Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Az alábbi hibára lettem figyelmes a napokban. Gyújtás ráadása után sem alszik el a bal oldalon évő sárga auto-villáskulcs visszajelző. Indítás után még 2 másodpercig világít, majd az olaj visszajelzővel együtt alszik el. Utal valamire az üzenet, vagy ez normális?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi hibára lettem figyelmes a napokban. Gyújtás ráadása után sem alszik el a bal oldalon évő sárga auto-villáskulcs visszajelző. Indítás után még 2 másodpercig világít, majd az olaj visszajelzővel együtt alszik el. Utal valamire az üzenet, vagy ez normális?

Szerintem ez nem hiba.

Az enyém is ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi hibára lettem figyelmes a napokban. Gyújtás ráadása után sem alszik el a bal oldalon évő sárga auto-villáskulcs visszajelző. Indítás után még 2 másodpercig világít, majd az olaj visszajelzővel együtt alszik el. Utal valamire az üzenet, vagy ez normális?

Ha jól emlékezem akkor eltárolt hibakódot jelez így. Az olajnyomással együtt, vagyis kicsit előbb a tengeralattjáró alszik el. De az első részben nem vagyok biztos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi hibára lettem figyelmes a napokban. Gyújtás ráadása után sem alszik el a bal oldalon évő sárga auto-villáskulcs visszajelző. Indítás után még 2 másodpercig világít, majd az olaj visszajelzővel együtt alszik el. Utal valamire az üzenet, vagy ez normális?

Az enyém is ilyen a kezdetektől, hibakód nincs mert pont tegnap néztem. Szerintem norális, de hátha valaki jártasabb tud valami okosat mondani . :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi hibára lettem figyelmes a napokban. Gyújtás ráadása után sem alszik el a bal oldalon évő sárga auto-villáskulcs visszajelző. Indítás után még 2 másodpercig világít, majd az olaj visszajelzővel együtt alszik el. Utal valamire az üzenet, vagy ez normális?

Normális esetben indítózás előtt eltűnik a villáskulcsos autó. Akkor marad, és csak indítózás után alszik el, ha van tárolt hibakód.

Ha nincs kód, akkor a normál eset áll fenn.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Normális esetben indítózás előtt eltűnik a villáskulcsos autó. Akkor marad, és csak indítózás után alszik el, ha van tárolt hibakód.

Ha nincs kód, akkor a normál eset áll fenn.

Köszönöm a válaszokat! Szerintem sem ez a normális üzemmód. Neten is néztem néhány videot és ott egyből elalszik a visszajelző. Mindegy... ez legyen a legnagyobb hiba:D

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is ilyen a kezdetektől, hibakód nincs mert pont tegnap néztem. Szerintem norális, de hátha valaki jártasabb tud valami okosat mondani . :)

Op-comm-mal nézted a hibakódot vagy pedállal? Nekem a sebesség jeladó hiba állandó, mégis elalszik a többi lámpával együtt a kulcsos. A régi immo hibát nem írja ki viszont op-commal mutatja.

Szerintem van egy prioritás, hogy melyik eltárolt hibáknál van késleltetés, hogy figyelmeztessen. Amiket én leírtam azok nem veszélyeztetik a működést, de például egy üzemkimaradás egy hengerben, vagy lambda egyszeri hibajelzése, vagy mit tudom én amit a gm fontosnak tart. Az immo hibát kb 20 sikeres indítás után automatikusan elfelejti, de a tárolóban megmarad.

Link to comment
Megosztás:

Na végül megtaláltam ezen a fórumon is az oldalt, amire már rábukkantam rezgéscsillapítás témában: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1102&page=48

Lehet amatőr kérdés, de még 0 tapasztalatom van a témában, úgyhogy nézzétek el nekem :blush: Itt is írják, hogy Csergőéknél mennyibe kerül, meg hogy onnan szerzik a cuccokat, így rákerestem én is guglin, viszont árlistát nem igazán találtam, csak árajánlatkérést alkatrészügyileg. Most én vagyok a béna, vagy csak úgy lehet onnan alkatrészt szerezni ha megadok minden adatot a kocsimról és ők írnak rá egy árat az aktuális alkatrészre?

Link to comment
Megosztás:

Na végül megtaláltam ezen a fórumon is az oldalt, amire már rábukkantam rezgéscsillapítás témában: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1102&page=48

Lehet amatőr kérdés, de még 0 tapasztalatom van a témában, úgyhogy nézzétek el nekem :blush: Itt is írják, hogy Csergőéknél mennyibe kerül, meg hogy onnan szerzik a cuccokat, így rákerestem én is guglin, viszont árlistát nem igazán találtam, csak árajánlatkérést alkatrészügyileg. Most én vagyok a béna, vagy csak úgy lehet onnan alkatrészt szerezni ha megadok minden adatot a kocsimról és ők írnak rá egy árat az aktuális alkatrészre?

