Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

ugyanezt mondom én is! tök mindegy h van róla műbizonylatom... van a két első ablakon. kész nem engedik át.

Én meg le nem fogom húzni a 40e-es fóliát !!

Félreértésben vagy. A műbizonylat nem azt takarja hogy szabályos a közúti forgalomban az a fólia!

A műbizi a beszerelés bizonylata, hogy szakszerűen lett felrakva. :unsure:

Átmenni vizsgán két úton lehet vele: kicseréled a két első oldalsó ablakot gyárira addig, vagy

megpróbálod levajazni a vizsgáztatót (amíg és ahol lehet).

Link to comment
Megosztás:

ugyanezt mondom én is! tök mindegy h van róla műbizonylatom... van a két első ablakon. kész nem engedik át.

Én meg le nem fogom húzni a 40e-es fóliát !!

de akkor mert mondják azt hogy ha van róla műbizonylat akkor és megfeleő a sötétsége hogy akkor jó? Minek ez az egész ha levizsgáztatni sehogy se lehet a kcosit fóliával?

Link to comment
Megosztás:

de akkor mert mondják azt hogy ha van róla műbizonylat akkor és megfeleő a sötétsége hogy akkor jó? Minek ez az egész ha levizsgáztatni sehogy se lehet a kcosit fóliával?

De le lehet, ha betartod a szabályokat...

Nálad csak az első oldalablak szabálytalan, azt kell megoldani az említett módokon. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Félreértésben vagy. A műbizonylat nem azt takarja hogy szabályos a közúti forgalomban az a fólia!

A műbizi a beszerelés bizonylata, hogy szakszerűen lett felrakva. :unsure:

Átmenni vizsgán két úton lehet vele: kicseréled a két első oldalsó ablakot gyárira addig, vagy

megpróbálod levajazni a vizsgáztatót (amíg és ahol lehet).

Eddig is a vajazás ment, asszem ezután is ez lesz amíg meg lehet oldani.

Nem kötekedés képpen, csak tényleg érdekel : de akkor hadd tegyem fel a kérdést, hogy milyen okmány igazolja azt, hogy szabályos a közúti forgalomban ahogy te is írtad?

Nekem speciel be van írva a forgalmiba, de csak nagyon nagy szerencsém volt az okmányirodába hogy kifogtam egy olyan ügyintézőt aki bejegyezte nekem a fóliát is amikor a D-típusú rendszámot beirattam. Rákérdeztem, hogy ha már itt vagyok és ilyesmit intézünk nem-e lehetne, hogy a fóliát is beírja, mondtam h nálam van a műbizonlyat... erre forgott jobbra-balra kérdezgetet össze-vissza aminek az lett a vége h le kellett szaladnom a postára egy 1500Ft-os csekkel ami az ügyintézés díja volt. Befizettem, vissza az irodába soron kívűl és már be is volt írva.

de ha jól tudom a fóliát nem szokták a forgalmiba beírni.

Link to comment
Megosztás:

De le lehet, ha betartod a szabályokat...

Nálad csak az első oldalablak szabálytalan, azt kell megoldani az említett módokon. :unsure:

arra a fóliára kapsz műbizonylatot ami legális ugyibár?? Azért amit még elfogadottnak tartanak műbizonylat szembontjából az jóval túl van a "gyári színezésen", persze az első két ablaküvegre értve.

Link to comment
Megosztás:

A műbizi a beszerelés bizonylata, hogy szakszerűen lett felrakva. :lol:

Akkor a nagyobb mértékű sötítésére mért nem adnak műbizonylatot? Az nem szakszerű? :unsure: :huh: :lol:

nem kötekedem csak érdekel mert nekem még nincs megcsináltatva de meg szeretnem.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal nem kell bejegyeztetni a forgalmiba a legál fóliát.

És tudtommal csak olyasvalamit jegyezhetnek be a forgalmiba, amihez engedélyt tudsz bemutatni

(műbizonylat nem egyenlő engedéllyel). Az más kérdés, hogy az okmányirodában olyan emberek

dolgoznak, akik nem értenek hozzá, mit szabad nekik és mit nem. :unsure:

A fóliára vannak érvényes szabályok. Ha azokat betartva mész vizsgázni, átengednek, egyébként

meg nem. Ez ilyen egyszerű. És kpm ellenőrzésnél is hasonlóan működik.

A műbizonylatot megkaphatod sötétebb fóliára is! Mert az a szakszerű szerelést bizonyítja, nem

pedig a fólia legálisságát a közúton! Az egy dolog, hogy vannak fóliák, amire nem kaphatsz

műbizit, mert tiltva vannak abszolút (ilyenek pl a tükrös fóliák).

Tehát összefoglalva: a műbizinek semmi köze a legálissághoz, azt az érvényben levő szabályok

döntik el, meg a vizsgáztató. :huh: A műbizi csak egy szükséges papír ahhoz, hogy legálissá

nyilvánítsák, de önmagában nem teszi legálissá a fóliát!

Link to comment
Megosztás:

A szélvédőn a csík az max addig jöhet le, amíg a napellenző is be tud takarni amúgy... :lol:

az érdekes, mert pont ma gondolkoztma, mit lehetne csinálni mert hazafelé végig a képembe világított a Nap...ragasztok rá valami toldást legkozelebb :unsure:

alig vettem észre a fehér román Sprinterest....majdnem eljött a vég a csapásmérőnek :huh:

Link to comment
Megosztás:

Aug végén nyár lévén koppletekert ablakkal mentem vizsgázni. Kérdezték ugye nincs rajta fólia? Mondom ááá elől nincs. Aszonták ok és nem tekerték/tekertették fel :lol:

Amúgy Gabi köszi hogy szólol mi lesz inda fjúcsör, remélem nem lesz igazad. Meg sajna 2008-ig még kétszer porrá törhetem / törhetik az autómat. De lehet hogy megtetszik a négyesgolf és eladom a GSit :unsure: :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

bázzz... ti mit stresszelitek magatokat ezzel a vizsgáztatással....

amig világ a világ addig lesznek kiskapuk.

főképp hogy a rendőrbácsik keresnek nyócvanezret, a vizsgabiztosok meg százat, és ők szeretnének sok pízet, és ha adsz nekik egy kis "köszönöm szépen" pízt azt ugyse utasittyák vissza, és máris minden rendben.

amig ilyen morál, és ilyen pénzügyi világ uralkodik, addig zsével mindig mindent el lehet intézni.

és ha megszigoritják, akkor majd lesz ellenszere. minden csoda 3 napig tart. néha még addigse...

asszem el tudnám mesélni ha akarnám, hogy a nagy zöldkártya szigoritásnál, még a bevezetés elött megvolt egy csomó helyen a müszert átbaszó okosság....

hisz az a dolgozó lány ifa még mindig megy, és füstöl elötted.... na igy lesz nekem is sötétitett autón vizsgám :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.