Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Jah, ahogy az Anti szedte le a kormányt a mélygarázsban...

Nyah, látom jönnek az eredeti ötletek :P

De köszönöm, én inkább nem kísérletezem újabb módszerek felfedezésével, így is

van szívás bőven :(

Ez a két emberes kinyújtásos módszer jónak tűnik, szombaton Kurgyissal rendezünk

egy kis kédergumi-húzás versenyt :cry:

Link to comment
Megosztás:

Na tegnapra is jutott egy sikertelen állásinterjú...

De az autó is hozta a formáját...:

A nagybani piacra felé mentem az nekem egy 15 km , nem szúrtam az autónak és a forgalom is jó volt de azért odáig illett volna be melegednie, hát nem igazán sikerült neki ... a kék jelzőt elhagyta, talán 80 fokig felment... haza fele már ez alá is ment a mutató, DE a fogarasi úton volt egy kis álldogálás és a házunkhoz érve már ment a venti mert 100 fokon volt... na ennyi ... tököm se érti ...

A G astra meg 255 km-ert ment el 25 literből ... enyhén sok .... bár mikor melóztam vele nap mint nap akkor 9 Liter körül evett dehát akkor az napi 50 km volt városban kb 10-15 leállítással - beindítással... betudtam a nagy kasztninak meg a városnak... de most ez a 10 sokkolt.... igaz volt benne rövid táv is meg 95% város de nem csak tötymörgés ...

Ti hogy védekeztek a rövidtáv ellen ? :(

Link to comment
Megosztás:

A nagybani piacra felé mentem az nekem egy 15 km , nem szúrtam az autónak és a forgalom is jó volt de azért odáig illett volna be melegednie, hát nem igazán sikerült neki ... a kék jelzőt elhagyta, talán 80 fokig felment... haza fele már ez alá is ment a mutató, DE a fogarasi úton volt egy kis álldogálás és a házunkhoz érve már ment a venti mert 100 fokon volt... na ennyi ... tököm se érti ...

Szar a termosztát. Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

OKéj h termosztát bibi csak akkó meg mé melegedett fel ennyire mire haza értem... na mindegy egy termosztát még bele fér a költségvetésbe ...

A rövidtáv kiszűrés ügyben:

Köszi, Anti akkor 10-re gyere értem este és hozzuk el asszonyt , meg vasárnap ha jó idő lesz akkor szintén gyere értem és mehetünk focizni , meg akkor már szombaton ugorjunk el vásárolni is ez mind mind 2 km-re esik :P :cry: :D

Amúgy régebben Gabit már piszkáltam ezzel a kérdéssel, mi számít rövidtávnak...

2km oda 2km vissza, kb 10-15 perc összesen... nem állítom le az autót félúton... üzemihőfokot elvileg eléri ezúton.

Ez hetente 3-4 szer kb... szóval elég rendszeres... ez növelne ennyit?! :(

Link to comment
Megosztás:

OKéj h termosztát bibi csak akkó meg mé melegedett fel ennyire mire haza értem... na mindegy egy termosztát még bele fér a költségvetésbe ...

A rövidtáv kiszűrés ügyben:

Köszi, Anti akkor 10-re gyere értem este és hozzuk el asszonyt , meg vasárnap ha jó idő lesz akkor szintén gyere értem és mehetünk focizni , meg akkor már szombaton ugorjunk el vásárolni is ez mind mind 2 km-re esik :P :cry: :D

Amúgy régebben Gabit már piszkáltam ezzel a kérdéssel, mi számít rövidtávnak...

2km oda 2km vissza, kb 10-15 perc összesen... nem állítom le az autót félúton... üzemihőfokot elvileg eléri ezúton.

Ez hetente 3-4 szer kb... szóval elég rendszeres... ez növelne ennyit?! :(

Igen, az nagyon rövid táv. Szinte végig nem üzemmeleg motorral jársz ezen a távon.

A termosztát kérdése: nyitott termosztát esetén, amilyen a tied is, ha állsz vagy lassan araszolsz,

akkor melegszik a motor rendesen, mert nincs menetszél. Viszont amint elindulsz vele jobban,

akkor a menetszél rögtön visszahűti üzemi alá.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy ezeket nem is nagyon tudom "kivédeni" mert este 10-11 kor elhozom asszonyt otthonról nem hagyom buszozni.

Vásárolni is el kell menni néha, és például a foci pálya is közel van... összekötni nagyon nemtudom ezeket hogy hosszabb út legyen.

Ha kerülővel megyek akkor meg kb ugyanott vagyok nem?!

Azért érdeklődtem hgy ki hogyan oldja meg ezt.

Link to comment
Megosztás:

Azért érdeklődtem hgy ki hogyan oldja meg ezt.

Nálam pl újdonsült megoldás a városi és helybeni használatra a robogó, bár ha jönnek a mínuszok

meg a dzsuva, akkor az sem jó megoldás, de hát az is csak kevés része az évnek :(

Iszonyat sokat lehet vele spórolni :P

Link to comment
Megosztás:

Ige hát ez biztos igaz, nálam nem igen jöhet szóba sajna.

Jah amugy tegnap mit láttam a Lóerő magazinban... a maga reklámját :(

Nálam pl újdonsült megoldás a városi és helybeni használatra a robogó, bár ha jönnek a mínuszok

meg a dzsuva, akkor az sem jó megoldás, de hát az is csak kevés része az évnek :P

Iszonyat sokat lehet vele spórolni :cry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.