Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok.

Van egy különleges hibám a vectránál.

Opel vectra X16XEL motor,az autó 1998-as, átalakítva gázra, és a motor felfő ha alapjáraton megy, de 1500-as fordulatnál visszahűl 99-100 -rol kd. 87-re. Nincs belső fűttés és épp ezért a gázra sem kapcsol át. Minden szerelő mást mond, egész horror dolgokat és árakat mondanak.

Ha tud valaki segitteni, hogy hol keressem a hibát, azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy különleges hibám a vectránál.

Opel vectra X16XEL motor,az autó 1998-as, átalakítva gázra, és a motor felfő ha alapjáraton megy, de 1500-as fordulatnál visszahűl 99-100 -rol kd. 87-re. Nincs belső fűttés és épp ezért a gázra sem kapcsol át. Minden szerelő mást mond, egész horror dolgokat és árakat mondanak.

Ha tud valaki segitteni, hogy hol keressem a hibát, azt megköszönném.

A gázszett honnan kapja a jelet, hogy meleg a motor?

Akkor szokta forralni a vizet a motor, hogyha hengerfejes. Ha nem is forralja, de összefüggéstelenül melegszik, majd visszahűl. Nekem is ezt csinálta, amikor hengerfej hibám volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Remélem a megfelelő topicba irom.
2001-es 1.8-as B Vectram van és a probléma a következő.
Hidegben viszonylag könnyen nem túl sok tekerés után beindul. Ha üzemi hőfokon van a motor és leállitom utánna is pöccre indul. Ellenben ha áll a +20 fokos mélygarázsba a munkahelyen és mennék haza este vagy mostmár kint is jó idő van akkor tekerhetem neki akár 20 másodpercig is nem indul be. Utánna meg szenved mint mikor a Ladám megszivta magát. Beindul aztán leáll, majd beindul dadog egy kicsit és aztán jó. Utánna ha leállitom pöccre indul.
Jelenleg az a legjobb megoldásom, hogy tekertetem vele vagy 3 másodpercig aztán elengedem. Következő inditásnál pöccre indul. Igy tudom csak beinditani.
AC-t már cseérltük mert az volt az első tipp, hogy visszaenged az AC mikor sokáig áll. Mintha egy darabig jobb is lett volna csere után akkor is sokat tekert de legalább beindult, de kb egy hét után ugyanolyan vacak lett mint volt. Szóval valami más hiba lesz. Mondták nekem a főtengely holponti jeladót is, de azt nem hiszem, mert annak mi köze a lenne a hőmérséklethez, meg hogy mennyit állt a kocsi.
Elég idegesitő ez, hogy nem lehet normálisan beinditani hanem igy játszani kell vele.

Előre is köszi a segitségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem a megfelelő topicba irom.

2001-es 1.8-as B Vectram van és a probléma a következő.

Hidegben viszonylag könnyen nem túl sok tekerés után beindul. Ha üzemi hőfokon van a motor és leállitom utánna is pöccre indul. Ellenben ha áll a +20 fokos mélygarázsba a munkahelyen és mennék haza este vagy mostmár kint is jó idő van akkor tekerhetem neki akár 20 másodpercig is nem indul be. Utánna meg szenved mint mikor a Ladám megszivta magát. Beindul aztán leáll, majd beindul dadog egy kicsit és aztán jó. Utánna ha leállitom pöccre indul.

Jelenleg az a legjobb megoldásom, hogy tekertetem vele vagy 3 másodpercig aztán elengedem. Következő inditásnál pöccre indul. Igy tudom csak beinditani.

AC-t már cseérltük mert az volt az első tipp, hogy visszaenged az AC mikor sokáig áll. Mintha egy darabig jobb is lett volna csere után akkor is sokat tekert de legalább beindult, de kb egy hét után ugyanolyan vacak lett mint volt. Szóval valami más hiba lesz. Mondták nekem a főtengely holponti jeladót is, de azt nem hiszem, mert annak mi köze a lenne a hőmérséklethez, meg hogy mennyit állt a kocsi.

Elég idegesitő ez, hogy nem lehet normálisan beinditani hanem igy játszani kell vele.

Előre is köszi a segitségeteket!

Üdv itt!

Ugye az első, hogy gépre kellene rakni - mit mutat!?

A megszívós jelenséget többünknél akkor csinálta amikor a hőmérséklet érzékelő halt meg - fals adatot küld a computernek - 2-3 ezer Ft-os tétel érdemes megpróbálni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv itt!

Ugye az első, hogy gépre kellene rakni - mit mutat!?

