Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Az egyik vízcsövem kilyukadt.

Tudnátok segíteni beazonosítani?

Vagy hagyhatom a gyári csövet és helyettesíthetem valami hasonló paraméterű csődarabbal is?

Rövid cső, de kb. 90 fokban hajtott.

Az egyik képen a bekarikázott.

2014-08-25_16.58.47_www.kepfeltoltes.hu_

Köszönöm a segítséget!

https://cromax.hu/opel/astra-h-2004-/30000000-hutorendszer/30720000-vizcsovek-es-alkatreszei/30720207-vizcso/?limitstart=0

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A szervizelési díjra emlékszel még?

Pár ezer forint, biztos hogy 10 alatt anyaggal, munkadíjjal, hibafeltárással. Pontosan nem emlékszem, mert akkor mást is csináltattam. De hétvégén meg tudom nézni (ha addig nem felejtem el). Van egy füzetem, amiben minden autóval történt beavatkozást rögzítek saját magamnak, dátummal, km-óra állással, költséggel. Pont azért hogy később is vissza tudjam keresni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pár ezer forint, biztos hogy 10 alatt anyaggal, munkadíjjal, hibafeltárással...

Nagy nehezen beazonosítottuk a csövet a Cromaxnál.

Fűtéscső néven bújt el. :-)

https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=&flypage=shop.flypage&product_id=308719&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=49&kereso_marka=Opel

Sajnos csak egyben kapható. Az ecat24 is egy cikkszám alatt hozza így ezt a 3 csődarabot az Y elosztóval. 13.000.- Ft lesz, de nem is bánom annyira, mert az előző tulajnál már valamiért babrálták ezt az elosztót és ABA bilincsekkel rakták össze.

Az a baj a rövid csővel, ami kilyukadt, hogy egyik vége szűkebb, mint a másik.

Módosítva : okynoa
Link to comment
Megosztás:

Nagy nehezen beazonosítottuk a csövet a Cromaxnál.

Fűtéscső néven bújt el. :-)

https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=&flypage=shop.flypage&product_id=308719&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=49&kereso_marka=Opel

Sajnos csak egyben kapható. Az ecat24 is egy cikkszám alatt hozza így ezt a 3 csődarabot az Y elosztóval. 13.000.- Ft lesz, de nem is bánom annyira, mert az előző tulajnál már valamiért babrálták ezt az elosztót és ABA bilincsekkel rakták össze.

Az a baj a rövid csővel, ami kilyukadt, hogy egyik vége szűkebb, mint a másik.

Teljesen igazad van! Én néztem be bocsánat. Nekem egy másik cső volt lyukas, ugyan ezen a környéken. Ez:

http://kepfeltoltes.hu/130504/P1030249_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Bonorisz!

Ott van a tartály is, nem?

Én már szedtem ki a tartályt, mikor az érzékelőt tettem bele. Ha megemeled a kocsit, esetleg kiveszed a kerekdobot is, nem férsz hozzá a lyukas csőhöz?

Akkor a csövet ki tudnád ccserélni, vagy kivágva a lyukas részt, megtoldani.

Csak egy ötlet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni itt az oldalon, mint sokan mások :)

Opel Astra H 1.7 CDTI Z17DTH, 2005.09.-havi gyártású autóm van és a következő hibakódot kapom fék, gáz, gyújtáskor: ecn 62102
Mit jelenthet ez? - nem találtam még infót a google-ban róla :(

Köszönöm segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni itt az oldalon, mint sokan mások :)

Opel Astra H 1.7 CDTI Z17DTH, 2005.09.-havi gyártású autóm van és a következő hibakódot kapom fék, gáz, gyújtáskor: ecn 62102

Mit jelenthet ez? - nem találtam még infót a google-ban róla :(

Köszönöm segítségeteket!

Szia!

A 6-os előtt nincs véletlenül egy nulla?

Ha igen, akkor a P0621 kódot keresd.

http://engine-codes.com/p0621.html

Link to comment
Megosztás:

Nekem az ablakmosó folyadék csöve lyukas, pont a bal első lámpa alatt csöpög. Hasonló esettel találkozott már valaki, és ha igen, cseréje-szervízelése mennyibe kerül? Előre is köszi!

Szia. Bocs, lehet hülye kérdés, de biztos, hogy a cső lyukas? Mert nekem is csöpögött, és a ludas a cső végén lévő "L" alakú vég volt, ami a spricni-motor két kivezetésére van rakva...

Ilyen

Itt a 11. motyó.

Módosítva : Maybal
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Röptető tengelyről halottatok már állítólag az A. B galyra ment és 2kg kerül

Persze....általában repülőgépekben, és helikopterekben keresendő....vagy Fantomas Citroenjében....és nincs annyi, elég az 1kg is...:D

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Szia. Bocs, lehet hülye kérdés, de biztos, hogy a cső lyukas? Mert nekem is csöpögött, és a ludas a cső végén lévő "L" alakú vég volt, ami a spricni-motor két kivezetésére van rakva...

Ilyen

Itt a 11. motyó.

Ez is elképzelhető, elég intenzíven csöpög, ami nem csak a tócsából látható, hanem hogy elég gyorsan elfogy a betöltött folyadék, pedig nem mosok sokat szélvédőt...

Link to comment
Megosztás:

Meg akarom nézni a bal hétsó ajtóba menő vezetékeket, mert van egy olyan sejtésem, hogy nekem is meg van szakadva a kábel.

Aki szedte már szét, írja már le legyen szíves, hogy a csatlakozót hogy lehet levlasztani az ajtóról?

Ill. ugye jól sejtem, hogy a "szokásos" kábeltörés az a "harmonikában" van?

Link to comment
Megosztás:

Meg akarom nézni a bal hétsó ajtóba menő vezetékeket, mert van egy olyan sejtésem, hogy nekem is meg van szakadva a kábel.

Aki szedte már szét, írja már le legyen szíves, hogy a csatlakozót hogy lehet levlasztani az ajtóról?

DSCF1451_www.kepfeltoltes.hu_.jpg A képen látható bal oldali rész van a hátsó ajtóban, a jobb oldali az odavezető kábelköteg. Csak a kék színű műanyag gyűrű alakú részt kell ütközésig benyomni és a jobb oldali részt érzéssel ki lehet belőle húzni. A két elemet a kis műanyag körmök tartják egymásban, ami a nyomás hatására kioldható.

Link to comment
Megosztás:

DSCF1451_www.kepfeltoltes.hu_.jpg A képen látható bal oldali rész van a hátsó ajtóban, a jobb oldali az odavezető kábelköteg. Csak a kék színű műanyag gyűrű alakú részt kell ütközésig benyomni és a jobb oldali részt érzéssel ki lehet belőle húzni. A két elemet a kis műanyag körmök tartják egymásban, ami a nyomás hatására kioldható.

Köszi a képes leírást!

Holnap megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autómata klímám van. És csak hideget fúj. Hiába tekerem fel a hőmérsékletet. Ha a kintinél feljebb vagy lejjebb tekerem a szabályzót erősödik a fúlyás, de csak hideget fúj.Tud valaki segíteni mi lehet vele?

Módosítva : Habi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autómata klímám van. És csak hideget fúj. Hiába tekerem fel a hőmérsékletet. Ha a kintinél feljebb vagy lejjebb tekerem a szabályzót erősödik a fúlyás, de csak hideget fúj.Tud valaki segíteni mi lehet vele?

Lehet hogy banális a kérdésem, de a motor üzemmeleg volt, amikor maxra tekerted a fűtést?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.