Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

üdv mindenkinek :hiya: 1996 opel vectra b 1.7 td isuzu. a téma az lenne... és már meg figyeltem másik opelon is, hogy az oil nyomás visszajelző lámpa hideg indításnál lassan alszik el!? SZERINTETEK!? a másik kocsin is amit néztem azon is! világ életemben benzines autóim voltak,ezt a jelenséget furcsálom!??? szivesen venném ha írnátok erről a típusról akinek volt milyen autó!?? és mire kell oda figyelni!? 320000km van benne...hidegen kicsit nehezen indúl! izzítok.... inditom elkapja de van amikor 2. izzítás és egyből indúl!! talán az aksim!? üdv

Link to comment
Megosztás:

Az olajnyomás jelző késői elalvása megszokott jelenség az Isuzu motornál. Nincs mit tenni ellene, de nem is kell. Ez ilyen.

Nehéz hidegindítás. Izzítógyertyák, akksi, elötöltsé állítás (akkor melegen jobban fog kopogni), motor kopás. Ezek okozhatják. De ha jók az izzítógyertyák, a másik hátom dolog nincs a legjobb formában, akkor is elindul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,Üdvözlet mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni:

Opel Vectra 1.6 16v 2000 évjárat.

Hidegen alapjárat egyenletlen,mintha csak 3 henger menne,aztán indítás után kb 10mp.el ez megszűnik.

Menet közben erős gyorsításnál,2000fordulat fölött berángat a motor,erőtlen lesz.Nem tudom hogy dugulás vagy elektromos probléma.

Üzemanyag szűrőt,levegő szűrőt cseréltem,a szívótorkot kitakarítottam,legutoljára "gyújtáselosztót"is cseréltem,a hiba mégis megmaradt.

Motor hibakód lámpa nem gyulladt ki egyszer sem.

Kérem,aki tud segítsen.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Opel Vectra B autóm hideg motornál berángat,

Tehát az első kb.3km-nél menetközben feledngedett kuplungnál rángat a motor.

Magasabb fordulatnál nem,inkább csak 60Km/h alatt.

Az autó a sebességet jól veszi,és én is akkor váltok amikor optimális.

De miután fölengedtem a kuplungot berángat a motor.

Egy idő után ez elmúlik,de amíg tart addig elég keményen rángat.

Mit nézzek/nézessek meg szerintetek?

Én elsőkörön a gyújtás környékén keresgélnék: gyertya, kábelek (akárcsak megigazítani jól csatlakozik-e - nekem ez volt a problem hasonló jelekkel)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,Üdvözlet mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni:

Opel Vectra 1.6 16v 2000 évjárat.

Hidegen alapjárat egyenletlen,mintha csak 3 henger menne,aztán indítás után kb 10mp.el ez megszűnik.

Menet közben erős gyorsításnál,2000fordulat fölött berángat a motor,erőtlen lesz.Nem tudom hogy dugulás vagy elektromos probléma.

Üzemanyag szűrőt,levegő szűrőt cseréltem,a szívótorkot kitakarítottam,legutoljára "gyújtáselosztót"is cseréltem,a hiba mégis megmaradt.

Motor hibakód lámpa nem gyulladt ki egyszer sem.

Kérem,aki tud segítsen.

Előre is köszönöm!

gyertyák? , üzemanyag nyomás mérés + üzemanyag cső tisztítás, esetleg gumicsövek állapot ellenőrzése mert ha a nyomássem jó akkor ez is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok. Tönkrement a katalizátorom kiheréltem kiráztam a törmeléket belőle és áttoltam egy csövet rajta. Gyorsításkor sürűn megtorpan a motor mintha folytaná valami utána nekilódul.Ha tudnátok valami okosságot örülnék neki. Kösziminden használható tanácsot. bandi56

Link to comment
Megosztás:

Bele hegesztetted rendesen azt a csövet? Nem maradt benne egy darab a törmelékből a kipuffogó rendszerben? Mondjuk attól, hogy ki van offolva a katalizátor, nem kéne rángatnia.

Nem hegesztettem bele de ki peremeztem mid két oldalrol megse tud mozdulni. A flexicső felöl van egy kis törés még az is befesziti.Igy most kisseb a nyomás a kipufogó rendszerben és ezt nem tudja követni a lamdaszonda ??? Tanácstalan vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Végül szétszereltem a vákuumszivattyút, el volt dugulva.

Most működik a turbó, még azt nem tudom h mennyire kell húznia, de már érezhető :)

Az olajzabálással még nemtudom mihez kezdjek, utoljára fél liter fogyasztást mértem 800km-en.

Most feltöltöttem maximum szintig, és ránézek a km óra állásra mikor lemegy minimura, az épp egy liter.

