Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

üdv srácok! Valakinek volna kedve csinálni egy video vagy képillusztrált hangszóröcserés segédletet? Persze csak ha ilyet otthon is egyszerű megcsinálni, köszönöm

Nem lenne probléma tulajdonképpen, csak hamarabb kellett volna szólnod, mert már az összes hangszórómat kicseréltem.

Konkrétan melyik része okoz problémát? Egy leírást esetleg összehozhatok, de a kárpitot nincs kedvem lebontani a fényképek kedvéért.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A 8 hangszórós gyári szett sokkal jobban szól egy komolyabb fejegységgel mint a Car 400?

gondolkodom,hogy lecserélem de jó lenne ha a kormányvezérlés is megmaradna :icon1:

Szerintem egy ládával sokkal jobban szólna. Arra még érdemes beruházni. Kormánytáv adapter kapható jó néhány típushoz, igaz nem olcsók. Pioneer, Alpine stb.

Link to comment
Megosztás:

A 8 hangszórós gyári szett sokkal jobban szól egy komolyabb fejegységgel mint a Car 400?

gondolkodom,hogy lecserélem de jó lenne ha a kormányvezérlés is megmaradna :icon1:

pl. pár wattal erősebb lejátszó tuti meghallatszana... A kormányvezérlésnél láttam valamelyik oldalon, de csak a legismertebb lejátszótípusokhoz készítettek, áruk 20-30 ezer forint körül mozog... :)

Link to comment
Megosztás:

Nem lenne probléma tulajdonképpen, csak hamarabb kellett volna szólnod, mert már az összes hangszórómat kicseréltem.

Konkrétan melyik része okoz problémát? Egy leírást esetleg összehozhatok, de a kárpitot nincs kedvem lebontani a fényképek kedvéért.

az a része kellene hogy megveszem a 16,5 és a 13 centis pár hangszórókat, beépítő kereteket, és ...mi jön utána :)

ne szedd szét miattam újra, azért ha le lenne írva az segítség lenne, hogy kezdjek neki

Link to comment
Megosztás:

az a része kellene hogy megveszem a 16,5 és a 13 centis pár hangszórókat, beépítő kereteket, és ...mi jön utána :)

ne szedd szét miattam újra, azért ha le lenne írva az segítség lenne, hogy kezdjek neki

Stofl fórumtársunk oldalán találtam egy leírást az ajtókárpit leszereléséről: https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOMzdiMjBhYmUtNWM4Yy00YjNmLWI0NWMtMDJjNmU3OGZhNmEz/edit?hl=hu

Ha ez kész, ki kell szerelni a gyári hangszórókat. A mélyközepet azt hiszem három csavar fogja (torx, a méretét sajnos nem tudom), a csipogót csak ki kell pattintani. Mielőtt berakod az újakat, el kell vezetni a kábeleket. Én a gyári kábelt használtam fel, egy átlagos minőségű hifihez teljesen megfelel. Pluszba persze kell majd venned még hozzá néhány métert, ez lehet nyugodtan vastagabb mint a gyári.

A bekötés: a hangszóró szetthez fogsz kapni egy hangváltót, aminek van egy bemenete (IN), és két kimenete. Az egyik kimenet a mélyközép hangszóróé, a másik a csipogóé. A polaritás mindenhol jelölve van (+,-) A hangváltónak keress egy helyet ahol nincs útban, de hozzáférhető. Én az ajtózsebbe raktam. A kábeleket ügyesen kell elvezetni az ajtókárpit alatt, néhány helyen rögzítve. Erre a célra lehet kapni kétoldalt tapadó szivacsot, amit méretre vághatsz.

Tehát a bekötés: A gyári kábel kétfelé van ágaztatva, az egyik megy a csipogóhoz, a másik a mélyhez. Amelyik jobban odaér azt kösd a hangváltó bemenetére, a másikat szigeteld le. A megfelelő hangváltó kimenetre rá kell csatlakoztatni az új hangszórókat. Majd rögzíted az ajtóra a kiemelő keretet. Érdemes alá valami rezgéscsillapító anyagot vágni, vékony gumilemez vagy valamiféle kárpitanyag is megteszi. A keret és a hangszóró közé szintén rakjál valamit. Ha más nincs, rugalmas sziloplasztot. Az ajtó lemezét előreláthatólag fúrni, és vágni is kell, vannak belógó lemezek, amik útban lehetnek a nagyobb mágnesnek. A csipogó sem valószínű hogy beleillik a gyári helyre, én kivágtam a tükörháromszög rácsát, abba rögzítettem. http://img.carstyling.hu/usercars/00/05/09/62/50962_1341140725.jpg

Mielőtt visszarakod a kárpitot, ne felejtsd el kipróbálni a hangszórókat!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gondolom, a normál antenna csatlakozót akarod használni, az eredeti (philips) helyett.

