Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Simán nem, mert teljesen más a csatlakozója. A CD30 már Can buszos, ezért plusz vezetékeket is be kellene fűzni, plusz ahhoz már új kijelző is kell, az új kijelzőnek meg megint mások a vezetékei, és a csatlakozója is, tehát egy komolyabb átkábelezés mindenképpen kell, és újabb kijelző is.

Szia,köszi a választ azt hittem jó a kijelzőm mert igaz nem a szines de a nagy háromsoros.

Link to comment
Megosztás:

Szia,köszi az ajánlatot de nem az mp3 miatt hanem mert irták a forumon hogy csak akkor lesz pill.fogy hátralévő km stb kijelzésem ha másik a fejegység igaz a kijelzőm nem szines de a nagy háromsoros.

Szerintem ahhoz kijelzőt kell cserélned! Lehet a te rádiódra is grafikus kijelzőt kötni, ami tudja azokat a funkciókat!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hello!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a Vectrába, elvileg bi-xennon van, ahol a fény útját egy tükör állítja.

Akkor mitöl lehet, hogy csak a távolsági fényszoró világít?

Mikor évjárat? Facelift előtti, vagy utáni? Nem egészen értem. Azt írod, hogy nincs tompítottad, csak reflektorod?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Vectra-ba ki akarom cserélni a belső tér, csomagtér, első helyzetjelző valamint a rendszámtábla világitásokat LED-esre.

Belül elöl 4db, a hátsó ülésnél pedig kettő izzó van.

Meg tudná valaki mondani, hogy milyen foglalatú izzókra lenne szükségem?

Tudna valaki olyan e-bayes vagy egyéb forrást ajánlani, ahol jó minőségü, hosszú élettartamú LEDes lámpákat tudnék rendelni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Mikor évjárat? Facelift előtti, vagy utáni? Nem egészen értem. Azt írod, hogy nincs tompítottad, csak reflektorod?

2002. Igen. Csak reflektorra kapcsolva világít. izzót kicseréltük, és a helyzet nem változott. Lehetséges, hogy mégis külön izzóról működik a kettő?

Link to comment
Megosztás:

A facelift előttiben biztosan nincs bixenon. A tompított az xenon (ha az) esetleg még mozog is a kormány mozgatására (AFL), de a reflektor normál halogén az összes facelift előttiben. Csak a későbbieknél jött be a bixenon, ahol egy tükör mozdul akkor, ha reflektort kapcsolsz.

Én így tudom, de javítsatok ki, ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

A facelift előttiben biztosan nincs bixenon. A tompított az xenon (ha az) esetleg még mozog is a kormány mozgatására (AFL), de a reflektor normál halogén az összes facelift előttiben. Csak a későbbieknél jött be a bixenon, ahol egy tükör mozdul akkor, ha reflektort kapcsolsz.

Én így tudom, de javítsatok ki, ha tévedek.

Hali

Akkor kijavítalak :) A xenon elől elhúzza a fémlapot, így telibe szórja a fényt + gyújtja mellé a sima halogén izzókat is, már a facelift előtti is (legalábbis nekem az AFL-es). De ha nem világít a tompított, csak pl. villantasz vkinek akkor nem gyújt xenont.

Az újabbaknál annyi a különbség, hogy abba már D1S izzó való, ami az integrált trafó miatt 4x annyiba kerül :)

De ha már itt tartunk, nem tudja vki milyen led való a belső visszapillantó tükör aljába (sárga, ami a középkonzolt világítja meg)? Mert az enyém eldobta a kanalat :)

Link to comment
Megosztás:

Hali

Akkor kijavítalak :) A xenon elől elhúzza a fémlapot, így telibe szórja a fényt + gyújtja mellé a sima halogén izzókat is, már a facelift előtti is (legalábbis nekem az AFL-es). De ha nem világít a tompított, csak pl. villantasz vkinek akkor nem gyújt xenont.

Az újabbaknál annyi a különbség, hogy abba már D1S izzó való, ami az integrált trafó miatt 4x annyiba kerül :)

De ha már itt tartunk, nem tudja vki milyen led való a belső visszapillantó tükör aljába (sárga, ami a középkonzolt világítja meg)? Mert az enyém eldobta a kanalat :)

Köszönöm a kiigazítást. :) Az AFL-ben nem voltam biztos, de a többiben igen, mert azokat már darabokra is szedtem. AFL-t csak kívülről vizsgáltam meg, azon úgy tűnt, ő is csak tompítottnál pislákol xenonnal, a reflektor sima halogén, és van mellett egy másik izzó, amivel be tud világítani a kanyarba, plusz ugye ha jól emlékszem 15 fokban a xenon lencsét is tudja mozgatni jobbra-balra. Azt nem láttam, hogy fém lappal takarja is refi nélkül, refivel meg elvenné előle. Na, de most már ezt is tudom. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a kiigazítást. :) Az AFL-ben nem voltam biztos, de a többiben igen, mert azokat már darabokra is szedtem. AFL-t csak kívülről vizsgáltam meg, azon úgy tűnt, ő is csak tompítottnál pislákol xenonnal, a reflektor sima halogén, és van mellett egy másik izzó, amivel be tud világítani a kanyarba, plusz ugye ha jól emlékszem 15 fokban a xenon lencsét is tudja mozgatni jobbra-balra. Azt nem láttam, hogy fém lappal takarja is refi nélkül, refivel meg elvenné előle. Na, de most már ezt is tudom. :)

Sajnos volt hozzá szerencsém, mikor plexit cseréltem rajta :) ráadásul valami különleges irányjelzője van, ami cserélhetetlen :(

Link to comment
Megosztás:

ez a legjobb megoldás :

http://www.dension.hu/termek/gateway-300

szerintem :)

én egy ilyennel oldottam meg :

http://dx.com/p/lx-b3503-bluetooth-v3-0-wireless-audio-receiver-black-171089

olcsó és jó :)

köszi, a dension nagyon profi, de beszerelve 50 alatt nem áll meg. az meg elég sok. abból tudnék venni 500 db cd-t :)

a második szimpi, csak az enyémben nincs BT. gondolom úgy meg nem működik.

lehet, elkezdek gyűjteni...

Link to comment
Megosztás:

köszi, a dension nagyon profi, de beszerelve 50 alatt nem áll meg. az meg elég sok. abból tudnék venni 500 db cd-t :)

a második szimpi, csak az enyémben nincs BT. gondolom úgy meg nem működik.

lehet, elkezdek gyűjteni...

Szia!

Ugyan nem USB, de AUX bemenetet tudok rátenni neked! Gyári minőségben, erre telefont, vagy MP3 lejátszót is dughatsz, nemkell CD-t írni!

Link to comment
Megosztás:

Ehhez egy jack-jack kábel is elég lenne. Nem?

Felesleges BTn áttolni

igen átlehet azon is tolni

de akkor nemtudod tölteni a lejátszó eszközt ,mert egy negatív hurok jön létre

legalább is nálam ez van :)

meg még egy dolog nekem a teló 4 pines , az aux 3 ,ezt sem szerette :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ugyan nem USB, de AUX bemenetet tudok rátenni neked! Gyári minőségben, erre telefont, vagy MP3 lejátszót is dughatsz, nemkell CD-t írni!

szia, ezt hogy kell érteni, hogy teszel rá? jön egy kábel a hifiből, mondjuk arra rádugom a telefont és nyomja róla a zenéket? hogyan vezérlem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.