A megszívós jelenséget többünknél akkor csinálta amikor a hőmérséklet érzékelő halt meg - fals adatot küld a computernek - 2-3 ezer Ft-os tétel érdemes megpróbálni.

halihó. nekem is szinte ugyanez a probléma. ezt még nem próbáltam, de jó ötletnek hangzik (amúgy a diagnosztika nekem semmit se mondott ezzel kapcsolatban, egyedül ami probléma volt - nem biztos, hogy ezzel kapcsolatban- hogy amikor alapjáratot akart állítani magának, lefulladt, és nem tudta befejezni). ez a hőmérséklet érzékelő az, ami a hűtőközeg hőmérsékletét méri a hűtő egyik alsó sarkában?
Link to comment
Megosztás:

halihó. nekem is szinte ugyanez a probléma. ezt még nem próbáltam, de jó ötletnek hangzik (amúgy a diagnosztika nekem semmit se mondott ezzel kapcsolatban, egyedül ami probléma volt - nem biztos, hogy ezzel kapcsolatban- hogy amikor alapjáratot akart állítani magának, lefulladt, és nem tudta befejezni). ez a hőmérséklet érzékelő az, ami a hűtőközeg hőmérsékletét méri a hűtő egyik alsó sarkában?

ez egy két vezetékes "kék stekker"-es az egr felett a blokk jobb oldalán

http://osz-car.hu/template/nagykep.php?fn=BOSCH_HOERZEKELO__0280130107-BOS--30--F0280130107.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel vectra dti-ben van valahol légtelenítő pumpa? Fenn akadt az úszó a tankban és le levegősödött az egész mert kifogyott a gázolaj :( Előre is köszi

Szerintem gázolajszűrőnél tudsz max, de elvileg ki kellene dolgoznia az adagolónak.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem gázolajszűrőnél tudsz max, de elvileg ki kellene dolgoznia az adagolónak.

Ha teljesen el van levegősödve a cső a tankig, akkor azzal az adagoló nem tud mit kezdeni. Sőt, tönkre is mehet, ha szárazon van járatva. Valahogy fel kell szívni a gázolajat a szűrőig, a szűrőt pedig szintén teleönteni. És az egészben az a tanulság, hogy nem fogyasztjuk ki az üzemanyagot nullára...

Link to comment
Megosztás:

kitisztitottam mindent mert jó nagy dzsuva volt mindenhol utána, felszívtam a tankból a szűrőig az üzemanyagot a szűrőt feltöltöttem utána kitekertem a porlasztó csúcsokat tekertettem az autót a párommal kijött a levegő vissza zártam a csúcsokat és utána nagy nehezen beindult. utána pöc röff ment az autó mentem vele 36 km-et pályán szépen kiéget az is amit bedolgozott a katalizátorba már füstölni se füstöl. Viszont tegnap el akartam inditani és megint csütörtököt mondott. nézzem a szűrőben a szintet megint kevés volt benne, a visszacsapó szelepet kivettem kuka nem zár vissza. Szereztem újat beszereltem a fent emlitett sztori újra és most nem akar indulni semmiért sem. Már tiszta ideg vagyok. Tekerni teker a csúcsokon jött ki az üzemanyag viszont semi jelét nem akarja annak adni, hogy beindulna. Mi lehet a baj?

Ha teljesen el van levegősödve a cső a tankig, akkor azzal az adagoló nem tud mit kezdeni. Sőt, tönkre is mehet, ha szárazon van járatva. Valahogy fel kell szívni a gázolajat a szűrőig, a szűrőt pedig szintén teleönteni. És az egészben az a tanulság, hogy nem fogyasztjuk ki az üzemanyagot nullára...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 2 literes 2000-es X20XEV-m van és hallok egy sípoló hangot a motorból, de fogalmam sincs mi lehet az. Valakinek van valami ötlete mi adhat ki ilyen hangot? Elég magas frekvencia és folyamatosan ugyan úgy szól függetlenül attól, hogy milyen fordulatszámon megy. Nem érzem, hogy hatása lenne a kocsira, szóval ugyan úgy megy, de elég zavaró...

Nehéz megmondani honnan jön, de én úgy tippelem, hogy valahonnan a vezérműszíj felől.

Előre is köszi a tippeket.

Üdv. David

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 2 literes 2000-es X20XEV-m van és hallok egy sípoló hangot a motorból, de fogalmam sincs mi lehet az. Valakinek van valami ötlete mi adhat ki ilyen hangot? Elég magas frekvencia és folyamatosan ugyan úgy szól függetlenül attól, hogy milyen fordulatszámon megy. Nem érzem, hogy hatása lenne a kocsira, szóval ugyan úgy megy, de elég zavaró...

Nehéz megmondani honnan jön, de én úgy tippelem, hogy valahonnan a vezérműszíj felől.

Előre is köszi a tippeket.

