Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Egyébként a 4 csavaros futóművet a 14"-os kerékhez találták ki, össze sem lehet hasonlítani, hogy mennyivel könnyebben fut az autó a 14"-os gyári kerekekkel, 175-ös gumikkal, mint a fent látható nyári gumikkal. A 195-ös szélességet csak a látvány indokolja véleményem szerint, semmi más.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a 4 csavaros futóművet a 14"-os kerékhez találták ki, össze sem lehet hasonlítani, hogy mennyivel könnyebben fut az autó a 14"-os gyári kerekekkel, 175-ös gumikkal, mint a fent látható nyári gumikkal. A 195-ös szélességet csak a látvány indokolja véleményem szerint, semmi más.

Beültetlek a corsába és megyünk egy kört 165-ös gyári gumin és 195-ös gumin is.

Sikítva fogod kérni a szélesebb gumit és nem a látvány miatt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Úttartás, stabilitás, fékezés, kanyarodás, ilyenkor jól jön ha nagyobb a felülete, és a látvány sem utolsó :lol:

Ez így van, de ha betartod a KRESZ szabályokat, akkor szükségtelen ;) Ez nem versenyautó :)

Sose éreztem, hogy a gumik lennének a szűk keresztmetszetek (175/70 R14), akár gyors kanyarodásról, akár fékezésről legyen szó, bármilyen útfelületen :)

Link to comment
Megosztás:

Beültetlek a corsába és megyünk egy kört 165-ös gyári gumin és 195-ös gumin is.

Sikítva fogod kérni a szélesebb gumit és nem a látvány miatt. :)

Nem Corsáról beszéltünk. :lol: Az könnyű, mint a szar, magam is tapasztalom, hogy a 155-ös gumikon 4 kerékkel csúszkál olyan kanyar tempónál, amit a veki 175-ös gumikkal simán vesz ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez így van, de ha betartod a KRESZ szabályokat, akkor szükségtelen :lol: Ez nem versenyautó ;)

Sose éreztem, hogy a gumik lennének a szűk keresztmetszetek (175/70 R14), akár gyors kanyarodásról, akár fékezésről legyen szó, bármilyen útfelületen :)

Betartom és úgy is hasznos :) Próbálj ki egyszer egyet 16-os felnivel és 205/55 gumival, esetleg még ültetve is legyen ami talán még többet is hoz a konyhára :P

Kanyarodás hidd el, hogy teljesen más széles gumikkal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pedig csak egy normális gumi kellett volna rá, és nem tűnik picinek: 195/65 vagy 195/60 R15 :lol:

195/50R15 volt rajta!Nem volt elég ballonos,de lehet hogy a felni mintázata is kicsinyítette!A lényeg hogy nem tetszett!

A két felni közül a második jobban tetszik így,de nem tudom az autón hogy mutatna!Csinálj egy rendes képet oldalról a Vekiről meg a felniről szemben egyet és összedolgozom!Nem vagyok egy nagy Fotóbolt mester,ezért csak így megy! ;)

16-osban astra g,vectra c stb volt Vectra b-re jó felni?

Haverom kipróbálta nyáron az autóm és csak annyit mondott hogy "húú bameg,milyen stabil ezekkel a kerekekkel!"neki 185R15- ös nyári volt és az enyém csak 195/55R16,nem 205-ös,így _seth_-el értek egyet abban,hogy sokkal stabilabb egy nagyobb felni és szélesebb gumi nyáron!

Link to comment
Megosztás:

Én próbáltam 15" 195/65 pirelli gumis 1.8-as b1 vectrát és már annál is jelentősen stabilabb az enyém a futómű miatt, a 205/55 r16 még rátett egy lapáttal, a 14-es 175-ös gumival is biztosan jobb mint egy corsa de van onnan még hova továbblépni :lol: A 17-es kerekek sem lehetnek rosszak de én már maradok a 16"-nál, ehhez is drága a jó gumi ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem mikor megvettem gyári 195/65 volt rajta. Hát az olyan ballonos, hogy mindjárt le is cseréltem 195/55-re. Na abból kettő egy szezon után szétszakadt valamiért. A belső perem pedig új volt. Most már egy pár éve 195/60 van rajta gond nélkül. Nagyobb felnit sosem akartam, nem költök ilyenekre már kinőttem belőle. Viszont az első téli szettem az 14-es felnin volt és 175 ha jól emlékszem. Semmi pozitívumot nem éreztem mikor az volt rajta. :lol: Azóta lecseréltem azt is 195/65 15-re.

