Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

no, lassan kész lesz...

elindulhatsz az elvonóra, vagy a névtelen alkoholisták klubjába <_<

Szia!

Remélem tényleg készen lesz. Hétfőn megkérded a szerelőket, hogy szerintük van-e ott valamilyen távtartó? Hátha valaki emlékszik erre. Előre is köszönöm. A robbantott ábrán van, de nincs jelölve, hogy hova való.

Hát alkoholista ezért nem leszek. Furcsa is volt innom. Bendegúz kisfiam 1,5 éve született 5 hónapra 900 grammal. Több mint fél évig volt a PIC intenziv osztályon. Sok műtét és sok csoda után most már jól van. :) Naponta többször jártunk be hozzá, s amióta itthon van, azóta is hordjuk mindenhova. Na azóta nem ittam egy kortyot sem. Nem is hiányzott, meg állandóan készenlétben vagyunk, ha menni kell. Ugye ez érthető?!

Köszi a választ!

Szép vasárnapot!

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Ismét segítséget, kérek, hátha valakinek van tippje.

Felraktuk a hengerfejet, amiben ki lett cserélve a 2 db porlasztó-tok. A víz nár nem folyik le. Beindulás után ismét egyenetlen alapjárat és óriási kartergáz. <_< Kinyomta a szelepfedél tömítésen az olajat. Olajspka le, s mint egy 30 éves skoda úgy nyomja. De csak felül - a nívónál semmi.

A víz nem folyik át, és az olaj sem. A víztartálynál minden rendben, nem dolgozik bele.

Amire még tippelünk, hogy hátha az injektoroknál jön fel a levegő - a tömítés nem tömít alul???

Még egy dolog, ami már az elején furcsa volt: az első vezérműtengelyhez hozzáér mind a 4 injektor leszorító béka!!! Lehet, hogy emiatt nem tudja rendesen lenyomni az injektort, s nem tömít jól??? A leszorítót egy csavar tartja, az egyik oldala az injektor tetejére ül, a másik a forgattyúsház szélén kialakított mélyedésbe. Nekem furcsának tűnik, hogy az öntvény béka közvetlenül az aluminium házra ül rá. Már kb 1 mm mélyen ki is verődött ott. Nem lehetséges, hogy kellene ott lennie valamilyen kis korong szerű alátétnek, amire felül a béka, s egyben hézagot is növel? Ha ott pár mm-el magasabban lenne a béka, akkor nem érne hozzá a vezérműtengelyhez, és a másik oldalán jobban le is tudná nyomni az injektort (libikóka elv).

Lehetséges, hogy régebben szerelték az autót, s a kedves kolléga elfelejtette visszatenni ezeket a hézagolókat?

És eddíg bírta, mivel be volt kokszolódva az injektor, ezért nem fújt ki neki.

Ha valakinek van tapasztalata ezügyben , vagy tudja a tutit, kérem írjon.

Bocs, hogy hosszú voltam, és köszi!

hát amit mondok nem fogsz örülni kár volt leszedni a hengerfejet mivel azt a 4 db "vezető hüvelyt vagy mit"

lehet kapni a gm-nél és még kisem kell venni a hengerfejet épp mondta az egyik gm-es volt kollégám hogy járt már igy tipus betegség....

Link to comment
Megosztás:

hát amit mondok nem fogsz örülni kár volt leszedni a hengerfejet mivel azt a 4 db "vezető hüvelyt vagy mit"

lehet kapni a gm-nél és még kisem kell venni a hengerfejet épp mondta az egyik gm-es volt kollégám hogy járt már igy tipus betegség....

Szia.

Lehet, hogy igazad van, de mivel befolyt a víz, úgy tűnt hogy hengerfejes. A fene sem gondolta, hogy a hüvelyeknél repedt el. Egyébként én is gyárit vettem, 10e Ft/db. Ha nem veszik le a fejet, akkor honnan derítik ki, hogy az rossz? Cserélni sem túl egyszerű a helyén. Ha tényleg letört az alja, akkor azt hogy veszik ki ott a helyén? Csak lefele tudják ütni, vagy nyomatni, ott pedig beleesik a hengerbe a maradék.

De teljesen igazad lehet, a hengerfejtömítéssel nem is volt gond. Nem láttunk rajta semmi átégési nyomot. De hát rá kellett jönni a bibire, mivel ilyen hibával még nem találkoztunk, ez volt az ára...

De legalább a szelepek meg lettek csinálva, s kapott új szimmeringeket is.