Üdv. David

Nincs hangfelvételed erről a hangról?

Pesten merre szoktál járni vele?

Link to comment
Megosztás:

Nincs hangfelvételed erről a hangról?

Pesten merre szoktál járni vele?

Majd megpróbálok készíteni egy felvételt, csak most melóból irtam :) Amúgy általában a lágymányosi híd és kőbánya között szoktam járkálni. (bocsi már Rákóczi híd :))

Link to comment
Megosztás:

Majd megpróbálok készíteni egy felvételt, csak most melóból irtam :) Amúgy általában a lágymányosi híd és kőbánya között szoktam járkálni. (bocsi már Rákóczi híd :))

Ha nem sikerül beazonosítani a felvételről, és járnál zugló vagy a 16.ker környékén, akkor meghallgatnám ezt a hangot :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha nem sikerül beazonosítani a felvételről, és járnál zugló vagy a 16.ker környékén, akkor meghallgatnám ezt a hangot :)

Oké, ha arra járok akkor majd jelentkezem előtte :)

Még egy kérdésem lenne, talán erre könnyebb a válasz :) Az alapjárati motornál mikor felcsavarozzuk van egy kis lapka.

Annak mi a neve? Az az alapjárati motorhoz jár (ha vennék egyet akkor adnának hozzá) vagy azt külön kéne beszerezni?

Elég ramaty állapotban van... Egyáltalán ha az rossz az milyen hatással van a motorra?

Több kérdésem nincs:)

Link to comment
Megosztás:

Talán generátor?

Sziasztok!

Nekem egy 2 literes 2000-es X20XEV-m van és hallok egy sípoló hangot a motorból, de fogalmam sincs mi lehet az. Valakinek van valami ötlete mi adhat ki ilyen hangot? Elég magas frekvencia és folyamatosan ugyan úgy szól függetlenül attól, hogy milyen fordulatszámon megy. Nem érzem, hogy hatása lenne a kocsira, szóval ugyan úgy megy, de elég zavaró...

Nehéz megmondani honnan jön, de én úgy tippelem, hogy valahonnan a vezérműszíj felől.

Előre is köszi a tippeket.

Üdv. David

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítsetek légyszíves

A szívotorok környékéről erős kopogó hangot lehet hallani alapjáraton lassú halk ha emelem a fordulatot gyorsabb hangos hidegen melegem egyaránt olvastam itt hogy az injektor is adhat kopogó hangot 2 szerelőnél voltam de nem tudták megmondani mi a baj

ha tudjátok hol keressem a hibátsegítsetek légyszives előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 2 literes 2000-es X20XEV-m van és hallok egy sípoló hangot a motorból, de fogalmam sincs mi lehet az. Valakinek van valami ötlete mi adhat ki ilyen hangot? Elég magas frekvencia és folyamatosan ugyan úgy szól függetlenül attól, hogy milyen fordulatszámon megy. Nem érzem, hogy hatása lenne a kocsira, szóval ugyan úgy megy, de elég zavaró...

Nehéz megmondani honnan jön, de én úgy tippelem, hogy valahonnan a vezérműszíj felől.

Előre is köszi a tippeket.

Üdv. David

Vezérlés felöl lehet: generátor, vízpumpa, vezérlés feszítő, esetleg kicsit előrébb szrvo szivattyu
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múltkor fojtószelepet takarítottam és azóta olyan jelenség van, hogy váltáskor amikor kinyomom a kuplungot, akkor felpörög a motor kb 2000-re. Plusz ha nyomok egy gázt akkor sem esik egyből le alapjáratra a fordulat. Azelőtt nem csinálta, vagyis csak hidegen ritkán. Most pedig szinte mindig. Most nem tudom, hogy ez normális jelenség, vagy sem. Úgy tudom nem kell tisztításkor semmi alapbeállítást csinálni, megtanulja magától a helyzeteket. Amikor kitisztítottam, utána indításkor pörgött kicsit magasabban, majd szépen beállt az alapjárat.

Másik dolog, hogy gyorsításkor néha berángat meg mintha picit lomhább lenne. Én benzinszűrőre, vagy kevés benzinnyomásra tippelek, mivel hibakód nincs semmi. Gyújtákihagyáskor egyből gyújtaná a lámpát, de ilyen nincs. Egyéb ötletek? Z16XE motorkód.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

X20XEV motoros vectrám ritkán csinál olyat h menet közben elkezd ugrálni a fordulatszámmérő de végkitérésig és fulladna meg a motor kijön a check...megállok leállítom beindítom és eltűnik vissza se jön a hiba mi lehet ez?

