Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Én legalább ott voltam... :)

Érdekes, hogy még egyszer sem erőltetted, hogy mérj időt...mondjuk megértem... :D :)

Én viszont egyszer igencsak beneveznék egy ilyen mókába..kivi vagyok mit mehet szegény megkínzott full gyári c20xe-m :)

Kár hogy 2.5 éve nem mértem.. érdekelne,hogy csak nekem érzetre, vagy tényleg kicsit gyengébb a drágaság mint annó volt...

Bár amit beletoltam bő 40e kmer-t, biztos adott neki.. volt benne elég sok komolyabb igénybevétel :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Az csak az egyik dolog, hogy tisztán nem lehet lepapírozni a másik motorral az autót.

De a másik az, hogy az említett motortípust nem igazán kapod meg 3-4ezer euró alatt kint sem

a cuccaival együtt. :lol:

Egyébként meg bármilyen motort behozhatsz, csak kell róla adásvételi, és akkor legál.

A beépítése más kérdés, az itthon csak típusazonosban támogatott. :)

Egyébként tippem szerint a kpm következő lépése az lesz a súly és a környezetvédelmi

mérések után (persze a közúti kisteheres mérőállásra gondoltam), hogy vadászni kezdik

az átalakított autókat. És akkor már nem lesz olyan "egyszerű" dolga a delikvenseknek, mint

Tomnak a kormánnyal...

Link to comment
Megosztás:

Egyébként tippem szerint a kpm következő lépése az lesz a súly és a környezetvédelmi

mérések után (persze a közúti kisteheres mérőállásra gondoltam), hogy vadászni kezdik

az átalakított autókat. És akkor már nem lesz olyan "egyszerű" dolga a delikvenseknek, mint

Tomnak a kormánnyal...

Szerintem ez még szerencsére elég messze van. Ahhoz jópár komoly balesetnek kell történnie ordítóan egyértelműen a böszött erős utólagos motor - gyenge fék stb párosítása miatt, hogy erre figyelni kezdjenek...

Persze ezt lekopogom, kopkopkop.

Ami viszont biztos, hogy az "okosban" nagyobb motorral járóknak nagyon nem szabadna lebukniuk a nagy motorral, mert kapnak a nyakukba egy adócsalást (ugyebár nem fizették be a regadót), meg bírságai, stb. Ami rossz, hogy akkor be kell fizetni bizony a regadó különbözetet :lol:, ha egyszer kiderül...

Link to comment
Megosztás:

Az csak az egyik dolog, hogy tisztán nem lehet lepapírozni a másik motorral az autót.

De a másik az, hogy az említett motortípust nem igazán kapod meg 3-4ezer euró alatt kint sem

a cuccaival együtt. :)

Egyébként meg bármilyen motort behozhatsz, csak kell róla adásvételi, és akkor legál.

A beépítése más kérdés, az itthon csak típusazonosban támogatott. :)

Egyébként tippem szerint a kpm következő lépése az lesz a súly és a környezetvédelmi

mérések után (persze a közúti kisteheres mérőállásra gondoltam), hogy vadászni kezdik

az átalakított autókat. És akkor már nem lesz olyan "egyszerű" dolga a delikvenseknek, mint

Tomnak a kormánnyal...

Szerintem meg ha Barkasba lehetett diesel passat motort építeni a megfelelő engedélyekkel, meg 23 lóerőre tervezett papírkasztniba suzuki meg fiat motort, akkor mást is lehet. Nem?

Másrészt a motor beépítése is minden további nélkül szabad, csak forgalomban nem használhatod. (Csak hogy vmi rendkívül okosat mondjak én is...) :)

Különben is Gabi, ne legyé' má ilyen vészmadár!!! :lol: Nehogymá eredetvizsgáló állomást állítsanak föl az út szélén... :)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor legalább ki tom magyarázni majd a gyorshajtást... :lol: :)

Vauxhall emblémás a hűtőrácsa nem? Mert van egy olyan, meg van egy olyan, hogy alul kék, felül fekete... :) de már lassan minden GSI turbós lesz...haladnak az emberek a korral... :)

nem tom csak elment melletünk ,de elől biztos nem angel lámpái voltak most,hogy mondod ez alul volt kék

Link to comment
Megosztás:

Én legalább ott voltam... :)

Érdekes, hogy még egyszer sem erőltetted, hogy mérj időt...mondjuk megértem... :) :lol:

Én is elmentem volna,de nem tudtam.

Amúgy meg már voltam mérni,csak úgye a mérés nem jött össze.Mert valami zseni elnyomkodta a gépet és teljesen tönkretette :D :) :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez még szerencsére elég messze van.

Sajnos ebben nagyon nagyot tévedsz. Anno volt a totalcaron egy cikk, hogy mobil mérőállomásokat telepítettek és meg is fogták a TC-s srácot a Zsigával. Abba a cikkben azt irták, hogy csak "Budapest környéki utakon dolgoznak". Hát a ló_f@szt....rengetegszer láttam őket a Stadionok meg a Keleti között a Dózsán fost@m is, hogy kiszednek füstmérésre :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ebben nagyon nagyot tévedsz. Anno volt a totalcaron egy cikk, hogy mobil mérőállomásokat telepítettek és meg is fogták a TC-s srácot a Zsigával. Abba a cikkben azt irták, hogy csak "Budapest környéki utakon dolgoznak". Hát a ló_f@szt....rengetegszer láttam őket a Stadionok meg a Keleti között a Dózsán fost@m is, hogy kiszednek füstmérésre :lol:

ha az embert elkapják mondjuk füstmérésre és nem stimmel vmi akkor beutalót kap vagy mit ?

Link to comment
Megosztás:

ha az embert elkapják mondjuk füstmérésre és nem stimmel vmi akkor beutalót kap vagy mit ?

nemtudom, de nézegettem a rámpát félszemmel (de csak óvatosan :lol: ) amire fel kell állni mérésnél....hát lehet, hogy leérne a lökös olyan bazimagas

de ott mérnek féket meg mindent.

Link to comment
Megosztás:

nemtudom, de nézegettem a rámpát félszemmel (de csak óvatosan :) ) amire fel kell állni mérésnél....hát lehet, hogy leérne a lökös olyan bazimagas

de ott mérnek féket meg mindent.

akkor gondolom beutaló a műszakira mert nem tudhatja az egyszerű söfőr h a fék megfelel-e pontosan az értékeknek...ha otthon nincs épp egy fékpad :lol:

Link to comment
Megosztás:

a TC-s cikkben igy járt a srác...minket nem tudom élve elengednének e.... :lol:

Azt is írta, hogy kb. 10-20 autóra van idejük egy nap. És általában egy "tuning" autó, a zöldkártyát leszámítva megfelel mindennek. Ráadásul ez teljesen KPM vonal, már elég régóta van ilyen, nem most indítottak külön offenzívát a tuning ellen. Egy céges kamion tükörradiál gumival és kicsit nagyobb tengelyterhelésel sokkal zsírosabb falat, mint egy F Astra, amiben nincsen katalizátor...

kb háromnegyed órát voltunk ott...és még elég nagy is volt a forgalom sajnos...

Sorry, hogy elfelejtettem szólni...next time fogok...(Te midig szólsz ha mész focizni??? :) )

Amikor kell ember, akkor igen. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.