Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Ha tudna valaki infót megköszönném signumba cd-70 navira ráköthető tolatókamera vagy kizárt és csak plusz kijelzővel megoldható??

.

Lehet venni egy interfacet amit a kijlezővel sorba lehet kötni, annak van video bemenete, adnak a szetthez tolatókamerát is!

Megoldható tehát ,de elég borsos az ára250euro körül van a ha jól emlékszem!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lenne egy rádiós kérdésem. Adott egy CDR2005-ttel szerelt 2003-as Vectra C. Nagyon hiányoznak nekem a board computer extra funkciói mint a fogyasztásmérő, a megtehető út kijelzése, esetlegesen a gumik állapotának kijelzése ezért gondoltam veszek bele egy CD30 MP3-at ami már tudja ezt a funkciót. Elvittem egy opel szerelőhöz (más javítani való is volt rajta nem ez volt a konkrét ügy amiért nála voltam) aki azt mondta hogy a canbusra a CDR2005 nincs vagy nem úgy van rákötve mint ami a CD30 MP3 nak kellene, kevés a kábelezés ís így nem tudja berakni úgy hogy rendesen funkcionáljon. Kérdésem hogy igaza volt-e a szakinak vagy csak le akart pattintani mert nem akart vele foglalkozni? Beszerelhető a CD30 egy 2003-as Vectra C-be?

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Annak (ncdc)is van board computer funkciója?

Valamint azok ha jól látom ezek navis fejegységek. Nekem monokróm grafikus kijelzőm van ha jól tudom GID. Az jó hozzá? Másik kérdés még hogy ha szerzek olyat kell szereznem ami le volt normálisan választva (programmal) a kocsiról vagy kell hozzá adjanak valamiféle kódot? Ahogy nézem nem olcsók ezek a fejegységek, mellé nyúlni meg nem szeretnék.

Előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Valamint azok ha jól látom ezek navis fejegységek. Nekem monokróm grafikus kijelzőm van ha jól tudom GID. Az jó hozzá? Másik kérdés még hogy ha szerzek olyat kell szereznem ami le volt normálisan választva (programmal) a kocsiról vagy kell hozzá adjanak valamiféle kódot? Ahogy nézem nem olcsók ezek a fejegységek, mellé nyúlni meg nem szeretnék.

Előre is köszi a választ.

A legjobb ha kijelzővel együtt veszed, akkor nem kell feltanitani meg ilyenek! CVan belőle színes kijelzős változat is, és igen navisak, de Magyarország térkép nem létezik ezekhez! Egyébként szépen szólnak! Egyébként a BC a kijelzőben van, nem a fejegységben!

Módosítva : Somi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A legjobb ha kijelzővel együtt veszed, akkor nem kell feltanitani meg ilyenek! CVan belőle színes kijelzős változat is, és igen navisak, de Magyarország térkép nem létezik ezekhez! Egyébként szépen szólnak! Egyébként a BC a kijelzőben van, nem a fejegységben!

Köszi szépen! Van aki feltanítja, így annyira nem gáz ha nincs hozzá kijelző. Azért próbálom persze azzal megszerezni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nemrég tulajdonosa lettem egy 2003-as Vectra GTS-nek. Két távirányítós kulcsot kaptam hozzá, az egyik nem működik és a távirányító háza is teljesen tönkre van. Szétszedtem és arra lettem figyelmes, hogy a távirányító apró gombjai is tönkre vannak (ami a csomagtartót nyitja az jó). Próbálkozott már valaki ennek a javításával? Ki lehet ezeket cserélni (leforrasztani és újkat tenni rá)? Kb. egy új mennyibe kerülne?

Lenne még egy kérdésem. Jobb oldalt elöl nem müködik az ablakemelő gombja, talán kontaktus hibája van. Az ablak működik, a vezetőoldali kapcsolóval le lehet húzni. Gyártanak még kapcsolót, vagy csak bontóból kapható?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy 2005-ös 1.9 CDTI Vectrát. A kérdésem az lenne, hogy hol tudom beállítani azt, hogy hova fújja a levegőt (lábtér, első ablak...) Ismerősöm Vectráján van a menüben egy külön menüpont, de nekem az valamiért hiányzik. Mind a két kocsiban kétzónás digit klíma van. Próbáltam megnyomni a ventillátor állító gombot is, de semmi. Van valakinek valami ötlete? Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy 2005-ös 1.9 CDTI Vectrát. A kérdésem az lenne, hogy hol tudom beállítani azt, hogy hova fújja a levegőt (lábtér, első ablak...) Ismerősöm Vectráján van a menüben egy külön menüpont, de nekem az valamiért hiányzik. Mind a két kocsiban kétzónás digit klíma van. Próbáltam megnyomni a ventillátor állító gombot is, de semmi. Van valakinek valami ötlete? Köszi előre is.

Annyi történt (tipikus Vectra C betegség), hogy a digitális klímán lévő középső nagy tekerődnek nem működik a nyomógomb része. Tehát hiába nyomod, nem csinál semmit, ezért nem tudsz belépni a menübe. A környezetvédelem jegyében bevezetett ólommentes forrasztás miatt van, ami kilágyul idővel, és nem érintkezik.

