Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Jóestét! Ismét csak kérdezek... Az üzemi vízhőfok a Signumomban (2,2 direkt) elég lassan kúszik fel a középállásig, kb 5-6 km (ami elvileg az üzemi hőmérséklet) illetve el sem éri azt hanem olyan 85-87 fok körül áll meg (teljesen függőleges mutató elvlieg 90 fok). ez teljesen normális vagy kezdjek el aggódni? Utoljára ilyen a puntómban volt ott termosztát csere lett a vége és megoldódott..

Link to comment
Megosztás:

...Most értem vele haza egy 700km-s hegyi túráról, vegyes fogyasztásra 6,5L-re jött ki klímával együtt! Szóval nálam ezzel nincs gond!

Sziasztok!

Nekünk márciustól van egy 2.2 direct kombi vectránk. Nagyon szeretjük, kényelmes, jól megy és kellően nagy is (ami az elsődleges szempontunk volt vásárláskor), bár már ezt is meg sikerült tömni plafonig.

Olvasom itt ezt a hegyi túrás 6.5l-es fogyasztást. Gondolom kézi váltós az autód és 6 sebességes? Nekünk eddig a pár ezer kilométer alatt 10-es vegyes fogyasztást produkált az autó, és országúton, autópályán minimum nyolcat mindig megevett - ennyit számítana a fogyasztásban az 5 sebességes automata, vagy én nem vagyok egy hullámhosszon a kocsival?

A nagynyomású pumpa problémáját meg én is hallottam több helyről, mi csak abban reménykedünk, hogy a mienk az egyetlen tökéletes Siemens :). Ha már itt tartunk, valaki tud ajánlani megbízható helyet, vagy angliai netes webboltot, ahol jó áron be lehet ilyet szerezni?

Üdv:

Gergő

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Így van az enyém 6 sebességes és kézi váltós! Azt tudom, hogy volt a fórumon olyan, akinek automata volt és neki 14L-s fogyasztás jött ki! Hogy ennyit számítana azt viszont nem tudom, ezek szerint igen! :icon1: Én eddig durván 25e km-t mentem az autóval, a legmagasabb fogyasztás, ami kijött /városban, télen/ 9L volt!!

Hát remélem szerencséd lesz és nem esel a "cserepumpások" :D csoportjába! Nekem is Siemens volt, tavaly tavasszal adta meg magát 72ekm-nél és a Csergőtől lett beszerezve az új Continental! :D Külföldről ha jól tudom 90-100eft körül már be lehet szerezni, itthon 130-180eft között van az ára! :blink:

Sziasztok!

Nekünk márciustól van egy 2.2 direct kombi vectránk Nagyon szeretjük, kényelmes, jól megy és kellően nagy is (ami az elsődleges szempontunk volt vásárláskor), bár már ezt is meg sikerült tömni plafonig.

Olvasom itt ezt a hegyi túrás 6.5l-es fogyasztást. Gondolom kézi váltós az autód és 6 sebességes? Nekünk eddig a pár ezer kilométer alatt 10-es vegyes fogyasztást produkált az autó, és országúton, autópályán minimum nyolcat mindig megevett - ennyit számítana a fogyasztásban az 5 sebességes automata, vagy én nem vagyok egy hullámhosszon a kocsival?

A nagynyomású pumpa problémáját meg én is hallottam több helyről, mi csak abban reménykedünk, hogy a mienk az egyetlen tökéletes Siemens :). Ha már itt tartunk, valaki tud ajánlani megbízható helyet, vagy angliai netes webboltot, ahol jó áron be lehet ilyet szerezni?

Üdv:

Gergő

Link to comment
Megosztás:

Estét. Vízhöfok kérdésre esetleg valaki? "Jóestét! Ismét csak kérdezek... Az üzemi vízhőfok a Signumomban (2,2 direkt) elég

lassan kúszik fel a középállásig, kb 5-6 km (ami elvileg az üzemi hőmérséklet) illetve

el sem éri azt hanem olyan 85-87 fok körül áll meg (teljesen függőleges mutató

elvlieg 90 fok). ez teljesen normális vagy kezdjek el aggódni? Utoljára ilyen a

puntómban volt ott termosztát csere lett a vége és megoldódott.."

