Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Átnyálaztam az eddig írtakat kb 3 évra visszamenőleg, de nem találtam olyan leírást, ami segíteni tudna nekem, tehát...

Vectra C 2002-ben a sebességmérő honnan veszi a jelet? Az órám a 0-t nyaldossa akkor, amikor az új trafikat tesztelik... :(

Valószínű valamelyik ABS jeladó is kimehetett, mert az ABS és az ASR hibaüzenet is megjelnik a műszerfalon. A kettő közt lehet összefüggés?

A biztosítékokat holnap fogom megnézni.

A válaszokat előre is köszi!

Az összefüggés annyira szoros, hogy az ABS szenzorok adják a sebességjelet, és elengedhetetlenek az ESP-hez is. Véleményem szerint több szenzorod is halott, mert ha csak egy hibásodott volna meg, akkor egy másik átveszi a szerepét sebességjel tekintetében, de az ESP és az ABS már akkor sem működik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az összefüggés annyira szoros, hogy az ABS szenzorok adják a sebességjelet, és elengedhetetlenek az ESP-hez is. Véleményem szerint több szenzorod is halott, mert ha csak egy hibásodott volna meg, akkor egy másik átveszi a szerepét sebességjel tekintetében, de az ESP és az ABS már akkor sem működik.

Köszi!

Még az ABS vezérlőre gondoltam, de vajon sebességmérő ezen keresztülmegy? A leírásod alapján mind 4-nek halottnak kellene lennie, de erre azért kevés az esély.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Még az ABS vezérlőre gondoltam, de vajon sebességmérő ezen keresztülmegy? A leírásod alapján mind 4-nek halottnak kellene lennie, de erre azért kevés az esély.

Nem... csak kettő játszik ezesetben, de nem tudom konkrétan melyik. Valami olyan rendszerben, hogy (csak írok valamit) a jobb első feladata ez alapból, de ha meghibásodik átveszi a szerepét a bal hátsó. Vagy ilyesmi...

Azt nem tudom, hogy az ABS/ESP vezérlőnek (mert az ugyan az) ilyen szempontból van-e szerepe, de úgy gondolom nincs. A szenzorok jele a can-buson keresztül minden "érdekelt" vezérlőhöz eljut. Érdemes azonban a kábeleket leellenőrizni első körben.

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

Kis segítséget szeretnék kérni, hozzáértőktől. Új vagyok itt és az "Opelesek" között is. Nemrég vettem egy 2006 C Vectra-t és szinte az első lépések között kivettem belőle a gyári CD30 fejegységet és egy másik nem Gyári cuccot raktam be, azóta, (az addig tökéletesen működő kijelző) nem mutatja a pontos időt (mindig csak : 0:00) és a dátum se változik.

Kérdésem, hogy valószínűleg a fejegységben van elrejtve az óra, azért nincs most a kijelzőmön, vagy valahol máshol keressem a nem eget verő, de bosszantó probléma okát?

Köszönöm segítségeteket!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Pár napja sikerült hozzá jutnom 1,9 cdti Z19DTH kódú 2004 8 havi Signumhoz.

Majdnem minden tökéletesen működik, de azért van amire nem jöttem rá elsőre, ehez a régebbi kasztnishoz nem találtam kézi könyvet (persze nem kapam) van e valakinek bármilyen letölthető könyve?

NCDC 2013 rádió működik üzemel, de amint megnyomom a radio gombot vagy a navit elkezdi a RADIO SAFE feliratot adni kb 10 másodpercenként, ez a kód kérése lenne, amennyiben nincs hozzá kódom Opel servizben kitudják deríteni?

A kormányon lévő 2*3 gomb egyelőre sehol semmit nem csinál (viszont világít a helyzetjelzőre) , ez lehet a kód kérés miatt?

Ehez a navigációhoz navigációs cd-t lehet esetleg letölteni valahonnan?

Műszerfalon ahol az ajtónyitást mutatja az a kis kijelző, a folyadék kristály bepókhálósodott mintha a folyadék szét folyt volna a melegre, ez tipus hiba vagy egyedi, esetleg lehet e cserélni?

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Amit még elfelejtettem kérdezni, automatára állítva a klimát megbolondul a klima rendszere és a vezetőfelé eső két nyílás meleget fúj, vissza állítani csak akkor ha leállítom a kocsit, és egészen addig jó amíg újra meg nem nyomom az auto gombot.

Módosítva : WallnerZsolt
Link to comment
Megosztás:

Amit még elfelejtettem kérdezni, automatára állítva a klimát megbolondul a klima rendszere és a vezetőfelé eső két nyílás meleget fúj, vissza állítani csak akkor ha leállítom a kocsit, és egészen addig jó amíg újra meg nem nyomom az auto gombot.

Nekem is ez a bajpm a légkondival. Én letekerem a legalacsonyabb hőmérsékletre majd a venntillátort is visszaveszem 0-ra...

egy idő után kb 20 perc elteltével visszanyomom az automatát és visszatekerem a kívánt hőmérsékletre és így már nem 50C-ot fúj az arcomba...

