Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sajnos továbbra sem megy a dolog. Természetesen megpróbáltam amit írtál, az sd vol 0-án áll, de ez nem használt. Az a sebességfüggő hang beállítása egyébként is...

Joe T féle hozzászólást egyáltalán nem értem: audio menű -extrák hang - ez hol van???

Nincs valami ötletetek még?

Link to comment
Megosztás:

A "hang" jegy gomb nyom kb 2mp

A hangerő tekerővel teker Jön sorba basz , magas , balance , feder stb extrak hang erő gomb megnyom itt van a sebbeség függő hangerő, telefon, alapstb majd ok le várj 10másod pec aztán oké.

Ja régi 700 asomvan.

Milyen nyelven irja ki angol vagy német?

Link to comment
Megosztás:

A "hang" jegy gomb nyom kb 2mp

A hangerő tekerővel teker Jön sorba basz , magas , balance , feder stb extrak hang erő gomb megnyom itt van a sebbeség függő hangerő, telefon, alapstb majd ok le várj 10másod pec aztán oké.

Ja régi 700 asomvan.

Milyen nyelven irja ki angol vagy német?

Biztosan velem van a baj: de ha a "hangjegy" gombot megnyomom, akkor az kiugrik. Nem? Ráadásul a sebességfüggő hangerőt már beállítottam, tök nulla. Mégis gyújtáskor ordít. A gép mégegyszer: Astra Classic II.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot Mindenkinek!

Régi problémám azóta sem oldódott meg: a CDR 500 gyári rádiót hogyan lehet programozni, hogy gyújtáskor ne üsse ki a membránt a dobhártyámmal együtt? Sajnos Mackósajt oldaláról letöltött kézikönyv erre vonatkozó lehetőséget nem kínál.

Előre is köszi Nektek, Imi

Érdekes a jelenség. Szerintem ez nem programozás kérdése. Nekem mindig azon a hangerőn kapcsol be, amin kikapcsolás előtt hallgattam /tehát, ha bömbölt, akkor bömbölve, ha suttogott, akkor suttogva/. A lakásban is minden így "cselekszik", ami nem kombinált kapcsolóval /ki-be kapcs+hangerő/ működik.Úgy tűnik, mintha memóriazavara lenne a Tiédnek. Talán egy rtv műszerész véleményét kéne kikérni.

Link to comment
Megosztás:

Biztosan velem van a baj: de ha a "hangjegy" gombot megnyomom, akkor az kiugrik. Nem? Ráadásul a sebességfüggő hangerőt már beállítottam, tök nulla. Mégis gyújtáskor ordít. A gép mégegyszer: Astra Classic II.

B) B) :D ;)

Gyári fejegység kivesz---> elhajít messzire

hejére egy normális betesz(pl:Sony)--->csodálkozik mekkora változás

gyári hangszórók kiszed-->mégmesszebbre hajít

hejére egy elsőszett betesz--->hanyatteséses csodálkozás

kb kijön 40eből de legalább megcselekedted amit a zene megkövetelt

;) :lol: :P :P

Link to comment
Megosztás:

B) :D ;) ;)

gyári hangszórók kiszed-->mégmesszebbre hajít

hejére egy elsőszett betesz--->hanyatteséses csodálkozás

kb kijön 40eből de legalább megcselekedted amit a zene megkövetelt

:lol: :P :P ;)

Milyet tesz gyári hangszórók helyére???

Egy normális szett nem nagyo jön ki 40 -ből.... B)

Link to comment
Megosztás:

B) B) :D ;)

Gyári fejegység kivesz---> elhajít messzire

hejére egy normális betesz(pl:Sony)--->csodálkozik mekkora változás

gyári hangszórók kiszed-->mégmesszebbre hajít

hejére egy elsőszett betesz--->hanyatteséses csodálkozás

kb kijön 40eből de legalább megcselekedted amit a zene megkövetelt

;) :lol: :P :P

Hát nem tudom hogy kijön-e 40 e ből. Szerintem nem és nem is kell ilyen drasztikusan látni a dolgot a gyári annyit amennyit tud valakinek az is jó nekem is gyári van és jó, de az igaz, hogy nem valami dinamikusan erőteljesen szól! Ahogy szokták mondani nincs benne élet főleg,hogy a gyári erőlködő a 4*7 watt-os .

Imi kartárs próbáltad már azt hogy a rádiót kivetted és hogy ne kapjon tápot és újra visszalökted és bekódoltad akkor is ezt csinálja?

