Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy 2003-as C-s Vectrám,és nem megy benne a klíma.Hol találom a klíma biztosítékját?

Milyen klima, kétzónás? mi a hibajejelenség pontosan?

Sima "egyzónás",és ha benyomom a gombot,akkor nem kapcsol be.A klímát 1 hete töltöttem fel,szval kifogyva nem lehet.

A másik gondom pedig az,hogy a fűtés csak az 1. és a 4. fokozatban működik.Itt mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Milyen klima, kétzónás? mi a hibajejelenség pontosan?

Sima "egyzónás",és ha benyomom a gombot,akkor nem kapcsol be.A klímát 1 hete töltöttem fel,szval kifogyva nem lehet.

A másik gondom pedig az,hogy a fűtés csak az 1. és a 4. fokozatban működik.Itt mi lehet a gond?

Ha a ventilátor csak 1-es, és 4-es fokozatban működik, akkor az előtét ellenállások mentek tönkre, ki kell cseréni.

A klímánál ellenőrizd le, a mágneskuplung kapcsol-e, ha kap feszt, és nem kapcsol, akkor ez égett le, és ezért nem kapcsolja be a kompresszort, akkor csere. (szokott leégni)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Ilyet csinált már valaki?

Illetve Komárom - Biatorbágy - Debrecen utvonalon valaki megcsinálná nekem? Természetesen némi ellenszolgáltatásért cserébe.

Esetleg nincs valakinek VDO CDR 2005-ös felesleges fejegysége, amin ki lehetne próbálni?

Köszi.

Módosítva : tonyhawk
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok
A problémám úgy kezdődött hogy két napja az óra el volt állítódva. visszaállítottam, majd másnap ismét.
Ma munka után ülök be autóba, nem kapcsol be a kijelző középen. Csak sötétség. A rádióra ha rányomok a gombra, akkor megy, de alapból az se indul. Ráadásul a klíma is ezzel egyidőben megadta magát. DVD90-es fejegységről van szó, ha az segít.
Mit tudok ilyenkor tenni, mi romolhatott el?
előre is köszi
Link to comment
Megosztás:

ez a 3 dolog összefügg elektromosan, valószinű a klima is azért nem megy mert valami rossz!

Egy aksi saru levétel lehet használni fog, kódot nem fog kérni utána! ha nem segít rá tudok nézni a kijelzőre és a fejegységre is ha gondolod!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Új vagyok eben a topikban, de kellene egy kis segítség.

A CD70 gyári fejegységnél az normális, hogy nem lehet tovább hangosítani azt se a hangerő szabályozó gombbal, se kormányról? Rádió hallgatása közben vettem észre, utána beraktam 10 perc múlva egy CD-t, azt tudtam bömböltetni, de kicsit nyomogattam a fejegységet és utána már CD-nél is rádiónál se engedte magát hangerő ügyben túltolni. Annyi, hogy ma meleg volt és napon állt az autó, azt hallottam, hogy megy a fejegységben a venti....elképzelhető, hogy védelem miatt nem engedi magát kihajtani, ha már túl van "melegedve"?? Azt ne kérjétek, hogy télen próbáljam ki...

Ha igen akkor van erre valami megoldás? Elég szomorú lennék, ha ennek a gyári cuccnak ilyen gyenge lenne az eredeti felépítése...vagy más a gond? Tapasztalat, vélemény?

Előtte B2 Omegám volt NCDC2013 fejegységgel, az sohasem produkált ilyet.

Köszi

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbiban kérem a segítségeteket:

2006-os opel signumom, manuális klímával a következő hibát kezdte produkálni. Az utastéri ventilátor annak ellenére, hogy a ventilátor kapcsoló 0 állásban van, azaz ki van kapcsolva teljes kapacitással, azaz 4-esen megy, fújja a levegőt.

Rontja a helyzetet, hogy ha leállítom az autót és kiveszem a kulcsot az utastéri ventilátor továbbra is életben marad és ezerrel fújja a levegőt.

Úgy tudtam csak leállítani, hogy a műszerfal biztosítéktáblában levő 40A-es biztosítékot (Air Conditioning, interior fan) kihúztam.

Nyilván elviszem majd szerelőhöz, de érdekelne, hogy mi okozhat ilyet, okozhat ilyen jelenséget az ellenállás szett, ami a ventilátor után van és a fokozatok kapcsolásáért felel?

Előre is köszönök minden ötletet.

Üdv, Norbi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy eleg bonyolult helyzet allt elo, amiben segitsegetek kernem.. Van 2 Vectram, egy 2008-as facelifit, es egy 2006 regi eleju.. Az uj full magyar, a regi angol P-rendszammal futott.. A magyar megtort picit, igy az angolt felaldozva epitettuk ujra, ezzel megoregitve. Minden rendjen is van, de magyar xenonos volt, szintszabalyzoval, fenyszoromosoval, parkszenzorral, a regi eleju nem.. A szenzorokat, mosot befurjuk, de HOGY FOG VILAGITANI? Masok a csatik, at lehet kotni? A xenon siman 12V-ot kapott, megy majd arrol a halogen? Ha a magassagallitos lampakapcsolot atteszem, tudom azzal allitani, vagy tud maradni automata szabalyzossa? Vagy vegyek facelift elotti xenonos lampakat? Valaszotk elore is koszonom, az auto mar ossze van rakva komplett, a masik szetvagva, kellemetlen lenne visszacsinalni :(

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Ma kigyulladt a műszerfalon egy olyan szimbólum amit még az életben nem láttam.Hol találok a neten egy olyan táblázatot,amiben ott az összes szimbólum mellette meg a részletes magyarázat?

Szerk:Találtam egy táblázatot,és ez csak jobban feldiegesített.Egy autó szimbólum villant fel,benne egy csavarkulcsal.Annyit tudtam kibogarászni a francia szövegből,hogy ez motorhiba?Vagy mi?

Módosítva : StickyFingaz
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 

Vonóhorog elektromos rendszerének bekötésében tud valaki segíteni? Can Busos elvileg. Nem tudom, hogy gyárilag hátul van e csatlakozó a vonóhorognak, vagy sem.

Hy!

 

Igen van, a műanyag burkolat alatt(ahova a csogtartó ajtó csukódik) vannak a csatlakozók előkészítve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.