Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

A jó áron jó dolgokat kifogni-hoz írnám. Volt annó 4darab gyári Audi TT felnim jó állapotú olyan 1-2 szezonos gumival felni nem volt agyonütve. Meghirdettem 80-ért gumival együtt. A kutyának nem kellett. Aztán 55-ért adtam el egy golfos tuning őrült vette meg. Pedig senki ne mondja nekem hogy gyári felni használható gumival nem ér meg csak 55-öt. Lehet rosszkor hirdettem. De előtte meg corsa kereket adtam el 35-ért. Mint a kormányművem. Hirdettem a kutyának nem kellett, eladtam 7000-ért, utána meg keresték csomóan.

Link to comment
Megosztás:

Nos: Kellene nékem egy kis segítség:holnap megyek pestre, az M5-Kika felé, és/vagy az Üllői útra, majd még elválik. :D

Olyan gumist keresek, aki vesz használt gumikat : van 4db kb. 90%-os téligumim felnin (14"), ezek megmaradtak az F után. Ezeket szeretném becserélni használt 15"-os nyáriakra a Vectára. B) Ismertek normális gumist akihez érdemes menni? Itt nálunk egyelőre nem találtam, de még 2 hely hátravan. Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

A jó áron jó dolgokat kifogni-hoz írnám. Volt annó 4darab gyári Audi TT felnim jó állapotú olyan 1-2 szezonos gumival felni nem volt agyonütve. Meghirdettem 80-ért gumival együtt. A kutyának nem kellett. Aztán 55-ért adtam el egy golfos tuning őrült vette meg. Pedig senki ne mondja nekem hogy gyári felni használható gumival nem ér meg csak 55-öt. Lehet rosszkor hirdettem. De előtte meg corsa kereket adtam el 35-ért. Mint a kormányművem. Hirdettem a kutyának nem kellett, eladtam 7000-ért, utána meg keresték csomóan.

Ez olyan mint a zsír új Goodyear UltraGrip 7+ 195/65 R15 téligumi szettem amit kerek 40e forintért vettem 3 éve, ki kell fogni csak nem lehet mindig mindent B)

Ez olyan mint a 16-os felnim, amikor én vettem gumi nélkül mentek 55-ért, én 50-ért vettem még használható gumival, most meg van 36-ért is gumival mondjuk az már nem annyira jó de aki azt veszi meg az is jól jár, gyári 16-os opel felni ráadásul nem is tucattermék.

Link to comment
Megosztás:

Ez olyan mint a zsír új Goodyear UltraGrip 7+ 195/65 R15 téligumi szettem amit kerek 40e forintért vettem 3 éve, ki kell fogni csak nem lehet mindig mindent :D

Ez olyan mint a 16-os felnim, amikor én vettem gumi nélkül mentek 55-ért, én 50-ért vettem még használható gumival, most meg van 36-ért is gumival mondjuk az már nem annyira jó de aki azt veszi meg az is jól jár, gyári 16-os opel felni ráadásul nem is tucattermék.

Ez inkább úgy van, hogy akinek útban van a cucc, vagy nagyon kell neki a pénz, az inkább odaadja bagatell összegért. Ha a vevő oldalon állsz, akkor nagyon jó cuccokat lehet így kihozni.

Vettem már 4komplett kereket 8000ért. 4db 15ös 5x110es lemez, 2db 6mm 195/65 goodyear télivel, a másik kettő kopott volt. B)

Link to comment
Megosztás:

Ez inkább úgy van, hogy akinek útban van a cucc, vagy nagyon kell neki a pénz, az inkább odaadja bagatell összegért. Ha a vevő oldalon állsz, akkor nagyon jó cuccokat lehet így kihozni.

Vettem már 4komplett kereket 8000ért. 4db 15ös 5x110es lemez, 2db 6mm 195/65 goodyear télivel, a másik kettő kopott volt. B)

Na, én meg azt hittem, hogy az enyém volt az évszázad biznice szombaton. 3700 Ft/db áron beszéltek rá a gumisnál 4 db Opel alufelnire. Asszem tán Omegán volt. No mondjuk van egy-két karc rajta, és nincs meg egyik csavartakaró kupak se, de a már meglévő felnik kupakjairól is pereg a festék, így épp terveztem őket mellőzni. Most meg, hogy sikeresen eltörtem a hozzájuk szükséges gyári kis kulcsot is, végképp talonba kerülnek.

Link to comment
Megosztás:

Na, én meg azt hittem, hogy az enyém volt az évszázad biznice szombaton. 3700 Ft/db áron beszéltek rá a gumisnál 4 db Opel alufelnire. Asszem tán Omegán volt. No mondjuk van egy-két karc rajta, és nincs meg egyik csavartakaró kupak se, de a már meglévő felnik kupakjairól is pereg a festék, így épp terveztem őket mellőzni. Most meg, hogy sikeresen eltörtem a hozzájuk szükséges gyári kis kulcsot is, végképp talonba kerülnek.

Lemezfelni-alufelni! B) Azért nem csináltál rossz üzletet!Ennyiért veszik át majdnem a vasasnál!