Üdv

L

Link to comment
Megosztás:

OK! 20-25e HUF környékén már lehet venni olyan komponens szettet (kellőképpen érzékeny és dinamikus) amire azt fogod mondani "sokkal jobban" muzsikál, mint a gyári (JBL, Hertz, Spectron, Ground Zero, MTX, Audio System belépő modelljei....)

Link to comment
Megosztás:

Halihó, ma reggel berakták az új komponens hangszóró készletet előre B) nagyon szépel zenél!

Pio TS-Q172C direkt OPEL típusokhoz. Szemem láttára történt a műtét, (apás szülés volt) úgyhogy a Kisasszony innentől kezdve hivatásos opereénekesnő is! A fejegység is Pio, szépen muzsikálnak. A régi hangszóró kissé röhejes... icipici mágnes, papírtölcséres magas-kónusz, ezek után azt is furcsállom, hogy szólt egyáltalán valahogy. B)

Ahogy Kardos kollega is mondta - gyári hangszóró kiszed: mégmesszebbre hajit.

PIONEER_20TS-Q172C_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Halihó, ma reggel berakták az új komponens hangszóró készletet előre B) nagyon szépel zenél!

Pio TS-Q172C direkt OPEL típusokhoz. Szemem láttára történt a műtét, (apás szülés volt) úgyhogy a Kisasszony innentől kezdve hivatásos opereénekesnő is! A fejegység is Pio, úgyhogy szeretik egymást. A régi hangszóró kissé röhejes... icipici mágnes, papírtölcséres magas-kónusz, ezek után azt is furcsállom, hogy szólt egyáltalán valahogy. B)

Ahogy Kardos kollega is mondta - gyári hangszóró kiszed: mégmesszebbre hajit.

http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/ts_q172c_jpg.jpg

Gratula, megkérdezhetem hogy kb mennyit kóstált a szett, illetve csatlakozói gyári szögletes téglatest vagy a csúszós sarú szerűek?

Nem gondoltam volna hogy a pio gyárt már opel specifikus hangszórókat gondolom peugeot és citroen be is jók?

Módosítva : mackosajt
Képpel nem idézünk! IMG-ket kéretik törölni idézéskor. ;)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy' tudom széthúzni a hátsó ajtóba belépő kék csatlakozót? Állítólag el van vezetve idáig a hangszórókábel, de az ajtóban nem találom.

Thx!

A kék műanyag benyom a belseje kihúz.Az ajtóba ne keresd a vezetéket,mert nincs benne,csak a csatlakozóba ami belemegy.A folytatása nincs.Olvass vissza,ha hangszórót akarsz tenni a hátsó ajtóba,megtalálod a különböző megoldásokat.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a kimerítő választ, a TS-Q171C illetve ezt a sorozatot ismerem nekem ennek egy régebbi modellje van a gyári helyen a kalaptartón, (sedan), csak az jatóba valót még nem láttam aminek egyben van a beépítő kerete a hangszóróval úgy,mint gyárinak.

Link to comment
Megosztás:

Milyet tesz gyári hangszórók helyére???

Egy normális szett nem nagyo jön ki 40 -ből.... B)

Hát kb így valahogy. Nem hülyültem meg, hogy kidobjam a gyári rádiót, és a 8 hangszórót amit belevettem. Biztosan gagyi a studiok hangzásához képest, de nekem megfelelő, sőt...

Van egy másik baj is: magától bekapcsol a rádió, ha van gyújtás, ha nincs. Kár mert nagyon szeretem ezt a tipust, nem akarok megválni tőle. Volt szervízben, de egyik problémát sem tudták orvosolni, pedig olyan elektromos szerelőnél járt, aki opelszakértő.

Link to comment
Megosztás:

Van egy másik baj is: magától bekapcsol a rádió, ha van gyújtás, ha nincs. Kár mert nagyon szeretem ezt a tipust, nem akarok megválni tőle. Volt szervízben, de egyik problémát sem tudták orvosolni, pedig olyan elektromos szerelőnél járt, aki opelszakértő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna esetleg segíteni az erőlködőm javításában? Magnat rave 220 igaz 300w-os kimenetén volt bekötve egy abszolút hozzá illeszkedő hangládával. Az oszcillátorfokozata nem akar beindulni, emiatt 1mA sem megy át a biztijén. Szkóp hiányában meg vagyok lőve...Ha valamelyikőtök tudna esetleg kapcsrajzot vagy bármi egyebet a nemes cél érdekében tenni/adni akkor legyen oly szíves! Vagy tapasztalatokat is szívesen fogadok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna esetleg segíteni az erőlködőm javításában? Magnat rave 220 igaz 300w-os kimenetén volt bekötve egy abszolút hozzá illeszkedő hangládával. Az oszcillátorfokozata nem akar beindulni, emiatt 1mA sem megy át a biztijén. Szkóp hiányában meg vagyok lőve...Ha valamelyikőtök tudna esetleg kapcsrajzot vagy bármi egyebet a nemes cél érdekében tenni/adni akkor legyen oly szíves! Vagy tapasztalatokat is szívesen fogadok!

