Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Örülj neki, minden nap ajándék...

Ha elromlik, (CD) ne is próbáld javíttatni, horror összeg lesz, egy lézer egység.

A transzmitter, mint legegyszerűbb megoldást, írtam. Ha rossz frekvenciára állítod, persze hogy minden bezavar.

Ennyi erővel az utcára se menj, mert eltalál egy meteorit! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért, maradnék a CAR300 rádiónál!

A Blaupunkt, híresen jó tunereket (hangoló egység) gyártott!

Ezt a mai napig nem lehet megkerülni, ha a rádiós műsor vételről beszélünk.

Legyen az Analóg, vagy Digitális!

A nagyfrekvenciás részben két féle létezik:

1: szép, esztétikus elrendezés, az alkatrészek sorban, derékszögben, egymás mellett. A vételi érzékenysége (szelektivitása) általában rossz!

2: kifejezetten csúnya, az alkatrészek össze-vissza vannak, de ezekben a felharmonikusokat is szűrik. A vételi érzékenysége (szelektivitása) általában jó!

Blaupunkt: Európában (vagy a nagy világban!) a legjobb tunereket gyártották!!!

Ez tapasztalat! Nem szubjektív megítélés!

Ha rádiózni akarsz, Blupunkt.

Ha saját zenéket akarsz hallgatni, Clarion, FM transzmitter, CarPC, stb.

A CD tárat kifejezetten autóba fejlesztették.

Mind a rázkódást, port jól viseli. Csak a hideg és meleg viseli meg.

Link to comment
Megosztás:

Tisztában!

Azért írtam, mert szerintem, te nem ismered ezeket a rövidítéseket.

Huszonöt éve javítok híradástechikai termékeket.

Elektronikai műszerész vagyok és az apukám is erősebb! :lol:

Fejezzük már ezt be... ;)

Elhiszem, hogy van tapasztalatod ezen a téren, tiszteletben is tartom, de baromságokkal ne fárasszuk már egymást. :)

Nem csak a Blau tervez úgy RF panelt, hogy a felharmónikus képződést megelőzze.

Link to comment
Megosztás:

Huszonöt éve javítok híradástechikai termékeket.

Én is majdnem 25 éve végeztem(1989-ben)RTV műszerész szakon Debrecenben,csak

az élet úgy hozta ,hogy utána sosem dolgoztam tévészerelőként! :lol:

Egy darabig még szerelgettem itthon,de aztán a tudás megkopott. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is majdnem 25 éve végeztem(1989-ben)RTV műszerész szakon Debrecenben,csak

az élet úgy hozta ,hogy utána sosem dolgoztam tévészerelőként! :lol:

Egy darabig még szerelgettem itthon,de aztán a tudás megkopott. ;)

88' május, június, július közepéig, Debrecenben voltam (katonai) alap kiképzésen. (híradós) :) Ha jól emlékezem a Kossuth-ban. A nevére nem emlékszem, orvosi műszergyárral szemben.

89' nov 14.-én szereltem le.

Link to comment
Megosztás:

Én meg 89 novemberben vonultam be pont oda !Híradó,"Róbert" század!Lokátoros.

Nem tudom milyen század, RH adós. (R102) Fent a másodikon. Talán "Károly" század...

Aztán vissza Sárbogárdra, ott vették a lokátorosok, mi pedig adtuk Veszprémnek... 800W-tal!!!

A fénycső, világított a kezemben, pedig nem volt bekötve!

Link to comment
Megosztás:

Hehe :-)

Én is elektronikai műszerész vagyok eredetileg, csak 25 évvel ezelőtt váltottam (megszöktem a gyárból)))) a médiára. Így lettem hangtechnikus/mester vagynevezahogyakarod.

Bezzeg a Pio készletemet mégis egy műhelyben rakattam be az ajtókba, nahhh jaa...

Lusta disznó vagyok.

Szevasztok, kollégák )))

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen század, RH adós. (R102) Fent a másodikon. Talán "Károly" század...

Aztán vissza Sárbogárdra, ott vették a lokátorosok, mi pedig adtuk Veszprémnek... 800W-tal!!!

A fénycső, világított a kezemben, pedig nem volt bekötve!

Tök király én is ott voltam R140-re kaptam a kiképzést de R102-ön voltam leszerelésig, 1992. májusig. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most megint kimentem a minuszokba szétszedtem, és a kábelkötegen volt valami papíralapú ragasztó, de el volt szakadva, gondolom beesett a köteg...

Majd tavasszal szétszedem, és berakom a hangszórókat.

Végre a hangszórók is megérkeztek, jó idő lett, és betettem a hangszórókat a tükör háromszögbe.

Jobb oldalon simán megtaláltam a kábelt.

Bal oldalt pedig megbontottam a kárpitot, csak elemeltem, nem szedtem le, és ott volt a kábel.

