Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Üdv a klubban. :)

Nekem is ilyen a tempomatom. Vettem már új kart is, az se segített. Van, hogy teljesen jól működik, máskor pedig használhatatlan. Lábak tisztításán, hajlítgatásán én is túl vagyok. Szokták még a kuplungnál lévő kapcsolót is felelőssé tenni, de nem hiszem, hogy az a gond, akkor is kikapcsol, ha feszítem a pedált felfelé, plusz indexelésre elég sűrűn kikapcsol. Szerintem magában a CIM modulban a csatlakozót forrasztották ólommentes technológiával, és azt kéne átforrasztani, de bonyolult kivenni, ezért egyenlőre hagytam.

Hi

Nekem is volt gondom a tempomattal, de nekem a bajusz kapcsoló cseréje megoldotta a problémát!(laza 20 ezerért)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt, remélem tudtok megoldást a problémámra.

Adott egy 2006-os Vectra C, már a ráncfelvarrott modell. CD30-as rádió van benne, valamint automata kétzónás digit klíma. A probléma a következő:

Kezelési könyvet nem kaptam az autóhoz, de a neten kotorászva láttam, hogy elvileg a ventilátor tekerő gomb megnyomásával elő kellene jönnie egy menünek, ahol a klíma beállításait tudom változtatni, de ez nekem nem ugrik elő. Így nem tudom azt sem megváltoztatni, hogy hova fújja a venti a levegőt. Meleget egyáltalán nem hajlandó fújni, még üzemi hőmérsékletű motornál sem, de ha a leveszem a hőfokot, hirtelen orrán-száján tolja a hideget. Ötlet?


Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...

Nemrég kikapcsoltam a klímát a Vectrában. A ventilátor fokozat állítót ugye hosszan nyomtam majd előjött a menü és kivettem a pipát az AC rublikából. Ezután azt tapasztaltam, hogy többet fogyaszt az autó a computer szerint. Az átlagfogyasztás mérő is úgy ugrál, hogy simán lehetne pillanatnyi fogyasztás mérő. Ez normális?

:) Amúgy jó az autó semmi gond vele.

Azt meg lehetne szerintetek oldani, ha én ezt szeretném, hogy mind a két hátsó ködlámpája világítson?

Link to comment
Megosztás:

Házilag is orvosolható? Ha igen, hogy álljak neki?

Ha van normális műszerész pákád, és tudsz forrasztani, akkor nekiállhatsz.

Kik kell szedni a modult, szétszedni, és a középső tekerőgomb lábait a panelba újraforrasztani normális ólmos forrasz anyaggal.

Utána jó lesz elméletileg.

Link to comment
Megosztás:

Ha van normális műszerész pákád, és tudsz forrasztani, akkor nekiállhatsz.

Kik kell szedni a modult, szétszedni, és a középső tekerőgomb lábait a panelba újraforrasztani normális ólmos forrasz anyaggal.

Utána jó lesz elméletileg.

Köszi a segítséget! Nem a forrasztással vagyok bajban. A modult nem tudom hogyan kell kiszedni. Gondolom le kell bontani az egész középső konzolt. :/

Szervizbe nem szeretném vinni, mert ott úgyis cseréltetnék az egészet kompletten, nem piszkájlák pákával.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget! Nem a forrasztással vagyok bajban. A modult nem tudom hogyan kell kiszedni. Gondolom le kell bontani az egész középső konzolt. :/

Szervizbe nem szeretném vinni, mert ott úgyis cseréltetnék az egészet kompletten, nem piszkájlák pákával.

A modul könnyen kijön, oldalt egy vékony csavarhúzóval benyúlsz és kipattintod! Utána a szétszedéséhez még csavarhúzó sem kell!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Megoldódott a probléma. A forrasztásoknál nem találtam hibát, ezért semmi mást nem használtam, csak egy kis WD40-et. Most már kiválóan működik.

Ne vedd okoskodásnak, de forrasztási hiba van, csak szabad szemmel nem látszódik, át kell forrasztani hidd el! a WD40 nem igazán ide való megoldás!

Módosítva : Somi
Link to comment
Megosztás:

Ólommentes forrasztás a mechanikai igénybevételtől, és a váltakozó hőmérséklettől (tél-nyár) kilágyul. Nem látod, de megrepedezik, nem ad stabil kontaktot. WD40-el kicsit javítható ez (ideig-óráig), de az igazi, ha normálisan át van forrasztva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.