Köszi az eddigi tanácsokat!

borulás előtt nem ette az olajat, vagyis nem vettem észre. javítások után észrevettem h füstöl, mentem olyan 1500 km-t mikor meglepődtem h a nívópálca nem ér bele az olajba... kb másfél litert öntöttem bele, mire újra szinten volt, vagyis minimum és a maximum szint közt. azóta 500km-t mentem, és még nem ment le minimum szintre.
Alpjáraton nem füstöl, ha emelkedőn megyek vagy ha meghúzatom picit akkor igen. nemm tűnik erőtlennek, a fogyasztás sem ugrott meg, légkondi használattól függően 5,5 - 6,5 közt eszik.
a turbo csöveit ma este lehuzkodom, arra még ma nem volt időm. Közvetlenül azután h meghoztam a szerelőtől, szétszedtem, kipucoltam, akkor a nyomó csövek olajosak voltak.
a vákumot nemtudom, van egy vékony cső amit a szerelő lehúzott, azt mondta ott vákumnak kellene lenni, de nincs

Link to comment
Megosztás:

Nem hegesztettem bele de ki peremeztem mid két oldalrol megse tud mozdulni. A flexicső felöl van egy kis törés még az is befesziti.Igy most kisseb a nyomás a kipufogó rendszerben és ezt nem tudja követni a lamdaszonda ??? Tanácstalan vagyok.

Nem lehet hogy a feszes helyzet ellenére sem jó a tömítettsége? Megnézted, nem fúj-e ki valahol?

Link to comment
Megosztás:

hello,

Végül a vákuum kitisztítása, és a turbo csöveinek rendberakása (volt szakadás) után a turbo újra jól működik, megy a gép mint a golyó :)

Ami érdekes h az olajzabálást elhagyta, eddig 400km-t mentem vele, a szint maradt ugyanaz.

Ez mért lehet? Érdekes, de örülök neki :)

Végül szétszereltem a vákuumszivattyút, el volt dugulva.

Most működik a turbó, még azt nem tudom h mennyire kell húznia, de már érezhető :)

Az olajzabálással még nemtudom mihez kezdjek, utoljára fél liter fogyasztást mértem 800km-en.

Most feltöltöttem maximum szintig, és ránézek a km óra állásra mikor lemegy minimura, az épp egy liter.

Köszi az eddigi tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv mindenkinek.

97-es X20XEV Vectrám újjabban produkál olyan jelenséget, hogy gyorsulásnál van, hogy megtorpan kissé de érezhetően pillanatra nem mindíg de előfordul..
Alapjárati motor EGR tisztítva. Hibakód nincs! Járatás közben sem ad hibát..

Van egy másik jelenségis. Szemből nézve a motort a kipufogó leömlőcsonk jobb oldalánál ahol gyujtáselosztós felvan fogatva olajszivárgás van.
Az a cucc amire a gyujtáselosztóis felvan fogatva már lelet szedve mert onnan jött az olaj kapott új tömítést. Darabig jóis volt.
Most ismét szivárog. Kipufogó leömlő tömítés csereis volt.. Ojan mintha hengerfely tömítésnél folyna de ojanis mintha a gyulytás felfogatásnál..
Lehetséges, hogy a hengerfely tömítés szivat és esetleg azért lenne a megtorpanásis?
Ma lemostam holnap megyekvele remélem látnimajd honnan fojik..

Esetleg valakinek van valami ötlete?

Előreis köszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

97-es X20XEV Vectrám újjabban produkál olyan jelenséget, hogy gyorsulásnál van, hogy megtorpan kissé de érezhetően pillanatra nem mindíg de előfordul..

Alapjárati motor EGR tisztítva. Hibakód nincs! Járatás közben sem ad hibát..

Van egy másik jelenségis. Szemből nézve a motort a kipufogó leömlőcsonk jobb oldalánál ahol gyujtáselosztós felvan fogatva olajszivárgás van.

Az a cucc amire a gyujtáselosztóis felvan fogatva már lelet szedve mert onnan jött az olaj kapott új tömítést. Darabig jóis volt.

Most ismét szivárog. Kipufogó leömlő tömítés csereis volt.. Ojan mintha hengerfely tömítésnél folyna de ojanis mintha a gyulytás felfogatásnál..

Lehetséges, hogy a hengerfely tömítés szivat és esetleg azért lenne a megtorpanásis?

Ma lemostam holnap megyekvele remélem látnimajd honnan fojik..

Esetleg valakinek van valami ötlete?

Előreis köszi.

Gyújtókábelek jók? Szüntesd meg az olaj szivárgását a gyújtáselosztó alól, és ha megmaradt a hiba, cseréld a gyújtókábeleket.

Link to comment
Megosztás:

Gyújtókábelek jók? Szüntesd meg az olaj szivárgását a gyújtáselosztó alól, és ha megmaradt a hiba, cseréld a gyújtókábeleket.

Halli.

Köszi a választ!

Az eggyik hengernél a gyertyapipa levolt lazulva nemszorult a gyertyán elvileg azvolt a probléma mert azórta nemtorpan..

