Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne hogy van egy 2004-es vectrám LS.Azt már sikerült hogy kicseréltem a középső kijelzőt három sorosra de a magnót nem tudom mert ami most van benne az egy Siemens 2005-ös és szeretnék belerakni egy CD40-est de a hátso csati nem egyezik.Ebben kérnék segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne hogy van egy 2004-es vectrám LS.Azt már sikerült hogy kicseréltem a középső kijelzőt három sorosra de a magnót nem tudom mert ami most van benne az egy Siemens 2005-ös és szeretnék belerakni egy CD40-est de a hátso csati nem egyezik.Ebben kérnék segítséget

3 sorosra? ugy erted a 3funkciost egy tftre?amugy nem lesz egyszeru kicserelni mert a cd40 es can bus rendszeru es eleg idoigenyes + draga atalakitani.de olvass vissza par oldalt en is ilyesemivel akartam kuzdeni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok!

Most vásároltam egy Vectra C 2.0 DTi-t. Sajna kicsit befürödtünk vele. A magnó - az eladó szerint csak be kell ütni a kódot - safe üzemmódban van, azaz 10x elszúrták a kód beütését. Meg lehet valahogy oldani, hogy feloldjam, és használhatóvá tegyem a magnót? Megvannak a papírok, de sajna a gyári kódot sem találom hozzá. hová szokták ezt felírni?

előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A leírat szerint valamilyen kártyán (RADIO PASS) kellene rajta lennie, de ez nekem is hiányzik. De legalább akitől én vettem, az beleírta a rádió használati útmutatójába a kódot. Ha nincs meg akkor azt írja az útmutató, hogy: "A 10. téves kísérlet után a rádió reteszelődik. Ekkor saját költségére cseréltesse ki a készüléket egy hivatalos Opel márkakereskedésben."

De szerintem egy ügyes műszerész is megoldhatja a problémát.

Persze mindenek előtt alaposan lapozz át minden papírt, hogy valahova nem írták-e fel!

sziasztok!

Most vásároltam egy Vectra C 2.0 DTi-t. Sajna kicsit befürödtünk vele. A magnó - az eladó szerint csak be kell ütni a kódot - safe üzemmódban van, azaz 10x elszúrták a kód beütését. Meg lehet valahogy oldani, hogy feloldjam, és használhatóvá tegyem a magnót? Megvannak a papírok, de sajna a gyári kódot sem találom hozzá. hová szokták ezt felírni?

előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A jó hír az, hogy visszafele számol és a még hátralévő próbálkozások számát mutatja! :icon13:

lenyomva tartom az af-et, gyújtást adok, és kiírja: " 10 - - - - " ez azt jelenti, hogy az előző tulaj már tízszer próbálkozott?? mert akkor tuti vihetem opel szervizbe :(

Link to comment
Megosztás:

Találtál valahol felírva valamilyen 4 számjegyű kódot?:

A találomhoz elég kevés a 10 próbálkozás. Ja és számíts arra, hogy egyre többet fog várakoztatni a sikertelen próbák után! Először csak pár 10 mp-et, de a végén már pár órát is várathat, hogy újra próbálkozhass.

Sok sikert!

az jóó! köszönöm, akkor próbálkozok! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtudná nekem mondani valaki, hogy a műszerfalhoz, valamint a többi világításhoz( kesztyűtartó, hamutartó, olvasólámpák felül) milyen és mennyi izzó kell?! Akinek tudja és van egy kis ideje megoszthatná velem!

Továbbá az érdekelne, hogy a sima lámpákhoz pontosan milyen izzók kellenek! Nem találtam sehol, megbontogatni meg nem akarom addig, csak majd ha kicserélem!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtudná nekem mondani valaki, hogy a műszerfalhoz, valamint a többi világításhoz( kesztyűtartó, hamutartó, olvasólámpák felül) milyen és mennyi izzó kell?! Akinek tudja és van egy kis ideje megoszthatná velem!

