Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

A vectra is 5x110 de felmegy rá a 15" felni,de mivel neked dob volt hátul így lehet hogy mindegy is....Nekem tárcsa van és így nem kell nyerget cserélni...

1.8 8v-m van és szerintem iszonyat kevés az a fék amit alá raktak gyárilag azért döntöttem a cserénél...aztán gondolkoztunk ha már csináljuk csináljuk nagyban :unsure: meg ugye nem utolsó szempont hogy jól is néz ki alatta... B vectra most alatta minden kivéva a gólyalábakat, de valamiért a vectra agya kijjebb áll mint az astráé ezért ér bele a nyereg, de pogival sztem meg lehet oldani...

Link to comment
Megosztás:

Amennyire Ákos elmondásából kivettem, nagyon fontos a hegesztett diffi a driftre, mert semelyik

sperr nem bírt nála egy napnál többet. Ez pedig kizárja azt, hogy utcai autó és driftverda is legyen

ugyanazon autó. Én egyébként személyszerint egy A Omega 3.0 24v szedánt alakítanék erre a célra.

Ki lehet könnyíteni szépen 1tonnára, ami már kellemes súly. Megvan a megfelelő erő, futómű és

hajtásrendszer is gyárilag. Futóművet keményíteni, rugóutat rövidíteni, diffit hegeszteni. Aztán már

csak egy chip, meg egy olajos kézifék, és máris kész a driftverda. :wacko:

Jah, és aki ebben gondolkozik, nem árt ha összehaverkodik valami országos gumisműhely lánccal,

mert Ákos csak ezen az edzésen legalább 20 gumit rakott tropára. És egyik sem volt túl rossz állapotban

előtte. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Jah, és aki ebben gondolkozik, nem árt ha összehaverkodik valami országos gumisműhely lánccal,

mert Ákos csak ezen az edzésen legalább 20 gumit rakott tropára. És egyik sem volt túl rossz állapotban

előtte. :unsure:

Ez így van....A haveromék is ezen a napon 17 pár kereket vittek ki az edzésre és abból 1 sem hoztak haza.Ez egy ilyen sport.

Link to comment
Megosztás:

kár :lol: akkor kénytelen leszek kintről hozni(hozatni)egy 2.5V6 vectrát. :unsure:

Mint hallottad lurdin,én is elgondolkodtam a nagyobb féken... Már elég régen, de most,hogy lassan cserések lesznek a fékek, megint kezd aktuális lenni, és ezért kezdek tapogatózni..

Csak ez a megoldás van ugye?

Pontosan miből is áll? mert meséltél valami kerékagycsapágyakról is asszem..

Esetleg más bevállt nagyobb fék okosság?

Ha lenne hol szétbontani ez meg is érné? :wacko: Mennyi kintről behozva?

ui: nah látom már lett pár szó róla.

Szóval, veki nagyobb fék az alapból 5x110?

Hátúl a tárcsa mérete, kézifék szal az egész szisztema ugyanaz,csak épp mivel 5x110 azért cserés a hátsó agy? nyereg marad, mert ha jól vettem ki, akkor ugyanakkora a veki tárcsa hátúl?!

- cserés lenne a hátsó fékerő szabályzó?

- cserés az első agy + tárcsa gondolom + első nyereg

- cserés ABS jeladó

+ egy apróságként cserés a felni(nálam) mivel 4x100 és az új cucc 5x110

nah hirtelen enyit bogarásztam össze.. javitsatok ki mi maradt ki..

Ezen kívűl nincs más nagyobb fék projekt? jah.. és amúgy mekkora lenne a gyári helyett?

Link to comment
Megosztás:

minek kéne ABS jeladot cserélni ?!? nekem sem kellett 

az elsö fék dolog az egyértelmü a hatsot viszont sokféle képp meglehet csinalni 

a legegyzserübb mint sokal leirtak a vectra v6 hatsoagyat kompletten mindenestül atrakni .. 

masik megoldas vectra B hatso agy .. 

innen ugye a kézifék nem jo mert alul van a bovden felfogatása igy ezt cserélni kell 

de a régi tarcsafék kézifék tartojat at lehet rakni 1 az 1ban igy ide semmi extra nem kell 10e ft egy B vectra hatso lengokar mindenestül...

a tarcsa ugye nem jo de ezt egy esztergalyos 1 pillanat alatt a megfelelö méretüre csinalja ... 

a nyereg tök ugyan az ... a fékbetét is .. ezért nem értem miért kellett nagyobb tarcsa a b vectrára mikor ugyan akkora részen fog :unsure:

Link to comment
Megosztás:

vagy ha úgy akarod mint én akkor simán vectra A v6 nyergei és astra H 280as tárcsái. Létezik 4x100-ban és akkor nem kell agy miatt, meg másik felniken gondolkozni. Hátul meg bőven elég a gyári GSI tárcsa. Német fórumokon írták hogy bevált dolog.

