Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Gondolom, hogyha nincs csipogó beépítve gyárilag, akkor ne keressem a hangváltót...

(sajnos nekem nincs benne hátul csipogó, csak a helye van kialakítva)

Ne keresd.A csipogó még az Elegance felszereltségben sem volt hátul,de a vezeték el volt húzva odáig,az alacsonyabb felszereltségekben még az sem :smartass:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van két db 20cm-es mélynyomóm. Azokat szeretném beszerkeszteni valahogy a verdába. Gondoltam már arra is, hogy csináltatok neki valami ládát hátulra és bekötöm a két hátsó helyett. Gondoltam két kisebb ládára, vagy csak simán egy hosszabbra ami végig nyúlik a hátsó üllés mögött. Ha valakinek van ötlete ehhez a projekthez ossza meg!

Link to comment
Megosztás:

Van két db 20cm-es mélynyomóm. Azokat szeretném beszerkeszteni valahogy a verdába. Gondoltam már arra is, hogy csináltatok neki valami ládát hátulra és bekötöm a két hátsó helyett. Gondoltam két kisebb ládára, vagy csak simán egy hosszabbra ami végig nyúlik a hátsó üllés mögött. Ha valakinek van ötlete ehhez a projekthez ossza meg!

Erősítő nélkül kötnéd be a hátsó hangszórók kábelére?
Link to comment
Megosztás:

Nos, én beraktam hátra is egy mély-közép és egy csipogó párost a gyári helyre.

Szerintem jó, hogy a hátul utazók is hallják a zenét és nem kell üvöltetni nekem, hogy hátul is

élvezhető legyen a muzsika.

Ha nem utazik senki a hátsó fertályon, akkor fader-t előre állítom 2 egységgel és ennyi.

Az én véleményem, hogy jobb ez így, bár a vélemények erről megoszlanak.

Hangszóróból jó választás lehet a JBL én Pioneer-t használok mindenhol ugyan az a széria.

És nekem van hátul egy 25centis mélyláda, Sal wrc 10 és egy Blaupunkt 2 csatornás erősítő.

A döntés a tiéd :D

Véleményem szerint is jobb hogy van hátul, sokkal tisztább szebb hangzást ad, nekem CDX felszereltségű a szekér gyári ecat24 szerint bose hangszórók vannak egy kenwood fejegységgel, nem is vágyok mélyládára, így is tökéletes és erőteljes :)

Ez így van, hogy mindenkinek más tetszik, ezért se vagyunk egyformák :)

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Véleményem szerint is jobb hogy van hátul, sokkal tisztább szebb hangzást ad, nekem CDX felszereltségű a szekér gyári ecat24 szerint bose hangszórók vannak egy kenwood fejegységgel, nem is vágyok mélyládára, így is tökéletes és erőteljes :)

Ez így van, hogy mindenkinek más tetszik, ezért se vagyunk egyformák :)

Nekem is Bose volt benne, gyári viszonylatban valóban elég jó. Először én sem akartam ládát, de most már akit lehet rábeszélek. Illetve, aki zenét akar az autójába, mindenképp hallgasson meg egy komplett rendszert, aztán döntsön.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy olyan autórádiót, amihez gyárilag jár a multikormányos interface? Első ajtókba is tervezek hangszóró cserét, esetleg valami ötlet? :icon1:

Közben kinéztem ezt az autórádiót, http://bolthely.hu/technicar/id/02755_Pioneer_DEH-X5700BT_USB_autoradio

csak ahogy nézem ehhez is kell még külön adapter a multik.-hoz :omg: .

Link to comment
Megosztás:

Az nem gond, mert hogy nincs hátsó ajtókban magas, ha erre gondolsz. Gondolom Comfort felszereltséggel nem járt. Szeretnék majd bele tenni.

Pont ez az. Nincs benne csipogó, tehát hangváltó sincs. Vagyis a magnótól jövő hangfalvezetéken a teljes hangfrekvencia megtalálható, a legmagasabbtól a legmélyebbig. Mélyládára magas hangot nem engedünk rá, mert nem tudja kiadni, zörgés lesz belőle.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pont ez az. Nincs benne csipogó, tehát hangváltó sincs. Vagyis a magnótól jövő hangfalvezetéken a teljes hangfrekvencia megtalálható, a legmagasabbtól a legmélyebbig. Mélyládára magas hangot nem engedünk rá, mert nem tudja kiadni, zörgés lesz belőle.

Akkor beszerzek majd hangváltót hozzá. Adhattok pár tippet milyet érdemes beszerelni. Az igazság az, hogy úgyis erősíto lesz a vége, mert van itt elfekvőbe egy Alpine E type 12", csak ahhoz meg kell láda. Jut szembe láda... igaz, hogy a cső alakuak nem a legjobbak?

Link to comment
Megosztás:

Akkor beszerzek majd hangváltót hozzá. Adhattok pár tippet milyet érdemes beszerelni. Az igazság az, hogy úgyis erősíto lesz a vége, mert van itt elfekvőbe egy Alpine E type 12", csak ahhoz meg kell láda. Jut szembe láda... igaz, hogy a cső alakuak nem a legjobbak?

Az erősítős megoldás jobb lenne, mert azon lehet állítani a frekvenciát. De kell hogy legyen a magnón RCA kivezetés.

Cső alakú subot nem lehet normálisan elrakni, sehogy sem idomul a csomagtér formájához, csak gurul össze-vissza. A legjobb a döntött hátú szögletes forma.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lenne pár kérdésem egy Astra G gyári rádió cseréjével. Kinéztem egy JVC KD-X320BT fejegységet az autóba elég jó árérték aránya van a bluetooth miatt de van egy kis gond. Az autóm kormányán van a rádióhoz távirányító felület és ennek az előnyeit nem szeretném eldobni :D Nahmost nézelődtem elég sokat és találtam is adaptert hozzá http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=838&termek=22780 de ez egy jackben végződik és a kinézett JVC rádióm hátulján http://drivingsound.co.nz/wp-content/uploads/2015/02/kdx3204bt-924x594.jpg (ami jacket láttok az a mikrofon bemenete a telefonáláshoz) nincs ilyen bemenet hanem magából a fő csatlakozóból jön ki egy világos kék drót ami a kormány vezérlés. Mit lehet ilyenkor tenni? Kérlek segítsetek :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lenne pár kérdésem egy Astra G gyári rádió cseréjével. Kinéztem egy JVC KD-X320BT fejegységet az autóba elég jó árérték aránya van a bluetooth miatt de van egy kis gond. Az autóm kormányán van a rádióhoz távirányító felület és ennek az előnyeit nem szeretném eldobni :D Nahmost nézelődtem elég sokat és találtam is adaptert hozzá http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=838&termek=22780 de ez egy jackben végződik és a kinézett JVC rádióm hátulján http://drivingsound.co.nz/wp-content/uploads/2015/02/kdx3204bt-924x594.jpg (ami jacket láttok az a mikrofon bemenete a telefonáláshoz) nincs ilyen bemenet hanem magából a fő csatlakozóból jön ki egy világos kék drót ami a kormány vezérlés. Mit lehet ilyenkor tenni? Kérlek segítsetek :D

Nagyon egyszerű: kell venni egy szerelhető 3.5-ös mono jack aljzatot, és a meleg ér forrszemébe (a csati csúcsa) beforrasztod a fejegységből jövő vezetéket (azt a világoskéket), aztán összedugod a csatit és kész is (a hideg érrel ne foglalkozz, az maradhat üresen, aljzatban az üzemi GND-t használja). Nekem is így van, tökéletesen működik.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.