Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Üdv!

Esetleg innen vásárolt már valaki kormánytáv. adaptert?

A cégünk regisztrált felhasználó itt. Nemtom, lehet-e magánszemélyként vásárolni, de nem árt tudni, hogy ezek nettó árak. Ha nincs EU adószámod, 22% áfa jön rá (Lengyelország), és 6 EUR a szállítás (mondjuk ez nem sok)

Link to comment
Megosztás:

ha4z

Szia!

nem hiányzik egy karakter sem, inkább véletlenül többet írtam: gm0400x2427776'

azt mondták itt a többiek, hogy csak hardveresen lehet megoldani!

várom válaszod!

Gyuszi

Már rájöttem mire leírtam, mit értenek hardveres alatt?

Nekem van eddig egy kódom hozzá, de az nem biztos. Ez gyári car-400 ugye? hány rossz kódot adtál meg eddig?

Link to comment
Megosztás:

Egy másik fórumon ezt kaptam:

Szia Zoli !

Ez a tipus csak a 24c16-ból határozható meg.

Ki kellene olvasni a dump tartalmat, elküldöd akkor megmobdom a cod-ot .

Vagy küldök tartalmat ami nem kéri a cod-ot.

eddig én is eljutottam, de hogyan és mi módon tudom én kiolvasni a 24c16-ból a dumpot...

igazából a folyamata sem világos...nem vagyok hekker

Link to comment
Megosztás:

eddig én is eljutottam, de hogyan és mi módon tudom én kiolvasni a 24c16-ból a dumpot...

igazából a folyamata sem világos...nem vagyok hekker

Ehhez már kicsit több kell, mint jószándék, de nem kell hacker-nek lenned.

Elvben bárki tud segíteni, akinek van I2C buszt támogató EPROM programozója. Pl. opel16v vagy én.

Nem tudom, ki kell-e venni az EEPROMot, elképzelhető, hogy csipeszes megoldás is működik, akkor egyszerűbb az élet. Speciel 24lc16 hegyben áll nálunk, esetleg, ha a "no-code" EEPROM tartalmat elküldi nekem a srác, tudok neked csinálni IC-t, és akkor csak azt kell kicserélned. :D

Link to comment
Megosztás:

Ehhez már kicsit több kell, mint jószándék, de nem kell hacker-nek lenned.

Elvben bárki tud segíteni, akinek van I2C buszt támogató EPROM programozója. Pl. opel16v vagy én.

Nem tudom, ki kell-e venni az EEPROMot, elképzelhető, hogy csipeszes megoldás is működik, akkor egyszerűbb az élet. Speciel 24lc16 hegyben áll nálunk, esetleg, ha a "no-code" EEPROM tartalmat elküldi nekem a srác, tudok neked csinálni IC-t, és akkor csak azt kell kicserélned. :D

Szia:)

látom te már szakavott vagy ;)

minden megoldásnak örülök, örülnék:)

köszönöm az eddigi segítségeteket!

Üdv,

Gyuszi

Link to comment
Megosztás:

kitől kérjem el a no code-os tartalmat? nem világos :D

Sztem Hic cartárs egy picit megkeveredett, a kérdés nem neked szólt, hanem ha4nz kollegának, hogy tőle kérje el a tartalmat:

"Egy másik fórumon ezt kaptam:

Szia Zoli !

Ez a tipus csak a 24c16-ból határozható meg.

Ki kellene olvasni a dump tartalmat, elküldöd akkor megmondom a cod-ot .

Vagy küldök tartalmat ami nem kéri a cod-ot."

Link to comment
Megosztás:

Sztem Hic cartárs egy picit megkeveredett, a kérdés nem neked szólt, hanem ha4nz kollegának, hogy tőle kérje el a tartalmat:

"Egy másik fórumon ezt kaptam:

Szia Zoli !

Ez a tipus csak a 24c16-ból határozható meg.

Ki kellene olvasni a dump tartalmat, elküldöd akkor megmondom a cod-ot .

Vagy küldök tartalmat ami nem kéri a cod-ot."

Igen, igen.... folyamatban... :D

Link to comment
Megosztás:

kitől kérjem el a no code-os tartalmat? nem világos :D

Megvan a cucc, minden világos. Csinálok EEPROM-ot, de legegyszerűbb lenne, ha elhoznád a cuccot, és úgy megcsinálnám. Az az egy baj van, hogy nem megy azonnal, mert csak a melóhelyemen tudom megcsinálni. Munkasűrűségtől függően 1-3 nap, max.

Link to comment
Megosztás:

Megvan a cucc, minden világos. Csinálok EEPROM-ot, de legegyszerűbb lenne, ha elhoznád a cuccot, és úgy megcsinálnám. Az az egy baj van, hogy nem megy azonnal, mert csak a melóhelyemen tudom megcsinálni. Munkasűrűségtől függően 1-3 nap, max.

Szia!

erre a címre írj légyszíves, hogy hova, mikor, merre, meddig és mennyi?:D)

gyuszi77@gmail.com

Köszönöm!

Üdv,

Gyuszi

Link to comment
Megosztás:

Gyuszi! Megkaptad az emailemet? Semmi választ nem kaptam rá.... :D

Szia!

igen megkaptam, ne haragudj, amiért nem válaszoltam, nem volt net elérhetőségem!

Remélem a jövőhéten valamikor el tudom jutattni hozzád a rádiómat, de előtte úgyis felhívlak!

És előre is köszönöm!

Üdv,

Gyuszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek !

A kis Corsámból ( B ) kiszereltem a gyári magnót és be akartuk rakni a Gastrába !

Beépítés után se kép, se hang ! Szó szerint ! A kijelző nem reagál, így nem tudjuk

beírni a kódot :D

Tip: Philips SC201

Segítség !

Szia!

pár kérdés ami felvetődik és pár válasz?!!

A kijelzőnek a kód beíráskor azért reagálni a kéne utánna biztos hogy nem lesz kép a kijelzőn, de ez sok dologtól függ!!!:

A g astrában 10 karakteres kijelző van a b Corsában 8 karakteres;

A g astrában és persze más opelokban is állítható tech programozással a kijelző hogy müködjön vagy ne - ez azért kell mert ha valaki nem gyári fejegységet rak bele akkor a rádió bekapcsolásakor neki jelenjen meg fenn a dátum, ez gyárinál eltűnik mivel a fenti a kijelzője a rádiónak!

Kövekező kérdés gyári rádió előkészítés volt -e a g astrában?-(iso csatlakozó kiosztás!!) - ha gyári lett volna akkor kéne hogy müködjön legalább a kód beírásig a kijelző és utánna lenne hangja a rádiónak de a kijelzőn csak egy sötét csík lenne, ha ez az eset lenne akkor billentyűzet kombinációval a rádiót át lehetne váltani 10 karakteres kijelzésre és gond nélkül müködne!

Segíteni így többet nem tudok mert sok dologtól függ!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hic!

Hogy álltok/állsz a rádió eprom projecctel?

Én jól... :lol:

Ha kell, bárkinek, akkor meg tudom csinálni.

Ellenben Gyuszinak végül kikódoltatták, ajándékba - meglepi volt, nem tudott róla. Így aztán, neki már nem volt aktuális :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.