Én próbáltam 15" 195/65 pirelli gumis 1.8-as b1 vectrát és már annál is jelentősen stabilabb az enyém a futómű miatt, a 205/55 r16 még rátett egy lapáttal, a 14-es 175-ös gumival is biztosan jobb mint egy corsa de van onnan még hova továbblépni ;) A 17-es kerekek sem lehetnek rosszak de én már maradok a 16"-nál, ehhez is drága a jó gumi :)
Link to comment
Megosztás:

Első vagy hátsó?

Hátul vannak bajok.. elvileg már cseérlve lett 2 nagy szilent a hossz lengőkaron asszem. Többen monták hogy most azok lóghatnak amik közvetlen a kerék mögött vannak bent és ott talán a felsők.. de ha reális áron cseérlhető az alsó és afelső is mindkét oldalon akkor cserélném.

Link to comment
Megosztás:

Hátul vannak bajok.. elvileg már cseérlve lett 2 nagy szilent a hossz lengőkaron asszem. Többen monták hogy most azok lóghatnak amik közvetlen a kerék mögött vannak bent és ott talán a felsők.. de ha reális áron cseérlhető az alsó és afelső is mindkét oldalon akkor cserélném.

Kell hozzá egy nagy satu és pár szerszám. Csináltuk már havernak. Nem olyan nagy kunszt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Meg lehet oldani nélküle is de ha van úgy jobb, gyorsabb, egyszerűbb :lol:

Akkor elmondom mi hogyan csináltuk.

A hátsó lengőkar nagy támasztó szilentjének cseréje nem téma, a két kis hátsó cseréje már inkább.

Mivel ezeket nem lehet ütni a berakásnál, így mi kitaláltunk rá egy megoldást.

Egyrészt megfelelő méretű crowa fejjel és egy nagy satuval is lehet préselni, másrészt a lengőkart kiraktuk a napra, a szilentet pedig mélyhűtőbe.

A hatás nem maradt el, szinte kézzel benyomható volt a két szilent a helyére.

Alapból a lengőkart nem is lehet beforgatni a présgép alá, olyan fura szögben vannak benne a hátsók.

Link to comment
Megosztás:

Akkor elmondom mi hogyan csináltuk.

A hátsó lengőkar nagy támasztó szilentjének cseréje nem téma, a két kis hátsó cseréje már inkább.

Mivel ezeket nem lehet ütni a berakásnál, így mi kitaláltunk rá egy megoldást.

Egyrészt megfelelő méretű crowa fejjel és egy nagy satuval is lehet préselni, másrészt a lengőkart kiraktuk a napra, a szilentet pedig mélyhűtőbe.

A hatás nem maradt el, szinte kézzel benyomható volt a két szilent a helyére.

Alapból a lengőkart nem is lehet beforgatni a présgép alá, olyan fura szögben vannak benne a hátsók.

Itt amiről szó van az maga a kerékagy mögötti rész, ha azt ki akarod venni akkor kompletten a hátsó futóművet darabokra kell szedni.

Én amikor cseréltem kiütöttem a belsejét ami nem volt nehéz, majd fűrésszel belül kicsit vágtam rajta, ezután annyit könnyült az anyag, hogy ki lehetett húzni belőle, az új pedig már egész könnyen becsúszott, vascső pedig szilent méretben volt egy így azzal a helyére tudtam ütni. A kiszedővel egy fokkal gyorsabb a művelet de nem volt megfelelő anyag hozzá, amit csináltam az pedig gyenge volt a feladathoz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.