Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Ez egy kitűnő döntés!Csak arra figyelj, hogy ne 4 autóból legyen öszerakva.A többi meg ugyanaz, mint egy normál F Astránál. :D

és azt honnan tudom meg hogy nem 4autóból van összerakva? Mindenen keressek gyári számot? :huh:

Egyébként felhívtam a számot, egy ######i vette fel, elmondta nagyjából hogy mi a helyzet a verdával... 3hónapja áll neki, nem használja. 2000ben ő hozta be svájcból, garantáltan törésmentes. A fényezés új rajta, csak a lökösökön megmattult, a motort 5hónapja körül újjítatta fel, nyomáspróbán volt a hengerfej... Meg ilyesmiket... Úgynézki délután megyek megnézni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Úgynézki ha összejön ma elmegyek megnézni egy 2.0 16V GSI-t. GSI-knél mi az amire figyelni kell, a tipikus Astra F betegségeken kívül( jobb ill bal hátsó sárvédő rohadás, küszöb rohadás, 5.ajtó rohadás stb stb... ) Van a 16szelepes motoroknak valami gyakori hibája? Gondolom a kasztni meg 90%ban ua tehát kábé olyan hibák lehetnek rajta mint amik az enyémen voltak. Ha minden jól megy, Áprilisban cserélem az autómat egy GSI-re. :lol: :huh:

Te figyelj máááááááár.

Hajnalban felriadtál, megvilágosodtál, hogy neked Gsi kell ? :D

Link to comment
Megosztás:

Fú akkó' megpróbálom összeszedni amire én most figyelnék:

- Fűtés van e, (mennyi idő után mennyire meleg) -> fűtőradiátor,termosztát

- tömítések a motornál, mennyire olajos ...

- hidrotőke hidegen és MELEGEN csattog e ... nekem pl most csak melegen csattog.

- légszűrőcső (az injektor és a légszűrőház közt) szakadt e ...

- futómű(pl. tekerd a kormányt ki csumára, egyhelyben és menetközben is, holtjátékot lesd),hátul szilentek, "jár e az autó fara",gátlók puhák vagy sem.

- váltó, 1-es kettes, rüki reccsen e gyors váltásnál.

- lámpák/indexek be vannak e ázva, működnek ?!... rendszámtábla világítás/ködlámpa

- vonószemtakarók megvannak e, csakmert nem olcsó ...

- hűtőrács törött e ...

- kuplung mennyire finom hol kezd fogni.

- központi zár mindenhol működik ?!

- kézifék jó és szimmetrikusan fog ?!

- ablaktörlő motorok

- ABS,TC müxik ?!

- kipufogó, (túlhangos, kifúj)

- kompresszió(gyertya állapot ha már ott vagy) ,

- elektromos toltés

ezek csak személyes tapasztalatok nem általános okoskodás és nehogy azt hidd hogy ebből bármi is apróság. jah és a másik felét meg le se írtam még :huh:

Link to comment
Megosztás:

- váltó, 1-es kettes, rüki reccsen e gyors váltásnál.

A recsegő rüki az astra tipusbetegség, nem? Nagyon sok astrán hallom, hogy hangja van a rüki kapcsolásnak. Az enyém akkorát szól, hogy felébrednek a környéken, de az egyest tisztán, puhán, simán veszi.

Link to comment
Megosztás:

A recsegő rüki az astra tipusbetegség, nem? Nagyon sok astrán hallom, hogy hangja van a rüki kapcsolásnak. Az enyém akkorát szól, hogy felébrednek a környéken, de az egyest tisztán, puhán, simán veszi.

Ez azért van, mert a rüki nem szinkronizált, nem úgy mint az F28.

Amúgy nem Te mondtad még a második Blitzen, hogy 2-böl kell kapcsolni a rükit? :huh:

Nálam mióta így csinálom, még nem reccsent. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a rüki és a 2 majdnem mindig reccsent amíg a Dinitől vett váltó be nem került, ez sem tökéletes de valszeg egy kis rudazat igazítás segítene...

ha lassan váltom a rükit akkor nem recseg ,az 1-es 2-es meg egyelőre egyántalán nem... igaz ez most f20 és f18 volt előtte ...

Link to comment
Megosztás:

Na hali all.

