Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Nem mindegyikben van hátul hangszóró.

Nekem is csak elöl vannak, de szeretnék hátra is.

nemrég nézegettem egy ilyen szettet az autóhoz, de abban csak egy magas van és 1 pár mélyközép

és egy pár 3 utas. szerintem jobb lenne ha mélyközép lenne mindenhol és a rendes helyén meg a magas.

pontosan milyen méretek kellenek?

nem szeretnék bontottat, újat vennék, csipogóból mondjuk gyárit, hogy pontosan illeszkedjen a gyári helyére.

a többit meg valami minőségibbet, mondjuk Blaupunkt, Pioneer, Jbl vagy ilyesmi.

mondjuk nem tudom, hogy a 4X50W-os fejegységnek hogyan tettszene a 8 hangszórós rákötés :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csak elöl vannak, de szeretnék hátra is.

nemrég nézegettem egy ilyen szettet az autóhoz, de abban csak egy magas van és 1 pár mélyközép

és egy pár 3 utas. szerintem jobb lenne ha mélyközép lenne mindenhol és a rendes helyén meg a magas.

pontosan milyen méretek kellenek?

nem szeretnék bontottat, újat vennék, csipogóból mondjuk gyárit, hogy pontosan illeszkedjen a gyári helyére.

a többit meg valami minőségibbet, mondjuk Blaupunkt, Pioneer, Jbl vagy ilyesmi.

mondjuk nem tudom, hogy a 4X50W-os fejegységnek hogyan tettszene a 8 hangszórós rákötés :blink:

Az első ajtókba 165mm a hátsókba 130mm. Én ne felejts el kiemelő keretet venni.! Nem tudom milyen problémára gondoltál a 8 "hangszoros" rákötés címén? Hiszen itt igazából 4 hangszóró lesz csak rákötve. S a fejegységekre ráírt teljesítmény adatokat nem kell vér komolyan venni. 4x50w szép is lenne. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az első ajtókba 165mm a hátsókba 130mm. Én ne felejts el kiemelő keretet venni.! Nem tudom milyen problémára gondoltál a 8 "hangszoros" rákötés címén? Hiszen itt igazából 4 hangszóró lesz csak rákötve. S a fejegységekre ráírt teljesítmény adatokat nem kell vér komolyan venni. 4x50w szép is lenne. :)

Köszi, kiemelő keret gondolom típus specifikus kell, ami G astrához kell.

gyári csipogó mind a 4 ajtóban egyforma alakú, és teljesítményű?

hol tudnék gyári csipogókat venni újat?

Link to comment
Megosztás:

Hello a gyari magnom nincs meg igy a multikormanyt nem tudom hasznalni de vettem alpine fejegyseget

es azeretnem tudni at alakito vagy milyen meg oldas lehetseges hogy mukodjon a multikormanyom is ???

Ez (vagy ilyesmi) kell neked:

http://www.carlink.hu/product_info.php?cPath=5_287_197_216&products_id=740

De ehhez az kell hogy távirányítható legyen az Alpine fejegységed, azaz lehessen hozzá csatlakoztatni távirányítót, nem feltétlenül infrásat. A kézikönyvében benne szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, kiemelő keret gondolom típus specifikus kell, ami G astrához kell.

gyári csipogó mind a 4 ajtóban egyforma alakú, és teljesítményű?

hol tudnék gyári csipogókat venni újat?

A gyári csipogó nem egyforma elöl és hátul. Csak akkor vegyél gyárit, ha mélyközépből is gyárit akarsz, mert azok összetartoznak, így alkotnak egy komponens szettet. A fentebb belinkelt MacAudio csomag így ahogy van kompletten, szerintem az ár tükrében vállalható. Nem baj ha hátul nincs külön csipogó, be van építve a hangszóró közepébe. Ezt hívják koaxális hangszórónak. Hátra az megfelel, elég ha elöl van külön csipogó. Viszont ha több pénzt szánsz rá, természetesen érdemes venni drágább szetteket, mert azért vannak ennél jobbak, de akkor már érdemes fontolóra venni egy mélyláda beépítését is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

mondjuk nem tudom, hogy a 4X50W-os fejegységnek hogyan tettszene a 8 hangszórós rákötés :blink:

Ezt a hangszóró témát úgy képzeld el, mintha lenne otthon két dobozos hangfalad a hifihez, aminek ha leveszed a rácsát, láthatod hogy több hangszóróból áll. Ezek a hangszórók egy hangváltó segítségével elosztják egymás közt a mély, közép, magas hangokat. Lehet a dobozban három, vagy több hangszóró is, az akkor is csak egy darab hangfal. Így kell elképzelni az autónál is, csak ott az ajtó a hangfal doboza. A magas hangszóró össze van kötve a mélyközéppel, egy hangváltó közbeiktatásával. A mélyebb hangokat csak a nagyobb hangszóró adja, a magasabbakat pedig csak a kisebb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt a hangszóró témát úgy képzeld el, mintha lenne otthon két dobozos hangfalad a hifihez, aminek ha leveszed a rácsát, láthatod hogy több hangszóróból áll. Ezek a hangszórók egy hangváltó segítségével elosztják egymás közt a mély, közép, magas hangokat. Lehet a dobozban három, vagy több hangszóró is, az akkor is csak egy darab hangfal. Így kell elképzelni az autónál is, csak ott az ajtó a hangfal doboza. A magas hangszóró össze van kötve a mélyközéppel, egy hangváltó közbeiktatásával. A mélyebb hangokat csak a nagyobb hangszóró adja, a magasabbakat pedig csak a kisebb.

A gyári csipogó nem egyforma elöl és hátul. Csak akkor vegyél gyárit, ha mélyközépből is gyárit akarsz, mert azok összetartoznak, így alkotnak egy komponens szettet. A fentebb belinkelt MacAudio csomag így ahogy van kompletten, szerintem az ár tükrében vállalható. Nem baj ha hátul nincs külön csipogó, be van építve a hangszóró közepébe. Ezt hívják koaxális hangszórónak. Hátra az megfelel, elég ha elöl van külön csipogó. Viszont ha több pénzt szánsz rá, természetesen érdemes venni drágább szetteket, mert azért vannak ennél jobbak, de akkor már érdemes fontolóra venni egy mélyláda beépítését is.

most gondolkodom nagyon......

legyen új és talán picit minőségibb, vagy legyen gyári.......

most már értem ezt a hangszórós dolgot, én azt hittem,

hogy mondjuk 8X30W ami terheli a fejegységet ha 8 hangszórós a kocsi.

de akkor most elvileg csak 2 csatorna szól? mert csak az első ajtóban van hangszóró és csipogó?

amúgy én mélyláda párti vagyok, de a fejegységen nincs külön mélyláda kimenet, sőt erősítő kimenet sincs:(

eddig a kocsijaimba mindig volt mélyláda, de a gyerkőc születése után kivettem, eladtam.

Link to comment
Megosztás:

most gondolkodom nagyon......

legyen új és talán picit minőségibb, vagy legyen gyári.......

most már értem ezt a hangszórós dolgot, én azt hittem,

hogy mondjuk 8X30W ami terheli a fejegységet ha 8 hangszórós a kocsi.

de akkor most elvileg csak 2 csatorna szól? mert csak az első ajtóban van hangszóró és csipogó?

amúgy én mélyláda párti vagyok, de a fejegységen nincs külön mélyláda kimenet, sőt erősítő kimenet sincs:(

eddig a kocsijaimba mindig volt mélyláda, de a gyerkőc születése után kivettem, eladtam.

Nos a gyári nem egy nagy pukkanás, pedig nekem mind a "8 hangszóró" benne van, de azért hallgatható.

De, igy a leírtakból az derül ki, hogy a fej egység sem a áll a helyzet magaslatán. (van egy panasonic fej egységem eladó óccsó pénzért, azon van 2 rca)

De dönteni neked kell, hiszen te fogod hallgati illetve kifizetni. :)

És igen, tipus specifikus kiemelő keret kell a verdához.

Bár, ha egy ilyet bedobsz akkor nem feltétlenül kell a hátsó hangszóró szett, persze igy jóval kevesebb lesz a hely is!!trunk.gif

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nos a gyári nem egy nagy pukkanás, pedig nekem mind a "8 hangszóró" benne van, de azért hallgatható.

De, igy a leírtakból az derül ki, hogy a fej egység sem a áll a helyzet magaslatán. (van egy panasonic fej egységem eladó óccsó pénzért, azon van 2 rca)

De dönteni neked kell, hiszen te fogod hallgati illetve kifizetni. :)

És igen, tipus specifikus kiemelő keret kell a verdához.