A porlasztó leszorító béka hézagoló alátétrőn nem tudsz semmit? Vagy a kollégád? Már annak is örülnék, ha valaki megmondaná hogy tényleg van ott valami ilyesmi! Mert amit írtam, az csak a (remélhetőleg) logikus gondolkodásunk elmélete.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Lehet, hogy igazad van, de mivel befolyt a víz, úgy tűnt hogy hengerfejes. A fene sem gondolta, hogy a hüvelyeknél repedt el. Egyébként én is gyárit vettem, 10e Ft/db. Ha nem veszik le a fejet, akkor honnan derítik ki, hogy az rossz? Cserélni sem túl egyszerű a helyén. Ha tényleg letört az alja, akkor azt hogy veszik ki ott a helyén? Csak lefele tudják ütni, vagy nyomatni, ott pedig beleesik a hengerbe a maradék.

De teljesen igazad lehet, a hengerfejtömítéssel nem is volt gond. Nem láttunk rajta semmi átégési nyomot. De hát rá kellett jönni a bibire, mivel ilyen hibával még nem találkoztunk, ez volt az ára...

De legalább a szelepek meg lettek csinálva, s kapott új szimmeringeket is.

A porlasztó leszorító béka hézagoló alátétrőn nem tudsz semmit? Vagy a kollégád? Már annak is örülnék, ha valaki megmondaná hogy tényleg van ott valami ilyesmi! Mert amit írtam, az csak a (remélhetőleg) logikus gondolkodásunk elmélete.

Köszi

epc-d van?mert ha igen abban benne van a robbantott ábra a tömitésekröl

Link to comment
Megosztás:

epc-d van?mert ha igen abban benne van a robbantott ábra a tömitésekröl

Egy haveromnak az van, ő küldte a rajzot.

A tüzelőanyag befecskendező szelepnél hozza 25-ös sorszámmal (GM97368420).

Azt írja, hogy "Távtartó, tüzelőanyag befecskendező". Pont úgy néz ki, mint ami belemenne a béka alá a szelepdeknibe. Csak a program nem nyilazza sehova, csak úgy árválkodik az injektor mellett.

És ilyen alátétet nem vettünk ki 1 db-ot sem!!!

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Egy haveromnak az van, ő küldte a rajzot.

A tüzelőanyag befecskendező szelepnél hozza 25-ös sorszámmal (GM97368420).

Azt írja, hogy "Távtartó, tüzelőanyag befecskendező". Pont úgy néz ki, mint ami belemenne a béka alá a szelepdeknibe. Csak a program nem nyilazza sehova, csak úgy árválkodik az injektor mellett.

És ilyen alátétet nem vettünk ki 1 db-ot sem!!!

Vélemény?

akkor hiányos

Link to comment
Megosztás:

akkor hiányos

Üdv mindenkinek!

Kész az autóm. Be lett rakva a 4 db távtartó az injektor leszorítóhoz, és jó lett. Már tömít az alátét rendesen, s nincs kartergáz. <_< :) :)

Minden jót kívánok annak a német szerelőnek, aki elfelejtette visszatenni...

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a hozzászólásokat! :lol:

Kellemes vasárnapot!!

Link to comment
Megosztás:

akkor a piálásnak annyi... :)

áááá , nagy szopás a használtautóvásárlás...

vagyis undoritó, hogy minden az átbaszásról szól....

Hali Ákos!

Hát igen, elég nagy cumi volt. Én vettem magánszemélytől kint (1. tulaj), szervizelt, törésmentes. Sok Isuzus Opelem volt már, nem volt velük semmi gond. De ugye bele csak nem lát az ember??? A szervizeket a német rendőrkapitány rokonom leinformálta, azok stimmeltek. Miután a blokkot belülről is volt "szerencsém" látni, s az autó állapotát 1 év alatt felmértem, a benne levő 100ezer km valós.

De most van egy teljesen felújított hengerfejem. Remélem soha nem kell újra látnom közelebbről... <_<

Köszi a segítségeket!

Link to comment
Megosztás:

Hali Ákos!

Hát igen, elég nagy cumi volt. Én vettem magánszemélytől kint (1. tulaj), szervizelt, törésmentes. Sok Isuzus Opelem volt már, nem volt velük semmi gond. De ugye bele csak nem lát az ember??? A szervizeket a német rendőrkapitány rokonom leinformálta, azok stimmeltek. Miután a blokkot belülről is volt "szerencsém" látni, s az autó állapotát 1 év alatt felmértem, a benne levő 100ezer km valós.

De most van egy teljesen felújított hengerfejem. Remélem soha nem kell újra látnom közelebbről... <_<

Köszi a segítségeket!

Együtt örülök :) ! Szabad rákérdeznem, hogy a rengeteg szét-össze után mennyi lett a költségvetés?

Link to comment
Megosztás:

Együtt örülök <_< ! Szabad rákérdeznem, hogy a rengeteg szét-össze után mennyi lett a költségvetés?