Veszel egy ilyet, vagy egy ilyet, és nem kell semmit "buherálni".

van egy sony xlopd fej és abba ilyen mélyen kell beantennázni, nekem meg sima xoaxom van, az se túl hosszú már így csak beleraktam és szigetelőszalaggal rögzítettem... erre a csatira nem bírtam rávarázsolni az antennát, mindig leesett róla, nem szorult rá

tehát ha lenne ilyesmim

5028HQSM.JPG

akkor ezt rácsatizom arra mait mutattál és kész?

asszem van :P de az se rajta, remélem ezzel meg bírkózom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Rádióm elég gyengén fogja az adókat. Gyári fejegység és a mostani JVC is. Uncsim astráján rövidebb az antenna, de ha azt teszem be valamivel jobban megy. Ez kicsit fura nekem. Van olyan antenna ami űberatom fogja a jelet, vagy mi lenne a megoldás? Lassan kissebségi érzésem lesz, mert mindenkinek megy kismillió féle adó, csak én vagyok ilyen sistergős fajta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Rádióm elég gyengén fogja az adókat. Gyári fejegység és a mostani JVC is. Uncsim astráján rövidebb az antenna, de ha azt teszem be valamivel jobban megy. Ez kicsit fura nekem. Van olyan antenna ami űberatom fogja a jelet, vagy mi lenne a megoldás? Lassan kissebségi érzésem lesz, mert mindenkinek megy kismillió féle adó, csak én vagyok ilyen sistergős fajta.

Anno én is így voltam az Astrámmal:-(

Az egésznek a titka az antennád talpa.

Meg kell látogatnod egy bontót, és új antenna talpat kell venned, majd csere.

A gumi szétrohadt, és telement vízzel. Oda megy 12 Volt is, mert asszem van beépített antennaerősítő, csak vizesen nem jut oda a táp. Ennyi.

Üdv

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Anno én is így voltam az Astrámmal:-(

Az egésznek a titka az antennád talpa.

Meg kell látogatnod egy bontót, és új antenna talpat kell venned, majd csere.

A gumi szétrohadt, és telement vízzel. Oda megy 12 Volt is, mert asszem van beépített antennaerősítő, csak vizesen nem jut oda a táp. Ennyi.

Üdv

Hmmm, akkor nem úszom meg bontás nélkül, de azért köszi a segitséget! Esetleg azt megtudnád mondani hogyan bontsam meg? Caravánról lenne szó.

Link to comment
Megosztás:

Hmmm, akkor nem úszom meg bontás nélkül, de azért köszi a segitséget! Esetleg azt megtudnád mondani hogyan bontsam meg? Caravánról lenne szó.

Az enyém is Caravan volt.

Emlékeim szerint először a csomagtér világításkapcsolót szedtem ki, de nagyon szűk volt a hely.

Aztán lehet, leszedtem a műanyag keretet is ami a mennyezetburkolatot fogta.

Régen volt ez már, olyan 2 éve is lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az enyém is Caravan volt.

Emlékeim szerint először a csomagtér világításkapcsolót szedtem ki, de nagyon szűk volt a hely.

Aztán lehet, leszedtem a műanyag keretet is ami a mennyezetburkolatot fogta.

Régen volt ez már, olyan 2 éve is lehet.

Nem baj, valami kiindulási pont kellet. Köszi mégegyszer!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Fejegységet szeretnék venni és nem tudom mit vegyek :-)

Jelenleg valami Panasonic CD-s van gyári hangszórókkal és a hangjával meg vagyok elégedve (eléggé botfülem van...) viszont meguntam a CD-k cserélgetését és azt, hogy mindig mindent ki kell írnom.

Szóval eljött az ideje, hogy vegyek valami olyant, ami fogad SD kártyát.

A kritériumok a következők:

- MP3 lejátszás SD kártyáról. Csak USB nem érdekel, nem akarom, hogy pendrive lógjon az utastérbe, mint valami kihegyezett karó.

- A hangerő szabályzás csak viszonylag nagyméretű tekerővel történhet ergonómiai okokból. (Az egyik céges autóban olyan Sony fejegység volt, amin a hangerőt fel-le gombokkal lehetett állítani. Na annak a konstruktőrét eleget szidtam.)

- Az erősítő legalább 40 W legyen, mert nem akarok halkabbat, mint a mostani (autópályán 150-nél a Z14XE Caravan már hangos tud lenni...)

- Legyen benne Bluetooth kihangosítás BEÉPÍTETT mikrofonnal. (A beépített mikrofont mennyire tartjátok jónak? Ha a telefonomat simáén kihangosítom, annak is jó a mikrofonja, de túl halk, ezért kéne valahogy összejátszani az autórádióval.)

Még nem tudom mennyi pénzt szánok rá, de mivel nem vagyok audiofil, ezért nem gondolnék valami überszuper cuccra. A gyárit megközelítő minőség pont jó lesz :-)

Van valakinek ötlete, hogy mit nézzek?

