Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretném kicserélni astrámban a gyári magnót (GM 0300) egy JVC KD-G342 lejátszóra. Ezzel kapcsolatban lenne egy-két kérdésem.

1. Hogyan tudom kiszedni a gyári magnót?

2. Kell e valami keret az új magnóhoz?

3. A gyári csatik jók lesznek az új lejátszóhoz?

4. A kocsi kijelzőjén a beszerelést követően ugyan úgy megjelenik a dátum, idő, hőmérséklet és a halgatott rádióállomás neve?

Segítsetek mert teljesen kezdő vagyok. Ha valaki tudja pontosan mit kell csinálni kérem irja le.

Előre is köszönöm.

1. 4 kis imbuszcsavar kiszed, majd azok helyére "U" alaku drót(min 5cm szárral és min 2mm átmérőjü) belenyom és kihúzod a rádiót.

2. Igen a JVC kerete kelleni fog

3. Jók lesznek

4. A rádióállomás kivételével minden más megjelenik

Röviden ennyi. Sok sikert!!

Link to comment
Megosztás:

Érdekesség csak nektek :D

Akinek nem gyári rádiója van, és a nem gyári rádión nincs antenna jel erősítő táp kimenet az ISO-n.

Alapban három szál van bekötve a táphoz kapcsolt pozitív,negatív, és tartós pozitív.

Nem értettem ,hogy miért szar a rádió vételem.

Aztán még régebben elkezdtem túrni a kapcsolási rajzát,akkor derült ki hogy kell egy pozitív kapcsolt táp az antennajel

erősítőnek.

Ma volt időm és megcsináltam.

A következő a teendő.

Van a gyári kábelvég csatlakozóval.

Abban van egy pirosfehér és szürke kábel egybe kötve.

a pirosfehér megy az erősítőhöz (és gyári kijelzőhöz)

a szürke a távirányítóhoz

Tehát a véghez kell kapcsolt pozitívot kötni.

A gyári csatlakozóban

a tápot:

2.5 piros állandó 12V

2.5 barna negatív

0.5 piros 12V bedugott kulcs mellet ,erre kell kötni a pirosfehér-szürke kábelt

Emiatt nem fog dátumot kiírni!!!!!

Szerk :

Megoldás a dátumra ,valahol meg kell szakítani a kijelző előtt a pirosfehéret.

Link to comment
Megosztás:

Tehát ha a piros-fehérhez kapcs.állandó pozitívat,akkor kiirja a dátumot?

nem,a pirosfehérhez kapcsolt 12V menjen ,mert ha az állandóból kötöd át lemeríti az aksit.

a dátumot csak akkor fogja kiírni ha valahol megszakítod a pirosfehét kábelt a kijelző és a valahol lévő elágazás között

mert ugye az egyik ág megy az antenna jel erősítőhöz ,a másik ág a kijelzőhöz

nem tudom hol van az elágazás.

Link to comment
Megosztás:

nem,a pirosfehérhez kapcsolt 12V menjen ,mert ha az állandóból kötöd át lemeríti az aksit.

a dátumot csak akkor fogja kiírni ha valahol megszakítod a pirosfehét kábelt a kijelző és a valahol lévő elágazás között

mert ugye az egyik ág megy az antenna jel erősítőhöz ,a másik ág a kijelzőhöz

nem tudom hol van az elágazás.

ez egyelőre kicsit sejtelmes :D

Link to comment
Megosztás:

nekem tiszta,csak azt nem tom,hol nyessem el a pros-fehéret.Lehet rögtön a kijelző környékén.

nem tom...

én inkább nem vágom szét...

azon vagyok hogy a nem gyári rádió kijelzett adatai megjelenjenek a gyári kijelzőn

a feladat nem egyszerű de megoldható :D

De csak akkor ha nagyon unom magam.

Link to comment
Megosztás:

ahány rádió annyi megoldás :D

még a héten szabin vagyok,jövőhéttől vissza a bányába. :wacko:

sok unatkozós időm már nincs.