Szia Csabi!

Amiket vettem, illetve fizetem:

3 db hengerfejtömítés: 30000,-

2 db szelepfedéltömítés: 7000,- (Az Erling a gyári beszállító. Szerintem egy rakás sz@r...)

1 db fém forgattyúsháztömítés: 3000,-

4 db porlasztótömítő alátét: 3800,-

8 db porlasztó gumigyűrű: 200,- (A gyári 7000,- lett volna, SKF boltban ugyanez ennyi... :) )

2 db injektor hüvely a hengerfejbe: 16200,-

4 db injektor távtartó alátét: 6800,-

4 liter Castrol 5W-30 motorolaj: 11000,-

Szűrők: (olaj, levegő, gázolaj, pollen): 8000,-

Hengerfej felújítás (szelepek esztergálása, csiszolása, konongozás, szimmeringek, síkolás): 35000,-

Injektorok ellenőrzése, ultrahangos tisztítás: 15000,-

Ezen kívül cseréltem vezérlést is, ami amúgy is kellett volna:

Vezérműszett (szíj+2 görgő): 30000,-

Hát ennyi.

Ha jól számolom, kb 166000,- összesen.

Mindezt egy kontár miatt..... (Bocsi. Az olajcsere és a vezérlés nem) :)

A munkadíj 0 Ft, én csináltam. Gondolom egy szerviz egy zsák pénzt kért volna érte.

Hali

Link to comment
Megosztás:

Szia Csabi!

Amiket vettem, illetve fizetem:

3 db hengerfejtömítés: 30000,-

2 db szelepfedéltömítés: 7000,- (Az Erling a gyári beszállító. Szerintem egy rakás sz@r...)

1 db fém forgattyúsháztömítés: 3000,-

4 db porlasztótömítő alátét: 3800,-

8 db porlasztó gumigyűrű: 200,- (A gyári 7000,- lett volna, SKF boltban ugyanez ennyi... :) )

2 db injektor hüvely a hengerfejbe: 16200,-

4 db injektor távtartó alátét: 6800,-

4 liter Castrol 5W-30 motorolaj: 11000,-

Szűrők: (olaj, levegő, gázolaj, pollen): 8000,-

Hengerfej felújítás (szelepek esztergálása, csiszolása, konongozás, szimmeringek, síkolás): 35000,-

Injektorok ellenőrzése, ultrahangos tisztítás: 15000,-

Ezen kívül cseréltem vezérlést is, ami amúgy is kellett volna:

Vezérműszett (szíj+2 görgő): 30000,-

Hát ennyi.

Ha jól számolom, kb 166000,- összesen.

Mindezt egy kontár miatt..... (Bocsi. Az olajcsere és a vezérlés nem) <_<

A munkadíj 0 Ft, én csináltam. Gondolom egy szerviz egy zsák pénzt kért volna érte.

Hali

Remélem most már csak sok-sok olajcseréd lesz!!!

Link to comment
Megosztás:

akkor a piálásnak annyi... <_<

áááá , nagy szopás a használtautóvásárlás...

vagyis undoritó, hogy minden az átbaszásról szól....

Szia Ákos!

Segítségedet kérném!

Sajnos megint szivat a kocsi. 4 nap után fütyülés - behányt a turbó. Valószínűleg benyellt valami fémet, s megette a perselyt. (Pedig friss olaj és új szűrő is volt benne...) Ez az én formám.

Új turbó horror. Felújítás sem olcsó. Találtam egy használtat jó állapotban 40e Ft-ért, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy stimmel-e az enyémre. Azt mondja a tulaj, hogy H Astráról szedték le, 1.7-es ISUZU 101 lovasról (mint az enyém). De nem változó geometriás. Egyenlőre még a sajátomat nem szedtem szét. Azt sem tudom, hogy az enyém olyan vagy sem?!

Meg tudnád nézni, hogy milyen turbókkal szerelték ezeket? Motorkódom: Z17DTH. Nem szeretnék olyat venni, amit nem rakhatok fel rá. Kicsit sok lenne dísznek a polcon... :)

Bocsi sürgős lenne, mert holnap el kellene menni érte, mert más megy pénteken.

Előre is nagyon köszönöm!

Szia.

Link to comment
Megosztás:

Szia Ákos!

Segítségedet kérném!

Sajnos megint szivat a kocsi. 4 nap után fütyülés - behányt a turbó. Valószínűleg benyellt valami fémet, s megette a perselyt. (Pedig friss olaj és új szűrő is volt benne...) Ez az én formám.