Helló!

Alkatrészfüggő, hogy milyen adatot kell megadni. Nyilván van amihez elég a motorkód, de van amihez kell a karosszéria formája, vagy esetleg az alvázszám bizonyos karaktere, és/vagy a motorszám bizonyos karaktere is....

A motorszámot meg csak akkor fogod tudni, ha leolvasod, a forgalmiban már csak a motorkód szerepel.

A legbiztosabb az, ha telefonon rendeled meg, vagy elküldesz mindent az autóról.

Próbáld ki webáruházban. pl. www.cromax.hu

Link to comment
Megosztás:

,,......

A motorszámot meg csak akkor fogod tudni, ha leolvasod, a forgalmiban már csak a motorkód szerepel.

....."

Nekem a motorszám is benne van, nem csak a motorkód. Ha így lenne, ahogy te mondod, akkor bármilyen azonos motorkóddal rendelkező motort lehetne cserélgetni az autóban, nem?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a motorszám is benne van, nem csak a motorkód. Ha így lenne, ahogy te mondod, akkor bármilyen azonos motorkóddal rendelkező motort lehetne cserélgetni az autóban, nem?

Így van, cserélheted, pont emiatt találták ki. Csak legyen számla a vásárolt motorról, vagy egy adásvételi szerződés.

Link to comment
Megosztás:

Op-comm-mal nézted a hibakódot vagy pedállal? Nekem a sebesség jeladó hiba állandó, mégis elalszik a többi lámpával együtt a kulcsos. A régi immo hibát nem írja ki viszont op-commal mutatja.

Szerintem van egy prioritás, hogy melyik eltárolt hibáknál van késleltetés, hogy figyelmeztessen. Amiket én leírtam azok nem veszélyeztetik a működést, de például egy üzemkimaradás egy hengerben, vagy lambda egyszeri hibajelzése, vagy mit tudom én amit a gm fontosnak tart. Az immo hibát kb 20 sikeres indítás után automatikusan elfelejti, de a tárolóban megmarad.

OP-Commal lett megnézve, de semmi. Ma már kb 5 ször indítottam be most normálisan kialszik...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Olyan kérdésem lenne Astra 1,9cdti 120hp ingadozik alapjáratom nem vészesen csak nem egy vonalba áll hanem hullámzik.... mitől lehet ez a jelenség ?

Válaszokat előre is köszönöm!

Mikor megvettem a kocsit, nálam is volt ilyen jelenség.

EGR szelepet kitisztították, olajat, szűrőket cseréltem (gyári), azután megjavult.

Nem tudom az olajcserének volt-e köze hozzá, csak egy időben történt a két dolog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Test üzemmód funkcióiról tudna valaki küldeni egy összefoglalót? A V: .. T: megvan, hogy a sebesség és a vízhőfok. Ez a legfontosabb. A többire azonban nem tudok rájönni. Két gombos kis kijelzőm van. Óra, külső hőmérséklet rádió kijelzés van rajta.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy 1,9 cdti 120hp motorral szerelt izzítógyertyákat hogyan lehet ellenőrizni hogy jó e ?

Válaszokat előre köszönöm!

Üdv: Talabér Ferenc

Ha jól tudom az ellenállását tudják mérni, nem tudom, hogy az OP-Com tudja e ezt a funkciót, de TECH 2-vel biztosan kiadja. Ismerősnek egyébként jelezte a rendszer, adott rá hibakódot, bár a szakszerviz elmondása szerint még nincs vele gond.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem! Új vagyok itt a fórumon,és a segítségeteket szeretném kérni....fél éve tulaja vagyok egy 2004-es, 110 lovas, 1.7 cdti H Astrának.Az utóbbi hetekben elég rapszódikusan indul,van hogy gond nélkül,de párszor csak nagyon nehezen!(akksi teker,alapjárat stabil,hibakód nincs) Gondoltam egy általános takarítást intéznék...de nem tudom,mit és hol keressek(Map szenzor?,EGR? stb?) Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Izzítógyertyát szeretném kicserélni mert hibát dob ki izzításra, és amúgy is halhatóan nem egyszerre indul hidegbe.
milyen izzítógyertyát vegyek bele mert annyi van mint égen a csillag? Mekkora munka kicserélni 4 db gyertyát:? Hol vannak helyileg motoron, gondolok arra oldalán vagy felül? És mekkora erővel kell meghúzni( Nm)

Válaszokat előre köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

milyen izzítógyertyát vegyek bele mert annyi van mint égen a csillag? Mekkora munka kicserélni 4 db gyertyát:? Hol vannak helyileg motoron, gondolok arra oldalán vagy felül? És mekkora erővel kell meghúzni( Nm)

Ha Z17DTH, akkor a motor burkolo lemezet vedd le, es a hatso oldalan ott lesznek a gyertyak.