Ez vmi hőmérséklet érzékelő hiba tutira de eddig még nem javítottam mert nem tudom hogyan kell...Ez a kellemetlenség nyáron 40foknál a legdurvább, mikor amúgy is meleg van és a légkondiból is 50C jön. Ha tudja valaki mit kell csinálni hogy megoldódjon a probléma annak én is örülnék....

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

Kis segítséget szeretnék kérni, hozzáértőktől. Új vagyok itt és az "Opelesek" között is. Nemrég vettem egy 2006 C Vectra-t és szinte az első lépések között kivettem belőle a gyári CD30 fejegységet és egy másik nem Gyári cuccot raktam be, azóta, (az addig tökéletesen működő kijelző) nem mutatja a pontos időt (mindig csak : 0:00) és a dátum se változik.

Kérdésem, hogy valószínűleg a fejegységben van elrejtve az óra, azért nincs most a kijelzőmön, vagy valahol máshol keressem a nem eget verő, de bosszantó probléma okát?

Köszönöm segítségeteket!

Üdv!

Szia!

Igen a fejegységgel szinkronizált a kijelző!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár napja sikerült hozzá jutnom 1,9 cdti Z19DTH kódú 2004 8 havi Signumhoz.

Majdnem minden tökéletesen működik, de azért van amire nem jöttem rá elsőre, ehez a régebbi kasztnishoz nem találtam kézi könyvet (persze nem kapam) van e valakinek bármilyen letölthető könyve?

NCDC 2013 rádió működik üzemel, de amint megnyomom a radio gombot vagy a navit elkezdi a RADIO SAFE feliratot adni kb 10 másodpercenként, ez a kód kérése lenne, amennyiben nincs hozzá kódom Opel servizben kitudják deríteni?

A kormányon lévő 2*3 gomb egyelőre sehol semmit nem csinál (viszont világít a helyzetjelzőre) , ez lehet a kód kérés miatt?

Ehez a navigációhoz navigációs cd-t lehet esetleg letölteni valahonnan?

Műszerfalon ahol az ajtónyitást mutatja az a kis kijelző, a folyadék kristály bepókhálósodott mintha a folyadék szét folyt volna a melegre, ez tipus hiba vagy egyedi, esetleg lehet e cserélni?

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

Szia!

a rádió kódja ugyanaz mint az autóé, security kód néven fut! Rá kell nézni műszerrel, valószínű nincs feltanítva az autóhoz a rádió!

Magyarország térkép nincs ehhez a típushoz! Az LCD hibáját mondhatjuk típushibának is, nem nagyon lehet vele mit kezdeni, kmóra csere esetleg!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Az elektromos tükör állításnál ha baloldali tükröt szeretném állítani mindkettő tükör együtt mozog viszont a jobboldalira állítom a kapcsolót az 1edül .Tudom ezt vhogy házilag orvosolni v kapcsolócsoportot kell cserélni!??

Köszi

Azt hiszem ez így működik gyárilag, de olvasd el a kézikönyvbe, ott le van írva, hogy kell működnie. Amikor balra állítod, akkor be kell állítani a bal oldalit (jobb is mozog vele, de azzal ne foglalkozz), utána pedig állítsd jobbra, és állítsd be csak a jobb oldali tükröt. Így pont jó lesz neked, és ha jól tudom, ez a funkció azért jó, mert ha beül egy alacsonyabb/magasabb ember, akkor balra állítja, és együtt a kettőt tudja feljebb/lejjebb állítani, nem kell külön.

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem ez így működik gyárilag, de olvasd el a kézikönyvbe, ott le van írva, hogy kell működnie. Amikor balra állítod, akkor be kell állítani a bal oldalit (jobb is mozog vele, de azzal ne foglalkozz), utána pedig állítsd jobbra, és állítsd be csak a jobb oldali tükröt. Így pont jó lesz neked, és ha jól tudom, ez a funkció azért jó, mert ha beül egy alacsonyabb/magasabb ember, akkor balra állítja, és együtt a kettőt tudja feljebb/lejjebb állítani, nem kell külön.

Kösz Gee!

3 éve van meg az autó és idáig észre sem vettük!:-))))))))

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
Vettem nemrég egy Vectra C 2004 Y20DTH VP44 PGS16 sedan-t.
Most egy OpCom al az alábbi hibák maradtak benne, azaz törlés uttán azonnal visszajöttek:
U2105-00 Canbus nem kommunikál az ECM el (motorvezérlővel)
U2143-00 Canbus nem kommunikál a SAS al (kormányszög jeladó ha jól sejtem)
U2142-00 Canbus nem kommunikál a YRS-el (bólintásérzékelő talán)

A furcsa, hogy ha mérés modulban nézem pl a kormányszöget írja ahogy forgatom a kormányt, az nem CANBUS kommunikáció?

A bólintásérzékelősre külföldi fórumon ABS modul csatlakozó kontakthibát írtak.

Link to comment
Megosztás:

Reggel levittem egy másik indítókulcsot, hogy avval megyek dolgozni, ment is. (lényegtelen, csak leírom, hátha nem jól szinkronizált kulcs, vagy vmi hasonló okozza...)

Kiolvastam a 3 hiba benne maradt, és még egy hiba jött.

