Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autózás télen


uhuhu

Recommended Posts

  • Hozzászólások 271
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Az egyik gumigyártó ajánlása 5 évet ad "szavatossági" időnek, vagyis addig garantálja

az abroncs minőségét. Persze ez függ a tárolástól és felhasználástól is. Nekem az omegán

2001-es téligumik vannak fent, és mindenképpen ez az utolsó évük. 5-6mm a profil, és most

felrakásnál néztem, hogy már az oldalfala kicsit jobban fel van keményedve (egyébként jó

minőségű gumi).

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
Hello

Lassan vissza kéne rakni a nyári gumikat, és láttam a gumisnál, hogy vmi 300 ft-ért "biztonsági gázt" tölt bele.

Igazából csak kíváncsi vagyok, mi ez.

Próbálta már valaki ? Ér ez valamit ?

köszi,

T.

én nem próbáltam de sztem sok értelme nincs...ha utána fújni kell a gumiba úgyis levegő lesz benne :blush:

Link to comment
Megosztás:

ez azt jelenti, hogy nitrogénnel tölti fel. az szerintük kevésbé változtatja a nyomását a hőmérséklet függvényében... :blush:

szegény fizikai egyetemes gáztörvény... ;)

asszem inkább ebben az a jó, hogy mint nitrogén, nem oxidálja a gumit belülről, no meg a felnit se. így nem öregszik belülről a gumi, nehezebben fog magától leengedni.

szerintem. de javítson ki nyugodtan egy fizikus ha tévedek. én kémiát tanultam... vagyis tanítottak. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
... és láttam a gumisnál, hogy vmi 300 ft-ért "biztonsági gázt" tölt bele.

Igazából csak kíváncsi vagyok, mi ez.

Próbálta már valaki ? Ér ez valamit ?

Attól félek, hogy ez itt kicsiny hazánkban, csak kidobott pénz lenne. (leellenőrizni úgysem tudod, hogy mit rak bele)

Tisztelet a kivételnek.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
Volt már v.kinek tapasztalat Yokohama V902 téligumával?Mert jutányos áron hozzá tudnék jutni.Annyit sikerült kibögölnöm, hogy ADAC tesztgyőztes volt.......

A másik delikvens pedig a Dunlop Wintersport M3 lenne..........

M3 tesztelés alatt van, már amikor megy a kocsi :(

Niki azt mondta, hogy vízen eléggé csúszkálós volt.

Link to comment
Megosztás:

Használ(t) valaki téli ablaktörlőlapátot?

A Valeo-nak van téli változata, Silencio Winter néven fut. A Compact-hoz viszonyítva rohadt drága.

A Bárdinál 2347HUF/db! (A Compact 1985HUF/pár.)

Azt írják az oldalon, hogy a gyártása idén nov. 14-én meg is szűnt (de még kapható).

Hát ha abbahagyták, akkor nem lehetett túl sikeres. :(

Link to comment
Megosztás:

Hát ha abbahagyták, akkor nem lehetett túl sikeres. :(

Az ára valóban riasztólag hat (több, mint 2x annyiba kerül, mint az alap).

De ahogy a leírását olvastam, nem lehet rossz:

"Szilikonos gumiből készült, 2 C fok alatt fagyra figyelmeztető indikátorral ellátott ablaktörlő lapát. Nem rozsdásodik, a gumi nem fagy a szélvédőre és nem deformálódik."

Azért nem mindegy, hogy amikor mínuszokban száguldozol, mennyire keményedik meg az ablaktörlőgumi (meg éjszaka odafagy a szélvédőhöz). Én tavaly ősszel vettem eredeti GM-et, tavaszra már nem volt tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

Beírtam a Kadettes topicba is de ide is beírom:

Amióta fent vannak az új! téligumik azóta ma esett először a hó.

Most sikerült összahasonlítanom a Barum Polaris II-t a régi Michelin Alpin-okkal.

Hát a Michelinhez képest a Barum mintha nyári lenne. ;) :(

Link to comment
Megosztás:

Pedig Coupe győzködött arról minap, hogy a polaris II már sokkal jobb mint a régebbi polaris.

Nekem még a régebbi volt, az tényleg nem ért fel egy másik normális (michelin, good year, toyo)

téligumival, inkább 4 évszakosnak hatott (azaz hidegben még jó, de ahogy dzsuva van az úton,

nem tapad eléggé).

Én jelenleg tesztelek az omegán egy semperit/marangoni párost. Ilyenjeim még nem voltak,

gondoltam kipróbálom. :( A marangoni 1 éves, 7mm mintával, előre került, egyelőre jónak

tűnik, meg vagyok elégedve a tapadásával, és nem is zajos. A semperit 3 éves, 6mm mintával,

inkább átlagosnak mondanám, a marangonihoz képest mindenképpen szarabbul fog.

Majd megnézem a konkrét típusokat is, aztán írok még róla ;)

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.