Tessék, elvileg ez a kapcsolási rajza:

Magnat kapcsolási rajz

Link to comment
Megosztás:

A pio már 1995-ben is gyártott autóspecifikus hangszórkat (akkor vettem utoljára :D ).

A szett 29900.- 6500.-ért rakták be, én SEMMI pénzért nem vettem volna le a kárpitot, az orrom előtt csinálta két szakember, így volt majdnem egy óra, olyan ötven perc.

Citroen (de ez itt nem off?? B) ):

TS-Q171C

2 utas komponens szett 17 cm-es KEVLAR kónuszos mélysugárzó, butilgumi membránnal.

Front szerelésű neodinium mágnes. 25mm-es lágydóm magassugárzó neodínium mágnessel.

Kompatibilitás szinte az összes jelenlegi CITROEN és PEUGEOT modellel:C2/3/4/5/8, Xsara, Picasso, Berlingo, 206,307,406,407,607,806,807, Partner

Folyamatos terhelhetőség: 40W

Maximális terhelhetőség: 220W

Frekvencia átvitel: 35 - 28,000 Hz

Érzékenység: 89 db (1W/1m)

171.JPG

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Valaki elmondaná nekem hogyan kell leszedni az első ajtó belső burkolatát, hogy hozzá férhessek a hangszóróhoz?

Az ajtóba két külön kábel megy a két hangszóróhoz, vagy egy amit az ajtón belül szednek ketté?

Azért kérdem, mert a bal első magasom hol szól hol, nem és eléggé idegesít. Arra gondook, hogy az ajtónál lévő kábelcsatornában szakadt meg a kábel. Esetleg ha tudtok ajánlani márkás magas és közép-mély hangszórót ami méretben is stimmel légyszi írjátok meg annak pontos típusát.

Előre is köszönöm: Balage

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Valaki elmondaná nekem hogyan kell leszedni az első ajtó belső burkolatát, hogy hozzá férhessek a hangszóróhoz?

Az ajtóba két külön kábel megy a két hangszóróhoz, vagy egy amit az ajtón belül szednek ketté?

Azért kérdem, mert a bal első magasom hol szól hol, nem és eléggé idegesít. Arra gondook, hogy az ajtónál lévő kábelcsatornában szakadt meg a kábel. Esetleg ha tudtok ajánlani márkás magas és közép-mély hangszórót ami méretben is stimmel légyszi írjátok meg annak pontos típusát.

Előre is köszönöm: Balage

Az ajtóburkolat leszedése speciel épp fent van az oldalamon. A többi már vagy kb. két éve késik, pedig mindent fotóztam, csak az időm szűkös.....

Ajtón belül ágazik el a magas. Keresztváltót ne keress, annyira nem igényes a gyári. Csak egy kondi van a magasnál.

Első szett pénztárcafüggő. SAL van már olcsóé... vállalható szettek kb. 30-tól.... szerintem....

Link to comment
Megosztás:

Az ajtóburkolat leszedése speciel épp fent van az oldalamon. A többi már vagy kb. két éve késik, pedig mindent fotóztam, csak az időm szűkös.....

Ajtón belül ágazik el a magas. Keresztváltót ne keress, annyira nem igényes a gyári. Csak egy kondi van a magasnál.

Első szett pénztárcafüggő. SAL van már olcsóé... vállalható szettek kb. 30-tól.... szerintem....

Kössz az infót és a gyors választ!

######a lesz az oldalad, ha elkészül!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tesóm szeretne Astra G-jébe MP3-as rádiót venni. 2gyári +2 csipogó van benn neki.

Melyik rádiót ajánlanátok ezek közül?

-JVC 342

-JVC 432

-Kenwood - KDC-W3041A

-Kenwood - KDC-W4037

-Pioneer - DEH-2000MP

-Sony - CDX-GT222

-Blaupunkt MIlano MP28

-Panasonic CQ-C3305

kb ez az árkategóriájú készülékek jöhetne kszóba. Ezek közül melyik a leginkább megfelelő szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.