Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

bár én nem vagyok ennyire fordulatszám mániás hogy mikor menyit forog meg menyinél mikor áll de igérem amint alkalmam lesz mindent feljegyzek dokumentálok fényképezek videózok és két tanúval aláíratok. :D :D

"De az valóban helytálló hogy nekem 110 nél max 2250 2500 az amit forog 3200-3500 környékén forog 140 környékén." ez mint idézet az előbbi hozzászólásomból A Kulcsszó A KÖRNYÉKÉN

Az hogy láttunk a videón egy fordulatszám méröt és egy órát hát ez még azért nem sok minden,Ja arról a chek lámpáról ne feledkezzünk meg ami ott alul erősen világít,hát az is befolyásoló tényező

Ahány autó annyi érték ami sokban függ a súly tól gumiktól,szembe szél hátszél de még az ut minőségétől is,stb had ne soroljam,elég eltérő adatok jöhetnek ki azonos felszereltségű,azonos váltóval szerelt autók nál is.

Ha megnézzük én nagyából közelítő adatokat írtam le ami valóban mivel nem vagyok mániás ezért lehet hogy valamely része esetleg eltérhet,minimálisan.

Valóban lehet valamelyikre nem jól emlékszem Öreg vagyok szenilis :lol: :D

Nekem akkor is éedekes hogy sokaknak enyire pörög az autó ilyen sebességeknél,Mivel én nem szeretem nagyon gyilkolni ezért az én fülemet bántaná ha annyira pörögne.

Vagy lehet hogy megszoktam már??Vagy elfelejtettem,úúúú,lehet nincs is autóm,bakker ezt jól be néztem innen a szanatoriumból,ezek a rácsok bezavarnak :devlish: :devlish: :icon13: :icon13: :D B)

Na mindegy hogy hiteles legyek csinálok pár fotót,és igérem soha többé megközelítő adatot nem mondok,ha pontosat nem tudok,.

A MIL egyáltalán nem befolyásolja a fordulatszám-sebesség viszonyt. Az út minősége, vagy a légellenállás sem. Sőt, az órán olvasható értéket a gumi sem.

Link to comment
Megosztás:

6-os váltót be lehet tenni x20xev-be jó lenne mert kicsit lejjebb szeretném szorítani a fordulatot...

Egy F40-es kéne bele :lol:

Insigniában, Astra J-ben, Vectra C-ben van ilyen 1.9 CDTI motorhoz.

Kérdés, bemegy-e az F18 helyére :D

Amúgy bowdenes, de ez nem akadály, mert a Vectra B-ben lévő F23-as váltók is bowdenesek. Arról átoperálható a mozgató mechanika.

Hogy valóban bemegy-e az F40 B vekibe? Kérdés :devlish:

Vectra C-ben van F23-as váltó Y20DTH-val párosítva, ami Vectra B-ben is. Szóval ez már egy közös pont a B Veki meg az F40 között.

Vectra C-ben az F40-es csak 1.9 CDTI-vel van, olyan motorkódot nem találtam, B Vekiben is van, meg F40-el is van szerelve.

Link to comment
Megosztás:

Nem vitatkoznék ezzel az órám nem csal,vagyis mint minden óra minimálisat igen de ez nem befolyásoló tényező,15 éve autószereléssel is foglaslkozom,igy a fülem is kifinomultabb minden zörejre mint az átlagnak,amit a mezei autós nemhall meg az engem már zavar.És mondom nem vitázom de bizony számítanak, de mivel ünnep van legyen igazad.

ÉN TÉVEDTEM

Én örömmel meghallgatnám, miért számítanak, mindig tanulhat újat az ember egy hozzáértőtől.

Link to comment
Megosztás:

Egy F40-es kéne bele :lol:

Insigniában, Astra J-ben, Vectra C-ben van ilyen 1.9 CDTI motorhoz.

Kérdés, bemegy-e az F18 helyére :D

Amúgy bowdenes, de ez nem akadály, mert a Vectra B-ben lévő F23-as váltók is bowdenesek. Arról átoperálható a mozgató mechanika.

Az F18WR+ is jó megoldás lehet 3,74-es végáttétellel. Az x20dth, x20dtl B Vekiket szerelték ezzel. Egy az egyben cserélni tudod, valószínűleg.

Link to comment
Megosztás:

Az F18WR+ is jó megoldás lehet 3,74-es végáttétellel. Az x20dth, x20dtl B Vekiket szerelték ezzel. Egy az egyben cserélni tudod, valószínűleg.

Az nem jó neki, mert az B vekik alaból ilyen vagy hosszabb áttételű F18-al vannak szerelve.

Link to comment
Megosztás:

szerintem sem befolyásolják ezek a dolgok a fordulatszámot, 3 külömböző opelünk (astra F, astra G, vectra B ) azonos x16xel motorral nagyábból ugyan annyit forog 100nál ami 2850-2900, pedig még a váltók különbözőek.

A váltó áttételezése mond neked vmit? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Levettem a motor leömlőjénél lévő hővédő lemezt a kocsi alól ,mivel zörgött... ez okoz hosszabb távon problémát,vagy inkább okosítsam meg és tegyem vissza?! Nem ez volt a fő hangforrás szóval épp vissza tehetném,csak hogy kinlódjak e vele ,netán életbevágó dolog e az ott. Nem tom mit okoz a forró csőnek a közvetlen víz pl...

