Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

2 órája, outsider írta:

Nem néztem utána milyen hosszú az egyenlítő, de 30*8 az inkább 240... :confused::-)

A Saxo még gondolom kettőstömegű, meg részecskeszűrő (akár turbó, és nagynyomású szivattyú) nélküli.

Ha maskor ilyen peldat akarsz hozni, mondd azt, hogy elment a Holdra :)

Persze, a Saxo sima szivo, de a szivattyu es a turbo tonkremenese egyaltalan nem torvenyszeru meg egy Holdra menesnyi tav utan sem. A kettostomegu sorsa leginkabb a hasznalat modjatol (indulasok szama, alacsony fordulaton mukodes) fugg.

Hogy az eredeti kerdesre is mondjak valamit, en inkabb az 1.7-est vennem. Az 1.9-es mellett legfeljebb az szolhat, hogy erosebb, de en meg sosem ereztem ezt problemanak az 1.7-esen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Új vagyok itt a fórumon és a segítségetekre lenne szükségem.

Ezt a H astra-t néztem ki, de aggaszt a 275e km.

http://m.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.6_elegance-9787618

elvileg olaszból jött.

kinézetre állapotra pöpec, a felszereltség több mint elég....nekem.

pls adjatok iránymutatást, mire figyeljek,

voltak e visszahívások?

mit tud a twinport....de lehet ecoflex...még nemtudok róla igazából semmit.

 

köszönöm előre is.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok köztetek s egyáltalán nincs időm olvasgatni ezert elnézést is kérek. Csak a véleményetekre és a tanácsatokra vagyok kiváncsi.

Első kocsi vásárlásnál járok. 21 éves vagyok s kamionozok de szeretnék egy kocsit venni és mivel hétvégente vagyok otthon max ezért sztem benzin. 

Szomszédom kint dolgozik s talált egy 2006os 1.4-es 90 lovas H Astrát amibe valós 118ezer km van. Mivel ő is szerelő. 900e lenne lepapirozva haza hozva.  Miket nézzünk át rajta stb.? Előre is köszi a segítséget.xmldata?cmd=getattach&cid=1&homeid=109&fxmldata?cmd=getattach&cid=2&homeid=109&fxmldata?cmd=getattach&cid=1&homeid=109&fxmldata?cmd=getattach&cid=2&homeid=109&f

Link to comment
Megosztás:

 

3 órája, imcso írta:

Sziasztok! Új vagyok köztetek s egyáltalán nincs időm olvasgatni ezert elnézést is kérek. Csak a véleményetekre és a tanácsatokra vagyok kiváncsi.

Első kocsi vásárlásnál járok. 21 éves vagyok s kamionozok de szeretnék egy kocsit venni és mivel hétvégente vagyok otthon max ezért sztem benzin. 

Szomszédom kint dolgozik s talált egy 2006os 1.4-es 90 lovas H Astrát amibe valós 118ezer km van. Mivel ő is szerelő. 900e lenne lepapirozva haza hozva.  Miket nézzünk át rajta stb.? Előre is köszi a segítséget.xmldata?cmd=getattach&cid=1&homeid=109&fxmldata?cmd=getattach&cid=2&homeid=109&fxmldata?cmd=getattach&cid=1&homeid=109&fxmldata?cmd=getattach&cid=2&homeid=109&f

Szia. A (szerintem) képeket nem lehet megnézni.....

Link to comment
Megosztás:

27 minutes ago, imcso said:

Nem tudom mi lehet a baj, telon ennyit tudok csak csinálni. De jól néz ki. Így látatlanba mit gondolsz? :)

Én azt mondod, hogy túl olcsó. Itthon ennyiért minimum dupla ennyi km-rel van csak autó. Főleg, hogy reg adó után ennyi az autó. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 09. at 22:13, puha írta:

Sziasztok, új vagyok itt a fórumon. Most tervezem H Astra diesel kombi vásárlását. Olvasgatom a kommenteket, de elég nehéz dönteni. Eddig az 1.7 motorral szerelt autókat néztem többnyire Pécsett, de eléggé lerúgott darabok voltak tekergetett órával! Egyszerűen nem találok szép és jó állapotút. 

