Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

köszi az infót, de nekem egy kicsit kínai, nem tudok rájönni hogy mit jelentenének ezek:

4,19 (- *)

4,19 (0897* -)

3,94 (0897* -)

Ehhez még egy kis segítség kellene.

én sem vágom ám teljesen de a 0897- az évjárat a 4.19 és a 3,94 az áttétel lehet gondolom, de a lényeg pont az előtte lévő kód amit leolvashatsz a váltódon lévő lemezről - ami elvileg a váltón felül van

pl.:

http://racing-bazar.hu/alkatresz/hajtas/op..._automata_valto

ezt találtam AF 20

Link to comment
Megosztás:

én sem vágom ám teljesen de a 0897- az évjárat a 4.19 és a 3,94 az áttétel lehet gondolom, de a lényeg pont az előtte lévő kód amit leolvashatsz a váltódon lévő lemezről - ami elvileg a váltón felül van

pl.:

http://racing-bazar.hu/alkatresz/hajtas/op..._automata_valto

ezt találtam AF 20

Értem. Köszönöm a segítséget :D. Akkor megnézem azt a lemezt.

Link to comment
Megosztás:

Értem. Köszönöm a segítséget :D. Akkor megnézem azt a lemezt.

na én most néztem az enyémet meg X20XEV nem láttam felülről se a lemezt se pedig akármilyen feliratot úgyhogy nincs több ötletem de érdekelne most már engem is hol lehet vagy mi alapján kideríteni a váltó típust

Valaki más?

Link to comment
Megosztás:

na én most néztem az enyémet meg X20XEV nem láttam felülről se a lemezt se pedig akármilyen feliratot úgyhogy nincs több ötletem de érdekelne most már engem is hol lehet vagy mi alapján kideríteni a váltó típust

Valaki más?

Pedig ott van az. :P Én az enyémen is addig kerestem, míg meg nem lett. :D

Felűlről nézve nekem pl. nem tábla van, hanem mint a motorkód, bele van gyárilag "dombornyomva".

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: milyen hűtőfolyadék kell a vasba nekem? Tehetek bele:

1- alu-védőset(pirosat);

2- csak az való bele;

3- vagy jó a hagyományos fagyálló is?

Rózsaszín alubarátosat.A biztonság kedvéért -35C-ig felhígítva!Vagy ez túlzás hogy ennyire hígítottam csak? :D

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem! :D 7végén csere. :P

Minél alaposabban folyasd ki, ami benne van. Én a fűtés csövet is le szoktam venni a motorról, és belefújok, hogy onnan is minél több víz távozzon.

Plusz a hűtővől is kiszívom a benne lévő vizet, amennyire tudom.

Link to comment
Megosztás:

Rózsaszín alubarátosat.A biztonság kedvéért -35C-ig felhígítva!Vagy ez túlzás hogy ennyire hígítottam csak? :D

Nem, mert biztosan marad a rendszerben 1-2 liter az előző vízből, amit nem tudsz kiszedni, kivéve ha szétszeded az egész rendszert a fűtő radiátorral együtt. A benne maradó régi víz meg elvileg rontja a fagyállót.

Link to comment
Megosztás:

Minél alaposabban folyasd ki, ami benne van. Én a fűtés csövet is le szoktam venni a motorról, és belefújok, hogy onnan is minél több víz távozzon.

Plusz a hűtővől is kiszívom a benne lévő vizet, amennyire tudom.

Nem lehet valami jó íííze,de hát a jó munkáért meg kell szenvedni,nem? :D :P

A vizet tavaly cseréltem le,most töltöttem utána olyan 60-40 keverési arányban!Az első fagyok után ráméretek pontosan és ha kell,öntök rá még,amíg el nem éri a -35C-öt!

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet valami jó íííze,de hát a jó munkáért meg kell szenvedni,nem? :D :P

A vizet tavaly cseréltem le,most töltöttem utána olyan 60-40 keverési arányban!Az első fagyok után ráméretek pontosan és ha kell,öntök rá még,amíg el nem éri a -35C-öt!

Hosszú csővel, ejtőtartályos módszerrel. A számba nem kerül bele.

Link to comment
Megosztás:

Én zöldet rakok bele, mert az volt benne már korábban is. Remélem, nem gond! Egyébként én 25-ig szoktam lemenni, mert azt olvastam tavaly, hogy ha nagyon tömény a koncentrátum, romlik az oldat hővezető képessége. Persze lehet, hogy orbitális baromság...

Link to comment
Megosztás:

Én zöldet rakok bele, mert az volt benne már korábban is. Remélem, nem gond! Egyébként én 25-ig szoktam lemenni, mert azt olvastam tavaly, hogy ha nagyon tömény a koncentrátum, romlik az oldat hővezető képessége. Persze lehet, hogy orbitális baromság...

Szerintem fontos hogy aluvédős legyen!A tiedé az?Akkor nem hiszem hogy nagyon számít a színe!

Hővezető képességgel nem lesz gond télen,de azért is nem szoktak túl töményet tenni bele,hogy ne marjon szét mindent!Lehet hogy ez sem igaz...?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is az aluvédőset ajánlom!

Cserénél én leveszem a csövet a hűtőről jobb oldalon megemelem a gépet, l belefújok a tartályba és kifolyik 4liter ha jól emléxem, ennyit rátöltök az újból és kész is. nem szoktam hígítgatni. Amíg nem emeltem meg addig ~3liter ment bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is az aluvédőset ajánlom!

Cserénél én leveszem a csövet a hűtőről jobb oldalon megemelem a gépet, l belefújok a tartályba és kifolyik 4liter ha jól emléxem, ennyit rátöltök az újból és kész is. nem szoktam hígítgatni. Amíg nem emeltem meg addig ~3liter ment bele.

Szét fogja marni a hűtőrendszert ha a -60 vagy netán erősebb hűtőfolyadékot teszed bele!

Link to comment
Megosztás:

Azért 40-60 arányban illik belerakni desztillált vizet (40 % a víz)

Minimum!Nem egy Skandináv országban élünk,nem kell azért mínusz 35-40-nél "erősebbnek lennie!Erre meg lehet önteni néha egy kis vizet és még mindig jó!

Az Astra tegnap lett megnézve,-25C-ig jó!Ha tölteni kell rá,van bekeverve -35C-os,azt fogja télen kapni!

Link to comment
Megosztás:

Azért 40-60 arányban illik belerakni desztillált vizet (40 % a víz)

Jah persze azt nem irtam igen hígítva szoktam belerakni hogy -35-ig jó legyen.

Kaphatóak nagyon olcsó elvileg aluvédősek is azok nemtom mennyire jók? :

http://the-filtershop.com/spd/Glicosam_1kg...0C_ALU_Fagyallo

Nameg persze gyári opel is ;)

http://the-filtershop.com/spd/OPEL_1KG_-70...ARI_1KG_70C_ALU

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.