Link to comment
Megosztás:

Lemezfelni-alufelni! B) Azért nem csináltál rossz üzletet!Ennyiért veszik át majdnem a vasasnál!

Igen, a gumis állítása szerint azért adja ennyiért, mert a kedves fém-újrahasznosító tezsvírek ennyit ajánlottak értük, de nem volt kedve odaadni nekik. Mondjuk azt megértem, így még igaz is lehet.

És mindegyiket felrakták gépre, megpörgették üresen, súly nélkül, és bizony szebben futottak, mint az én gyári készletem. Annyi az egész, hogy ez egy collal szélesebb, így a 195-ös gumi nem tűnik annyira ballonosnak, nagyobbat terpeszt.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a gumis állítása szerint azért adja ennyiért, mert a kedves fém-újrahasznosító tezsvírek ennyit ajánlottak értük, de nem volt kedve odaadni nekik. Mondjuk azt megértem, így még igaz is lehet.

És mindegyiket felrakták gépre, megpörgették üresen, súly nélkül, és bizony szebben futottak, mint az én gyári készletem. Annyi az egész, hogy ez egy collal szélesebb, így a 195-ös gumi nem tűnik annyira ballonosnak, nagyobbat terpeszt.

Kép?Vagy én értettem félre és nem rakattad fel őket?

Jövőre nekem is 2 db gumi cserélve lesz,mert a gumis szerint le lett padkázva és torzult az egyik, de majd télen vadászok valami használtat,

mert idén már otthagytam nála a gumi árát! B)

Link to comment
Megosztás:

Kép?Vagy én értettem félre és nem rakattad fel őket?

Jövőre nekem is 2 db gumi cserélve lesz,mert a gumis szerint le lett padkázva és torzult az egyik, de majd télen vadászok valami használtat,

mert idén már otthagytam nála a gumi árát! B)

Csináltam róla gyorsan egyet. :D

DSC03183_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Nem egy nagy dizájn, de arra tökéletesen megteszi, hogy ne kelljen minden évben le/föl szereltessem a gumikat, elég csak centrírozni.

Link to comment
Megosztás:

Jó állapotúnak néz ki,szerintem jó üzletet kötöttél!A gumi cserélgetésen 2-3 év alatt behozza az árát! :)

Milyen kis pufinak néz ki rajta ez a gumi... B)

Há' nem egy 18 collos szekérkerék. :D Egyébként így sokkal kevésbé pufi, mint a gyári felnin.

Link to comment
Megosztás:

Én ezeket a felniket nem cserélném el egyik gyári felnire sem és az ára használtan töredéke volt a használt gyári felnijének.

http://kepfeltoltes.hu/110501/K_p0311_www....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110501/K_p0312_www....ltoltes.hu_.jpg

Ezek még jól is néznek ki de a 100 éves 3-as bmw gyári felnik és társaik már kicsit furán mutatnak rajta :D

Én ellenben maradok a gyári 15-16-os felniknél B)

Link to comment
Megosztás:

Ezek 15"-os felnik 195/65-ös gumikkal?

15" -os a felni 205/60-as gumival.

Mióta ezek a felnik vannak fennt, azóta újra beleszerettem a Vectrámba! :D

Tudom egy 16-17"- os felnivel még nagyobb lenne a szerelem, de ezek a felnik szinte ingyen voltak.

Meg volt szorulva a felnik előző gazdája, ezért 40ezerért ideadta őket, én pedig eladtam a régi felnijeimet ( A Vectra CDX ) 25ezerért, így ezek a mostani felnik 15ezer forintomba kerültek. A gumi pedig már megvolt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnapelőtt menet közben befogott a jobb hátsó kerekem, nagy nehezen sikerült vele hazaérnem ( 300m-re voltam ).

Mikor szétszedtem látom, hogy a kézi - dobfékem egyik fékpofáját elengedte a rögzítő-rugó és ráfeszült a dobra, ami súrlódott és ezért szorult meg a fékem.

Mikor szétszedtem, akkor láttam azt is, hogy a pofákon nem sok ferrodor van ezért érdeklődnék tőletek, honnan rendelhetek jó áron hátsó fékpofát a kézifékhez. ( a hátsó fékem egyébként tárcsafék, csak a kézifék dobos )

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt a közelemben olyan műhely, aki kuplungot és fékpofákat újít fel. Volt talán kétezer forint, hogy megcsináltattam, és a célnak tökéletesen megfelel.

Sziasztok!

Tegnapelőtt menet közben befogott a jobb hátsó kerekem, nagy nehezen sikerült vele hazaérnem ( 300m-re voltam ).

Mikor szétszedtem látom, hogy a kézi - dobfékem egyik fékpofáját elengedte a rögzítő-rugó és ráfeszült a dobra, ami súrlódott és ezért szorult meg a fékem.

Mikor szétszedtem, akkor láttam azt is, hogy a pofákon nem sok ferrodor van ezért érdeklődnék tőletek, honnan rendelhetek jó áron hátsó fékpofát a kézifékhez. ( a hátsó fékem egyébként tárcsafék, csak a kézifék dobos )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.