Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autóápolás


Amusing

Recommended Posts

Egyszer Tomitól kaptam abból a spec szerből,amivel a márkakerben mossák a kocsikat,csakhogy nem tudtam,hogy tűző napon nem szabad használni.

Azt hittem elsírom magam,amikor megláttam a kocsim oldalát,milyen matt lett tőle.

1 napig políroztam kézzel,hogy eltünjenek a foltok.

Azóta csakis WU2,tavasszal és nyáron turtle wax.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 159
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hali!

Nem tud vki Budapesten olyan helyet, ahol jó minőségben és olcsón szintereznek vagy festenek felnit??

Köszi: Sz. Attila

Találtam egy tuti helyet, szépen dolgoznak és olcsón is(talán a legolcsobban). Nem akarok reklámozni, de ha vkit érdekel elmondom a címet!

( PL.: 16" felni ,homokszórásal, metál szinnel szinterezve kívül belül, oldalt, plusz még a felniközepek mindkét oldala 20ezer volt)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Én kiprobáltam egy nano-s felületkezelést.

Tavaly nagyon untam, hogy a vason minden látszódik - fekete ;)

Meg sokat is vezetk és utáltam a "bogaras látképet"

Szóval lekezeltem a kocsit, mondták, hogy fél évig jó.............és tényleg!

Szuper a cucc, javaslom - nanobionic ;)

Link to comment
Megosztás:

Én kiprobáltam egy nano-s felületkezelést.

Tavaly nagyon untam, hogy a vason minden látszódik - fekete ;)

Meg sokat is vezetk és utáltam a "bogaras látképet"

Szóval lekezeltem a kocsit, mondták, hogy fél évig jó.............és tényleg!

Szuper a cucc, javaslom - nanobionic ;)

Mennyibe fájt a művelet??

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Bocsi nem tudtam belépni....valami gond volt a jelszavammal....Amúgy köszi a bizalmat!!!!!!!!!!!! Csak gondoltam, hátha vannak tapasztalataitok, mert egy teljes autos felületkezelésen is gondolkodtam, de az ezért húzos....igy hát azt hittem egy ilyen forum-on errol lehet infot gyűjteni......hát talán nem jó helyen probálkoztam....

Még szerencse, hogy mashol baratsagosabbak es a jelszom is mukodik, nem kell hozza 300x probalkozni....

Jó forumozást....bocsi hogy zavartam a zartkoru tartsalgast...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy fekete Astra H-m van és állandó bosszúságot okoz, hogy akár hogyan mosom, olyan (leginkább az üveg) mintha vízcseppes lenne! Ablaktisztítóval sem jön le!

Mit lehet tenni vele?

A másik, hogy a mocitetőn olyan foltok vannak, mintha a lakkba beleégett volna valami és nem tudom lemosni. Polírozni kell?

Mit tudtok ajánlani?

Mivel érdemes mosni a kocsit, hogy szép legyen a fénye? A wax = a viasszal? (bocsi a kérdésért, de hülye vok ilyen téren)

Köszi a válaszokat!

G.

Szia, probáld ki a nanotechnologias kezeléseket, csak figyelj arra, milyen terméket választasz....Szalonokban már vannak jók, én pl éppen egy opel szalonban csináltattam...nincs foltos szelvedo.... <_< Hátha neke is bejön.

Link to comment
Megosztás:

Sokat beszéltünk a külső áplási cuccosokról, most várnék egy-két tippet, hogy a belső szövet kárpitokat, ülések kárpitját mivel érdemes házilag kicsuszmákolni?Lassan össze kellene rakni a Corsát, és hát csak ne már koszos cuccokkal csináljam! <_<

De mosóporos vízzel sem szeretnék sikálni, mert a hang azt mondja, hogy nem jó 5let!

Szóval,kinek mi a tapasztalata, kinek mi jött be idáig?

Szia, nekem mindig borzasztóan néznek ki az ülések, mert eszek, alszok iszok a kocsiban. Ha van időm én a szőnyegtisztító gépet veszem elő, de régebben jól beváltak a szőnyegtisztító habok is. Hagyni kell megszáradni aztán erős porszívó.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bocsi nem tudtam belépni....valami gond volt a jelszavammal....Amúgy köszi a bizalmat!!!!!!!!!!!!

Nem tudtad megjegyezni? <_< :lol:

Csak gondoltam, hátha vannak tapasztalataitok, mert egy teljes autos felületkezelésen is gondolkodtam, de az ezért húzos....igy hát azt hittem egy ilyen forum-on errol lehet infot gyűjteni......hát talán nem jó helyen probálkoztam....

Bocs, de az első hozzászólásodban ezeket írtad:

"Én kiprobáltam egy nano-s felületkezelést.

Szóval lekezeltem a kocsit, mondták, hogy fél évig jó.............és tényleg!

Szuper a cucc, javaslom - nanobionic "

Ezek után miért kell infót gyűjtened róla? :lol:

Ha a saját tapasztalataid szerint "Szuper a cucc", akkor mit vársz tőlünk? Ha korábban nem az egész kocsit kezelted, le, hanem csak egy részét, akkor az eredmény láttán csak el tudod dönteni, hogy megéri-e az egészet lekezeltetni.

Nem azt kérdezted, hogy nekünk mik a tapasztalataink, mi mit használunk a bogarak és a vízcseppek leküzdésére, hanem a képünkbe nyomtad a bionanonic-ot! Erre milyen válaszokat vársz? Azt hogy, HŰŰŰŰ!, meg AZTAAA! Hová kell mennünk lekezeltetni?

Még szerencse, hogy mashol baratsagosabbak es a jelszom is mukodik, nem kell hozza 300x probalkozni....

Jó forumozást....bocsi hogy zavartam a zartkoru tartsalgast...

Neked is jó fórumozást! (Akár máshol is :lol: )

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

Nem jutott eszembe jobb topik...

Tud valaki autókárpitost, aki tud javítani szövet (plüss?) A Vectra ülést?

Szereztem fekete első üléseket. Nem vészes az állapotuk, de pár apró lyuk van rajta.

Még van is pluszban hátsó ülésem is, úgyhogy még az sem gond, hogy ugyanolyan szövetet találjunk :lol:

Egyelőre az érdekelne, hogy kb. mennyibe fájnak az ilyen javítások?

Van valakinek tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Nem jutott eszembe jobb topik...

Tud valaki autókárpitost, aki tud javítani szövet (plüss?) A Vectra ülést?

Szereztem fekete első üléseket. Nem vészes az állapotuk, de pár apró lyuk van rajta.

Még van is pluszban hátsó ülésem is, úgyhogy még az sem gond, hogy ugyanolyan szövetet találjunk :lol:

Egyelőre az érdekelne, hogy kb. mennyibe fájnak az ilyen javítások?

Van valakinek tapasztalata?

Nekem itt helyben az egész autómat ( értsd, első hátsó ülések, meg a 4db kárpit ) húzták át 32ért, fejtámlákkal együtt. A tetőkárpit meg 6eFt volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem itt helyben az egész autómat ( értsd, első hátsó ülések, meg a 4db kárpit ) húzták át 32ért, fejtámlákkal együtt. A tetőkárpit meg 6eFt volt. ;)

Tetőkárpittal mit csináltak? ;) Újrakárpitozás vagy csere?

Belső milyen lett? Nekem az a nyűgöm, hogy gyári színű kárpitot szeretnék de olyan piros csíkos tuti nincs a világon sehol :lol:

Belsejéről tolj pls egy képet :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.