Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Tehát ha leszedem az olajsapkát és az ég világon semmi gőz vagy füst nem jön ki és a nívópálcánál sem akkor az azt jelenti, hogy nem kopott a motorom? Csak mert nem jön ki ellenben 13-14e km alatt 1 liter körül elfogy belőle ami igaz, hogy csak a MAX és MIN közti szint de akkor is annyit fogyaszt pedig nem folyik sehol sem.

Link to comment
Megosztás:

Azt szereném megkérdezni X20DTL tulajdonosoktól hogy menyi km-nél kell cserélni láncsot ezeken a motorokon. Esetleg cserélt -e már ezeken valaki vagy honan lehet megálapitani hogy mikor kell már rajta cserélni. Ugy tudom hogy az X20DTH motorok is láncosak , ezek tulajdonosaitól is várok válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Azt szereném megkérdezni X20DTL tulajdonosoktól hogy menyi km-nél kell cserélni láncsot ezeken a motorokon. Esetleg cserélt -e már ezeken valaki vagy honan lehet megálapitani hogy mikor kell már rajta cserélni. Ugy tudom hogy az X20DTH motorok is láncosak , ezek tulajdonosaitól is várok válaszokat.

Elvileg nincs előírva kötelező csere intervallum a vezérműláncokra ellenben a szíjakkal.

Mert elszakadni nem fog. Cserélni akkor kell, ha annyira kopott, hogy már hangja van.

Egyébként két lánc van abban a motorban, egyik hajtja az adagolót, a másik pedig az adagoló tengelyéről a szelepvezérlést.

Link to comment
Megosztás:

Tehát ha leszedem az olajsapkát és az ég világon semmi gőz vagy füst nem jön ki és a nívópálcánál sem akkor az azt jelenti, hogy nem kopott a motorom? Csak mert nem jön ki ellenben 13-14e km alatt 1 liter körül elfogy belőle ami igaz, hogy csak a MAX és MIN közti szint de akkor is annyit fogyaszt pedig nem folyik sehol sem.

Kartergáz csövét...

Ahogy Hanguci írta: Kartergáz minden motoron keletkezik, egy tök új, tökéletes állapotú motoron is.

Google idézet:"Az égéstérből valamennyi égéstermék igenis átjut a dugattyúgyűrűk mellett, be a forgattyús térbe. Ha nem vezetik el, elkezd nőni a nyomás a forgattyús házban, és előbb-utóbb a szimeringek mellett nyomja ki az olajat. Szabályozott kartergáz-visszavezetéssel elérhető a forgattyúsházban kívánatos -10...+10 mbar-os nyomás. Olaj azért van a kartergázban, mert az egész forgattyús tér tele van olajköddel (spriccel ki a csapágyak szélein, a forgattyústengely picit bele-belever az olajba, a dugattyút alulról olajsugárral hűtik, stb.), és ezt viszi magával a kartergáz ... Még annyit a témához, hogy a kartergázban levő olajnak - legalábbis mai dízelekben - semmiféle funkciója nincs, hanem inkább egy szükséges rossz. Növeli az olajfogyasztást, bekoszolja a kompresszorlapátokat, a szelepeket, a töltőlevegő-hűtőt, növeli az emissziót. A hengerfejben levő alkatrészek kenéséről (himba, szelepszár, stb.) külön nyomott olaj ill. az ebből kelekező olajköd gonoskodik, és semmi köze a kartergázban levő olajhoz."

Link to comment
Megosztás:

Az olajbetöltő sapkát is le lehet venni, ugyanazt fogod látni, mintha a kartergáz elvezető csövét veszed le. Csak előbbi esetben ki fog spriccelni egy kis olaj.

Semmit nem fog látni a füstölésből az átmérő miatt,a kartergáz csőnél látványosabb lehet ha a nyomás azon a vékony csövön távozik,nem?

Link to comment
Megosztás:

Igazad lehet, Az olajbetöltőn keresztül még nem próbáltam.

