Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Hello tudna nekem segíteni valaki.Szeretném + tudni hogy mi az a GID? kicseréltem a középső kijelzőmet nagy kijelzősre a kábeleket is átkötöttem de van 2 aminek nem találom a helyét. http://kephost.hu/sh...CD.html.Remélem tudtok segíteni

Az általad mellékelt képen a 22-es és 23-as nak nem találod a helyét ?

Azokat az OBD csati 3-as és 11-es lábára kell kötni.

Link to comment
Megosztás:

üdv!

van egy 2008-as vectra kombim,aminek a csomagtérajtaja igaz működik,viszont miután lezárodik az ajtó a motor nem húzza be azt.van e erre valami megoldás,mert ennek cseréje 200.000ft-ba kerülne,amit nagyon drágának találok

ebben kérném valaki segítségét

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tisztelt Fórumozók,

Egy kis segítségre lenne szükségem .Vettem egy 1.9 dízel 150 le vectra c-t ami most a következő hibakódöt írja nekem:

B3794 - Sebességszabályozó (tempomat) kapcsoló áramkör hibás mûködés

Indításkor felvillan a viil.kulcs+autó majd elalszik ,valamint menet közben ha bekapcsolom a tempomatot 5-10 mp és kikapcsol.

Meg tudná valaki mondani h. mit kellene cserélnem,csinálnom?

Előre is köszönöm a segítséget !!!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Srácok, 3 kérdésem lenne:

1. NCDC 2015-öm van monokróm kijelzővel. Ami igazán hiányzik az az mp3 lejátszás, az FM transmitter nem igazán vált be. :) Van valakinek javaslata, melyik készülék alkalmas mp3 lejátszásra?

2. Ellopták valamelyik szervízben a navi CD-met. Van esetleg NCDC 2015-höz navi cd? tényleg csak Nyugat Európa van benne?

3. Érdemes/lehet-e cserélni a régi fajta béna kormánykapcsolókat (menü és hangerőszabályozók) az újabbakra?

Köszi

ui: múltkor nyitva felejtettem a tetőablakomat és rohantam ki, mikor elkezdett esni az eső, hogy becsukjam. Látom ám, hogy csukódik be. Azóta sem sikerült ezt a maaővert mesterségesen rekonstruálnom. :) Gondolom az esőérzékelő csinálta, de slaggal nem sikerült utánacsinálni.

Link to comment
Megosztás:

Ma kicsit unatkoztam, gondoltam csinálok egy béna rajzot, melyik füleket kell a klímavezérlőn újraforrasztani, ami megoldja a fűtés állító panel középső nyomógombjának a problémáit. Én a hétvégén szétkaptam és megforrasztottam bruttó 12 perc alatt, azóta tökéletesen működik egy pöccintésre veszi az adást. Sajnos kasu voltam és amikor összeraktam döbbentem rá hogy nem fényképeztem, ezért gondoltam ez a rajz talán támpontot adhat a javításhoz a vállalkozó kedvű klubtagoknak B) . ...és igen tudom hogy nem is így néz ki csak nagyjából, meg a nyomtatott áramkörök is csak azért vannak lerajzolva,hogy színesebb legyen az ábra, de ettől vonatkoztassatok el a középső tekerentyű a lényeg... :sneaky:

Klimavezerlo_panel.gif

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Vectrásoknak!

Egy olyan kérdésem lenne, amire neten sem igazán találtam választ... Mitől függ hogy a GID-es BC mit mutat egy facelift utáni Vectrában?

CD30MP3 fej van benne, viszont a BC csak a 'timer'-t mutatja. Fogyasztás, megtehet táv, sehol semmi.

Pedig elvileg a BC tudja, legalábbis a képek szerint, pl: http://www.vectra-c.com/forum/uploader/pics/picsMarch2009/IMG_0321.JPG

Valahol írják hogy tech2-vel lehet mókolni, át kell írni adott program bitet, és akkor elérhető extra funkció. De itt se szól a fáma a BC egyéb funkcióiról...

Ráadásul valahogy furcsa is a menüben lépkedés, gyakorlatilag semmi szisztéma, egyszer fent ugrik fel a 'Back', utána alul a semmiből jelenik meg a 'Menu'... ilyen ez más C Vectrákon is?

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Vectrásoknak!

