Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Ma reggelre első indításkor kiirta a Philips CCR 600-as CD-váltós rádióm,hogy:SAFE 7 .

Próbáltam a kódot a leírása szerint bepötyögni neki ,de már az első csippantásig sem megy el,tehát a kódot sem kéri.

Pedig a leírásban úgy van,hogy az AS gombot nyomni először kikapcsolt majd bekapcsolt állapotban akkor csipog(hangjelzést ad)

és utána kéri a kódot,de ez nem jelez és a kódot sem kéri.

Van még valami amit csinálni kell?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma reggelre első indításkor kiirta a Philips CCR 600-as CD-váltós rádióm,hogy:SAFE 7 .

Próbáltam a kódot a leírása szerint bepötyögni neki ,de már az első csippantásig sem megy el,tehát a kódot sem kéri.

Pedig a leírásban úgy van,hogy az AS gombot nyomni először kikapcsolt majd bekapcsolt állapotban akkor csipog(hangjelzést ad)

és utána kéri a kódot,de ez nem jelez és a kódot sem kéri.

Van még valami amit csinálni kell?? :lol:

Hát ez úgy van hogy gyujtás ráad rádió kikapcs majd nyomod az as gombot megjelenik esetedben 7 _ _ _ _ a kijelzőn az 1, 2,3,4 gombokkal bepörgeted a kódot a rádiójét! majd megnyomod az as gombot csippanásig és elkezd szólni a rádió gyujtás levesz és kész!

Cdtár kód beadása ugyanez csak nem az as gombot kell nyomni hanem a kazi tuner cd váltó gombot " o" a kód 1,2,3,4 bill és majd megint o csippanásig

Milyen nyelven van meg a ccr 600 leirata ha kell angolul irj pü-t

De a 7safe feliratnál gyujtásnál ha elrontod a következő kód probálkozásig 20 percet kell várni úgy hogy gyujtáson van a kocsi!!

Link to comment
Megosztás:

Megszólalt a muzsika! :lol: Köszi a helpet!

Igaz nem tegnap,hanem ma reggel.Tegnap hiába csináltam úgy ahogy írtad vagy úgy ahogy a (magyar) leírás szól,semmiféleképpen nem kérte a kódot.

Pedig már újra kezdtem ,akksit lekötöttem mindent csináltam már vele,végül ki is akartam venni,mert van itthon egy hibátlan ,kikódolt CAR 400-asom is.

De végül rámsötétedett és abbahagytam.

Ma reggel újra kezdtem,megint nem kért kódot,aztán elmentem vele erre-arra és egyszer csak odanézek a kijelzőre irja,hogy:CODE _ _ _ _

Gyorsan bepötyögtem ,már fejből mert vagy ezerszer beírtam előtte.Akkor végigpörgette a

frekvenciákat és azóta szépen szól!(a CD-váltó még nem,de majd egyszer az is meglesz!)

Link to comment
Megosztás:

Megszólalt a muzsika! :lol: Köszi a helpet!

Igaz nem tegnap,hanem ma reggel.Tegnap hiába csináltam úgy ahogy írtad vagy úgy ahogy a (magyar) leírás szól,semmiféleképpen nem kérte a kódot.

Pedig már újra kezdtem ,akksit lekötöttem mindent csináltam már vele,végül ki is akartam venni,mert van itthon egy hibátlan ,kikódolt CAR 400-asom is.

De végül rámsötétedett és abbahagytam.

Ma reggel újra kezdtem,megint nem kért kódot,aztán elmentem vele erre-arra és egyszer csak odanézek a kijelzőre irja,hogy:CODE _ _ _ _

Gyorsan bepötyögtem ,már fejből mert vagy ezerszer beírtam előtte.Akkor végigpörgette a

frekvenciákat és azóta szépen szól!(a CD-váltó még nem,de majd egyszer az is meglesz!)

Akkor valami más próblémád lesz vele valszeg a csatlazózóiddal ha egyszer van kód máskor meg kéri a kódot??!!!

Link to comment
Megosztás:

Lehet rosszul fogalmaztam akkor:szóval addig sosem jutottam el,hogy kérje a kódot!Biztos rosszul vagy rossz sorrendben nyomogattam(össze-vissza) :lol: .

