Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Tehát lazítani a kéziféken? Azt hol lehet egyébként? Mert Azon is szeretnék állítani egy kicsit. + Lehet a kétoldalit külön-külön állítani?

Egyszer lehet az egyik kerékcsavar helyén benyúlva is állítani magában az agyban.Azt ki kell legózni, nem tudom igazán elmagyarázni.Olyan automata van benne, mint a többi dobfékes autóban.A másik lehetőség pedig rögtön a kézifékkarra csatlakozó bowdenek.Ez az utastérből érhető el úgy, hogy felhúzód a kézifékkar borítását.Két oldalát össze kell nyomni, és fel is csúszik.Ott már látni fogod a 6-os csavart amit 10-es kulccsal tudsz majd vissza állítani.

Link to comment
Megosztás:

Ha valakinek 205/55 R16 van fent legyenkedves elöl megmérni mennyi hely van a gumi és a kaszni között mert nekem elég csisszes és lehet néha bele is ér.

Nekem a 195/65 R15 is elég neccesnek tűnik, de egyszer sem ért bele, még 6 (nem kis méretű) emberrel sem. Azért szerintem annak lennek hangja ha a gumi beleér a kerékívbe.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 195/65 R15 is elég neccesnek tűnik, de egyszer sem ért bele, még 6 (nem kis méretű) emberrel sem. Azért szerintem annak lennek hangja ha a gumi beleér a kerékívbe.

195/65-nek nem is szabad beleérnie hiszen ha gyári vagy annak megfelelő 15ös felnin van akkor az a gyári méret :D Nekem is elfér a kerék pedig ültetve is van.

Link to comment
Megosztás:

195/65-nek nem is szabad beleérnie hiszen ha gyári vagy annak megfelelő 15ös felnin van akkor az a gyári méret :D Nekem is elfér a kerék pedig ültetve is van.

Tudom, hogy az a gyári méret, csak furcsa volt hogy a nyári is 195/65 mint a téli, és mégis úgy tűnik mintha a nyári nagyobb lenne. Jó, kopott a téli, a nyári meg új, de annyi (nem tudom mennyi az annyi, csak ránézésre) különbség furcsa. Meg már sok ember megkérdezte hogy nem nagy ez a kerék bele?

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy az a gyári méret, csak furcsa volt hogy a nyári is 195/65 mint a téli, és mégis úgy tűnik mintha a nyári nagyobb lenne. Jó, kopott a téli, a nyári meg új, de annyi (nem tudom mennyi az annyi, csak ránézésre) különbség furcsa. Meg már sok ember megkérdezte hogy nem nagy ez a kerék bele?

Guminyomás? Nem tudom mi térhet el... az, hogy kopott vagy sem az nem sokat kellene, hogy módosítson.

Link to comment
Megosztás:

Guminyomás? Nem tudom mi térhet el... az, hogy kopott vagy sem az nem sokat kellene, hogy módosítson.

Elöl 2,3, hátul 2,2, ha 4-en 5-en megyünk hosszabb távra akkor nyomok 2,4-et mindenhova. Ha csak nem csal a kúton a nyomásmérő...

De mondom, le nem mértem, csak úgy ránézésre furcsa.

Link to comment
Megosztás:

195/65-nek nem is szabad beleérnie hiszen ha gyári vagy annak megfelelő 15ös felnin van akkor az a gyári méret :D Nekem is elfér a kerék pedig ültetve is van.

205/55 R16 a váltója 195/65 R15-nek. 3mm-vel kisebb a 16os. Eddig 195/60 R15 volt fent, ami 17mm-vel kisebb és néha hepehupás úton (amiből nemkevés van) úgy érzem, hallom beleér néha. Neked mennyit ül elöl? -40 vagy -60?

Link to comment
Megosztás:

205/55 R16 a váltója 195/65 R15-nek. 3mm-vel kisebb a 16os. Eddig 195/60 R15 volt fent, ami 17mm-vel kisebb és néha hepehupás úton (amiből nemkevés van) úgy érzem, hallom beleér néha. Neked mennyit ül elöl? -40 vagy -60?

Elvileg és ránézésre is 60/40 de nem ér bele, igaz nem csak ültető rugó van hanem hozzá való lengéscsillapító is.

Link to comment
Megosztás:

195/60R15 tuti nem érhet bele mert nekem is az van fent és semmi baja.