Továbbá az érdekelne, hogy a sima lámpákhoz pontosan milyen izzók kellenek! Nem találtam sehol, megbontogatni meg nem akarom addig, csak majd ha kicserélem!

Előre is köszönöm!

Kesztyűtartóba ilyen kell:

http://www.raktar3k.hu/___wa_bugp/img_wa_0661-28.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kerestem a fórumban, de nem találtam... ötletet, segítséget szeretnék kérni. Vectra C kombi utolsó szériás, a menetstabilizátor/futómű lámpa néha kigyullad, néha kialszik. Ez milyen hibakód és ki lehet-e villogtatni? Köze lehet a guminyomáshoz? Köszönöm előre is! Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy nemrég vettem egy Vectra c-t, (1.8-as 2002-es évjárat). Le kellett vennem az akku sarut és a rádióm kódot kér, amit sajnos nem tudok. Amúgy is bajos a rádió, mert elvileg cd táras lenne, de az ki van belőle buherálva és szerintem ez nem is a gyári rádiója. (Philips CCR 2006) Nos hogy lehetne megfejteni a kódját? Vagy milyen komolyabb rádió lehet kompatibilis a kocsival? Esetleg a Blaupunkt CD30????

Ha van valami ötletetek vagy esetleg eladó rádiótok akkor segítsetek légyszives.

Előre is köszi!

Bálint

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy nemrég vettem egy Vectra c-t, (1.8-as 2002-es évjárat). Le kellett vennem az akku sarut és a rádióm kódot kér, amit sajnos nem tudok. Amúgy is bajos a rádió, mert elvileg cd táras lenne, de az ki van belőle buherálva és szerintem ez nem is a gyári rádiója. (Philips CCR 2006) Nos hogy lehetne megfejteni a kódját? Vagy milyen komolyabb rádió lehet kompatibilis a kocsival? Esetleg a Blaupunkt CD30????

Ha van valami ötletetek vagy esetleg eladó rádiótok akkor segítsetek légyszives.

Előre is köszi!

Bálint

nem kompatibilis a CD30,vdo 2005 ami meg bele megy meg az omegak gyari navisa pontos tipus most nem jut eszembe.

valamilyen kod generator letezett hozza ami a radio serial szam alapjan generalt kodot hozza de paszolom csak olvastam rola

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Köszönöm a gyors választ. Van még "hülye" kérdésem...:-)

Jelenleg a kormány jobb oldali kapcsolóival amivel elvileg a rádióra lehetne hangot adni, meg azt hiszem a cd-n pörgetni, azokkal a gombokkal most a dudám szól!!!! Ez lehet a kiherélt rádió miatt?

A VDO 2005 nekem nem igazán tetszik, és nem tudom hogy a computert vezérelné-e rendesen.

Esetleg valakinek nincs eladó Philips ccr2006-os rádiója?? Megvásárolnám S.O.S-ben! :-))))))))

Válaszotokat előre is köszönöm!

Bálint

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van egy 2005 évjáratú Vectra C Opelem ami automataváltós és néha csinál olyat hogy ahol a hibákat kiszokta jelezni a műszerfalon megjelenik egy gyertyához hasonló kép és kb 3-4 mp múlva eltűnik minden.Nem mozdul a sebeség, fordulatszámmérő mutató sem ,de még a km óra állást sem mutatja.Ilyenkor ha megállok kiveszem a kulcsot várok kb 5 percet és visszajön minden. Esetleg tudja valaki ez miért van?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen teljesítményű akku kellhet a masinába (2.2 benzin 147LE)? Az a gyanúm, hogy ami jelenleg benne van az csak az eladás előtt lehetett beletéve.(60Ah-ás) A leírásban nem találtam meg. Az akku pedig az utolsókat rúgja.

Kissebbet nem akarok véletlenül sem venni, a nagyobb pedig csak többletköltség lenne.