Elkezdtem nézni az 1.9 cdti motorosokat is, de eddig azt hallottam, hogy csak 1.7-et vegyek. 

Segítséget szeretnék kérni, hogy szabad-e az 1.9-et megvenni, mik a buktatók stb. 

Nem nagyon találok infókat az 1.9 motoros Astrákról ( tudom, ha egy hét fórumozásra szánt időm lenne, 1-2 komment biztos akadna az elmúlt pár évből )!

Köszönöm a segítséget előre is.

Eddig azt hallottad. :)

1.9-ből találsz 4 változatot is. 101, 120 (16V és 8V), 150 (16V) lovas motorokkal. Nyilván vannak problémás részeik, de alapvetően nem rosszabbak, mint az 1.7. Olasz motor, ami a Fiat-GM együttműködésből született, így eleve nem lehet rossz, hiszen az olaszok dízelben már régen is bizonyítottak, ráadásul ezeket a motorokat építette be a Fiat, Lancia, Saab, Opel, Alfa, meg a haszonjárművek is ezeket használják (Ducato).

Aki meg azt mondta, hogy rosszabb, fizesse ki a különbséget pl. egy gyári generátorcsere esetén.:-) Nem fog örülni. Ebből is látszik, hogy tapasztalat nem sok van egyikkel sem.

Megveheted, de nem a konstrukció, hanem az állapot fogja eldönteni, hogy örülsz neki, vagy hónapokon keresztül talicskázod bele a pénzt, mire jó lesz.

Előforduló főbb hibák: EGR szelep, DPF (ha van), turbo, generátor, 150 lovasnál a szívósor elfáradása, aztán itt van az a fránya lendkerék, de az van az 1.7-ben is (a 80 lovasban állítólag nincs). Ráadásul a váltó szintén el tud fáradni a 150-es változatnál, mivel pont annyi nyomatékot bír, amennyit  a motor maximumon lead.

Ezektől függetlenül jó motor lehet, de oda kell figyelni, mert hamar elviszi a spórolt pénzt.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Astra555 írta:

Aki meg azt mondta, hogy rosszabb, fizesse ki a különbséget pl. egy gyári generátorcsere esetén.:-) Nem fog örülni. Ebből is látszik, hogy tapasztalat nem sok van egyikkel sem.

Ha motort a gyari generator ara alapjan kell valasztani, akkor az mar nem is szempont, hogy pl. szereti-e eltepni a vezermuszijat :)

De most komolyan: normal esetben a generator nem megy tonkre, vagy ha igen, akkor felujithato, vagy van utangyartott. Ki a fenet erdekel a gyari ara? Ez csak olyan alkatresznel szempont, amelyikbol nincs mas...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csaba66 írta:

Ha motort a gyari generator ara alapjan kell valasztani, akkor az mar nem is szempont, hogy pl. szereti-e eltepni a vezermuszijat :)

De most komolyan: normal esetben a generator nem megy tonkre, vagy ha igen, akkor felujithato, vagy van utangyartott. Ki a fenet erdekel a gyari ara? Ez csak olyan alkatresznel szempont, amelyikbol nincs mas...

Nem megy tönkre.:-)

Na akkor nézz ki az elefántcsont toronyból.:) Tönkremegy, de van, hogy javíthatatlan is. Persze kaphatsz noname generátort, aminek szintén húzós az ára, kb. drágább, mint egy gyári az 1.9-hez.  Azán, hogyha pont a garancia után 1 nappal megy tönkre, az már más kérdés.:)

Míg az 1,7-nél a generátoron van a vákuumszivattyú, addig az 1.9 esetében külön. Na ezért 60 ezer egy gyári generátor az 1.9-hez, és ezért 150 ezer az 1.7-hez. Az enyém is haldoklott, inkább vettem egy újat, mert a felújítás kb. ugyanannyi lett volna.

Nyilván nem csak ez alapján választ az ember autót, de jó tudni. Hogy melyik motornál hajtja a vezérműszíj a generátort, azt nem tudom, az enyémben biztosan nem.