Min2 oldalt 1-1 patentet eltörtem, olyan érdekesen van megcsinálva, hogy ha épen akarja valaki leszedni, akkor vagy a kárpitot kell leszedni, vagy pedig nagy mázlijának kell lennie, hogy a patent kicsússzon a furatból, ne törjön bele...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
A testelés hiányáról, (hibájáról) ami a hátsóablak fűtésen keresztül testelődik.

Ha kiveszed a relét, nem tud testelődni, vagyis az antena erősítő nem kap testet, nem erősít.

A rádió vétel, nagyon gyenge lesz.

Szia! Egyszer már kérdeztem, de nem jött rá válasz. Caravan-nál is így oldják meg a testelést? :lol: Nekem is gyenge a rádió vétel, pedig kék pont kazettás rádió van benne. /Milano RCR 127/

Link to comment
Megosztás:

Olvasd vissza 3008# válaszoktól. Kb 1 hónapja tárgyaltuk. :lol:

Köszi. Amióta fórum tag vagyok, elolvasok minden sort. Sőt, már azelőtt is. De hogy miért gyenge a vételem, arra nem találtam választ. Gyenge a gyárival is és a kék ponttal is. Nincs semmi zavarás, csak ahogy elhagyom Db-t, szinte megszűnnek az adók, vagy elgyengülnek.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Amióta fórum tag vagyok, elolvasok minden sort. Sőt, már azelőtt is. De hogy miért gyenge a vételem, arra nem találtam választ. Gyenge a gyárival is és a kék ponttal is. Nincs semmi zavarás, csak ahogy elhagyom Db-t, szinte megszűnnek az adók, vagy elgyengülnek.

Akkor valószínű, hogy az antennaerősítőd bevégezte... R.I.P. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor valószínű, hogy az antennaerősítőd bevégezte... R.I.P. :lol:

...vagy nem kap tápot.

Köszönöm. Akkor keresek egy hozzáértő szerelőt. Akihez szoktam járni, úgy vettem észre, nincs teljesen képben az Opellel. Ja, egy kérdés: ezeket lehet mérni valahogy? Tehát, hogy eljut-e a táp az antennához ill. ha eljut, erősített jel jön-e az erősítőtől.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Akkor keresek egy hozzáértő szerelőt. Akihez szoktam járni, úgy vettem észre, nincs teljesen képben az Opellel. Ja, egy kérdés: ezeket lehet mérni valahogy? Tehát, hogy eljut-e a táp az antennához ill. ha eljut, erősített jel jön-e az erősítőtől.

Mindegyik mérhető csak az utóbbi kicsit drágább meg spécibb műszerrel. Előbbihez elég egy multiméter amivel tudsz egyenfeszt mérni. Lebontod a kárpitot hogy hozzáférj az antenna csatihoz. Majd ha ez megvan. Akkor a vékonyabb kábel (kapcsolt 12V) csatiiát széthúzod. Bekapcsolod a rádiót majd hátramész mérni, a multi egyik végét (fekete) rárakod arra a csavarra ami az antenna talpat fogja (jó lenne ha közel fémtiszta lenne) majd a másik mérőzsinórt (piros) beleteszed a csatiba. Ha látod az akkufeszt a kijelzőn (12V körüli) akkor elmegy odáig, ha 0V ot mérsz vagy 12V nál lényegesen kevesebbet akkor ott vmi balhé van. Aztán ha megvan a 12V akkor lehet játszani, hogy bekapcsolod az ablakfűtést úgy is mérsz vagy kiveszed a relét. Ha minden körülmény között megvan a tápfesz akkor lehet gyanakodni az antennakábel illetve az erősítő hibájára zárlatára szakadására.

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik mérhető csak az utóbbi kicsit drágább meg spécibb műszerrel. Előbbihez elég egy multiméter amivel tudsz egyenfeszt mérni. Lebontod a kárpitot hogy hozzáférj az antenna csatihoz. Majd ha ez megvan. Akkor a vékonyabb kábel (kapcsolt 12V) csatiiát széthúzod. Bekapcsolod a rádiót majd hátramész mérni, a multi egyik végét (fekete) rárakod arra a csavarra ami az antenna talpat fogja (jó lenne ha közel fémtiszta lenne) majd a másik mérőzsinórt (piros) beleteszed a csatiba. Ha látod az akkufeszt a kijelzőn (12V körüli) akkor elmegy odáig, ha 0V ot mérsz vagy 12V nál lényegesen kevesebbet akkor ott vmi balhé van. Aztán ha megvan a 12V akkor lehet játszani, hogy bekapcsolod az ablakfűtést úgy is mérsz vagy kiveszed a relét. Ha minden körülmény között megvan a tápfesz akkor lehet gyanakodni az antennakábel illetve az erősítő hibájára zárlatára szakadására.

Köszi a részletes leírást. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.