Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Ilyen custom-fit széria nem csak Pio van - létezik a Magnatnak, MacAudionak, sőt, akár még a Rainbownak is, ha valaki igényesebbet akar. De (szerintem) felesleges, mert az Astra G-nél nem probléma semmilyen szett. Nagyon extrém kell, hogy ne menjen be. Azzal az 1500-1700 Ft-os gyűrűvel ugyanúgy "becuppan", mint bármelyik "custom-fit" hangszóró. És azért valljuk be, a "custom-fit" hangszóróknál sok igényesebb létezik - az annak jó, akinek plug&play cucc kell, pár csavar és kész, aztán a gyári fejről, esetleg másik fejről hajtja. Korrekt hifihez, erősítőhöz általában kevéske..... Márpedig Banjani már tápot húzgál az erősítőhöz, tehát úgy tűnik, nem akar a fejegység cseréjénél megállni.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen custom-fit széria nem csak Pio van - létezik a Magnatnak, MacAudionak, sőt, akár még a Rainbownak is, ha valaki igényesebbet akar. De (szerintem) felesleges, mert az Astra G-nél nem probléma semmilyen szett. Nagyon extrém kell, hogy ne menjen be. Azzal az 1500-1700 Ft-os gyűrűvel ugyanúgy "becuppan", mint bármelyik "custom-fit" hangszóró. És azért valljuk be, a "custom-fit" hangszóróknál sok igényesebb létezik - az annak jó, akinek plug&play cucc kell, pár csavar és kész, aztán a gyári fejről, esetleg másik fejről hajtja. Korrekt hifihez, erősítőhöz általában kevéske..... Márpedig Banjani már tápot húzgál az erősítőhöz, tehát úgy tűnik, nem akar a fejegység cseréjénél megállni.

;) Semmiképp sem marad a kazettás c300-as Blau. A favoritomba volt egy kisebb hifi amit eladás előtt kimentettem a gépből csak a SAL 16cm-es elsőszettet hangváltóval bennehagytam, mert nem kár érte. A kábelszett+ erősítő+ mélyláda meg a Sony fej az megmaradt és most az opelbe akarom belerakni. 3 Favoritot bekábelezek mire egy opelt (opelt még nem csináltam:D)!!! Amúgy nekem is volt 16-os kiemelő csak elment az autóval. Az is sal volt. Gondolom ugyanolyan jó az is az opelba?

Link to comment
Megosztás:

Elölre 16-os kell. Nekem 68mm-es volt bent, baromi nagy mágnessel, és nem volt gond.

(egyébként eladó - DLS Reference R6, felsőkategóriás szett, 25.000,-)

Nem biztos, hogy megéri most eBayen venni, egyrészt az elszabadult árfolyamok, másrészt a szállítás miatt. Fusion van itthon is.

Viszont mindenképpen kell szerelőkeret hozzá, elöl is, hátul is, különben szívás a beszerelés. Vagy veszel, vagy csinálhatsz is hozzá MDF-ből.

mdf ből nagy szívás me a gyári kárpitban nem tátong széles lik én szívtam vele rendesen nem ajánlom

Link to comment
Megosztás:

mdf ből nagy szívás me a gyári kárpitban nem tátong széles lik én szívtam vele rendesen nem ajánlom

Hic mester soké adod kicsit a DLS szettet nem? ;) csak 60pénz a legolcsóbb bótban :lol:)))))))))))) ha meg lesz még kb 2hét mulva kelllll!!!! :lol:))))))))))

Link to comment
Megosztás:

Hic mester soké adod kicsit a DLS szettet nem? ;) csak 60pénz a legolcsóbb bótban :lol:)))))))))))) ha meg lesz még kb 2hét mulva kelllll!!!! :lol:))))))))))

Alkudhatsz is, ha akarsz... :lol:

Van egy kicsi szépséghibája...... hangot nem befolyásolja, de akkor is.

dls_4.JPG

Nem tudom, mennyire látszik, de a membránon van egy kis benyomódás, nem vészes, csak nem tök sima a felület. Ennyi. Hangja tökéletes.