205/55 R16 a váltója 195/65 R15-nek. 3mm-vel kisebb a 16os. Eddig 195/60 R15 volt fent, ami 17mm-vel kisebb és néha hepehupás úton (amiből nemkevés van) úgy érzem, hallom beleér néha. Neked mennyit ül elöl? -40 vagy -60?
Link to comment
Megosztás:

195/60R15 tuti nem érhet bele mert nekem is az van fent és semmi baja.

Nekem is ilyen méretű gumi van fent. És ahogy nézem, ez épp az méret, ami még nem ér bele a kerékjáratba semmilyen terhelés mellett.

Ennél átmérőben 2 cm-rel nagyobb a 195/65 R15, ami igaz, hogy gyári méret, de szerintem már necces.

Amúgy meg nem is értem, hogy lehet példéául gyári méret ez utóbbi is, és a 175/70 R14-es is, amikor átmérőben 34 mm köztük a különbség, kerületen mérve ez 5,6 % különbség, ami jelentős km óra eltérést eredményez.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen méretű gumi van fent. És ahogy nézem, ez épp az méret, ami még nem ér bele a kerékjáratba semmilyen terhelés mellett.

Ennél átmérőben 2 cm-rel nagyobb a 195/65 R15, ami igaz, hogy gyári méret, de szerintem már necces.

Amúgy meg nem is értem, hogy lehet példéául gyári méret ez utóbbi is, és a 175/70 R14-es is, amikor átmérőben 34 mm köztük a különbség, kerületen mérve ez 5,6 % különbség, ami jelentős km óra eltérést eredményez.

Szerintem nagyon gáz lenne, ha a gyári 195/65 R15 beleérne a kasztniba. Az enyémen az van, Németországba mentünk közel full terheléssel, és nem ért bele. Érdekes is lett volna, pályán.

Szerintem kizárt, hogy beleérjen, feltéve, hogy gyári ET-s felnivel van rajta.

Link to comment
Megosztás:

195/65 R15 gyári méret és kész. Ha beér ott valami más baj kell legyen. Nem gondoljátok, hogy kiadták egy olyan mérettel ami beleér a karosszériába?

27295_1270336572.jpg

Ez is az említett méret + még ültetve is van, nincs behajlítva vagy levágva a kerékív, az első járatokban is ott van a műanyag kerékdob és még egyszer sem ért bele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen méretű gumi van fent. És ahogy nézem, ez épp az méret, ami még nem ér bele a kerékjáratba semmilyen terhelés mellett.

Ennél átmérőben 2 cm-rel nagyobb a 195/65 R15, ami igaz, hogy gyári méret, de szerintem már necces.

Amúgy meg nem is értem, hogy lehet példéául gyári méret ez utóbbi is, és a 175/70 R14-es is, amikor átmérőben 34 mm köztük a különbség, kerületen mérve ez 5,6 % különbség, ami jelentős km óra eltérést eredményez.

Úgy lehet, hogy más motorhoz volt és hiába eltérő méret az óra nem feltétlenül csal mivel 1-1 autóhoz több óra is létezik. Régen opelnél W számokkal jelezték, hogy milyen darabról van szó.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nagyon gáz lenne, ha a gyári 195/65 R15 beleérne a kasztniba. Az enyémen az van, Németországba mentünk közel full terheléssel, és nem ért bele. Érdekes is lett volna, pályán.

Szerintem kizárt, hogy beleérjen, feltéve, hogy gyári ET-s felnivel van rajta.

Azért azt ne felejtsük el hogy ültetve van.A pálya meg más tészta mert se kátyú se foltozás csak úgy odaöntve a platóról.Baja Szeged közt  ab Bács megyei szakaszon nem egyszerű az út, főleg most foltoztak egy szakaszt, megyek 110el és azt hittem fekvőrendőr... Minőségi MAgyar aszfalt!

Nem tudom a gyári 15nek mi az ETje, nekem 7x16 ET35 (lehet 7,5 a dobozon az volt de neten nem találokk csak 7est belőle)

195/65 R15 gyári méret és kész. Ha beér ott valami más baj kell legyen. Nem gondoljátok, hogy kiadták egy olyan mérettel ami beleér a karosszériába?

Ez is az említett méret + még ültetve is van, nincs behajlítva vagy levágva a kerékív, az első járatokban is ott van a műanyag kerékdob és még egyszer sem ért bele.