Link to comment
Megosztás:

Láttam a kérdést csak azért nem írtam rá, mivel nekem is hasonlóan "működik" a hőfok, igaz 1-2km után kezd emelkedni és stabilan beáll függőlegesen a 90-re!

Estét. Vízhöfok kérdésre esetleg valaki? "Jóestét! Ismét csak kérdezek... Az üzemi vízhőfok a Signumomban (2,2 direkt) elég
lassan kúszik fel a középállásig, kb 5-6 km (ami elvileg az üzemi hőmérséklet) illetve
el sem éri azt hanem olyan 85-87 fok körül áll meg (teljesen függőleges mutató
elvlieg 90 fok). ez teljesen normális vagy kezdjek el aggódni? Utoljára ilyen a
puntómban volt ott termosztát csere lett a vége és megoldódott.."

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Láttam a kérdést csak azért nem írtam rá, mivel nekem is hasonlóan "működik" a hőfok, igaz 1-2km után kezd emelkedni és stabilan beáll függőlegesen a 90-re!

Ha nekem is beallna függőleges 90 fokra en sem aggodnek annyira, de nekem nem is eri el a függőlegest és még azt is lassan... :(

Link to comment
Megosztás:

Nah, remélem sikerült belenyulnom az autóba... Hibajelenség a vízhöfokon kívül a következö: kigyorsítás után amikor benyomom a kuplungot (váltáshoz) kopannás hallatszik a motor felöl... ez nem minden váltásnál van, nem mondható, Hogy hidegen vagy melegen csak amikor gondol egyet, nem tudom Hogy mire gondoljak... tartóbak, váltó esetleg a motornál valami? Valakinek hasónló jelenség vagy tipp? köszönöm.elöre

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor koppan, amikor benyomod a kuplungot?Ha állsz egy helyben, úgyis koppan ha végigkapcsolgatod a sebességet?!

Nah, remélem sikerült belenyulnom az autóba... Hibajelenség a vízhöfokon kívül a következö: kigyorsítás után amikor benyomom a kuplungot (váltáshoz) kopannás hallatszik a motor felöl... ez nem minden váltásnál van, nem mondható, Hogy hidegen vagy melegen csak amikor gondol egyet, nem tudom Hogy mire gondoljak... tartóbak, váltó esetleg a motornál valami? Valakinek hasónló jelenség vagy tipp? köszönöm.elöre

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nah szombaton meglesz a nagyszerviz, igyekeztem mindenbol minoseget venni: Motor tisztito Liqui Moly motor clean, olaj Castrol Magnatec 5w30 c3 (regota hasznalok castrolt, bevalt), szurokbol minden MANN eddig olyan 30000ft nel jarok de meg a valtoolajat es generator szijat kell vegyek (amit viszont nem is. tudom mikor kellene cserelni). viszont amiota megvettem nem alszok nyugodtan a lanc miatt (amig azt nem mondja egy hozzaerto hogy minden rendben addig nem nyugszom). Plusz a hofok para nah meg a koppanas, de meglatjuk mi lesz a vege...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

nagy a baj... ma reggelre meghallottam milyen is a csattogó lánc hang... hidegen elég hangos úgy fél percig aztán kicsit visszafogottabban csattog menet közben... kérdésem: vajon hazamehetek e magyarba megcsináltatni? 900 km autópályán. Vagy nyeljem be az itteni ötszörös szervízköltséget? valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata? a legszebb az egészben, hogy holnap indultam volna haza 1 hét szabira... de így kissé elbizonytalanodtam... vagy inkább elkeseredtem...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valami ilyesmiről van szó?!

nagy a baj... ma reggelre meghallottam milyen is a csattogó lánc hang... hidegen elég hangos úgy fél percig aztán kicsit visszafogottabban csattog menet közben... kérdésem: vajon hazamehetek e magyarba megcsináltatni? 900 km autópályán. Vagy nyeljem be az itteni ötszörös szervízköltséget? valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata? a legszebb az egészben, hogy holnap indultam volna haza 1 hét szabira... de így kissé elbizonytalanodtam... vagy inkább elkeseredtem...