B3840-00 Wrong Stalk Switch Configuration
Ez kuplungpedál kapcsoló? Vagy mi?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

SZiasztok, cim modul hibám van. Bele lehet tenni bármilyen alfa kódut? azaz a bal felső sarokban lévő kettő nyomtatott betű, jelen estben GK. Egyik szerelő azt mondja hogy nem lehet akármilyent bele rakni csak GK kodót, a cromaxosok szerint mindegy. Tapasztalatok? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok, cim modul hibám van. Bele lehet tenni bármilyen alfa kódut? azaz a bal felső sarokban lévő kettő nyomtatott betű, jelen estben GK. Egyik szerelő azt mondja hogy nem lehet akármilyent bele rakni csak GK kodót, a cromaxosok szerint mindegy. Tapasztalatok? Köszi.

Attól is függ, hogy mit tud a CIM modul, szögjeladós helyére nem lehet nem szögjeladósat, de forditva igen azt hiszem!

Ha kell nekem DM kódú van ami szögjeladós!

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek

Múlt héten vásároltam egy 2006 12. havi combi c vectrat.

Olyan gondom van h menet közben a műszer Egységen kivillannak a lámpák majd el megy rajta minden nem mutat semmit!

de ha kinyitom egy picit az ajtót vissza jön egyből minden.

ez mitől lehet? valakinek volt már ilyen problémája?

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek

Múlt héten vásároltam egy 2006 12. havi combi c vectrat.

Olyan gondom van h menet közben a műszer Egységen kivillannak a lámpák majd el megy rajta minden nem mutat semmit!

de ha kinyitom egy picit az ajtót vissza jön egyből minden.

ez mitől lehet? valakinek volt már ilyen problémája?

A kmóra csatlakozója szokott kontakthibás lenni, át kell forrasztani!

Ha nem segít akkor CIM modul probléma is lehet!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok
Új vagyok még itt a fórumon, valamint az autó tulajok körében is. Két hete vásároltam egy 2005-ös évjáratú Signumot. Olyan problémám lenne vele, hogy mivel németből behozott autó, ezért a gps-ben nincs magyar térkép, illetve nyelv. A nyelv egyáltalán nem zavar, a probléma az hogy szeretném lefrissíteni a gps-t úgy, hogy frissebb térképek valamint magyar térkép is legyen benne. Ezt megtudom valahogy oldani házilag, vagy csak szervizben lehetne?
Valamint még azt akarom kérdezni hogy ha csak egy kulcsot kaptam, és szeretnék egy pót kulcsot, akkor azt csak szakszervízben tudok csináltatni?
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Új vagyok még itt a fórumon, valamint az autó tulajok körében is. Két hete vásároltam egy 2005-ös évjáratú Signumot. Olyan problémám lenne vele, hogy mivel németből behozott autó, ezért a gps-ben nincs magyar térkép, illetve nyelv. A nyelv egyáltalán nem zavar, a probléma az hogy szeretném lefrissíteni a gps-t úgy, hogy frissebb térképek valamint magyar térkép is legyen benne. Ezt megtudom valahogy oldani házilag, vagy csak szervizben lehetne?

Valamint még azt akarom kérdezni hogy ha csak egy kulcsot kaptam, és szeretnék egy pót kulcsot, akkor azt csak szakszervízben tudok csináltatni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Előre is bocsánat ha rossz helyre írtam de itt láttam friss bejegyzéseket!Amúgy mindenhol 2004-6 osok!

Szeretnék segítséget kérni, ill ha valaki ráismer a hibajelenségre annak nagyon örülnék! :) Nekem egy 2005-ös Vectra C van. Problémám egy mindig felbukkanó gyors kattogás! Az autó nyitásakor(mindegy hogy kulccsal nyitom vagy gombbal) és a motor leállításakor.Viszont ha a klíma fel van töltve és működik akkor nem csinálja, csak a klíma a motor leállítás utáni 2-3 mp sziszegést ami(áll) normális! De mivel a klímára nem jöttek rá (már 2 hónapja rohangálok vele) hogy hol ereszt (ami kb 1 hétig bírja) elég vicc ezért nincs feltöltve!Új tömítések elől, új hűtő..! Vissza térve erre a kattogásra nagyon szeretnék rájönni hogy mi lehet! A kesztyűtartó mögül jön a műszerfalból talán de onnan hallani! Sűrű gyors kattogás! Az akku nagyon jó, az autó hibátlanul indul mindig télen is most is 30 fokban mindig!

Válaszokat ötleteket előre is köszönöm!

Üdv!!

Módosítva : VECTRAC180
Link to comment
Megosztás:

Szia. Nekem is ilyen volt a vectraban. Én BP- en csinaltattam 10000Ft. Magyarositottak és térképet is adtak hozzá. Azóta is tökéletes. Ezen a számon tudod elérni őket 20/541-0066. Soroksári út.

Szia, köszönöm a segítséget.

Esetleg valahol vidéken nem ismer valaki ilyen helyet? Győr illetve Szombathely környéke. Vagy ezt minden márkaszervízben meg tudják csinálni , és csak keresnem kell egyet?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.