Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

A Hertz nagyon jó, ha megfelelő komponensekkel van kiszolgálva (pl. Audison SRx erősítő+ Connection Best kábelezés) igen szépen muzsikál.

De ez minden szettre igaz: fontos a rendszer szinergiája amibe beépül, egyébként egy profi cucc is tud pocsékul szólni!

A SAL manapság figyelemre méltó hangszórókat készít, hallottam már nem egy-kettőt rendszerben szólni.

Azt kell mondjam ennyi pénzért több, mint jó.

Nem olyan régen kerestek itt ócsóért jó megoldást, ezért mertem javasolni.....

A gyáritól biztos jobb lesz, már csak terhelhetőségét nézve is......

Link to comment
Megosztás:

Használt már vki ilyet: MP3/WMA lejátszó és FM audió modulátor ?

Tapasztalat.....?

Kollégám használt ilyet, kettőt is. Programozható freki, SD és USB, stb.

Nem volt olyan rossz. Az elsőt odaadta a feleségének, az azóta is jó, a második meg kb. 3 nap után bekrepált. Aztán inkább vett autóspecifikus lejátszót (Fiat Stilo), ami a CD-changert emulálja. Na az viszont tényleg nagyon jó! (igaz, kb. 25eFt, eBayről)

Link to comment
Megosztás:

Használt már vki ilyet: MP3/WMA lejátszó és FM audió modulátor ?

Tapasztalat.....?

Nekem van ilyenem, USB meg Jack csatival, és egészen jól működik. Annyit azért tudni kell, hogy nem egy audio cd minőség: nagyon ól átmegy a magas és a közép, egy pici a mélyközépből is, de a mély hangzáshoz kell mellé egy láda feltekerve, végül is rádióhullámon viszi át, de az igazi gond szvsz a transzmitterben van, az enyémnek nincs hangszintszabályzója, de létezik olyan, aminek van.

szvsz 4000-et megér így is úgy is.

Link to comment
Megosztás:

Ma jártam fukarba és meghallgattam néhány falba épített componens szettet. A magnat volt a legbénább azután kicker, hertz, sony, poineer, JBL.

Szóval a drága JBL vitte a prímet. Az én fülem ezt mondta. Igaz csak rádió volt, meg egy JVC alap fejegység, de Én ezt hallottam.

Jut eszembe volt dobozban egy M.N.C. komponens szett is(165mm180W), olyan 13 körül. Azt is meghallgattam volna, hogy milyen. Sajnos nem volt falba építve.

Valaki esetleg halott már ilyet? Én M.N.C. mélyet építettem szobai hifi hangfalba és nagyon jó a véleményem róla.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ma jött elő egy olyan problémám, hogy amikor kazettás adapterrel hallgatok valamit a gyári lejátszóval, akkor véletlenszerűen átvált CAS 2 re és utána rádióra, majd vissza CAS1 es állásba. Ez mi ?

Kicsit szorul a cucc mechanikai része, ezért úgy érzi, vége a szalagnak, és váltogatja az "oldalakat" a kazi.... :rolleyes:

Finoman meg kéne kenni a mozgó műanyag részeket vazelinnel, vagy ilyesmivel, esetleg előtte megpucolni.

Annál jobb. A gyári kb. a Boxxer sorozat (BXC/BXS) szintje.

Én már szereltem ilyet gyári fejhez (4x25W) Fiatba, meg VDO fejhez (4x40W) Peugeotba, és mindkettőben egész jól szólt. A gyárinál mindenképp jobban.

Kérdés, mennyire akarod elaprózni ezt a zene dolgot. Fejlesztgetni lehet, de állandóan hangszórót cserélni macerás. Mielőtt megveszel BÁRMIT, gondold végig 2x, és PRÓBÁLD KI ha lehet.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit szorul a cucc mechanikai része, ezért úgy érzi, vége a szalagnak, és váltogatja az "oldalakat" a kazi.... ;)

Finoman meg kéne kenni a mozgó műanyag részeket vazelinnel, vagy ilyesmivel, esetleg előtte megpucolni.