Na megnéztem,csináltam is videót róla,de az eredmény az hogy semmi nem látszik az ég világon!

Érezni hogy kicsit tolja kifelé a levegőt de semmi más!Gázadásra is ugyan az a reakció,nem füstöl!

Feltettem volna már a videót,de nem akar kommunikálni a telóm a géppel egyenlőre!

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem,csináltam is videót róla,de az eredmény az hogy semmi nem látszik az ég világon!

Érezni hogy kicsit tolja kifelé a levegőt de semmi más!Gázadásra is ugyan az a reakció,nem füstöl!

Feltettem volna már a videót,de nem akar kommunikálni a telóm a géppel egyenlőre!

Nekem is hasonló. Tolja ki a levegőt, ami tulajdonképpen színtelen, és olajgőzt szagú. Gázadásra nem változik sem a színe, sem az állaga.

Link to comment
Megosztás:

Tehát ha leszedem az olajsapkát és az ég világon semmi gőz vagy füst nem jön ki és a nívópálcánál sem akkor az azt jelenti, hogy nem kopott a motorom? Csak mert nem jön ki ellenben 13-14e km alatt 1 liter körül elfogy belőle ami igaz, hogy csak a MAX és MIN közti szint de akkor is annyit fogyaszt pedig nem folyik sehol sem.

Kipufogó gáz mennyire fekete?kompresszió ,szelep szár szimering,olaj lehúzó gyűrű ,törött gyűrű? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kipufogó gáz mennyire fekete?kompresszió ,szelep szár szimering,olaj lehúzó gyűrű ,törött gyűrű? :lol:

Fekete? Semennyire. Most fehér mert ugye hideg van. Kompresszió volt mérve rendben van, A többiről sem tudok, hogy rossz lenne, fogyasztása is rendben van. Szerintem ilyen korú motornál ez az 1 liter már teljesen átlagos mint ahogy írták is itt már régebben többen is, hogy 1 liter két olajcsere között.

Link to comment
Megosztás:

.... 1 liter két olajcsere között.

Én már 2l-nél járok, hétvégén megnézem hogy áll megint, csere valamikor tavasszal lesz aktuális. Egyébként teljesen rendszertelenül csipegeti az olajat, mert volt hogy 1500km után 1dl-t kívánt, utána 2500km-re majdnem fél litert.

Link to comment
Megosztás:

Kipufogó gáz mennyire fekete?kompresszió ,szelep szár szimering,olaj lehúzó gyűrű ,törött gyűrű? :lol:

Az még nálam sem fekete. Csak indításkor köp ki egy kis feketét, de ez teljesen normális.

A kipuffogógáz teljesen színtelen, zöldkártyán füstölésben a bőven a gyári érték alatt teljesített.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhányan már tudják, hogy szántó Miklós "jóvoltából" ki kell cserélnünk a vectránk motorját. (Az előzőt úgy összerakta, hogy széttört a hajtókar. Az általa hozott alkatrészért pedig nem vállalta a felelősséget). Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek olyan megbízható ismerőse, bontósa, ahol tudnánk érdeklődni komplett motor után. A motor kódja vectra B x20xev. Csak olyan érdekelne ezek után, aki úgy adja el, hogy előtte kipróbálhatjuk és garanciát is vállal rá, tisztességesen számlával vagy adásvételivel lerendezve.

Köszönettel:

Melinda

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhányan már tudják, hogy szántó Miklós "jóvoltából" ki kell cserélnünk a vectránk motorját. (Az előzőt úgy összerakta, hogy széttört a hajtókar. Az általa hozott alkatrészért pedig nem vállalta a felelősséget). Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek olyan megbízható ismerőse, bontósa, ahol tudnánk érdeklődni komplett motor után. A motor kódja vectra B x20xev. Csak olyan érdekelne ezek után, aki úgy adja el, hogy előtte kipróbálhatjuk és garanciát is vállal rá, tisztességesen számlával vagy adásvételivel lerendezve.

