Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!egy kérdéssel fordulok hozzátok!

20dth-s 99es évjárat vectra 120km/h nál kiválágit a motorhiba lámpa,,,ujra inditásnál elalszik!

valakinek valami tapasztalat?mi okozhatja?

EGR szelep produkált ilyen hibát nekem. De a lehetőségek tárháza határtalan. Hibakód olvasás először

utána könnyebb választ adni.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok ! F Astra topikból csöppentem át. Kérdés az lenne ,hogy F astra 1.4 benzines kombimat valószínűleg lecserélném Vectra B kombira. Kérdés ,hogy mire kell figyelni? Melyik motorokkal használható ez a nagy kasztni? 2 literes dízelt láttam ,hogy elég általános hajtás benne. Szóval úgy általánosságban melyik motorral a legérdemesebb megvenni ? Fogyasztás számít, hogy minél alacsonyabb legyen.

1.7 Isuzuban nincs kombi,így marad a 2.2 dízel,ami elég ritka,így hanyagolnám és a 2.0 dízelek közül a 82 vagy a 101 lovas!Én a 101 lovasok között nézelődnék!

Mire figyelj?Mindenre,de főleg hogy ne világítson úgy a műszerfal mint egy karácsonyfa és benne legyen minden izzó a műszerfalban!Rozsdásodások elég hamar el tudnak burjánzani,egy kis púposodásból is lehet egy év alatt lyuk!

Természetesen a motor hangjára,hideg indítás stb!Többeknek már romlott el az adagoló ebben a típusban(82-101LE),de sokaknak semmi baja vele!

Link to comment
Megosztás:

De van, alig két hete beszéltünk róla a másik topikban. Csak baromi ritka mert csak 3 hónapig gyártották, '95 októbere és '96 januárja között.

Alkatrészeket én is láttam már hozzá,de azt hittem elírták! :D Akkor igaz az a közmondás,hogy ritka mint a kombi Isuzu?

Itt javítom a hsz-t: Kombi Isuzut se vegyél,mert nem fogsz találni! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ma olvastam egy cikket a totalcar tesztekben, az indexen.

"Jóllehet a magyar TDI-k jellemzően adagolóhibával kerülnek szervizbe. Ennek sokszor csupán az az oka, hogy sokan az utolsó litereket is kijáratják a tankból. Ha kevés a gázolaj, az adagoló hűtése elégtelenné válik és túlmelegszik."

Ezt már olvastam máskor is, érdekes felvetés. Csak gondoltam bemásolom ide ezt a két sort.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma olvastam egy cikket a totalcar tesztekben, az indexen.

"Jóllehet a magyar TDI-k jellemzően adagolóhibával kerülnek szervizbe. Ennek sokszor csupán az az oka, hogy sokan az utolsó litereket is kijáratják a tankból. Ha kevés a gázolaj, az adagoló hűtése elégtelenné válik és túlmelegszik."

Ezt már olvastam máskor is, érdekes felvetés. Csak gondoltam bemásolom ide ezt a két sort.

Gondolom ez speciálisan az 1.9TDI-re igaz.

Mondjuk nem értem, ha kevés az üzemanyag a tankban, akkor mitől melegszik fel jobban az adagoló. Mert az adagolóba ugyanannyi üzemanyag van mindig tank állapottól függetlenül.

Egyetlen dolog az lehet, hogy az adagolóba meleg üzemanyag érkezik a tankból, az meg amiatt lehet, ha nagyon sok résolaj keletkezik, és megy vissza a tankba.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ez speciálisan az 1.9TDI-re igaz.

Mondjuk nem értem, ha kevés az üzemanyag a tankban, akkor mitől melegszik fel jobban az adagoló. Mert az adagolóba ugyanannyi üzemanyag van mindig tank állapottól függetlenül.

Egyetlen dolog az lehet, hogy az adagolóba meleg üzemanyag érkezik a tankból, az meg amiatt lehet, ha nagyon sok résolaj keletkezik, és megy vissza a tankba.

Nem csak a résolaj megy vissza a tankba, hanem az adagolóból a felesleg is, ami már felemelgedett. Ha kevés a tankban a gázolaj, akkor fel tud melegedni az egész és onnantól nincs meg a kellő hűtés. Igazából tényleg lehet ez is oka az adagoló meghibásodásnak.