Új turbó horror. Felújítás sem olcsó. Találtam egy használtat jó állapotban 40e Ft-ért, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy stimmel-e az enyémre. Azt mondja a tulaj, hogy H Astráról szedték le, 1.7-es ISUZU 101 lovasról (mint az enyém). De nem változó geometriás. Egyenlőre még a sajátomat nem szedtem szét. Azt sem tudom, hogy az enyém olyan vagy sem?!

Meg tudnád nézni, hogy milyen turbókkal szerelték ezeket? Motorkódom: Z17DTH. Nem szeretnék olyat venni, amit nem rakhatok fel rá. Kicsit sok lenne dísznek a polcon... <_<

Bocsi sürgős lenne, mert holnap el kellene menni érte, mert más megy pénteken.

Előre is nagyon köszönöm!

Szia.

Sajna asszem a nem változó geometriás a 80 lovason van.....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sajna asszem a nem változó geometriás a 80 lovason van.....

Halihó!

Igazad van. A 101 (Z17DTH) lovason változó geometriás van. A 80 lóerős (Z17DTL) sima kicsi turbós.

Vettem egy bontottat komplett kipufogócsonkkal és katalizátorral. Felraktam és jó. Persze újra olajcsere volt.

Remélem már végleg jó lesz.

A réginek a szívóoldalon ledarálódtak a lapátjai. Hogy mitől sz@rt be, azt nem tudom. Szétszedtük, de okosabbak nem lettünk.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szevasztok!

Nekem egy alkatrészre volna szükségem.

Astra H z17dth nyomás szabályozó kellene ami a nyomócsőben van.Görény kis országunkban csak nyomócsóvel együtt adják arany áron.Külföldről várom az alkatrészt de már 3 hete nincs autóm ezmiatt.Ha valaki tudna új alkatrészt kérem jelezze.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy sportléegszűrővel kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata? Konkrétan BMC -típusra gondoltam.

Direktszűrő nem érdekel, csak sportlégszűrö, javaslatokat más típusra elfogadok, ha rosszak a tapasztalatok, akkor marad a papír...

http://www.csstuning.hu/?q=termekek/89

Ezen a linken találtam BMC-t.

Válaszaitokat előre is köszi

Jani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

1,7 dieselem van 95 évvégi !

1250-1500 fordulatnál rángat, utána felveszi a "lendületet" !

Opel szervíz szerint porlasztócsúcs miatt 1ik henger nem mükszik !

Porlasztócsúcsok tisztitása (100ruppó) után garantáltan jo lesz !

Most üzemanyagban adalék van, hátha attól javul, de én nem érzek változást!

Van valakinek véleménye, tapasztalata ??

Köszönöm elöre is

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Nem bírom felfogni miért kellett kihagyni a motor vízhőfokjelzőjét a vasból....?!?

Valaki magyarázza el mire volt jó ez...persze azt tudom, hogy így sokkal jobban meg lehet ölni a motort hosszutávon a nem megfelelő üzemi hőmérsékleten való használattal és a szervízek majd a zsebünkön fogják fenntartani a gyárat de akkor sem értem. Legalább extrának betehették volna felárért, akkor is megrendeltem volna... :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem bírom felfogni miért kellett kihagyni a motor vízhőfokjelzőjét a vasból....?!?

Valaki magyarázza el mire volt jó ez...persze azt tudom, hogy így sokkal jobban meg lehet ölni a motort hosszutávon a nem megfelelő üzemi hőmérsékleten való használattal és a szervízek majd a zsebünkön fogják fenntartani a gyárat de akkor sem értem. Legalább extrának betehették volna felárért, akkor is megrendeltem volna... :rolleyes: <_<

Én mindíg ezért bámulom testmode-ban a kijelzőt! Neked milyen kijelződ van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A fórum böngészése után írok, mert nem találtam hasonló problémát.

2004-es 1,6-os TwinPort Astrám van. A probléma ott keletkezett, hogy kiírta az Check Engine-t. Mivel egyéb tünetet nem tapasztaltam, de megijedtem... Szerviz. Ott azt mondták, hogy rossz minőségű üzemanyagot tankoltam és pár tankolás és jó lesz. Kiütötték. Jó pár tankolás után ismét előjött a hiba... Szerviz. Azt mondák, hogy a hiba kód szerint a szelepekkel lehet gond, de hogy mind a négy egyszerre menjen tönkre igen kicsi az esély, így még mindig az üzemanyagos hibára hivatkozva, kiütötték a hibát és hogy még mindig tankoljak jobb minőségű üzemanyagot.

Azóta a hiba előjött ismét azzal a hibával, hogy ha teljes gázzal gyorsítok, akkor rángatva teszi azt. Ha fokozatosan gyorsítok, akkor ez a jelenség nem jön elő. Szerintetek mi lehet a gond?

Köszönöm a válaszotokat

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.