Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

még mindig NCDC2015. Észrevettem, hogy a cucc időről időre elveszíti a hangszín beállításokat és beáll alaphelyzetbe magas és mély beállítás is. Azazhogy majdnem alaphelyzetbe. Magas kb 2 osztás kiemelésen van, mély alaphelyzetben. Nem találtam benne logikát. Napokig jó, aztán egyszer csak elmegy a hangszínbeállítás. Úja beállítom, megint pár napig jó. Másnak van ilyen tapasztalata?

<_<

Hello erre nem jött válasz. Van tippetek?

Üdv

Soundria

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is az újdonság erejével hatok itt a társaságban, pedig már pár éve nyűvöm a vectrákat.

Olvasgatva a hozzászólásokat , több, kisebb nagyobb problémával sajnos nekem is volt szerencsém találkozni.

Biztom állithatom, hogy van tapasztalatom az említett belső levegő keringető kattogással kapcsolatban. Az enyém is csinálja <_<

Sose próbáltam még szétszedni de ha kisüt a nap megpróbálom közelebbről megismerni a dolgot!

Elöljáróban csak annyi, hogy a motor nem lehet rossz hiszen akkor, ha nem működne , nem is kattogna :angry: Valami a végállással lehet , vagy nem :P Kérdés az hogy léptetőmotor hajtja-e vagy más, de majd kiderül.

Sziasztok másik topicban már írtam a hibáról. Amikor kiveszitek és rádugjátok a csatlakozóját, tesztelitek forog-e. Belső keringtető gomb megnyom, végállásban kattogni fog, mert saját tapasztalatomból tudva darabokra szedtem nincs benne végállás kapcsoló vagy bármi más. Teljesen egyszerűen a hülye comp. irányítja kb 2s ig ad rá feszt. Ez idő alatt átfordul ütközésig, még mindig kapja a feszt, a motor és az áttétel erősebb mint a forgatott fogaskerék, egy idő után ledarálja a fogaskereket kitörik belőle egy fog. Felesleges javítani túl drága és macerás. Javasoltam a Vaterát 5000 Huf egy új. Onnan rendeltem én is.

Link to comment
Megosztás:

Némi segítségre lenne szükségem.

Első lámpákat szeretnék cserélni. Megvettem egy pár feketekróm első lámpát H1/H7 (erről van szó 9265_1_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Mikor megjött akkor szembesültem vele hogy a jelenleg az automban lévő (gyári xenon) bal oldali lámpa csatlakozói nem egyeznek meg a megvettel. 4 tüvel több cstlakozóm van.

Át lehet valahogy aplikálni az utángyártottba az eredeti cuccait? vagy sikerült kidobnom az ablakon egy kis pénzt?

Link to comment
Megosztás:

ez azért van, mert a gyári xenonos a tied, ez a lámpa meg H7 sima izzós. biztos meg lehet csinálni, de kókányolással. cseréted be egy xenonos verziósra.

Annyi pénz a világon nincsen főleg most hogy ki tudja a motorral is mi lesz. Lehet hogy eladom, bár sajnálnám nagyon jól néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Némi segítségre lenne szükségem.

Első lámpákat szeretnék cserélni. Megvettem egy pár feketekróm első lámpát H1/H7 (erről van szó %7Boption%7Dhttp://kepfeltoltes.hu/110322/9265_1_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/ig])

Mikor megjött akkor szembesültem vele hogy a jelenleg az automban lévő (gyári xenon) bal oldali lámpa csatlakozói nem egyeznek meg a megvettel. 4 tüvel több cstlakozóm van.

Át lehet valahogy aplikálni az utángyártottba az eredeti cuccait? vagy sikerült kidobnom az ablakon egy kis pénzt?

a tiéd eredetileg kanyar xenonos? és esetleg ezért van több csati rajta?amit vettél meg valószinü hogy csak sima.a xenon helyére nehéz lehet sima halogén lámpát tenni.vagy az oldal bevilágító a különbség?ha van a tiédben mert a kanyar xenonosban van.de szerintem kár a gyárit kicserélni után gyártottra.(nem az enyém)segiteni nem tudtam csak unalmamban irogatok

Módosítva : uhuhu
képpel ne idézz
Link to comment
Megosztás:

Némi segítségre lenne szükségem.

Első lámpákat szeretnék cserélni. Megvettem egy pár feketekróm első lámpát H1/H7 (erről van szó %7Boption%7Dhttp://kepfeltoltes.hu/110322/9265_1_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/ig])

Mikor megjött akkor szembesültem vele hogy a jelenleg az automban lévő (gyári xenon) bal oldali lámpa csatlakozói nem egyeznek meg a megvettel. 4 tüvel több cstlakozóm van.

Át lehet valahogy aplikálni az utángyártottba az eredeti cuccait? vagy sikerült kidobnom az ablakon egy kis pénzt?

a tiéd eredetileg kanyar xenonos? és esetleg ezért van több csati rajta?amit vettél meg valószinü hogy csak sima.a xenon helyére nehéz lehet sima halogén lámpát tenni.vagy az oldal bevilágító a különbség?ha van a tiédben mert a kanyar xenonosban van.de szerintem kár a gyárit kicserélni után gyártottra.(nem az enyém)segiteni nem tudtam csak unalmamban irogatok

JJA! látommá hogy már hozzászóltak!