Ki kell szerelni az egész digit klíma vezérlő modult (két bankkártya jobbról, balról, és kijátszani), lehúzni róla a két csatlakozót, szétszedni, és a középső gomb lábait átforrasztani normálisan. Ehhez kell egy legalább Weller hőfokszabályzós minőségű páka, és forrasztási tudás.

Remélem tudtam segíteni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Annyi történt (tipikus Vectra C betegség), hogy a digitális klímán lévő középső nagy tekerődnek nem működik a nyomógomb része. Tehát hiába nyomod, nem csinál semmit, ezért nem tudsz belépni a menübe. A környezetvédelem jegyében bevezetett ólommentes forrasztás miatt van, ami kilágyul idővel, és nem érintkezik.

Ki kell szerelni az egész digit klíma vezérlő modult (két bankkártya jobbról, balról, és kijátszani), lehúzni róla a két csatlakozót, szétszedni, és a középső gomb lábait átforrasztani normálisan. Ehhez kell egy legalább Weller hőfokszabályzós minőségű páka, és forrasztási tudás.

Remélem tudtam segíteni.

Köszönöm szépen a részletes választ. Igen, sokat tudtál segíteni! Majd valamelyik napsütéses szabad hétvégémen nekiállok, és meglátom mit tehetek. Köszönöm mégegyszer, további szép estét!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
Vettem egy 2004-es Vectrát és Siemens NCDC 2013-as cucc van benne.
Eddig működött, de ma hiába kapcsoltam be nem működik. :(
a klíma és a fűtés működik, de sajnos a CD lejátszó, CD tár nem megy meg persze így nem mutatja a fogyasztást és az egyéb adatokat.
Mi lehet a probléma?
Köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 2004-es Vectrát és Siemens NCDC 2013-as cucc van benne.

Eddig működött, de ma hiába kapcsoltam be nem működik. :(

a klíma és a fűtés működik, de sajnos a CD lejátszó, CD tár nem megy meg persze így nem mutatja a fogyasztást és az egyéb adatokat.

Mi lehet a probléma?

Köszi a választ.

Közben megoldódott a gond önmagától. :D

Elindítottam reggel a gépet és magától elindult.

Lehet önkontrollt tartott éjszaka a drágám. :D

Módosítva : Saci
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Problémám lenne a jobb hátsó elektromos ablakkal. 2007 Vectra C 2,2 direct. Elölről lehet működtetni, de ha hátulról akarod lehúzni akkor nem műkszik.... Mi a tippetek?! remélem csak vezetékprobléma.

Válaszokat előre is köszi! :icon1:

Módosítva : Devilangel
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm típus: Opel Vectra c 1.8 gts 2004. évjárat. A hiba: Kb egy hónapja egyszerűen eltünt a check engine (motorkontroll ) sárga visszajelző lámpám. Ez azt jelenti, hogy gyújtás ráadáskor sem villan fel egyáltalán, és a motor beindítását követően sem. A hibakód kiolvasó azt jelzte gyújtásnál, hogy a viszzajelző működik. Egyébként semmilyen erre utaló hibát nem írt. Valaki találkozott már ilyen problémával?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

ezt nem értem. Az a baj, hogy nem világít menet közben a hibajelző lámpád? Más ilyennek örülni szokott :D

Igen. Annak én is örülnék, de itt nem erről van szó, hanem arról, hogy egyáltalán nem jelenik meg a visszajelző sárga lámpa a műszerfalon. Amikor ráadod a gyújtást, jobb esetben legalább felvillan vagy világítani kezd a sárga check engine visszajelző lámpa, és amikor beindítod az autót, akkor eltűnik. Nálam fel sem villan egyáltalán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm típus: Opel Vectra c 1.8 gts 2004. évjárat. A hiba: Kb egy hónapja egyszerűen eltünt a check engine (motorkontroll ) sárga visszajelző lámpám. Ez azt jelenti, hogy gyújtás ráadáskor sem villan fel egyáltalán, és a motor beindítását követően sem. A hibakód kiolvasó azt jelzte gyújtásnál, hogy a viszzajelző működik. Egyébként semmilyen erre utaló hibát nem írt. Valaki találkozott már ilyen problémával?

Előre is köszönöm!

Elképzelhető ,hogy a megvilágításért felelős led égő adta meg magát, mondjuk nem jellemző ez a hiba, de haminden jó, csak nem világít akkor elképzelhető ez is!

Link to comment
Megosztás:

Igen. Annak én is örülnék, de itt nem erről van szó, hanem arról, hogy egyáltalán nem jelenik meg a visszajelző sárga lámpa a műszerfalon. Amikor ráadod a gyújtást, jobb esetben legalább felvillan vagy világítani kezd a sárga check engine visszajelző lámpa, és amikor beindítod az autót, akkor eltűnik. Nálam fel sem villan egyáltalán.

Ha ez a hibakód lámpa, és nem a "tengeralattjáró" ikon, akkor ez jól van így, annak nem kell világytani gyújtáson sem, menet közben se, csak ha valami hiba van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.