Az olajszivárgás megvan még nemvolt időmrá pedig nemrég kb2 hónapja cseréltem ki nemszivárgott!

Nemértem mért kezdiel megint és az alsó felén volt a bibi a legutóbb...

A szivárgásnál nemkivehető a pontos hej :(

Egyébként mi az olajszivárgás és a gyújtókábelek közti összefüggés? Mert olyan mintha azt írtad vlna...

Link to comment
Megosztás:

Akkor jól gondoltam.

Lenne egy feltevéssel kapcsolatos kérdésem ami egy fennálló hibából ered.

A hidrotőkéknek nemvolt bajuk. Cseréltem olajat GM 10W40 :S na és ezekután kisidővel elkezdtek szólni és azóta csak rosszabb.
Azóta Total Quarcz 7000 10W40 van benne.
A lényeg hogy észrevehetően mióta elkezdtek szólni a hidrotőkék azóta a kipufogogáz szagais büdösebb nem pedig ojan jobb katalizátor szagú...
Feltevésem az hogy a hidrotőkék nem megfelelő szerepbetöltéséből adódóan a motor vezérlése nem megfelelő és ezért a rosszabb kipufogógáz szag..
Érdekelne hogy hejes-e valamejest a feltevésem.
Műszakin pedig csont nélkül megfelelt! (akkormár szóltak a tőkék és a kipuf szagais rosszabbvolt)
De érdekel a dolog nameg úgyis kikell cserélni a tőkéket.
Esetleg ezzel kapcsolatbanis szivesen fogadok ötleteket tippeket.

Választ előreis köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Azt elfelelytettem leírni, hogy amikor hideg a motor és beindítom akkor még a katalizátor szag érezhető és ahogy melegszik egyre hangosabbak a hidrotőkék és a kipufogószagis rosszabb...

Ezis olyan mintha az elméletemet igazolná bár lehetnek más okok is...

Biztos hogy tőke? Azok pont inkább hidegen csattognak és melegen halkulnak el.

Én nem látok lényeges összefüggést a kipufogógáz minősége és a hidrotőkék működése közt.

Link to comment
Megosztás:

Biztos hogy tőke? Azok pont inkább hidegen csattognak és melegen halkulnak el.

Én nem látok lényeges összefüggést a kipufogógáz minősége és a hidrotőkék működése közt.

Köszi a választ.

Hidegenis hallani hogy csattog de ojan szintenvan hogy már melegenis!

Egyébként mimás csattoghatna?

Amég hideg a motor addig katalizátorosabb a kifufogogáz szaga ahogy melegszik rosszabb a szaga.. Akkor ezt a jelenséget mi okozhatja?

És miért pont azóta rosszabb a kipuf szaga amióta a tökék behaltak?

Egyébkéntmár nézték másokis a tőkéket mondták...

Mindenesetre érdekes...

Diagnosztikával nézve sok élő adatot lehet leolvasni de azokatmeg nemtudom mihez hasonlítani mert nemtudom mijen értékeknek kellene lennijük...

Link to comment
Megosztás:

Hidegenis hallani hogy csattog de ojan szintenvan hogy már melegenis!

Egyébként mimás csattoghatna?

Amég hideg a motor addig katalizátorosabb a kifufogogáz szaga ahogy melegszik rosszabb a szaga.. Akkor ezt a jelenséget mi okozhatja?

És miért pont azóta rosszabb a kipuf szaga amióta a tökék behaltak?

Egyébkéntmár nézték másokis a tőkéket mondták...

Mindenesetre érdekes...

Diagnosztikával nézve sok élő adatot lehet leolvasni de azokatmeg nemtudom mihez hasonlítani mert nemtudom mijen értékeknek kellene lennijük...

Bármilyen mozgó alkatrész adhat csattogó vagy ahhoz hasonló hangot, abból pedig elég sok van. Ettől még lehet hidrotőke is. Viszont ha melegen sem hagyja abba, akkor cseréltesd minél előbb.

De akkor sem gondolom, hogy a két dolog közvetlen kapcsolatban lenne egymással. Ahhoz hogy egy jó katalizátor esetén a keverékképzésből adódóan érezhetően és feltűnően rossz szagú kipufogógázt érezz, ahhoz elég sok mindennek el kellene másznia. Viszont a katalizátoros motorok elég jól szabályzott szerkezetek ezért ilyen esetek nem nagyon fordulhatnak elő. Ha esetleg mégis, akkor annak elég jól érzékelhető jele kellene hogy legyen (pl: check engine lámpa, teljesítményvesztés vagy egyéb rendellenes üzemi állapot). Épp ezért ha nincsenek ilyenek, akkor logikusan a katalizátorral lesz a gond. De ez egy olyan dolog hogy be kell tolni egy műhelybe és egy hozzáértővel meg kell nézetni. Egy kipufogógáz elemzés sokmindenre magyarázatot adhat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.