Módosítva : uhuhu
képpel nem idézünk....
Link to comment
Megosztás:

az már más kérdés,hogy az enyémben hol működik hol nem,ha valaki sejti mi lehet vele írja már le pls. A jelenség nagyon egyszerű, rárakom a tempomatot (vagy sikerül vagy nem) vegyük most hogy sikerül... ,ha kikapcsolom nem tudom újra rátenni,csak ha kulcs ki ki-be zár és akkor...de csinálolyat is,hogy bekapcsolom,..ok... növelném a sebességet gombbal,erre kikapcsol... <_<

nekem is volt hasonló problémám csak nekem Astra H-ban.(elvileg ugyan az)utólag tettem bele tempomatot ,de nem mindig volt használható,úgy mint neked!szervizben azt mondták hogy a kormány oszlopon van egy "kis computer" nem jut eszembe a neve de ciki,és amiatt nem működik rendesen!Bár nekem volt más jele is a hibának PL.:előfordult hogy nem tudtam a multikormányról vezérelni a rádiót...

Link to comment
Megosztás:

tényleg, a tied kanyarxenonos....

add el ezeket a lámpákat.....

Nem kanyarkövetős. A lámpákat egy éve vettem de a sok meló miatt nem volt időm foglalkozni vele. Most lenne rá időm "sajnos". Ha a motor jó lesz megbontom az elejét és kiveszem a lámpát nagyon kíváncsi vagyok mi a különbség a kettő között. Sajnálnám mert a fekete vectrámon nagyon komolyat mutatna. A hátsólámpákat kicseréltem azok se mentek gond nélkül de szerintem nagyot dob az autón.

Vectra_h_ts__l_mpa_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Amúgy is át kell néznem az autót egy éve nem volt időm vele komolyabban foglalkozni. Berakom alá az ültetőrugószettet is hátha megszüntetné a libegését is a "nagy hajónak".

Link to comment
Megosztás:

Nem kanyarkövetős. A lámpákat egy éve vettem de a sok meló miatt nem volt időm foglalkozni vele. Most lenne rá időm "sajnos". Ha a motor jó lesz megbontom az elejét és kiveszem a lámpát nagyon kíváncsi vagyok mi a különbség a kettő között. Sajnálnám mert a fekete vectrámon nagyon komolyat mutatna. A hátsólámpákat kicseréltem azok se mentek gond nélkül de szerintem nagyot dob az autón.

[mg]http://kepfeltoltes.hu/110323/Vectra_h_ts__l_mpa_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Amúgy is át kell néznem az autót egy éve nem volt időm vele komolyabban foglalkozni. Berakom alá az ültetőrugószettet is hátha megszüntetné a libegését is a "nagy hajónak".

az ültető rugó mellé SP.gátló is kell,mert csak úgy működik jól.szerintem.nekem gyári sport futómű van GTS,az úttartás nagyon jó,viszont a kényelem naggyon hiányzik."libegni" viszont nem fog! amúgy az első-hátsó lámpák frankók!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok másik topicban már írtam a hibáról. Amikor kiveszitek és rádugjátok a csatlakozóját, tesztelitek forog-e. Belső keringtető gomb megnyom, végállásban kattogni fog, mert saját tapasztalatomból tudva darabokra szedtem nincs benne végállás kapcsoló vagy bármi más. Teljesen egyszerűen a hülye comp. irányítja kb 2s ig ad rá feszt. Ez idő alatt átfordul ütközésig, még mindig kapja a feszt, a motor és az áttétel erősebb mint a forgatott fogaskerék, egy idő után ledarálja a fogaskereket kitörik belőle egy fog. Felesleges javítani túl drága és macerás. Javasoltam a Vaterát 5000 Huf egy új. Onnan rendeltem én is.

Ugyanez az en tapasztalatom is. VAcak puha muanyag fogaskerekek, semmi vegellaskapcsolo. En SAAB bontoban vettem vegul, mert pont ugyanolyan van azokban is. CSak remenykedni tudok benne, h kibirja par evig. Sajnos nekem vateraval nem volt szerencsem, mert nem arult a ficko olyan tipust.

Link to comment
Megosztás:

Némi segítségre lenne szükségem.

Első lámpákat szeretnék cserélni. Megvettem egy pár feketekróm első lámpát H1/H7 (erről van szó

Mikor megjött akkor szembesültem vele hogy a jelenleg az automban lévő (gyári xenon) bal oldali lámpa csatlakozói nem egyeznek meg a megvettel. 4 tüvel több cstlakozóm van.

Át lehet valahogy aplikálni az utángyártottba az eredeti cuccait? vagy sikerült kidobnom az ablakon egy kis pénzt?

gyari xenonost miert cserelted le egy simara? ege es fold a fenyereje.

Link to comment
Megosztás:

a hozzászólásom alatt oda van írva "képpel ne idézz!" aztán a másik alá is "képpel nem idézünk!" a te neved mellet! én se értem!?? azt hittem valamit nem jól csináltam ezért volt az ok.

ez azért van, mert az idézett hozzászólásba benne hagytad az img tagokat.

lécci azokat töröld, hogy a válaszodban az idézett hozzászólásokban ne jelenjen meg újra a kép.

[img] [/img] -t töröld plíz :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.