Közben haladtam kicsit :D

Józanész azt mondaná az a jeladó szar ahonnan a fordulatszámmérő is veszi a jelet(ezért kalimplál az óra) de az ecu is innen veszi mert döglik meg a motor(ha padlógázt adok akkor életrekel) szal ennek a jeladója lehet szar...

Keresgéltem ez szinte típushiba(mármint elég gyakori ahogy olvasom)...főtengely jeladó hiba...

Annyi csavar van elvileg az egészben hogy az utángyártott ugyan olyan xar...viszont VDO a gyári beszállító azzal mindenkinek működött rendesen!

13ezerFtos mutatvány ahogy megjön a fizum cserélem aztán majd leírom a fejleményeket hátha másis beszopja ugyan ezt :D

Más:

Hajtott a kíváncsiság hogy az autó mit is hisz hibának...

Lementem hát a kocsihoz és egy darab dróttal sikerült is kivillogtatni a hibákat :)

Ez alapján csináltam 98' X20XEV-nél tuti működik!!!:

Két hiba ismétlődik:

P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

P0330=Kopogásdetektor 2 (Bank 2) funkció-rendellenesség

Elvileg nyert ügyem van az autó is emiatt sír :)...a kopogást betudom annak hogy mikor kijön a főtengő hiba akkor gondolom rosszkor is gyújt az ecu azért érzi h kopog...

Link to comment
Megosztás:

...

Két hiba ismétlődik:

P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

P0330=Kopogásdetektor 2 (Bank 2) funkció-rendellenesség

Elvileg nyert ügyem van az autó is emiatt sír :)...a kopogást betudom annak hogy mikor kijön a főtengő hiba akkor gondolom rosszkor is gyújt az ecu azért érzi h kopog...

Elvileg igazad lehet!, viszont a gyakorlat szerint 10 ből 9 nél a kopogásérzékelő is rosz x20 aknál.

A funkció rendellenesség szerintem szenzor hiba!

Link to comment
Megosztás:

P0335 azért jön elő mert áll a motor. Ez minden villogtatásnál benne van. De a tünetek alapján lehet még a vezérműtengely jeladó is. Nekem az volt a baja. Nekem is ugrált a fordulatszámmérő, rángatott, sárga lámpát dobott, és nem pörgött tovább 4000-nél. Át állt vész üzemre és a rosz jeladó szerepét át vette a főtengely jeladó. Nézd meg a csatikat is van akinek az segített.

Közben haladtam kicsit :D

Józanész azt mondaná az a jeladó szar ahonnan a fordulatszámmérő is veszi a jelet(ezért kalimplál az óra) de az ecu is innen veszi mert döglik meg a motor(ha padlógázt adok akkor életrekel) szal ennek a jeladója lehet szar...

Keresgéltem ez szinte típushiba(mármint elég gyakori ahogy olvasom)...főtengely jeladó hiba...

Annyi csavar van elvileg az egészben hogy az utángyártott ugyan olyan xar...viszont VDO a gyári beszállító azzal mindenkinek működött rendesen!

13ezerFtos mutatvány ahogy megjön a fizum cserélem aztán majd leírom a fejleményeket hátha másis beszopja ugyan ezt :D

Más:

Hajtott a kíváncsiság hogy az autó mit is hisz hibának...

Lementem hát a kocsihoz és egy darab dróttal sikerült is kivillogtatni a hibákat :)

Ez alapján csináltam 98' X20XEV-nél tuti működik!!!:

Két hiba ismétlődik:

P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

P0330=Kopogásdetektor 2 (Bank 2) funkció-rendellenesség

Elvileg nyert ügyem van az autó is emiatt sír :)...a kopogást betudom annak hogy mikor kijön a főtengő hiba akkor gondolom rosszkor is gyújt az ecu azért érzi h kopog...

Módosítva : hening
Videóval idézés.
Link to comment
Megosztás:

P0340 hiba nincs az vezérműjeladó :huh:

Nekem nem rángat csak megdöglik közben kapálózik a fordulatszámmérő...ne bizonytalaníts el többeknek ez volt a baj ezt is villogja ki akkor csak ez lehet a baja :D Csatiknak adtam WD40et de még mindíg elő-elő jön a hiba <_<

Link to comment
Megosztás:

Dehogy bizonytalanítalak. :icon1: Nekem a fentebb fel sorolt hibák végett a vez tengely jeladót kellett cserélnem. A szenzoron picit csavarhúzóval görbíts a lábakon.

P0340 hiba nincs az vezérműjeladó :huh:

Nekem nem rángat csak megdöglik közben kapálózik a fordulatszámmérő...ne bizonytalaníts el többeknek ez volt a baj ezt is villogja ki akkor csak ez lehet a baja :D Csatiknak adtam WD40et de még mindíg elő-elő jön a hiba <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.