Tehát nem úgy volt,hogy eccer kérte eccer nem ,hanem sosem kérte ,nem is csipogott semmit.Na mindegy mostmár szól!

Viszont a CD váltót nem bírtam kikódolni.Állandóan csak a rádiót zárja le vagy kódolja ki.

A váltót nem bírom élesíteni,valami még biztos hiányzik amit nem csinálok jól.Hiába nyomom meg a kormányon a CD váltó gomját,kiirja,hogy CD SAFE

onnan sehova. :lol:

LEV pü ment!

Link to comment
Megosztás:

Lehet rosszul fogalmaztam akkor:szóval addig sosem jutottam el,hogy kérje a kódot!Biztos rosszul vagy rossz sorrendben nyomogattam(össze-vissza) :lol: .

Tehát nem úgy volt,hogy eccer kérte eccer nem ,hanem sosem kérte ,nem is csipogott semmit.Na mindegy mostmár szól!

Viszont a CD váltót nem bírtam kikódolni.Állandóan csak a rádiót zárja le vagy kódolja ki.

A váltót nem bírom élesíteni,valami még biztos hiányzik amit nem csinálok jól.Hiába nyomom meg a kormányon a CD váltó gomját,kiirja,hogy CD SAFE

onnan sehova. :lol:

LEV pü ment!

Szerintem az előbb egy fontos momentum kimaradt:

- gyújtás be

- rádió kikapcs

- AS nyom és nyomva tart

- rádió be (AS még mindig nyomva)

- csippan, AS elenged

- kód beír

- AS benyom, amíg nem csippan.

Link to comment
Megosztás:

Lehet rosszul fogalmaztam akkor:szóval addig sosem jutottam el,hogy kérje a kódot!Biztos rosszul vagy rossz sorrendben nyomogattam(össze-vissza) :lol: .

Tehát nem úgy volt,hogy eccer kérte eccer nem ,hanem sosem kérte ,nem is csipogott semmit.Na mindegy mostmár szól!

Viszont a CD váltót nem bírtam kikódolni.Állandóan csak a rádiót zárja le vagy kódolja ki.

A váltót nem bírom élesíteni,valami még biztos hiányzik amit nem csinálok jól.Hiába nyomom meg a kormányon a CD váltó gomját,kiirja,hogy CD SAFE

onnan sehova. :lol:

LEV pü ment!

Köszönöm

A cd-tár kódolást is leirtam előbbiekben!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az előbb egy fontos momentum kimaradt:

- gyújtás be

- rádió kikapcs

- AS nyom és nyomva tart

- rádió be (AS még mindig nyomva)

- csippan, AS elenged

- kód beír

- AS benyom, amíg nem csippan.

Ja ,ez működik a rádiónál és az kész is van csak a cd váltó hiányzik.

De ma az is meglesz. :lol:

Levi posta ment ,ma reggel!!!

(Van egy kikódolt hibátlan CAR 400-am eladó!)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Cserélném a nem gyári rádiómat, de szomorúan tapasztaltam, hogy nincs ISO csatim. Egyszerűen szigszalaggal van összekötve. Sonyt cserélek Pioneerra, így a rádiócsati sem jó.

Meg tudjátok mondani, hogy melyik színű kábel micsoda, ill. az ISO melyik lábára csatlakozik, megpróbálom az eredeti állapotot visszaállítani. ('05 1,4 Caravan Z14XEP)

Hangszórót is cserélnék, kinéztem a JBL CS2165C-t, de a csipogója 48mm-es, nem 38, ami beférne a tükör mellé.

Attól függetlenül be lehet rakni, vagy keressek mást? max 15.000-t szánnék rá + keret (és még a csatik (ISO+Pioneer))

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Cserélném a nem gyári rádiómat, de szomorúan tapasztaltam, hogy nincs ISO csatim. Egyszerűen szigszalaggal van összekötve. Sonyt cserélek Pioneerra, így a rádiócsati sem jó.

Meg tudjátok mondani, hogy melyik színű kábel micsoda, ill. az ISO melyik lábára csatlakozik, megpróbálom az eredeti állapotot visszaállítani. ('05 1,4 Caravan Z14XEP)

Hangszórót is cserélnék, kinéztem a JBL CS2165C-t, de a csipogója 48mm-es, nem 38, ami beférne a tükör mellé.