Előre is köszönöm!

Szerk.: Közben megtaláltam a rádió típusát: Panasonic CQ-C1110AN Egy fontos kritérium még lemaradt: Legyen benne RDS rádió, Traffic announcement (automatikus váltás közlekedési információk bemondásakor) funkcióval.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Fejegységet szeretnék venni és nem tudom mit vegyek :-)

Jelenleg valami Panasonic CD-s van gyári hangszórókkal és a hangjával meg vagyok elégedve (eléggé botfülem van...) viszont meguntam a CD-k cserélgetését és azt, hogy mindig mindent ki kell írnom.

Szóval eljött az ideje, hogy vegyek valami olyant, ami fogad SD kártyát.

A kritériumok a következők:

- MP3 lejátszás SD kártyáról. Csak USB nem érdekel, nem akarom, hogy pendrive lógjon az utastérbe, mint valami kihegyezett karó.

- A hangerő szabályzás csak viszonylag nagyméretű tekerővel történhet ergonómiai okokból. (Az egyik céges autóban olyan Sony fejegység volt, amin a hangerőt fel-le gombokkal lehetett állítani. Na annak a konstruktőrét eleget szidtam.)

- Az erősítő legalább 40 W legyen, mert nem akarok halkabbat, mint a mostani (autópályán 150-nél a Z14XE Caravan már hangos tud lenni...)

- Legyen benne Bluetooth kihangosítás BEÉPÍTETT mikrofonnal. (A beépített mikrofont mennyire tartjátok jónak? Ha a telefonomat simáén kihangosítom, annak is jó a mikrofonja, de túl halk, ezért kéne valahogy összejátszani az autórádióval.)

Még nem tudom mennyi pénzt szánok rá, de mivel nem vagyok audiofil, ezért nem gondolnék valami überszuper cuccra. A gyárit megközelítő minőség pont jó lesz :-)

Van valakinek ötlete, hogy mit nézzek?

Előre is köszönöm!

Szerk.: Közben megtaláltam a rádió típusát: Panasonic CQ-C1110AN Egy fontos kritérium még lemaradt: Legyen benne RDS rádió, Traffic announcement (automatikus váltás közlekedési információk bemondásakor) funkcióval.

Ha nem is gondolsz überszuper cuccra, elég sok kritériumot soroltál fel, nem 20-ezres kategória lesz.

A külön mikrofonnal mi a gondod? Az A-oszlopra fel lehet erősíteni, biztos jobb mint a beépített.

A csak USB-s készülékek között is van olyan, ami hátsó kivezetéses, kábeles, némelyik a külső merevlemezt is olvassa.

A kábelt ki lehet vezetni a magnó alatti tárolórekeszbe.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha nem is gondolsz überszuper cuccra, elég sok kritériumot soroltál fel, nem 20-ezres kategória lesz.

A külön mikrofonnal mi a gondod? Az A-oszlopra fel lehet erősíteni, biztos jobb mint a beépített.

A csak USB-s készülékek között is van olyan, ami hátsó kivezetéses, kábeles, némelyik a külső merevlemezt is olvassa.

A kábelt ki lehet vezetni a magnó alatti tárolórekeszbe.

A kritériumok meglepő módon nem a csúcs felé mutatnak. Ma néztem az E*ronicsban egy Roadstar ( igazi világmárka lehet :) ) rádiót és az erősítő kivételével mindent tudott 9990 HUF-ért. Persze ezt nem veszem meg, de ha valamelyik komolyabb gyártónak is lenne ilyesmije, az már szób jöhet. Azt hiszem Pioneer volt még 17-ért, de annak csak USB-je volt és hiányzott az SD kártya.

A mikrofon kivezetés jó ötlet, csak máshova tenném. Még csak olyant láttam, ahol a sofőr fölött az A oszlopon volt, az meg nemtetszik. Messziről is látszik, hogy az autóban valami komolyabb cucc van/lehet. Amit nem lát a szem, nem fáj a szívnek :)

Link to comment
Megosztás:

A kritériumok meglepő módon nem a csúcs felé mutatnak. Ma néztem az E*ronicsban egy Roadstar ( igazi világmárka lehet :) ) rádiót és az erősítő kivételével mindent tudott 9990 HUF-ért.

Bluetooth modullal, SD-kártya olvasóval 9990-ért? :blink: Hülyéskedsz?

Első körben ezt találtam: http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/1-din-fejegyseg/t:4104/pioneer-deh-x8500bt

Nekem a bluetooth nélküli változata van, nagyon szeretem. Hátsó kivezetéses USB, előlap alatti SD, 3 pár 4V-os RCA, direkt sub vezérlés stb. Lejátszik tömörítetlen zenei formátumot (WAV).

De még nézelődök tovább...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.