Ja, és látszik a kiemelőgyűrű is a képen.... :)

Link to comment
Megosztás:

Alkudhatsz is, ha akarsz... ;)

Van egy kicsi szépséghibája...... hangot nem befolyásolja, de akkor is.

dls_4.JPG

Nem tudom, mennyire látszik, de a membránon van egy kis benyomódás, nem vészes, csak nem tök sima a felület. Ennyi. Hangja tökéletes.

Ja, és látszik a kiemelőgyűrű is a képen.... :lol:

A hangváltó elfér a kárpit mögött? A magasak plug&play?

Link to comment
Megosztás:

Kellene 1 kis segítség fiuk.Hogy szoktátok megoldani az erősítős rendszernél,hogy az ajtóban lévő mély közép hangszórókon ne pufogjon a mély hang.Elég a magnón levenni a mély hangot,vagy hangváltó kell hozzá.(próbáltam visszaolvasni,de már fáj a szemem)Ja az erősítő csak a ládát hajtja.

Link to comment
Megosztás:

A hangváltó elfér a kárpit mögött? A magasak plug&play?

Na igen, hifinél semmi sem plug&play..... ;) A hangváltót én befaragtam a kárpitba (hátulról). Szó szerint:

dls_xover_1.jpg

dls_xover_2.jpg

A tükörháromszög pedig ilyen volt:

dls_3.JPG

Ha manuális a tükröd, mint nekem, akkor azt odaadom hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Simán kialkudok mindent !!! ;)) jól meghúzom majd a nadrágszíjat nem eszek nem cigizek veszek teso vizet a csapból aztán talán megy majd előőőőbbb is :lol:

DE el ne add ám másnak!!!!! mert az a szett a MUST HAWE kategoria a uDimension mellett :lol: vagyis dupla szettet akarok uDimension meg ez a dls és már alakulna is.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Simán kialkudok mindent !!! ;)) jól meghúzom majd a nadrágszíjat nem eszek nem cigizek veszek teso vizet a csapból aztán talán megy majd előőőőbbb is :lol:

DE el ne add ám másnak!!!!! mert az a szett a MUST HAWE kategoria a uDimension mellett :lol: vagyis dupla szettet akarok uDimension meg ez a dls és már alakulna is.... :lol:

Ajajaj.... dehát már el is adtam..... :)

Banjani vette meg, még tegnap este....

Gyorsan ment....

Bár az autót adnám el ilyen gyorsan - pedig az se rossz....

Link to comment
Megosztás:

DE el ne add ám másnak!!!!! mert az a szett a MUST HAWE kategoria a uDimension mellett ;) vagyis dupla szettet akarok uDimension meg ez a dls és már alakulna is.... :lol:

Ugye nem a DLS R6-ra alkudozol amit 25ért ad!!?? Mert azt én ma már megvettem, vagyis kifizettem!!!!

Link to comment
Megosztás:

Simán kialkudok mindent !!! ;)) jól meghúzom majd a nadrágszíjat nem eszek nem cigizek veszek teso vizet a csapból aztán talán megy majd előőőőbbb is :lol:

DE el ne add ám másnak!!!!! mert az a szett a MUST HAWE kategoria a uDimension mellett :lol: vagyis dupla szettet akarok uDimension meg ez a dls és már alakulna is.... :lol:

Viszont, TUDOK ELADÓ MICRODIMENSION JR COMP 6-os szettet!!!

Gugu eladná az övét, de minimális mértékben akar vele foglalkozni, illetve nem akar szerelgetni. Most a kocsijában van - meg kell vele alkudni, és a JR szett helyett be kell neki rakni egy másikat (akár SAL gagyit, csak szóljon).

Inkább meg kéne venni, mint, hogy eladja az autóval együtt..... :)

Link to comment
Megosztás:

Ugye nem a DLS R6-ra alkudozol amit 25ért ad!!?? Mert azt én ma már megvettem, vagyis kifizettem!!!!