Attól függetlenül be lehet rakni, vagy keressek mást? max 15.000-t szánnék rá + keret (és még a csatik (ISO+Pioneer))

TIS 2000 megoldotta a kábelkérdést :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

kérdésem lenne!

na szóval ,most akarok venni egy autós rádiót és ugye multikormányom van ,az lenne a kérdésem,hogy bármilyen rádiót bele lehet tenni és müködik vele a kormány vezérlés vagy csak olyant amin van ilyen kimenet?köszi előre is

B.U.É.K.

Link to comment
Megosztás:

A gyárival működni kell a kijelzőnek is és a multikormánynak is, ha nem akkor belebabrált valaki...

Csa hallottam olyat is már hogy aktiválni kell,tehát ha gyárilag nem volt bent akkor mindenképp aktiválni kell a kijelzöt különben semmit nem mutat......

Ez igaz lehet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Elérkezettnek érzem az időt, hogy megváljak jó öreg CAR 300-asomtól.

Agyamra megy, hogy csak rádió van (kazi már rég nincs), nem tudok mp3-azni :) , mindenféle kütyüvel, adapterrel meg nem szeretnék bajlódni.

Annyi lenne a kérdésem, ha egy Blaupunkt fejegységet vennék, kell-e buherálni a beszerelésnél, vagy csak kiveszem a régit-berakom az újat és kész?

Mindenképp egy olcsóbb kategóriában gondolkozom, 30 e alatt, SD kártyás cuccokat nézegetem.

Javaslatokat szívesen vennék :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Elérkezettnek érzem az időt, hogy megváljak jó öreg CAR 300-asomtól.

Agyamra megy, hogy csak rádió van (kazi már rég nincs), nem tudok mp3-azni :) , mindenféle kütyüvel, adapterrel meg nem szeretnék bajlódni.

Annyi lenne a kérdésem, ha egy Blaupunkt fejegységet vennék, kell-e buherálni a beszerelésnél, vagy csak kiveszem a régit-berakom az újat és kész?

Mindenképp egy olcsóbb kategóriában gondolkozom, 30 e alatt, SD kártyás cuccokat nézegetem.

Javaslatokat szívesen vennék :rolleyes:

Pioneer,Sony, Alpine esetleg JVC.

A szereléssel kell bajlódni, mivel alapból a gyári keret és a csati nem fog egyezni. A kijelzőt is át kell programoztatni, hogy megmaradjon az alapkijelzés.

Ha van kormánytávod és szeretnéd hogy megmaradjon, nos ez tovább bonyolítja a helyzetet mivel spec kábel kell hozzá, ami egy alsóbb kategóriás fejegység árát súrolja.

Ha komolyabb rendszerben gondolkodol és nem csak a fejegység erősítőjét szeretnéd használni, hanem később erősítőt is tervezel, akkor olyan fejet vegyél amelyen min. egy pár RCA kimenet van.

Javaslom a gyári "műanyag" hangszórók cseréjét is egy normális komponens szettre, nagyságrendel jobb lesz a hangzás..... :)

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen gyári rádios cd-k közt mi a különbség?

Például a Car 500 és Car 600 közt?

Ezt tudja valaki?

És abbol mi az igaz hogy ha nyomom mondjuk a rádion két gombot multkor ezt irta valaki akkor átprogramozza a kijelöt,azaz ha nem müködött a kijelzö a gyári rádiohoz akkor fog?

2-4 es gomb vagy valami ilyesmit olvastam.....

EZ olyan hihetetlen,de hátha megcáfol valaki?

Link to comment
Megosztás:

Pioneer,Sony, Alpine esetleg JVC.

Alpine, Pioneer nem jönnek ki 30ból, Sonyról jókat nem hallottam, JVC-t nem ismerem :) Blauval mi a baj?

A szereléssel kell bajlódni, mivel alapból a gyári keret és a csati nem fog egyezni. A kijelzőt is át kell programoztatni, hogy megmaradjon az alapkijelzés.

Ezért kérdem, hogy ha Blaut vennék, kell e a kerettel bajlódni, vagy csak kiveszem-beteszem?

Javaslom a gyári "műanyag" hangszórók cseréjét is egy normális komponens szettre, nagyságrendel jobb lesz a hangzás..... :rolleyes:

Ezen is gondolkozom, elviselhető áron kivitelezhetőnek érzem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.