valoban ki is ment a fejemböl :unsure:   

de a hatso tarcsa 5 vagy 4 csavar az mindig ugyan akkora ...

viszont én a felnim miatt cseréltem 5*110 re ... meg nekem 288 as tarcsahoz valo nyergeim vannak ahoz annyira nem jo a 280as tarcsa, inkabba a 284es hez ott valoban minimalis az eltérés ... de akkor is kell egy központosito nem ? 

vagy a 280as tarcsa agymérete is meg1ezik 

Link to comment
Megosztás:

vagy ha úgy akarod mint én akkor simán vectra A v6 nyergei és astra H 280as tárcsái. Létezik 4x100-ban és akkor nem kell agy miatt, meg másik felniken gondolkozni. Hátul meg bőven elég a gyári GSI tárcsa. Német fórumokon írták hogy bevált dolog.

Akkor ha jól vágom a te verziódhoz csak A veki V6 első nyergek, + H astra 4x100as 280 as tárcsa kell?

Ez már kicsit jobban tetsző móka..

A coupe által irt verzió már kicsit húzósabb nekem.. felnit is cserélni.. :unsure:

jah.. és felfér a v6+H280as verzióra a gyári 15ös felni? (új tipusú)

Sonique:

Írtad,hogy az első fék egyértelmű.. ez mit takar? amit írtam?

Igazándiból azt hiszem nekem akkor MOR "pajti" megoldása lenne a legjobban járható..

A fékegyensúlyon meg gondolom nem ront sokat..

Nem hinném,hogy futná a fék cuccok mellett még 4 új felnire is.. pláne hogy a mostani gyáriak már elég lestrapált állapotban vannak,igy nem sokat kaphatnék érte..

No meg,hogy kicsit előrébb van a listámon a futómü(gátló+rugó).

Cseszhetem a jó féket, ha a kocsi beleharap az aszfaltba, meg illeg-billeg.. lehet az ABS-em is ezért szarakodik...

Link to comment
Megosztás:

a nyereg tök ugyan az ... a fékbetét is .. ezért nem értem miért kellett nagyobb tarcsa a b vectrára mikor ugyan akkora részen fog :unsure:

nagyobb (hosszabb) pályán fut a betét, valamint a nagyobb tárcsaátmérő (nagyobb felület és fémtömeg) jobb hőelvezetést is biztosít.

ez valszeg elég volt már az igényekhez a B Vectránál.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha jól vágom a te verziódhoz csak A veki V6 első nyergek, + H astra 4x100as 280 as tárcsa kell?

Ez már kicsit jobban tetsző móka..

A coupe által irt verzió már kicsit húzósabb nekem.. felnit is cserélni.. :unsure:

jah.. és felfér a v6+H280as verzióra a gyári 15ös felni? (új tipusú)

Sonique:

Írtad,hogy az első fék egyértelmű.. ez mit takar? amit írtam?

Igazándiból azt hiszem nekem akkor MOR "pajti" megoldása lenne a legjobban járható..

A fékegyensúlyon meg gondolom nem ront sokat..

Nem hinném,hogy futná a fék cuccok mellett még 4 új felnire is.. pláne hogy a mostani gyáriak már elég lestrapált állapotban vannak,igy nem sokat kaphatnék érte..

No meg,hogy kicsit előrébb van a listámon a futómü(gátló+rugó).

Cseszhetem a jó féket, ha a kocsi beleharap az aszfaltba, meg illeg-billeg.. lehet az ABS-em is ezért szarakodik...

hat nekem a fékegyensulyon igen sokat rontott az elsö nyereg .. jo ez 288 as hoz valo 

de a 284 is nagyobb ... biztos hogy szarabb lessz egy kicsivel 

én cseréltem fékeröszabályzot is most tökéletes ... 

egyébként amig 4*100 as volt addig kintröl rendeltem 288as 4*100 as tarcsat 

de ezek nem voltak tul jok ... ezért a végén gyari tarcsat hasznaltam 4*100 ra atalakitva igy olcsobb volt ez is egy megoldas .. és nagyon jol muxik 

egyértelmü annyit hogy altalaban agy csere tarcsa csere nyereg csere és kész .. 

ha átfurt tarcsat hasznalsz vagy az elöbb emlitett 280 as h astrát akkor agy csere minusz .. 

agy cserével még annyit vigyázni kell hogy vagy kicsi meg nagy csapágyas .. 

ha kics csapágyas golyalábba teszel nagy csapágyas agyat akkor ki kell hézagolni a fék nyerget 2mm el ... 

vagy ha 288as agyat kapsz csak akkor szintén hézagolni kell mert ott a féktarcsa nem lessz jo ... 