Link to comment
Megosztás:

On 9/11/2016 at 10:53, bigyo108 írta:

Sziasztok,

Új vagyok itt a fórumon és a segítségetekre lenne szükségem.

Ezt a H astra-t néztem ki, de aggaszt a 275e km.

http://m.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.6_elegance-9787618

elvileg olaszból jött.

kinézetre állapotra pöpec, a felszereltség több mint elég....nekem.

pls adjatok iránymutatást, mire figyeljek,

voltak e visszahívások?

mit tud a twinport....de lehet ecoflex...még nemtudok róla igazából semmit.

 

köszönöm előre is.

 

Sziasztok,

valaki mondjon pár instrukciót.

ui : 

Azzal hogy lehet együtt élni, hogy nem látom a hőfokot?

 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, bigyo108 írta:

Sziasztok,

valaki mondjon pár instrukciót.

ui : 

Azzal hogy lehet együtt élni, hogy nem látom a hőfokot?

 

105 lovas twinport motor, a twinport szívósor meg szokott halni bent, 40 ezer kb a csere felújítottra ha beviszed a régit + szerelés. Ha nem volt cserélve 275-nél szerintem már biztos gond van vele.

Olaszból jött akkor kasztni általában jó rozsda szempontból, viszont többnyire lerúgják a motorokat.

Hőfokot lehet nézni a rejtett menüben.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Astra555 írta:

Nem megy tönkre.:-)

Na akkor nézz ki az elefántcsont toronyból.:) Tönkremegy, de van, hogy javíthatatlan is. Persze kaphatsz noname generátort, aminek szintén húzós az ára, kb. drágább, mint egy gyári az 1.9-hez.  Azán, hogyha pont a garancia után 1 nappal megy tönkre, az már más kérdés.:)

Míg az 1,7-nél a generátoron van a vákuumszivattyú, addig az 1.9 esetében külön. Na ezért 60 ezer egy gyári generátor az 1.9-hez, és ezért 150 ezer az 1.7-hez. Az enyém is haldoklott, inkább vettem egy újat, mert a felújítás kb. ugyanannyi lett volna.

Nyilván nem csak ez alapján választ az ember autót, de jó tudni. Hogy melyik motornál hajtja a vezérműszíj a generátort, azt nem tudom, az enyémben biztosan nem.

Nem a vezermuszij hajtja a generatort, de az olcso generatoros 1.9-es tipushibaja a megszorulo vizpumpa miatti vezermuszij szakadas. Arra batorkodtam ramutatni, hogy ezt a szempontot kifelejted, amikor az 17-es generatoranak dragasagan szornyulkodsz :)

A vakuumszivattyu pedig atrakhato, abbol plane folosleges ujat venni...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Astra555 írta:

Nem megy tönkre.:-)

Na akkor nézz ki az elefántcsont toronyból.:) Tönkremegy, de van, hogy javíthatatlan is. Persze kaphatsz noname generátort, aminek szintén húzós az ára, kb. drágább, mint egy gyári az 1.9-hez.  Azán, hogyha pont a garancia után 1 nappal megy tönkre, az már más kérdés.:)

Míg az 1,7-nél a generátoron van a vákuumszivattyú, addig az 1.9 esetében külön. Na ezért 60 ezer egy gyári generátor az 1.9-hez, és ezért 150 ezer az 1.7-hez. Az enyém is haldoklott, inkább vettem egy újat, mert a felújítás kb. ugyanannyi lett volna.

Nyilván nem csak ez alapján választ az ember autót, de jó tudni. Hogy melyik motornál hajtja a vezérműszíj a generátort, azt nem tudom, az enyémben biztosan nem.

Nekem 1,7 DTJ-van azon a vákuumszivattyú külön van.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Davee írta:

105 lovas twinport motor, a twinport szívósor meg szokott halni bent, 40 ezer kb a csere felújítottra ha beviszed a régit + szerelés. Ha nem volt cserélve 275-nél szerintem már biztos gond van vele.

Olaszból jött akkor kasztni általában jó rozsda szempontból, viszont többnyire lerúgják a motorokat.

Hőfokot lehet nézni a rejtett menüben.

Nincs hőfok kijelző a műszerfalon? 