Link to comment
Megosztás:

Igen beindításkor hasonló vagy talán élesebben csattogó hangja volt fél percig, azután szépen elhalkul, de nem halgat teljesen el mindig lehet hallani egy pici csattogást

Nemrég' szemeztem még egy 2.8-assal...annak átugrott a lánc (de a szelepbe éppen nem vert bele)...aztán, ha jól emlékszem a 2.2 benyásnak is átugrott itt korábban valakinek, mert csak feszítő patront cseréltetett....szóval nem érdemes kivárni vele, nagy a rizikó!

Link to comment
Megosztás:

Akkor csatlakozom az előttem szólóhoz, sajnos könnyen átugorhat a lánc, szóval muszáj lesz kint megcsináltatnod! Nincs valaki ismerősöd kint, akinek jó szaki ismerőse van?!

Igen beindításkor hasonló vagy talán élesebben csattogó hangja volt fél percig, azután szépen elhalkul, de nem halgat teljesen el mindig lehet hallani egy pici csattogást

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Az a fekete, ami linkeltem neked egyszer...

Átugrott a lánc, de szerencsére olyan a dugattyú kialakítása, hogy nem vert bele a szelepbe. Legalábbis ezt mondta a szerviz, ahol javították.

Nem volt olcsó mulatság a ( volt) tulajnak.

köszi :)

ezért írják külföldi fórumokon hogy fontos a sűrű olajcsere ( én 10ekm cserélem)

igen egy vezérlés csere ennél nem apró pénz , mint bármi más alkatrész

de viszont nemigazán kell hozzá nyúlni motorikusan

Link to comment
Megosztás:

köszi :)

ezért írják külföldi fórumokon hogy fontos a sűrű olajcsere ( én 10ekm cserélem)

igen egy vezérlés csere ennél nem apró pénz , mint bármi más alkatrész

de viszont nemigazán kell hozzá nyúlni motorikusan

Sziasztok, szia Elek!

Régebben a G Astra szekcióbanvoltam jelen de miután eladtam már csak inkább olvastam a fórumot.

Most úgy néz ki, hogy veszek egy 2008-as C Vekit 2.2 155 lóerős benzinmotorral.

Az autóban 220000 valós kilométer van. Márkaszervizből venném és végig ott szervizelték és mondták, hogy még gyári lánc van a kocsin. Kérdeztem, hogy mikor kéne cserélni, de azt mondták, hogy nincs rá megadva csereperiódus és csak akkor kell foglalkozni vele, ha elkezd csörögni. Hallgattam a kocsi motorját, nagyon szépen, csendesen jár. Le kellene cserélnem a láncot rajta?

Esetleg tud valaki 2.2-es Vectrához on-line kézikönyvet vagy, valami leirást, hogy mikor mit kell cserélni benne?

Előre is köszönöm!

Üdv

Szabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, szia Elek!

Régebben a G Astra szekcióbanvoltam jelen de miután eladtam már csak inkább olvastam a fórumot.

Most úgy néz ki, hogy veszek egy 2008-as C Vekit 2.2 155 lóerős benzinmotorral.

Az autóban 220000 valós kilométer van. Márkaszervizből venném és végig ott szervizelték és mondták, hogy még gyári lánc van a kocsin. Kérdeztem, hogy mikor kéne cserélni, de azt mondták, hogy nincs rá megadva csereperiódus és csak akkor kell foglalkozni vele, ha elkezd csörögni. Hallgattam a kocsi motorját, nagyon szépen, csendesen jár. Le kellene cserélnem a láncot rajta?

Esetleg tud valaki 2.2-es Vectrához on-line kézikönyvet vagy, valami leirást, hogy mikor mit kell cserélni benne?

Előre is köszönöm!

Üdv

Szabi

hy

hideg motornál hallgasd meg ,úgy hogy ott állsz a motornál és valaki be indítsa a motort és fülelsz :)

tény hogy nincs csereperiódus

ha erre gondoltál :

http://static.opel.hu/documents/OM/Opel_Vectra_2517-10_H.pdf

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.