekiben ilyen váltó van. Gyárilag :lol:

És az opel-infos.de is csak ezt a típust hozza az X17DT motorhoz.

IMG02024-20120107-1242-_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG02027-20120107-1246-_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hát Én elhiszem neked. Azóta már utána néztem én is és hasonló dolgokat találtam. Lényegtelen, nem szeretnék rátukmálni senkire semmit. Keressen akkor F17-est.:lol:

Egyébként köszönöm a segítséget!!

G Astrához van F17-es váltó Y17DT Isuzu motorhoz párosítva.

Mondjuk nem értem, hogy az X17DT-hez miért F18 van, de végülis mindegy is. Így van és kész :D

Link to comment
Megosztás:

Cask nem hagyott nyugodni a dolog mentem egy próba utat vele, a végére megint hangosodott a motor ami kb az olaj melegedésével fokozódik azaz ahogyan hígul az olaj úgy csökken a kenése, gondoltam megnézem a szintjét + az autókereskedőkből látott trükköt bevetem: megtapizom, megszagizom... jól tettem, benzines még az olaj erősen ezért híg ezért van az, hogy hiába fröcsköl az olaj mégsem elegendő a kenése tehát holnap olajcsere. GM10W40 volt benne de ez semmit sem jelent, megy a helyére Hunoil 10W40, azért ilyen bóvli olaj mert ha azzal is erősen benzin szagú lesz akkor még ismét csere jön amíg ki nem tisztul teljesen.

Szerintetek érdemes most motoröblítőt használnom? Az, hogy kioldja a lerakódásokat amiket nem kellene már nem téma tekintve a benzint ami már rég kioldott mindent az olajba keverve...

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek érdemes most motoröblítőt használnom? Az, hogy kioldja a lerakódásokat amiket nem kellene már nem téma tekintve a benzint ami már rég kioldott mindent az olajba keverve...

Mikor a páromét mostuk át,tescos olajat vettem én is erre a célra!20km-ig csak megtartja a kenőképességét!A motoröblítőt a használt olajhoz tettem,majd a tescossal öblítettem,de ha benzines úgy is jó lehet ahogy te írtad,a cserélt hunoilba tenni!Kárt szerintem nem csinálsz vele ha átmosod...

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek érdemes most motoröblítőt használnom? Az, hogy kioldja a lerakódásokat amiket nem kellene már nem téma tekintve a benzint ami már rég kioldott mindent az olajba keverve...

A franc tudja- ártani már nem tudsz vele, de még erre is kiadnál? Inkább olajcserénél jóóó sokáig hagyd kifolyni az olajat, 1-2 órát, olaj, szűrő bele, majd ha jó, akkor mehet bele "normális" oil. Ha mégis híg-szagos, nem jó, akkor mégis az olcsóbb olajat enged le.

Link to comment
Megosztás:

Én saját motoromat szétszedve látva nem ajánlom a motor öblítőt, te tudod. Tegyél bele fékolajat :lol:

Én Unix 10W40-es olajat tettem bele ilyen öblítés, járatás céljából. Kedvezménnyel az sem nagy összeg.

Cask nem hagyott nyugodni a dolog mentem egy próba utat vele, a végére megint hangosodott a motor ami kb az olaj melegedésével fokozódik azaz ahogyan hígul az olaj úgy csökken a kenése, gondoltam megnézem a szintjét + az autókereskedőkből látott trükköt bevetem: megtapizom, megszagizom... jól tettem, benzines még az olaj erősen ezért híg ezért van az, hogy hiába fröcsköl az olaj mégsem elegendő a kenése tehát holnap olajcsere. GM10W40 volt benne de ez semmit sem jelent, megy a helyére Hunoil 10W40, azért ilyen bóvli olaj mert ha azzal is erősen benzin szagú lesz akkor még ismét csere jön amíg ki nem tisztul teljesen.

Szerintetek érdemes most motoröblítőt használnom? Az, hogy kioldja a lerakódásokat amiket nem kellene már nem téma tekintve a benzint ami már rég kioldott mindent az olajba keverve...

Link to comment
Megosztás:

Én saját motoromat szétszedve látva nem ajánlom a motor öblítőt, te tudod. Tegyél bele fékolajat :lol:

Én Unix 10W40-es olajat tettem bele ilyen öblítés, járatás céljából. Kedvezménnyel az sem nagy összeg.

A cél a benzin kimosása lenne, ne egy átlagos motoröblítésre gondolj hanem, hogy benzin került az olajba, az már tuti kioldott minden trutyit. A mostani benzinesbe öntenék motoröblítőt ennek már mind1 de talán így jobban kifolyna belőle az egész, utána menne bele a minőségi hunoil ( :D ) aztán ezzel elviszem kedden még méretni olajnyomást + megnézetni mi lehet még a baja, járok vele vagy 100-200 kilométert ha nincs vele gond és mindenképpen ki is cserélem.

IMG_20120107_160045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

90 km/h sőt kicsivel több is és ötödik fokozat, ez volt az utóbbi 2 havi csúcssebességem ez is csak a kép erejéig....

(X20XEV)

Link to comment
Megosztás:

... utána menne bele a minőségi hunoil ( :lol: ) aztán ezzel elviszem kedden még méretni olajnyomást + megnézetni mi lehet még a baja, járok vele vagy 100-200 kilométert ha nincs vele gond és mindenképpen ki is cserélem.

90 km/h sőt kicsivel több is és ötödik fokozat, ez volt az utóbbi 2 havi csúcssebességem ez is csak a kép erejéig....

(X20XEV)

Én éppen tegnap cseréltem le ezt a hunoilt 5000kmt mentem vele, hajtva is volt elég bátran ez idő alatt. Lehet hogy nem minőségibb mint egyebek de nyugodtan menj vele szerintem akár 1000-et is. Aztán a végén öblitőzd meg rendesen.

Én most ENEOS-t raktam bele szűrővel együt 7900 Forint kedvezmények nélkül.

A 90Km/h kb 2200 fordulat 5-ik sebességben nekem is kb így megy és ha jól rémlik olyan 2600-2700 körül már olyan 110 körül jár

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.