Rejtett menü? Ezt hogy kell érteni?

Én folyton figyelem :)

Mondjuk van vízszint kijelzés, az nekem jól jött volna a G-ben a nyáron, mikor elfolyt a vizem... Szerencsém volt hogy időben észrevette a feleségem, ill. hogy épp megálltunk nézelődni...

Szerk.:

Közben én is megnéztem YT-on. Elég körülményesnek tűnik így.

Ha cserélem a gyári rádiót, akkor bukom ezeket a funkciókat?

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

On 9/11/2016 at 10:53, bigyo108 írta:

Sziasztok,

Új vagyok itt a fórumon és a segítségetekre lenne szükségem.

Ezt a H astra-t néztem ki, de aggaszt a 275e km.

http://m.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.6_elegance-9787618

elvileg olaszból jött.

kinézetre állapotra pöpec, a felszereltség több mint elég....nekem.

pls adjatok iránymutatást, mire figyeljek,

voltak e visszahívások?

mit tud a twinport....de lehet ecoflex...még nemtudok róla igazából semmit.

 

köszönöm előre is.

 

Sziasztok,

valaki mondjon pár instrukciót.

ui

 

ok, köszönöm ez korrekt.

rejtett menübe minden induláskor be kell lépni?
láttam youtube-on .... korrekt

nem lehet beállítani, hogy mindig mutassa?

Link to comment
Megosztás:

13 órája, csaba66 írta:

Nem a vezermuszij hajtja a generatort, de az olcso generatoros 1.9-es tipushibaja a megszorulo vizpumpa miatti vezermuszij szakadas. Arra batorkodtam ramutatni, hogy ezt a szempontot kifelejted, amikor az 17-es generatoranak dragasagan szornyulkodsz :)

A vakuumszivattyu pedig atrakhato, abbol plane folosleges ujat venni...

A megszoruló vízpumpa sztoriját Te vetted elő valahonnan anno, nem tudom milyen forrásból. Ha tartja az ember az előírásokat, 6 év vagy 120 ezer km alatt nem fog megszorulni, kivéve, ha valami bagatell márkát tesznek be. Ha szakad a szíj, ott az esetek nagy részében karbantartatlanság, és/vagy nem rendeltetésszerű használat, esetleg anyaghiba az ok. Vagyis merem feltételezni, hogy több kifeküdt generátor volt már, mint megszoruló vízpumpa miatt szakadó szíj.

Egyébként meg arról volt szó, hogy az 1.9-ről lebeszélték, pedig semmivel sem rosszabb motor mint az 1.7, hiszen annak is vannak ugyanúgy buktatói, csak más területen, ezeket hajlamosak elfelejteni, vagy csak nem tudnak róla.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, outsider írta:

Nincs hőfok kijelző a műszerfalon? 

Rejtett menü? Ezt hogy kell érteni?

Én folyton figyelem :)

Mondjuk van vízszint kijelzés, az nekem jól jött volna a G-ben a nyáron, mikor elfolyt a vizem... Szerencsém volt hogy időben észrevette a feleségem, ill. hogy épp megálltunk nézelődni...

Szerk.:

Közben én is megnéztem YT-on. Elég körülményesnek tűnik így.

Ha cserélem a gyári rádiót, akkor bukom ezeket a funkciókat?

Nincs, BID-től felfelé van rejtett vagy másnéven test menü, amiben sok infót találni, ez az:

Nem kell aggódni, hogy nincs állandó kijelzés, mert ha veszélyesebb hőmérsékletre ér a víz, akkor a műszerfalon egy ikon jelez, ha akkor le van állítva a motor, semmi baja nem lesz, eleve ezeknek a benzineseknek 100 fok körül van az üzemi hőmérsékletük.

Ha nem típus fejegység kerül bele akkor buktad a menüt.

 

12 órája, bigyo108 írta:

Sziasztok,

valaki mondjon pár instrukciót.

ui

 

ok, köszönöm ez korrekt.

rejtett menübe minden induláskor be kell lépni?
láttam youtube-on .... korrekt

nem lehet beállítani, hogy mindig mutassa?

Rejtett menübe bármikor beléphetsz.