Köszönettel:

Melinda

Egy hozzászólást elég egy topicba beírni.

Link to comment
Megosztás:

Az még nálam sem fekete. Csak indításkor köp ki egy kis feketét, de ez teljesen normális.

A kipuffogógáz teljesen színtelen, zöldkártyán füstölésben a bőven a gyári érték alatt teljesített.

Kezelési kézi könyv szerint:olajfogyasztás minden tipusra l/100km 0,075

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhányan már tudják, hogy szántó Miklós "jóvoltából" ki kell cserélnünk a vectránk motorját. (Az előzőt úgy összerakta, hogy széttört a hajtókar. Az általa hozott alkatrészért pedig nem vállalta a felelősséget). Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek olyan megbízható ismerőse, bontósa, ahol tudnánk érdeklődni komplett motor után. A motor kódja vectra B x20xev. Csak olyan érdekelne ezek után, aki úgy adja el, hogy előtte kipróbálhatjuk és garanciát is vállal rá, tisztességesen számlával vagy adásvételivel lerendezve.

Köszönettel:

Melinda

Helló !

Ez töled elég mesze van de én öket elég megbizhatonak ismertem meg. DORKA-CAR KFT 8330 Sümeg Eitner u. Visit My Website Tel.: 70/9491427

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhányan már tudják, hogy szántó Miklós "jóvoltából" ki kell cserélnünk a vectránk motorját. (Az előzőt úgy összerakta, hogy széttört a hajtókar. Az általa hozott alkatrészért pedig nem vállalta a felelősséget). Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek olyan megbízható ismerőse, bontósa, ahol tudnánk érdeklődni komplett motor után. A motor kódja vectra B x20xev. Csak olyan érdekelne ezek után, aki úgy adja el, hogy előtte kipróbálhatjuk és garanciát is vállal rá, tisztességesen számlával vagy adásvételivel lerendezve.

Köszönettel:

Melinda

csak ne így cseréljetek motort : http://auto.indavideo.hu/video/Igy_kell_egy_motort_kiszedni :lol:

Link to comment
Megosztás:

FEBI4050.JPG

Ezt a motortartó gumibakot nehéz kicserélni??

Ma kapott a vectra egy szett új GM 2 pólusú gyertyát mert ami benne volt hiába takarítottam meg tegnap már nem volt jó és mára elkezdett rángatózni a motor tőle, kicseréltem és teljesen jó, alapjáraton 0,9-1,1L az eddigi 1,1-1,4 helyett <_< (ugyanúgy 20 km után bemelegedve és még a hőfok is ugyanannyi szóval semmi más nem befolyásolta a "mérésem" :D )

Link to comment
Megosztás:

Nem

Ezt a motortartó gumibakot nehéz kicserélni??

Ma kapott a vectra egy szett új GM 2 pólusú gyertyát mert ami benne volt hiába takarítottam meg tegnap már nem volt jó és mára elkezdett rángatózni a motor tőle, kicseréltem és teljesen jó, alapjáraton 0,9-1,1L az eddigi 1,1-1,4 helyett <_< (ugyanúgy 20 km után bemelegedve és még a hőfok is ugyanannyi szóval semmi más nem befolyásolta a "mérésem" :D )

Link to comment
Megosztás:

Helló !

Ez töled elég mesze van de én öket elég megbizhatonak ismertem meg. DORKA-CAR KFT 8330 Sümeg Eitner u. Visit My Website Tel.: 70/9491427

Az összes autójukból ki van szerelve a motor, azokat egy hangárban tárolják a váltókkal együtt. Úgyhogy ott a helyszínen kipróbálni elég nehéz lesz. Jó esetben épp lesz náluk egy bontásra váró autó, ami még üzemképes, úgy kipróbálhatod. Ha nem, akkor adni fognak egy motort, amire azt mondják, hogy jó, vagy elhiszed vagy nem. Egyébként megbízhatóak, nekem nem volt még velük gondom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.