Én inkább leprogramoztattam a kijelzőről a rádiót ( ebbe a módba van az összes olyan CL2es is amibe nincsen gyárilag magnó) Így aztán nem kell "nyesni" semmit. Én annak nem igazán láttam értelmét hogy két helyen lássam az mondjuk hogy "Juventus" Így most az a felállás. Hogy csak akkor kapcsol be a kijelző ha gyújtást adok ill ha a világítást bekapcsolom. És minden esetbe az aktuális dátum jelenik meg. BC-n gondolkodtam még hogy jó lenne mert akkor legalább használható infót látna az ember. Nem kizárt hogy megjátszom.

Link to comment
Megosztás:

1. 4 kis imbuszcsavar kiszed, majd azok helyére "U" alaku drót(min 5cm szárral és min 2mm átmérőjü) belenyom és kihúzod a rádiót.

2. Igen a JVC kerete kelleni fog

3. Jók lesznek

4. A rádióállomás kivételével minden más megjelenik

Röviden ennyi. Sok sikert!!

De ha mégis visszateszem a gyári magnót akkor a halgatott rádióállomás neve ismét megjelenik a kijelzőn? Ezt azért kérdezem mert pár hozzászólással ezelőtt beszélnek itt valami tech 2-ről. Ez micsoda?

Link to comment
Megosztás:

De ha mégis visszateszem a gyári magnót akkor a halgatott rádióállomás neve ismét megjelenik a kijelzőn? Ezt azért kérdezem mert pár hozzászólással ezelőtt beszélnek itt valami tech 2-ről. Ez micsoda?

Ha nem állítgatsz el semmit, akkor igen. A Tech2 az egy opel diagnosztikai, szerviz kézi berendezés.

Link to comment
Megosztás:

van ilyen problémára átalakító :D

tudom hogy van, vettem is már de az egyik vége( ami a kocsi csatijába menne nem a magnóba), na az nem olyan mint kéne, de nem tudom hogy milyen kéne, ha azt mondom asztrához kell csak néznek rám hülyén... ezért érdekelne hogy mi lehet ennek a fajta csatinak a neve..

Link to comment
Megosztás:

tudom hogy van, vettem is már de az egyik vége( ami a kocsi csatijába menne nem a magnóba), na az nem olyan mint kéne, de nem tudom hogy milyen kéne, ha azt mondom asztrához kell csak néznek rám hülyén... ezért érdekelne hogy mi lehet ennek a fajta csatinak a neve..

én két fajtát ismerek

a készüléken hüvely van,vagy hasonló mint a tv hátulján az antenna dugó

http://elektroexpressz.hu/spl/784521/Autos...enna_csatlakozo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?

Astra G Caravanban szeretném kicserélni a hangszórókat az első és a hátsó ajtókban.

Abban kérnék segítséget, hogy hogyan kell kiszabadítani a kárpit alól a régi hangszórókat?

Előre is köszönöm!

Laci

Le kell szedni a kárpitot, a hangszóró csavarokhoz nem férsz hozzá. Asszem pont egyhez a háromból. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi speter!

Csak az a kérdés, hogy hol kellene aláfeszítenem a kárpitnak?

Csavarok is fogják, ha nem jön ne erőltesd, inkább keresgélj. Mindent pattints le, mert lehet alatta csavar.

Ha emlékeim nem csalnak:

Elöl:

- alul, jobb oldalt ha körbenézed látsz asszem kettőt

- kapaszkodót lepattint, szintén kettő

Hátul:

- az elektromos ablak vezérlő, vagy a helyetti vakdugó alatt

- kapaszkodóban

- csipogónál

- alul, jobb oldalt ha körbenézed kettő

Link to comment
Megosztás:

én két fajtát ismerek

a készüléken hüvely van,vagy hasonló mint a tv hátulján az antenna dugó

http://elektroexpressz.hu/spl/784521/Autos...enna_csatlakozo

a magnón hüvely van, a kocsiból meg egy ilyen koax szerű lóg ki, elmentem venni ott is azt mondták kétfajta van csak, vettem egyet ami ilyennek tűnt, de ez valami csavaros cucc, és vastagabb is a koax szerű része... a másik passzol... csak ugye megmutatni nehéz ezt a boltban:S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.