Nem lehet állandóra állítani, ha pluszba veszel egy nem gyári úgynevezett komfort modult akkor ki tudod tenni állandóra a kijelzőre, én is ilyet használok.

További infó:

https://drive.google.com/open?id=0B3bAWn_3Fg8tRmhNYVZtVjdvM0U

Illetve keresd koco nevű tagot (Kóczán László), részletek miatt.

 

Együtt lehet élni gond nélkül a hőfok kijelzés hiányával, csak megszokás kérdése, nem dől össze a világ tőle, emiatt pedig letenni az autóról az év baromsága lenne!

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

33 perce, Davee írta:

Nincs, BID-től felfelé van rejtett vagy másnéven test menü, amiben sok infót találni, ez az:

Nem kell aggódni, hogy nincs állandó kijelzés, mert ha veszélyesebb hőmérsékletre ér a víz, akkor a műszerfalon egy ikon jelez, ha akkor le van állítva a motor, semmi baja nem lesz, eleve ezeknek a benzineseknek 100 fok körül van az üzemi hőmérsékletük.

Ha nem típus fejegység kerül bele akkor buktad a menüt.

 

Rejtett menübe bármikor beléphetsz.

Nem lehet állandóra állítani, ha pluszba veszel egy nem gyári úgynevezett komfort modult akkor ki tudod tenni állandóra a kijelzőre, én is ilyet használok.

További infó:

https://drive.google.com/open?id=0B3bAWn_3Fg8tRmhNYVZtVjdvM0U

Illetve keresd koco nevű tagot (Kóczán László), részletek miatt.

 

Együtt lehet élni gond nélkül a hőfok kijelzés hiányával, csak megszokás kérdése, nem dől össze a világ tőle, emiatt pedig letenni az autóról az év baromsága lenne!

 

És akkor mi van, ha alacsony a hőfok, mert pl hamar nyit a termosztát. Nekem most ez van G-nél... Azt hogyan veszem észre?

Jól értem, hogy minden esetben be kell lépnem a menübe, ha látni akarom a víz hőfokot?

Olyan nincs, mint Octavia-nál, hogy az ablaktörlő karon van egy gomb, amivel lehet váltani a konzolon megjelenítendő infókat?

Rádiót éz azért cserélnék, mert azért MP3 lejátsszás jó lenne, CD-t meg már ki használ (700MB!). Esetleg még egy aux-szal, meg telefonnal ellennék...

Esetleg Bluetooth van ezekben?

 

"Jelenleg a CU olyan utólagosan beépíthető eszköz, ami nem rendelkezik technikai illetve

elektromágneses kompatibilitásra vonatkozó jóváhagyással (homologizáció).

A hatályos szabályoknak megfelelően, a CU nem használható közúti forgalomban

résztvevő járművekben. A fentiek miatt a CU-t csak saját felelősségére használja."

 

Ez a szöveg azért nem rossz... :-):cool:

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Astra555 írta:

A megszoruló vízpumpa sztoriját Te vetted elő valahonnan anno, nem tudom milyen forrásból. Ha tartja az ember az előírásokat, 6 év vagy 120 ezer km alatt nem fog megszorulni, kivéve, ha valami bagatell márkát tesznek be. Ha szakad a szíj, ott az esetek nagy részében karbantartatlanság, és/vagy nem rendeltetésszerű használat, esetleg anyaghiba az ok. Vagyis merem feltételezni, hogy több kifeküdt generátor volt már, mint megszoruló vízpumpa miatt szakadó szíj.

Egyébként meg arról volt szó, hogy az 1.9-ről lebeszélték, pedig semmivel sem rosszabb motor mint az 1.7, hiszen annak is vannak ugyanúgy buktatói, csak más területen, ezeket hajlamosak elfelejteni, vagy csak nem tudnak róla.

Tele van vele a web, pl. itt: http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/vauxhall/zafira-b-2005/?section=good

"On 1.9CDTI, timing belt drives waterpump and waterpump failure can fling it off in as little as 40k miles, wrecking the engine. By December 2008 this was becoming increasingly common at about 4 years old and circa 50k - 60k miles. So engines need new belts, tensioners, pulleys and waterpumps before 4 years old or 50k miles."