Egy olyan kérdésem lenne, amire neten sem igazán találtam választ... Mitől függ hogy a GID-es BC mit mutat egy facelift utáni Vectrában?

CD30MP3 fej van benne, viszont a BC csak a 'timer'-t mutatja. Fogyasztás, megtehet táv, sehol semmi.

Pedig elvileg a BC tudja, legalábbis a képek szerint, pl: http://www.vectra-c....09/IMG_0321.JPG

Valahol írják hogy tech2-vel lehet mókolni, át kell írni adott program bitet, és akkor elérhető extra funkció. De itt se szól a fáma a BC egyéb funkcióiról...

Ráadásul valahogy furcsa is a menüben lépkedés, gyakorlatilag semmi szisztéma, egyszer fent ugrik fel a 'Back', utána alul a semmiből jelenik meg a 'Menu'... ilyen ez más C Vectrákon is?

a C vectrakon kompletten kiadja a menut gomnyomasra es abba tudsz maszkalni hoyg mit akarsz kirakni a kijelzore pl atlag fagyazstas stb stb.minen menupont aljan meg ottvan a "return" szerintem eleg egyertelmu a menu csak vezetes kozben ne hasznaljuk mert veszelyesen elvonja a figyelmet, sajnos eleg apro betus.

az elozo kerdesem fennall meg hogy esetleg egy masik fejegyeget bele lehet e tenni pl Cd 30 mp3 at mokolas nelkul hogy a multikormany is kezelje es a kijelzon is megjelenjen ahogy kell.

2004 es Vectra C gyari fej CDR 2005

Link to comment
Megosztás:

a C vectrakon kompletten kiadja a menut gomnyomasra es abba tudsz maszkalni hoyg mit akarsz kirakni a kijelzore pl atlag fagyazstas stb stb.minen menupont aljan meg ottvan a "return" szerintem eleg egyertelmu a menu csak vezetes kozben ne hasznaljuk mert veszelyesen elvonja a figyelmet, sajnos eleg apro betus.

az elozo kerdesem fennall meg hogy esetleg egy masik fejegyeget bele lehet e tenni pl Cd 30 mp3 at mokolas nelkul hogy a multikormany is kezelje es a kijelzon is megjelenjen ahogy kell.

2004 es Vectra C gyari fej CDR 2005

ok, köszi, ezt megnézem majd.

amúgy CDR2005-ös fej csak a 2006, NCDC2013, NCDC2015 -os fejekre cserélhető egy az egyben. máshoz mókolni kell (CAN vezérlő, kábelezés, rengeteg macera).

A CD30-astól már CANBUS-os rendszer, míg az előzők még nem (teljes) CAN-osok (ún pre-CANBUS).

Link to comment
Megosztás:

ok, köszi, ezt megnézem majd.

amúgy CDR2005-ös fej csak a 2006, NCDC2013, NCDC2015 -os fejekre cserélhető egy az egyben. máshoz mókolni kell (CAN vezérlő, kábelezés, rengeteg macera).

A CD30-astól már CANBUS-os rendszer, míg az előzők még nem (teljes) CAN-osok (ún pre-CANBUS).

es ugy tudom cserelni hogy csak kiveszem meg beteszem?nem kell semmit tech2 vel tanitani vagy mar ehhez is kell?

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Most regisztráltam, úgyhogy eléggé új vagyok itt a fórumon, de remélem tudtok nekem segiteni! Az lenne a kérdeésem, hogy automata váltós Vectra C (Y22dtr) -be lehet-e az ismert módon utólag tempomatot rakni? Vagyis, hogy kicserélem az indexkart tempomatosra, aztán némi programozás a megfelelő szervizben, és kész a csoda? Úgy olvastam itt a korábbi hozzászólásokban, hogy ez működik, ha amegfelelő kuplungpedál van az autóban. Na nálam ugye nincsen kuplungpedál...

Köszi előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Ma kicsit unatkoztam, gondoltam csinálok egy béna rajzot, melyik füleket kell a klímavezérlőn újraforrasztani, ami megoldja a fűtés állító panel középső nyomógombjának a problémáit. Én a hétvégén szétkaptam és megforrasztottam bruttó 12 perc alatt, azóta tökéletesen működik egy pöccintésre veszi az adást. Sajnos kasu voltam és amikor összeraktam döbbentem rá hogy nem fényképeztem, ezért gondoltam ez a rajz talán támpontot adhat a javításhoz a vállalkozó kedvű klubtagoknak B) . ...és igen tudom hogy nem is így néz ki csak nagyjából, meg a nyomtatott áramkörök is csak azért vannak lerajzolva,hogy színesebb legyen az ábra, de ettől vonatkoztassatok el a középső tekerentyű a lényeg... :sneaky:

De jó fej vagy, köszi! Nekem is rohadt nehéz benyomni.