Megvolt a kiruccanás... Hát első az ami eszembejut egy nagyon hosszú és nagyon csúnya káromkodás lenne, de inkább írom a másodikat. Az autó szinte makulátlan, vannak kisebb esztétikai problémák rajta, de amúgy :lol: . A lökhárítók mattak. Esztétikai probléma, bár költségben nem nagy tétel főleg ha én polírozom fel őket otthon. A másik az hogy a hátsó ablaktörlő rossz pozícióban lett feltéve, de egy csavar és máris a helyén van. A harmadik hogy a küszöbspoilerek nincsenek az autón, de a csóka mondta hogy minden megvan otthon van, csak nem tette fel. Az autó belseje mintha új lenne, esküszöm életemben nem láttam még ilyen szép belsőt. Mintha most gördült volna ki a szalonból, vagy max 4-5éves verda lenne, bár ebben lehet hogy segített a kárpitfényező vagy ilyesmi. Az ülések nem szakadtak, nincsenek szétülve, szinte makulátlanok, minimális kopás van rajtuk. A motortér az enyémhez képest jó zsúfolt, de érthető is, mivel akkora motorhoz kell a sok cucc. A motorja első ránézésre tiszta, kultúrált és nagyon szépnek tűnt. Melegen kattogtak a hidrotőkék benne, de nem volt vészes. Aztán következett a menetpróba. Hát az Én elképzelésem teljesen más volt ezzel az autóval kapcsolatban... Ez ahogy ment... Hát az valami leírhatatlan... 4esnél még tapadtam az ülésbe... Hihetetlenül ment az a verda... Kimentünk egy kicsit az autópályára a srác megmutatta hogy mit tud a verda, 220nál engedte el a gázt, de még messze nem volt vége a kocsinak. Hihetetlen. Az 1.6 8V után egy szörnyetegnek tünt.

Az autópályás menet után jött volna az hogy cserélünk és én veszem át a kormányt, de akkor történt a nagy gebasz. Megálltunk egy lámpánál és a motortérből füst jött elő. Először csak a kopoltyúkon dőlt a füst, utánna már az egész motorháztető alól, aztán elkezdett beszivárogni az utastérbe is. Égett olajszag. Megálltunk az 50m-re lévő benzinkútnál és kinyitottuk a motorháztetőt. A szelepfedél alól a tömítést kinyomta és spriccelt kifelé az olaj, pont rá a kipufogócsonkra és ettől volt olyan rohadt büdös. A csóka félreállt vele és ennyi volt az autónézés... Aztmondta hogy nemrég cseréltek rajta szelepfedéltömítést, gyári tömítést + tömítőanyagot is kapott és nem érti hogy hogyan történhetett ez. Véleményem szerint ( ami egy amatőr hozzánemértő emberé. :D ) Nem voltak eléggé meghúzva a csavarok és azért nyomhatta ki a tömítést. A csávó rendes volt, hívott taxi-t és visszavitetetett minket az autómhoz és sűrű elnézések közepette elköszöntünk. Látszott rajta hogy nagyon ideges és csalódott. Nem ez a megjátszós rinya volt, hanem tényleg idegesítette az a tény hogy a frissen felújított motor így beadja a kulcsot. Hát sajnálom. Az a szerencse hogy nem nálam történt mindez. Nem aludtam volna jól 2napig az biztos. Egyébként az autó nagyon rendbenvan és ha megjavítattja ######a kis verda lesz belőle. Ha még Áprilisban meg lesz és addig nem találok jobb ajánlatot, biztos hogy meg fogom venni.

Bocs a hosszú szövegért. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Na main nap majdnem tök jó lett. A Balázska kocsijában ABSt szerettünk volna. Jeladók oké megvannak kocka ugye be volt kötve de nem találtuk a vezetékeket. Calling Balázska. A hátsó kerékhez a vezetékek a hátsó ülés alatt, az elsőé meg a biztosítéktábla mögött az utastérben elvágva. Diny azt mondta kéne lenni egy computernek is amire rámegy a cuccos de azt nem találtunk sehol. Viszont gyanus hogy a két első kerékhez összesen 5 vezeték volt. Lehet az menne az ABS computerre? De akkor hol vannak az első kerék kábelei és miért lett levágva a computer csati. Balu azt mondta ennek a computere az ABSben van, de Diny meg azt hogy az nem lehet. Szóval nem értem. Ki mit tud ezzel kapcsolatban mondani? Az ABS típusa Bosh 0265208011. Ja és mi az a nagy csati akkor ha nem az megy a computerre?

Link to comment
Megosztás:

Na main nap majdnem tök jó lett. A Balázska kocsijában ABSt szerettünk volna. Jeladók oké megvannak kocka ugye be volt kötve de nem találtuk a vezetékeket. Calling Balázska. A hátsó kerékhez a vezetékek a hátsó ülés alatt, az elsőé meg a biztosítéktábla mögött az utastérben elvágva. Diny azt mondta kéne lenni egy computernek is amire rámegy a cuccos de azt nem találtunk sehol. Viszont gyanus hogy a két első kerékhez összesen 5 vezeték volt. Lehet az menne az ABS computerre? De akkor hol vannak az első kerék kábelei és miért lett levágva a computer csati. Balu azt mondta ennek a computere az ABSben van, de Diny meg azt hogy az nem lehet. Szóval nem értem. Ki mit tud ezzel kapcsolatban mondani? Az ABS típusa Bosh 0265208011. Ja és mi az a nagy csati akkor ha nem az megy a computerre?

csomó fölös súly az abs, nem kell beleállni a fékbe két lábbal....... :huh: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.