Nyilvan a gyarban tettek be bagatell markat :)

Nekem egyebkent tok mindegy, hogy ki mit nem hajlando elhinni, es az, hogy mi a rosszabb, nyilvan szubjektiv. Viszont itt mutatok egy eleg konkret buktatot, amivel szemben eddig csak a gyari generator dragasagat sikerult felhoznod. Hat ez igencsak sovanyka...

Link to comment
Megosztás:

21 perce, outsider írta:

És akkor mi van, ha alacsony a hőfok, mert pl hamar nyit a termosztát. Nekem most ez van G-nél... Azt hogyan veszem észre?

Jól értem, hogy minden esetben be kell lépnem a menübe, ha látni akarom a víz hőfokot?

Olyan nincs, mint Octavia-nál, hogy az ablaktörlő karon van egy gomb, amivel lehet váltani a konzolon megjelenítendő infókat?

Rádiót éz azért cserélnék, mert azért MP3 lejátsszás jó lenne, CD-t meg már ki használ (700MB!). Esetleg még egy aux-szal, meg telefonnal ellennék...

Esetleg Bluetooth van ezekben?

 

"Jelenleg a CU olyan utólagosan beépíthető eszköz, ami nem rendelkezik technikai illetve

elektromágneses kompatibilitásra vonatkozó jóváhagyással (homologizáció).

A hatályos szabályoknak megfelelően, a CU nem használható közúti forgalomban

résztvevő járművekben. A fentiek miatt a CU-t csak saját felelősségére használja."

 

Ez a szöveg azért nem rossz... :-):cool:

Mint ahogy többször is leírtam már, igen, be kell lépni mindig, a nevében is bent van, hogy rejtett menü.

Ha nyitva marad a termosztát az a fogyasztásból úgyis meg fogod tudni azt meg BID-től felfelé mindegyik tudja, max programozás kérdése.

A fejegység meg attól függ milyet veszel, vagy sima CD30 ami lemezes és Audio, vagy CD30MP3 ami lemezes de mp3-at is tud, illetve ezekbe már lehet AUX.-ot is tenni, sőt a legtöbben alapból van. De sima CD30 egyik verziójába is lehet auxot tenni. Lézetik USB-s is, de ritka.

A CU-s dolognál meg persze, hogy nem használható közúti forgalomban ahogy semmilyen obd-re dugható nem gyári eszköz, ennyi erővel ne igyál, mert úgyis kijön belőled... ;)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csaba66 írta:

Tele van vele a web, pl. itt: http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/vauxhall/zafira-b-2005/?section=good

"On 1.9CDTI, timing belt drives waterpump and waterpump failure can fling it off in as little as 40k miles, wrecking the engine. By December 2008 this was becoming increasingly common at about 4 years old and circa 50k - 60k miles. So engines need new belts, tensioners, pulleys and waterpumps before 4 years old or 50k miles."

Nyilvan a gyarban tettek be bagatell markat :)

Nekem egyebkent tok mindegy, hogy ki mit nem hajlando elhinni, es az, hogy mi a rosszabb, nyilvan szubjektiv. Viszont itt mutatok egy eleg konkret buktatot, amivel szemben eddig csak a gyari generator dragasagat sikerult felhoznod. Hat ez igencsak sovanyka...

Az nem reprezentatív, hogy egy hónapban egyszer mész 20 km-t az autóddal, míg mások napi szinten használják télen-nyáron. Szerinted a generátor sem tud elromolni, és akkor gondolom a gyertyák sem törnek bele könnyebben a motorba, ezt annak mondd el, aki elég sokat fizetett azért, hogy kibányásszák belőle. Nyilván Cserenkov is csak véletlenül kapta meg az előző motort, amit valami oknál fogva garanciában cseréltek az autójában, de a tiédben is csak véletlenül döglött be a turbo. Ilyeneket én is tudok írni. :-)

Szóval konkrét számokra lennék kíváncsi a legyártott motorok mennyisége tekintetében, nem holmi "angol tudósok" által szerkesztett oldalra, akik megmondják, hogy a Nissan Micra azért jobb autó az Audi RS6-nál, mert olcsóbb szervizelni. Ráadásul amit említettem, elegánsan átugrottad, hiszen az üzemeltetésről ezeknél a problémáknál szinte semmit sem sikerült megtudni, mint ahogy azt sem, hány esetben is fordult elő.