Semmi baja nem lesz a víztől a leömlőnek a rozsdásodáson kívűl. A katalizátor megfelelő működése és/vagy a kipufogógáz megfelelőnyomáson tartása(sebessége) miatt van a lemez, mivel így nem hűl olyan gyorsan a kipufogógáz.

Link to comment
Megosztás:

Semmi baja nem lesz a víztől a leömlőnek a rozsdásodáson kívűl. A katalizátor megfelelő működése és/vagy a kipufogógáz megfelelőnyomáson tartása(sebessége) miatt van a lemez, mivel így nem hűl olyan gyorsan a kipufogógáz.

Köszönöm!

Még nem feküdtem alá! Ha nem vállaja be a szerelő gariba a futóműben okozott hibáját,akkor én mászok alá,de akkor vissza teszem. Engen nem zavar,a zörgését megoldom. Bár mint látszik azért eléggé elrozsdásodott már..

egyébként sztem a váltó maceráláson kívül kismillió más dolog van amivel csökkenteni lehet a fogyasztást!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Még nem feküdtem alá! Ha nem vállaja be a szerelő gariba a futóműben okozott hibáját,akkor én mászok alá,de akkor vissza teszem. Engen nem zavar,a zörgését megoldom. Bár mint látszik azért eléggé elrozsdásodott már..

Az még szinte új :D :devlish:

egyébként sztem a váltó maceráláson kívül kismillió más dolog van amivel csökkenteni lehet a fogyasztást!

Pü -ben jöhetnek az ötletek ha van időd :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Még nem feküdtem alá! Ha nem vállaja be a szerelő gariba a futóműben okozott hibáját,akkor én mászok alá,de akkor vissza teszem. Engen nem zavar,a zörgését megoldom. Bár mint látszik azért eléggé elrozsdásodott már..

egyébként sztem a váltó maceráláson kívül kismillió más dolog van amivel csökkenteni lehet a fogyasztást!

A váltó macerálásával nem biztos, h megfelelő eredményt érnél el. Ez annál sokkal bonyolultabb összefüggés.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a végáttétel számít abban, hogy 5 ben minél alacsonyabb motor fordulatszámon minél gyorsabban haladjunk :lol:

Ezzel csak részben tudok egyet érteni. A végáttétel, ami BVekiknél jellemzően 357, 374, ill. 394 szokott lenni (1.8 benzinestől felfelé, vagy dízel), ami a váltó MINDEN sebesséfokozatához tartozó áttételt tovább oszt. A féltengelynél jelentkező fordulatszám a váltóáttételtől és a végáttételtől együttesen függ.

Az F18 CR, WR ill. +WR váltóáttételezéssel létezik, ha jól tudom, ahol az 5. fokozat 0,892, 0,744, ill. 0,707 osztású. Ezt variálják még meg a végáttétellel. Aki nem fél a kihívástól, összeállíthat magának egy megfelelőt. :D

Link to comment
Megosztás:

Na ez is igaz de ugye nem lehet a végtelenségig lenyomni a fordulatot!

Azzal érdemes számolni, h minél "hosszabb" a váltó, annál erőtlenebb, lomhább a gép, annál jobban erőlködik, h leküzdje a haladásnál jelentkező ellenállásokat. Gyárilag az optimumra lettek tervezve a motor-váltó kombók, ettől eltérni csak jelentős teljesítményváltozás esetén érdemes, vagy még akkor sem.

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek

"csak jelentős teljesítményváltozás esetén "

ami ugye plussz irányba mutat és itt nem sok "tunying" verda van ám

Módosítottnál sem jellemző, h hosszabb váltót raknának be, hiszen ezzel a gyorsulás, rugalmasság romlana. Max egy nagyobb nyomatékra tervezettre érdemes cserélni, esetünkben egy F23SR-ra.

Link to comment
Megosztás:

Azzal érdemes számolni, h minél "hosszabb" a váltó, annál erőtlenebb, lomhább a gép, annál jobban erőlködik, h leküzdje a haladásnál jelentkező ellenállásokat. Gyárilag az optimumra lettek tervezve a motor-váltó kombók, ettől eltérni csak jelentős teljesítményváltozás esetén érdemes, vagy még akkor sem.

Optimumra lettek tervezve, de az optimum a 90-100-as tempót jelenti. Viszont ha sokat autópályázol, ahhoz a sebességhez már jobban kell pörgetni a motort, ami nem biztos, hogy olyan kedvező, sem fogyasztás, sem kényelem szempontjából. Ez igaz az Isuzu motorra, meg az 1,6-osokra is.

De ha a váltó még egy fokozatot kap, az első 5 fokozat pedig szinte megegyezik az eredeti váltóval, akkor mindez már nem igaz, és jóval kedvezőbb lesz a helyzet. Az váltók általában 90-100-as tempóra vannak beállítva, ott a legoptimálisabb a fordulatszám.

Éppen ezért egyre inkább megfigyelhető, hogy gyakoribb a 6 fokozatú váltó, és nemcsak a nagy limuzinokra vagy kombikra, hanem pl 1,4es Fiat stilo is 6 gangos, szemben az 1,6-ossal. De pl az 1,3-as CDTI Astra is 6 fokozatú.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.