Link to comment
Megosztás:

A szétszedéshez egy kis segítség. Köszi, HaPZi és akircsi!

THM_0009133853.jpgTHM_0009133854.jpgTHM_0009133855.jpgTHM_0009133856.jpgTHM_0009133857.jpgTHM_0009133858.jpgTHM_0009133859.jpg

Ma kicsit unatkoztam, gondoltam csinálok egy béna rajzot, melyik füleket kell a klímavezérlőn újraforrasztani, ami megoldja a fűtés állító panel középső nyomógombjának a problémáit. Én a hétvégén szétkaptam és megforrasztottam bruttó 12 perc alatt, azóta tökéletesen működik egy pöccintésre veszi az adást. Sajnos kasu voltam és amikor összeraktam döbbentem rá hogy nem fényképeztem, ezért gondoltam ez a rajz talán támpontot adhat a javításhoz a vállalkozó kedvű klubtagoknak B) . ...és igen tudom hogy nem is így néz ki csak nagyjából, meg a nyomtatott áramkörök is csak azért vannak lerajzolva,hogy színesebb legyen az ábra, de ettől vonatkoztassatok el a középső tekerentyű a lényeg... :sneaky:

Link to comment
Megosztás:

a C vectrakon kompletten kiadja a menut gomnyomasra es abba tudsz maszkalni hoyg mit akarsz kirakni a kijelzore pl atlag fagyazstas stb stb.minen menupont aljan meg ottvan a "return" szerintem eleg egyertelmu a menu csak vezetes kozben ne hasznaljuk mert veszelyesen elvonja a figyelmet, sajnos eleg apro betus.

az elozo kerdesem fennall meg hogy esetleg egy masik fejegyeget bele lehet e tenni pl Cd 30 mp3 at mokolas nelkul hogy a multikormany is kezelje es a kijelzon is megjelenjen ahogy kell.

2004 es Vectra C gyari fej CDR 2005

Akárhogy is nézegetem, nekem csak a Timer aktív. BC1, BC2 menüpontokat nem is mutatja... Marad a Tech2?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opelesek!

A héten voltunk opel szalonban szervizen, és mondták, hogy van egy komoly hibaüzenet az autóban. A fényszóró magasság állító vezérlőegység ment tönkre. Nem ami a keréknél van lent terheltség érzékelő, valamilyen panel, amibe ez belemegy. Valakinek volt már hasonló problémája? Esetleg képe róla? Mert így azt sem tudom, hogy mit keressek. A szervizben mondtak az alketrészre egy 80000 Huf-os árajánlatot, de az nekem kicsit sok.

Az autó adatai a következők:

Opel Vectra C kombi

Z19DTH

WOLOZCF3551034820

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opelesek!

A héten voltunk opel szalonban szervizen, és mondták, hogy van egy komoly hibaüzenet az autóban. A fényszóró magasság állító vezérlőegység ment tönkre. Nem ami a keréknél van lent terheltség érzékelő, valamilyen panel, amibe ez belemegy. Valakinek volt már hasonló problémája? Esetleg képe róla? Mert így azt sem tudom, hogy mit keressek. A szervizben mondtak az alketrészre egy 80000 Huf-os árajánlatot, de az nekem kicsit sok.

Az autó adatai a következők:

Opel Vectra C kombi

Z19DTH

WOLOZCF3551034820

A segítséget előre is köszönöm!

Kérdezd meg a Csergőben. Ha klubtag vagy, még csinos kedvezményt is kaphatsz.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy újabb érdeklődés. Tegnap előtt feltűnt, hogy amikor elindulunk az autóval az ajtók nem zárnak le automatikusan. Ez valami elektromos probléma lesz, vagy lehet állítani valahol? Valaki tapasztalt már ilyet. Az az igazság, hogy amióta voltunk az opel szalonban érdekes dolgok jönnek elő az autón.

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.