Annál jobb. A gyári kb. a Boxxer sorozat (BXC/BXS) szintje.

Én már szereltem ilyet gyári fejhez (4x25W) Fiatba, meg VDO fejhez (4x40W) Peugeotba, és mindkettőben egész jól szólt. A gyárinál mindenképp jobban.

Kérdés, mennyire akarod elaprózni ezt a zene dolgot. Fejlesztgetni lehet, de állandóan hangszórót cserélni macerás. Mielőtt megveszel BÁRMIT, gondold végig 2x, és PRÓBÁLD KI ha lehet.

Akkor várok egy kicsit....

Most a HP Ipaq 614C-re kell a pénz. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Angol, szóval az sem gáz...

És mivel HP-s dolgozó vagyok br. 74-ért adják, azért csillant csak fel a szemem, 120-at nem adnák érte.

Én meg állandóan a prielle kornéliába cipeltem vissza egy digi fényképezőt és 5x kelett kicseréltetni, de sajnos még mindig néha lefagy. Meguntuk már vissza hurcizni. A lényeg hogy akárhányszor mentem oda a szervizbe, a tolikocsikon lapjával hevert vagy 30db HP pda. Remélem neked nem lesz ennyire jó!

Link to comment
Megosztás:

Sokan csak a gyári hangszórókat akarják cserélni, hátha így is sokkal jobb lesz a hangzás.

Sajna a tapasztalat szerint nem, vagy legalább is nem mindig.

A gyári fej a gyári hangszórókhoz valahogy illeszkedik, de ha csak a hangszórókat cseréled jobbra és ugyanazzal az elektronikával hajtod, hát nem nagyon lesz átütő a siker.

Van egy jó hangszóród, de az elektronika megmaradt, sőt komolyabb feladat elé lett állítva....

Na ez a jéghegy csúcsa.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

07379_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ant.csatl.,ISO-FAKRA Z fantom tápellátással

Mondana vki erről vmi okosat?

Én a Corsa C ben találtam hasonlót, de ott nem volt meg ez a hosszú fém, amiből a kábelek elágaznak.

Mire jó, mi a szerepe és mi a fantom táp....?

köszönettel

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múlt hét végén szereltettem be a gyári leégett hangszórók helyére egy Ultimate T1-620-as hangszórópárt az ajtóba. Egy Kenwood fejegység hajtja.

Klasszisokkal jobban szól az új pár, nagyon meg vagyok vele elégedve.

Sztetek van értelme beszereltetni hátra is még 2 ugyanilyen hangszórót a gyári helyére? Megérné azt a plusz 16k-t?

Link to comment
Megosztás:

Én meg állandóan a prielle kornéliába cipeltem vissza egy digi fényképezőt és 5x kelett kicseréltetni, de sajnos még mindig néha lefagy. Meguntuk már vissza hurcizni. A lényeg hogy akárhányszor mentem oda a szervizbe, a tolikocsikon lapjával hevert vagy 30db HP pda. Remélem neked nem lesz ennyire jó!

3 hónapja megvan az egyik managernek, nem panaszkodik rá, hogy rossz lenne....

Link to comment
Megosztás:

Sokan csak a gyári hangszórókat akarják cserélni, hátha így is sokkal jobb lesz a hangzás.

Sajna a tapasztalat szerint nem, vagy legalább is nem mindig.

A gyári fej a gyári hangszórókhoz valahogy illeszkedik, de ha csak a hangszórókat cseréled jobbra és ugyanazzal az elektronikával hajtod, hát nem nagyon lesz átütő a siker.

Van egy jó hangszóród, de az elektronika megmaradt, sőt komolyabb feladat elé lett állítva....

Na ez a jéghegy csúcsa.... :rolleyes:

egyedül a régi sedan, ill kombi F astrában hátul használt duál gyárit érdemes kicserélni még gyári fejegység mellett is egy kicsit jobbra nagy érzékenyésgű koaxikálisra illetve komponensre azért ott érezhetően más lesz a hangzás!