Egyébként pedig csak egy alapvető alkatrészt említettem példaként, de látom nem sikerült felfognod a lényeget, így szerintem ne koptassuk feleslegesen a billentyűzetet.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Astra555 írta:

Az nem reprezentatív, hogy egy hónapban egyszer mész 20 km-t az autóddal, míg mások napi szinten használják télen-nyáron. Szerinted a generátor sem tud elromolni, és akkor gondolom a gyertyák sem törnek bele könnyebben a motorba, ezt annak mondd el, aki elég sokat fizetett azért, hogy kibányásszák belőle. Nyilván Cserenkov is csak véletlenül kapta meg az előző motort, amit valami oknál fogva garanciában cseréltek az autójában, de a tiédben is csak véletlenül döglött be a turbo. Ilyeneket én is tudok írni. :-)

Szóval konkrét számokra lennék kíváncsi a legyártott motorok mennyisége tekintetében, nem holmi "angol tudósok" által szerkesztett oldalra, akik megmondják, hogy a Nissan Micra azért jobb autó az Audi RS6-nál, mert olcsóbb szervizelni. Ráadásul amit említettem, elegánsan átugrottad, hiszen az üzemeltetésről ezeknél a problémáknál szinte semmit sem sikerült megtudni, mint ahogy azt sem, hány esetben is fordult elő.

Egyébként pedig csak egy alapvető alkatrészt említettem példaként, de látom nem sikerült felfognod a lényeget, így szerintem ne koptassuk feleslegesen a billentyűzetet.

Termeszetesen az a velemeny nem reprezentativ, ami nem illik a vilagkepedbe :)

Rogton pontos szamokat kovetelsz, csak neked kell mindent bemondasra elhinni... Barmi el tud romlani, es el is romlik; hir abbol szokott lenni, ha valami feltunoen gyakori. Ha nem hiszed el, a te bajod, lehet az autod jobb es az apukad is erosebb, itt nem ez a kerdes, hanem valaki erdeklodott a ket motorrol.

Erre a lenyegi hozzaszolasod, amit persze en nem tudok felfogni, annyi volt, hogy draga a gyari generator. No meg kopik a billenyuzet, kivalo erv, ha nem tudsz mar mit mondani. Majd osszedobunk neked egy ujat jo? :)

De akkor meselj mar valamit szegeny kerdezonek arrol, milyen gyakran elofordulo hibai vannak a ketfele motornak...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Davee írta:

Nincs, BID-től felfelé van rejtett vagy másnéven test menü, amiben sok infót találni, ez az:

Nem kell aggódni, hogy nincs állandó kijelzés, mert ha veszélyesebb hőmérsékletre ér a víz, akkor a műszerfalon egy ikon jelez, ha akkor le van állítva a motor, semmi baja nem lesz, eleve ezeknek a benzineseknek 100 fok körül van az üzemi hőmérsékletük.

Ha nem típus fejegység kerül bele akkor buktad a menüt.

 

Rejtett menübe bármikor beléphetsz.

Nem lehet állandóra állítani, ha pluszba veszel egy nem gyári úgynevezett komfort modult akkor ki tudod tenni állandóra a kijelzőre, én is ilyet használok.

További infó:

https://drive.google.com/open?id=0B3bAWn_3Fg8tRmhNYVZtVjdvM0U

Illetve keresd koco nevű tagot (Kóczán László), részletek miatt.

 

Együtt lehet élni gond nélkül a hőfok kijelzés hiányával, csak megszokás kérdése, nem dől össze a világ tőle, emiatt pedig letenni az autóról az év baromsága lenne!

 

Szuper infók köszönöm.

Lehetséges már most utánanézek beépíthető hőmérőnek.

Valószínűleg olcsóbb mint a CU ( ezt mindenképp leinformálom ) , viszont a faogyasztásból meg úgyis észre veszem dolgonál azért jobb :) 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.