A válaszokat köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen teljesítményű akku kellhet a masinába (2.2 benzin 147LE)? Az a gyanúm, hogy ami jelenleg benne van az csak az eladás előtt lehetett beletéve.(60Ah-ás) A leírásban nem találtam meg. Az akku pedig az utolsókat rúgja.

Kissebbet nem akarok véletlenül sem venni, a nagyobb pedig csak többletköltség lenne.

A válaszokat köszi!

A kézikönyv szerint 55 66 70 72 85Ah-s akksi való a gépbe.

Tehát gyakorlatilag ha 55Ah-nál erősebbet raksz be, az már jó.

Nekem 55Ah-s, gyári akksi van benne, pedig itt svédben azért hűvösek szoktak lenni az éjszakák :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni, nem tudom, hogy volt e már valakinek hasonló problémája az autójával, és találtatok e már rá megoldást, Amennyiben igen, akkor tudtok segíteni, hogy hol találom meg?

Probléma:

Opel Vectra C, 2.2DTI (Y22DTR) autóm van 2004 gyártású. Úgy egy éve először kezdett néha felvillani a szervizlámpa menetközben, majd el is aludt. Ilyenkor nem volt feltöltőnyomás, az autó ilyenkor kb mint egy szívódizel.

Az elmúlt pár hónapban ez egyre gyakrabban fordul elő, sőt valamikor telejesn állandó, és következő indításkor már a check engine is világít. Mindez megy egy darabig, majd magától megjavul az autó, visszaáll a teljesítménye, és a hibajelzések is kialszanak.

Motordiagnosztika során a következő hibakódot kaptam: P1105 és P0105.

Kicseréltettem az egyik feltöltőnyomás szabályzó mágnesszelepet, de nem oldotta meg a problémát. Szerelő javasolta ennek a cseréjét a fenti két hibakód alapján. A cserélt alaktrész bosch száma: 0928 400 536.

Most az egyik fórumozó javaslatára lehúztam a csatlakozót, a légköri nyomás érzékelőről. Így jobban működik az autó, de 2700 fordulat környékén szintén nincs töltőnyomás.

Remélem valaki tud segíteni.

Köszi mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni, nem tudom, hogy volt e már valakinek hasonló problémája az autójával, és találtatok e már rá megoldást, Amennyiben igen, akkor tudtok segíteni, hogy hol találom meg?

Probléma:

Opel Vectra C, 2.2DTI (Y22DTR) autóm van 2004 gyártású. Úgy egy éve először kezdett néha felvillani a szervizlámpa menetközben, majd el is aludt. Ilyenkor nem volt feltöltőnyomás, az autó ilyenkor kb mint egy szívódizel.

Az elmúlt pár hónapban ez egyre gyakrabban fordul elő, sőt valamikor telejesn állandó, és következő indításkor már a check engine is világít. Mindez megy egy darabig, majd magától megjavul az autó, visszaáll a teljesítménye, és a hibajelzések is kialszanak.

Motordiagnosztika során a következő hibakódot kaptam: P1105 és P0105.

Kicseréltettem az egyik feltöltőnyomás szabályzó mágnesszelepet, de nem oldotta meg a problémát. Szerelő javasolta ennek a cseréjét a fenti két hibakód alapján. A cserélt alaktrész bosch száma: 0928 400 536.

Most az egyik fórumozó javaslatára lehúztam a csatlakozót, a légköri nyomás érzékelőről. Így jobban működik az autó, de 2700 fordulat környékén szintén nincs töltőnyomás.

Remélem valaki tud segíteni.

Köszi mindenkinek.

szerintem keress egy megfelelő szerelőt a kocsihoz. sajnos nem olyan egyszerű az autószerelés, hogy az autó megmondja hogy ezt cseréld, és kész.

a hibakód leginkább csak egy nyom, amin elindulhat a hozzáértő szerelő.

mellesleg ha naponta bedobod más és más topicba, akkor se fog előbb válasz érkezni, mindenki látja az összes topicot... más kérdés, hogy nem akarnak/tudnak válaszolni rá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.