és ha a 288as tarcsat akar 284es tarcsahoz valo agyra rakni no ez sem megy mert a 288 tarcsanak kisseb az agy mérete nem fog rámenni :wacko: hirtelen ennyi ...de biztos nem jutott minden eszembe ... 

Link to comment
Megosztás:

nagyobb (hosszabb) pályán fut a betét, valamint a nagyobb tárcsaátmérő (nagyobb felület és fémtömeg) jobb hőelvezetést is biztosít.

ez valszeg elég volt már az igényekhez a B Vectránál.

sztem amivel nagyobb az a tarcsa ... nem eget verően nagyobb a külömbség ... a hütésben lehet valami ... de ennél több nem 

a hatso tarcsa nekem meg nem melegedett el soha mindig az elsö izzott megy pirosan .. amikor kettéreped akkor is épp ezt tette de a hatso tacsa .......    

csak azt nem értem ha mar nagyobb a tarcsa miért kellett ugyanazt a nyerget ugyan azzal a fékbetéttel oda rakni ... 

lehetett volna nagyobb nyereg +betét .. de igy csak pocsékba megy a tarcsa majdnem fele no ezt biztos jobban érzik opelék :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Uhh. vannak itt verziók rendesen.. csak tudjam követni..

De valahol azt vágtam le, hogy nekem legjobban a MOR féle megoldás jönne be..

Vectra A v6 nyergek + H astra 280as tárcsák.

Maradna a 4x100, nem kell "agyaskodni" :wacko:, gondolom akkor hézagolni se? fékerő elosztás meg? max nekem is csere bere szabályzó..

a A veki v6 nyereg akkor "284es" nyereg? ahoz a 280as tárcsa jó? nem lóg le a betét, vagy ilyesmi?

MOR mennyi volt az annyi? Mert azért az se utsó... :unsure: (nyergek, tárcsa, meg mondjuk betét)

Mondjuk nem tom mikor lesz aktuális..

Link to comment
Megosztás:

Uhh. vannak itt verziók rendesen.. csak tudjam követni..

De valahol azt vágtam le, hogy nekem legjobban a MOR féle megoldás jönne be..

Vectra A v6 nyergek + H astra 280as tárcsák.

Maradna a 4x100, nem kell "agyaskodni" :wacko: , gondolom akkor hézagolni se? fékerő elosztás meg? max nekem is csere bere szabályzó..

a A veki v6 nyereg akkor "284es" nyereg? ahoz a 280as tárcsa jó? nem lóg le a betét, vagy ilyesmi?

MOR mennyi volt az annyi? Mert azért az se utsó... :unsure: (nyergek, tárcsa, meg mondjuk betét)

Mondjuk nem tom mikor lesz aktuális..

yaya az 284es csak csak calibra turbo és v6 bolt volt 288 as 95 utani 

tulajdonképp neked ha csak nagyobb fék kell akkor ez az egyszerübb .. de sztem az agyméret nem ugyan az bar kitudja ...

egyébként gyari GM 280*4 es tarcsa 45pénz a pár

sztem jo minöségü ugy tarcsat mar kapsz 30 körül

Link to comment
Megosztás:

unixnal van 280as ate 4*100 ba de 25/db :lol:

az 5*110 meg 20/db

ugylatszik nem egy sürüdarab a 280 4*100

Köszönöm az okosításokat!

Háát nem is olyan ócsó móka..

viszonylag jó drágák a tárcsák (is). valszeg tényleg nem tömmegcikk.. ahoz képest, hogy a brembo tárcsa anno 3éve 15e volt a pár (igaz, ez full sima, mezei gyári méret) :)

Asszem még eljátszadozok a gondolattal.. hajtom-e én ennyire, hogy kelljen ekkora fék alá..

Bár sztem úgyis a futómű az első.. az meg elviszi a zsetont :unsure: mert ez ami most van..esk barátnőmék 1.6os OFF szuzijában On keményebb a futómű, mint ebben most..

Tényleg.. mennyit szoktak bírni a sima lengők?(ez valami sachs volt..még anno viktor hozta) 3éve és 40ezer km-rel ezelött..

No meg a motoromnak sincs valami c-vitamin hangja.. nem tecc.. lehet csak aggodalmaskodok. de rossz előérzetem van..

Coupe! Vóltam a fickónál! Ugyan a vectra már darabokban van, de minden megvan!

Azt mondta, aki viszi az elejét(agy stb.), annak kedvezőbben adja a hátulját is.

Csak annyi a bibi, hogy nem mondott fix árat, sőt. Ha leírod, pontosan mi is kell, akkor konkrétan megkérdezem. :o

ha coupe is beleegyezik nekem is megsúgnád mennyi az annyi? no nem mert el akarnám happolni előle, csak kivi vagyok mennyi az annyi.. hátha totál elmegy a "kedvem" a nagyfék projectől :wacko: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.