Eloszor probald meg kiszedni oket, aztan ha az sikerult, akkor a tobbi kerdesre egyszeruen elokotorhato a valasz. Allitolag olyan szenreteg nohet rajuk, amitol nem lehet kihuzni oket, szoval ovatosan...

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem az uraknak !


Volna nékem egy 1.7 Cdti ecoflex 81 kw 110 le és chipelve lesz. A mester azt mondta ,hogy 140 le ig nyugodtan lehet húzni az agyát ( nem ilyen power box meg egyéb garázs tuning hanem komputer ki chip felprogramoz szóval a hozzáértő fajtából csinálja a mester ) én arra gondoltam ,hogy 135 le ami 22% plusz a gyárihoz képest amire azt mondom ,hogy elég lesz nekem és ismét csak jelezném nem azért csinálom ,hogy telitalpal rajoskodva használjam és ,hogy nekem 135 le a kocsim hanem főként a nyomaték és a fogyasztás miatt szeretném.

A fő kérdésem az hogy van e a motorban és a turbóban ennyi tartalék és hosszútávon nem nyírom e ki ?

A másik pedig ,hogy a 140 LE az tényleg belefér még és "nyugodtan" lehet annyi ?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem az uraknak !

Volna nékem egy 1.7 Cdti ecoflex 81 kw 110 le és chipelve lesz. A mester azt mondta ,hogy 140 le ig nyugodtan lehet húzni az agyát ( nem ilyen power box meg egyéb garázs tuning hanem komputer ki chip felprogramoz szóval a hozzáértő fajtából csinálja a mester ) én arra gondoltam ,hogy 135 le ami 22% plusz a gyárihoz képest amire azt mondom ,hogy elég lesz nekem és ismét csak jelezném nem azért csinálom ,hogy telitalpal rajoskodva használjam és ,hogy nekem 135 le a kocsim hanem főként a nyomaték és a fogyasztás miatt szeretném.

A fő kérdésem az hogy van e a motorban és a turbóban ennyi tartalék és hosszútávon nem nyírom e ki ?

A másik pedig ,hogy a 140 LE az tényleg belefér még és "nyugodtan" lehet annyi ?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

Szia!

Ez a Te dolgod, előtte azért nézz utána a hátrányainak is. Viszont azt ne hidd el, hogy erősebb is lesz, meg kevesebbet is fog fogyasztani.

Amúgy, ha az ecoflex sokat eszik, akkor vegyél egy Lupo 3L-t. :D

Link to comment
Megosztás:

Jelzem már erősebb most jelenleg 126 LE de fel akarom húzatni jobban kicsit és most jön a zárójeles mondókám ,hogy Pécs és Tata közti szakaszon 130 tempómat csomagtér telepakolva ( VAN típus tehát teherautó ) 16 litert fogyasztott. Eddig ugyan ezzel a sebességgel és csomaggal ez 18 liter volt. Attól ,hogy még húzni akarok rajta nem azt várom el ,hogy még kevesebbet egyen mert már ezzel is maximálisan meg vagyok elégedve. Csak van rá lehetőségem megcsinálni de viszont kinyirni a motort meg a turbót nem akarom.És ezért kérdeztem.

Link to comment
Megosztás:

Jelzem már erősebb most jelenleg 126 LE de fel akarom húzatni jobban kicsit és most jön a zárójeles mondókám ,hogy Pécs és Tata közti szakaszon 130 tempómat csomagtér telepakolva ( VAN típus tehát teherautó ) 16 litert fogyasztott. Eddig ugyan ezzel a sebességgel és csomaggal ez 18 liter volt. Attól ,hogy még húzni akarok rajta nem azt várom el ,hogy még kevesebbet egyen mert már ezzel is maximálisan meg vagyok elégedve. Csak van rá lehetőségem megcsinálni de viszont kinyirni a motort meg a turbót nem akarom.És ezért kérdeztem.

Értem én, hogy non-stop,de meddig van nyitva? :-)

Én a helyedben megkérdezném tőlük: www.incontrol.hu

Értenek hozzá,ismerős F Astráját is ők csinálták.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.