Én megcsináltam és jobb lett, csak néha a kalaptartó csörög!

Link to comment
Megosztás:

egyedül a régi sedan, ill kombi F astrában hátul használt duál gyárit érdemes kicserélni még gyári fejegység mellett is egy kicsit jobbra nagy érzékenyésgű koaxikálisra illetve komponensre azért ott érezhetően más lesz a hangzás!

Én megcsináltam és jobb lett, csak néha a kalaptartó csörög!

Ezt én is megerősítem! Az F sedanban én is kicseréltem a hátsókat 4 utas oválokra némileg túlméretezett teljesítménnyel, + ez a fej hajtotta, ami most a G-ben van (sony), és tényleg sokkal szebben és jobban szólt. A kalaptartó tényleg elkezdett mocorogni, mondjuk az lehet a ládától lett :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Angol, szóval az sem gáz...

És mivel HP-s dolgozó vagyok br. 74-ért adják, azért csillant csak fel a szemem, 120-at nem adnák érte.

Lehetnék én is Hp dolgozó egy vásárlás erejéig? :rolleyes: Legfeljebb megtanulok angolul ;)

Link to comment
Megosztás:

Sokan csak a gyári hangszórókat akarják cserélni, hátha így is sokkal jobb lesz a hangzás.

Sajna a tapasztalat szerint nem, vagy legalább is nem mindig.

A gyári fej a gyári hangszórókhoz valahogy illeszkedik, de ha csak a hangszórókat cseréled jobbra és ugyanazzal az elektronikával hajtod, hát nem nagyon lesz átütő a siker.

Van egy jó hangszóród, de az elektronika megmaradt, sőt komolyabb feladat elé lett állítva....

Na ez a jéghegy csúcsa.... ;)

Aki olcsón akar minőséget, az mind így jár. Vagy aki erősítőhöz való hangszórót akar erősítő nélkül hajtani a gyárival.

A Hifi nem olcsó. Tehát a minőségi hangszóróhoz kell a minőségi fejegység is. Aztán jöhet még a szigetelés, erősítő, mélyláda, stb.

Szóval szükség van némi pénzmagra :rolleyes:

De lehet haladni lépésenként is, csak akkor nem kell azonnal csodát várni!

Link to comment
Megosztás:

Ma jártam fukarba és meghallgattam néhány falba épített componens szettet. A magnat volt a legbénább azután kicker, hertz, sony, poineer, JBL.

Szóval a drága JBL vitte a prímet. Az én fülem ezt mondta. Igaz csak rádió volt, meg egy JVC alap fejegység, de Én ezt hallottam.

Jut eszembe volt dobozban egy M.N.C. komponens szett is(165mm180W), olyan 13 körül. Azt is meghallgattam volna, hogy milyen. Sajnos nem volt falba építve.

Valaki esetleg halott már ilyet? Én M.N.C. mélyet építettem szobai hifi hangfalba és nagyon jó a véleményem róla.

Hát ja, ma voltam a MediaMarktban, és levontam a következtetést, hogy ezeken a helyeken csak nagyon alsóhangon lehet találni cuccokat, semmi igazán jó minőségű cucc nem kerül elő, csakis a tömegtermék..... Szóval ezek a demofalak nem az igaziak..... :S

Ha bármi igényesebb kell, meg kell nézni a forgalmazónál.

Ja, és ez a házimozi erősítőre is ugyanúgy igaz, mert történetesen azt néztem.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

img

Ant.csatl.,ISO-FAKRA Z fantom tápellátással

Mondana vki erről vmi okosat?

Én a Corsa C ben találtam hasonlót, de ott nem volt meg ez a hosszú fém, amiből a kábelek elágaznak.

Mire jó, mi a szerepe és mi a fantom táp....?

köszönettel

ez VW-be való. Nemhinném, hogy jó más autóba is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.