Az én kerekem kintebb van mint a tiéd. holnap ha lesz időm tolok pár képet

Link to comment
Megosztás:

Nekem pl ott sem ért bele ahol az úthibáktól széttört a kerékcsapág 1 hét alatt és elengedte magát a riasztó hangszórója és a stabirudak egyike és igaz, hogy csak én voltam a kocsiban de csomagtartó tele volt, hátsó ülés szintén szóval le is volt terhelve :D

Ott vagy a felni lesz széles vagy az ET nem jó.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Pirelli P7 205/55 R16 van fent kb 500 km-t futottak, semmi problémám nem volt vele még. Nagy tempónál is szépen tapad illetve pirosnál ha ki kell törni még akkor sem nyikkant egyszer sem. Jó gumik jó áron (20e Ft/db szereléssel, gázzal töltve), meg vagyok velük elégedve.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A véleményeteket szeretném kérni!Kinéztem egy 16"-os MOMO felnit ET38 195/45-ös gumikkal!

Az autóm kicsit meg van ültetve...Gondolom ez a méret még nagyon messze van tőle hogy beleérjen a kerékjáratba a gumi!

Futóműnek árthatok ha nem váltóméretet teszek fel?Jöhet mindenféle vélemény,mert hétfőn mennék érte ha nem vágom vele gallyra a futóművet! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A véleményeteket szeretném kérni!Kinéztem egy 16"-os MOMO felnit ET38 195/45-ös gumikkal!

Az autóm kicsit meg van ültetve...Gondolom ez a méret még nagyon messze van tőle hogy beleérjen a kerékjáratba a gumi!

Futóműnek árthatok ha nem váltóméretet teszek fel?Jöhet mindenféle vélemény,mert hétfőn mennék érte ha nem vágom vele gallyra a futóművet! :rolleyes:

Váltóméret kalkulátor szerint 5cm-el kisebb lenne mint a gyári 195/65 R15-ös. Szerintem az sok.

Link to comment
Megosztás:

A mostani 195/50R15,erre még nagyobb különbséget ír ki :rolleyes:

Esetleg gondolkozzak 205/55-ös gumikban inkább?

Jobbnak tűnik. Konkrétan nem tudom a kocsira nézve milyen "élettani hatásai" <_< vannak egy nem megfelelő váltóméretű gumi használatának. Annyi biztos hogy a km-órád nem annyit fog mutatni amennyivel mész.

Itt a sebességet is kiszámolja: link

Eredmény: (195/65R15 vs 195/45R16)

Amikor a sebességmérő 100-at mutat, a valós sebesség: 91,71 km/h

Ennyivel kerül feljebb/lejjebb az autó: -2,63 cm (kisebbfajta ültetés -_- )

Link to comment
Megosztás:

Jobbnak tűnik. Konkrétan nem tudom a kocsira nézve milyen "élettani hatásai" :rolleyes: vannak egy nem megfelelő váltóméretű gumi használatának. Annyi biztos hogy a km-órád nem annyit fog mutatni amennyivel mész.

Itt a sebességet is kiszámolja: link

Eredmény: (195/65R15 vs 195/45R16)

Amikor a sebességmérő 100-at mutat, a valós sebesség: 91,71 km/h

Ennyivel kerül feljebb/lejjebb az autó: -2,63 cm (kisebbfajta ültetés -_- )

Plusz még meg is van ültetve!Olvasgattam,nem is keveset ma ezekről!A lényeg hogy a futómű geometriája megváltozik ha nem váltóméretet használsz!

Egyszerűen mondva...nem jó ötlet a 195/45-ös gumi,de rossz hír hogy még rosszabb amit most használok! <_<

Használ valaki 205/55 R16 méretű gumit?Írhatna igazán.... :D

Link to comment
Megosztás:

Plusz még meg is van ültetve!Olvasgattam,nem is keveset ma ezekről!A lényeg hogy a futómű geometriája megváltozik ha nem váltóméretet használsz!

Egyszerűen mondva...nem jó ötlet a 195/45-ös gumi,de rossz hír hogy még rosszabb amit most használok! :rolleyes:

Használ valaki 205/55 R16 méretű gumit?Írhatna igazán.... <_<

Én télibe használok 205/55 16-ot.Semmi bajom vele.A nyári meg 225/45 17es.Ez a legnagyobb ami ráfér.Ehez át kell állítani a futóművet,mert hátul belül és elől kívül picit farkasfogasak lettek,de nem vészes.215/45 17 kellene rá hivatalosan,de ez elég ritka méret.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.