Na erről lemaradtam ;) jó vétel volt ám az! a magasat mindenképpen szembe fordítsd és úgy rakd be mert úgy a legszebb a hangja a szettnek, de hic biztos kiokosított de azért beirtam a tapasztalatomat. Az egy igazán audiofil szett halgasd egészséggel vagy 100 évig

Link to comment
Megosztás:

Na erről lemaradtam :lol: jó vétel volt ám az! a magasat mindenképpen szembe fordítsd és úgy rakd be mert úgy a legszebb a hangja a szettnek, de hic biztos kiokosított de azért beirtam a tapasztalatomat. Az egy igazán audiofil szett halgasd egészséggel vagy 100 évig

Köszi ;) Szívesen fogadok minden tanácsot, az mindig jól jön.

Link to comment
Megosztás:

Viszont, TUDOK ELADÓ MICRODIMENSION JR COMP 6-os szettet!!!

Gugu eladná az övét, de minimális mértékben akar vele foglalkozni, illetve nem akar szerelgetni. Most a kocsijában van - meg kell vele alkudni, és a JR szett helyett be kell neki rakni egy másikat (akár SAL gagyit, csak szóljon).

Inkább meg kéne venni, mint, hogy eladja az autóval együtt..... :lol:

Na én adok neki normális szettet azért vagyis az az ötletem hogy hilnap kb 10 től leszekm ujra itt és addigra ha szépen megkérlek megtudakolnád nekem ezt a dolgot, mert akkor már neki is állok ghétvégén és kikapom a spektron szetttet... ;))))

Link to comment
Megosztás:

Na én adok neki normális szettet azért vagyis az az ötletem hogy hilnap kb 10 től leszekm ujra itt és addigra ha szépen megkérlek megtudakolnád nekem ezt a dolgot, mert akkor már neki is állok ghétvégén és kikapom a spektron szetttet... ;))))

Szerintem levelezd le te Guguval, én ennyire nem folynék bele..... Nyugodtan írj neki, és hivatkozz rám, hogy én mondtam. Az árat is vele kell kialkudnod. :lol:

Sőt, itt megvan a telefonszáma is.

Link to comment
Megosztás:

hali fiuk .lenne 1 kérdésem . ma nagytakarítás volt a kocsin lepattintottam a hátsó csipogó takaróját és láss csodát nincs csipogó

sony cd tár kábel pedig volt a kocsiban valaki benne hagyta az érdekelne hogy hogyan van kialakítva a kábelezés ezekben az autókban szeretnék hátra is csipogót

ha megoldható. elöl és hátul is tölcséres hangszóró van

a másik érdekelne hogy rakott e már be valaki autó specifikus hangszórókat pl. pioneer vagy valami hasonlóan márkást

nem tudom mi szólhat jól ebben a kocsiban caravan a gyári sovány olyan kéne ami közepet nagyon nyomja magassal nincs nagy bajom kivéve hogy hátul nincs

ládám van csak jó hangszórók kellenének.

Link to comment
Megosztás:

Szia mr bb!

Szerintem hátulra ne tégy magassugárzót, egyszerű oknál fogva. Netán olyan irányban áll a hátsó csipogó, hogy a bal füled mellet csapdossák a cintányért, Eleinte szórakoztató lehet, de egy idő után már idegesítő. Koncerten sem a hátad mögött játszik a zenekar.

Elöl kell jól megcsinálni a hangszórók beépítését. Azért jók a kocsidban a magas hangok, mert a csipogóknak nincs szükségük komoly rögzítésre, ellenben a mély-közép hangszórókkal. A gyári helyre rögzített hangszóró műanyag befogatással sosem lesz jó. A legtöbb mélyet is adó megoldás az MDF karika, és annak lehető legjobb rögzítése az ajtó lemezére. Ezt még az ajtó szigetelésével lehet fokozni. A hangszóró kiválasztásánál meg zenei ízlésedre kell támaszkodni.

MDF karikában tudok segíteni!

Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.