Link to comment
Megosztás:

Itt van egy cikk arról, amiről már sokszor írtam. A Teljesítmény adat nem minden, sőt egy nagy semmi arról, hogy hétköznapi értelemben a motor milyen erős.

http://totalcar.hu/magazin/technika/2013/02/20/nyomatek_teljesitmeny/

Lehet, hogy a 82 LE-s Isuzu blokk erősebb, mint a 101 LE-s X16XEL? A 101 LE-s X20DTH blokk pedig jóval erősebb, mint a 125 LE-s 1.8-as benzines blokk?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elött kénytelen voltam autóval menni dolgozni mivel elaludtam életem során először... tatabánya-győr 60 km pályán mentem. Oda felé minden frankó volt viszont haza felé 130-as tempónál felvillant sárgán a motordiagnosztika. Lassítottam 100-ra elaludt és utána nem is villant fel amíg tegnap nem mentem pestre ismét 130-as tempóval. lassítottam 100-ra vissza 130 elaludt. Mi lehet a baja? Mindig kialszik városban fel sem villan.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elött kénytelen voltam autóval menni dolgozni mivel elaludtam életem során először... tatabánya-győr 60 km pályán mentem. Oda felé minden frankó volt viszont haza felé 130-as tempónál felvillant sárgán a motordiagnosztika. Lassítottam 100-ra elaludt és utána nem is villant fel amíg tegnap nem mentem pestre ismét 130-as tempóval. lassítottam 100-ra vissza 130 elaludt. Mi lehet a baja? Mindig kialszik városban fel sem villan.

Hibakód kiolvasás!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elött kénytelen voltam autóval menni dolgozni mivel elaludtam életem során először... tatabánya-győr 60 km pályán mentem. Oda felé minden frankó volt viszont haza felé 130-as tempónál felvillant sárgán a motordiagnosztika. Lassítottam 100-ra elaludt és utána nem is villant fel amíg tegnap nem mentem pestre ismét 130-as tempóval. lassítottam 100-ra vissza 130 elaludt. Mi lehet a baja? Mindig kialszik városban fel sem villan.

Valszeg a lambdaszonda makrancoskodott csak.

Link to comment
Megosztás:

P0100 - Levegőtömeg- és levegőmennyiség-mérés funkció-rendellenesség

P0110 - Szívólevegöhömérséklel-jeladó funkció-

P0105 - Magasságjeladó/szivócsőnyomás-jeladó funkció-rendellenesség

P1110 - Bemeneti levegő hőmérséklet szenzor jel hiba

Milyen motor?

Nekem is most volt P0100 hibám - Légtömegmérő. Szerintem nézd meg a csatlakozásokat a légtömegmérő környékén, hátha csak kontaktos, vagy a motortéri kábelköteget.

Link to comment
Megosztás:

P0100 - Levegőtömeg- és levegőmennyiség-mérés funkció-rendellenesség

P0110 - Szívólevegöhömérséklel-jeladó funkció-

P0105 - Magasságjeladó/szivócsőnyomás-jeladó funkció-rendellenesség

P1110 - Bemeneti levegő hőmérséklet szenzor jel hiba

Milyen motor?

Nekem is most volt P0100 hibám - Légtömegmérő. Szerintem nézd meg a csatlakozásokat a légtömegmérő környékén, hátha csak kontaktos, vagy a motortéri kábelköteget.

x20dth motorkódú!

a jeladókat nem tudom merre találom!

a légtömegméröt már néztem de ugyan ugy meg van a hiba!

110-120 al ha megyek egyszerüen sárga lámpa és elmegy az erö!

ujra inditásnál ugyanugy jo 120ig!!!

????

Link to comment
Megosztás:

Sajna dieselt nem ismerem, nekem X20XEV van, nálam szenzor a légtömegmérő előtt van a légszűrő után egy kétvezetékes csatlakozó, ha nálad is van hasonló próbáld meg többször lehúzni majd visszarakni.

Biztos lesz egy dieseles aki elmondja vagy találkozott már ilyen hibával.

Link to comment
Megosztás:

x20dth motorkódú!

a jeladókat nem tudom merre találom!

a légtömegméröt már néztem de ugyan ugy meg van a hiba!

110-120 al ha megyek egyszerüen sárga lámpa és elmegy az erö!

ujra inditásnál ugyanugy jo 120ig!!!

Mondanám, hogyí vegyél egy másik légtömegmérőt, de túl drága cucc ahhoz, hogy kísérletezzél vele.

Ismerős, haver ugyanilyen motoros kocsijából rakjátok át a légtömegmérőt, így kizárható, hogy az jó-e.

Esetleg bontóban kipróbálni, beépíteni, hogy a hiba megmarad-e, bár tudom, hogy a bontósok ezt nem szeretik, és ha nem hibás az alkatrész, amit adtak, akkor nem veszik vissza.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.