Bár, ha egy ilyet bedobsz akkor nem feltétlenül kell a hátsó hangszóró szett, persze igy jóval kevesebb lesz a hely is!!trunk.gif

Szép a ládád és a szőnyeg is.

családi kocsi, sajnos nem vehetek el a csomagtartóból:(

akkor megveszem a szettet 25 pénzért az legalább új:)

Link to comment
Megosztás:

Hello. VEttem ma bontobol egy cdr 500-at. Eddig car 300 volt benne. Hat a kulonbseg eg es fold. Eredetileg is cdr 500-al jott ki csak a viszontelado kiszedte gondolom es kicserelte. A gondom az vele, hogy nem igaan mukodik a hang szabajozo, ha nem lenne multikormany nem is tudnam normalisan hasznalni. Szoval az a kerdesem, hogy lehet ezt javitani valahogy?

Tényleg van ekkora különbség a 2 fejegység között?

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem a hangszóróimat amiket anno még a gyár szerelt a kocsiba. 2-2 mély-közép és előre 2 csipogó.

Egy Blaupunkt usb- rádióval hajtom..Őszintén szolva egész jól szól. A brummógós mély hiányzik kicsit(erősítő,mélyládámhoz képest.)Hangosan még nem is hallgattam...de ma egy kicsit megjárattam. Komolyan mondom egész kellemes, tiszta nem torzít igaz fél hangerőig hallgattam csak, mert ugy már elég hangos volt...

Előző autómban mélynyomó is volt, de kalaptartóba bevágott 3utas oválokkal+ első ajtó két 3 utassal.. Közel nem volt ilyen tiszta hangminősége.

AMIT SZERETNÉK!!... a hátsó ajtókba a gyári helyre milyen csipogót érdemes vennem? A helye megvan csak üres :)

Továbbá. Egy 12000/pár mély-közép pl... MACAUDIO, stb hangszóróval javítana a hangzáson ha cserélném rá a gyáriakat?

KÖSZI

Link to comment
Megosztás:

AMIT SZERETNÉK!!... a hátsó ajtókba a gyári helyre milyen csipogót érdemes vennem? A helye megvan csak üres :)

KÖSZI

A gyári helyre gyári csipogót vegyél. Már csak azért is, mert ha bent van a 13 centis mélyközép, ahhoz az illik. Van ugyanis a csipogón egy hangváltó, amit, ha másmilyen magassugárzót veszel, ahhoz nem kapsz. És direkt hátsót keress, mert nem ugyanolyan mint az első. Vagy pedig cseréld a komplett szettet.

"Továbbá. Egy 12000/pár mély-közép pl... MACAUDIO, stb hangszóróval javítana a hangzáson ha cserélném rá a gyáriakat?"

Ne mélyközepet cserélj, ha cserélni akarsz, komplett szettet vegyél magassugárzóval, hangváltóval. De először az elsőt érdemes, a hátsó cseréjét nagyon nem fogod észrevenni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A gyári helyre gyári csipogót vegyél. Már csak azért is, mert ha bent van a 13 centis mélyközép, ahhoz az illik. Van ugyanis a csipogón egy hangváltó, amit, ha másmilyen magassugárzót veszel, ahhoz nem kapsz. És direkt hátsót keress, mert nem ugyanolyan mint az első. Vagy pedig cseréld a komplett szettet.

"Továbbá. Egy 12000/pár mély-közép pl... MACAUDIO, stb hangszóróval javítana a hangzáson ha cserélném rá a gyáriakat?"

Ne mélyközepet cserélj, ha cserélni akarsz, komplett szettet vegyél magassugárzóval, hangváltóval. De először az elsőt érdemes, a hátsó cseréjét nagyon nem fogod észrevenni.

Namost ha veszek komplett szettet, akkor a gyári helyre be fog férni a csipogó? illetve sohasem nézegettem ilyen csipogos rendszert. Ha igy veszem van is hozzá hangváltó?

Link to comment
Megosztás:

A gyári helyre gyári csipogót vegyél. Már csak azért is, mert ha bent van a 13 centis mélyközép, ahhoz az illik. Van ugyanis a csipogón egy hangváltó, amit, ha másmilyen magassugárzót veszel, ahhoz nem kapsz. És direkt hátsót keress, mert nem ugyanolyan mint az első. Vagy pedig cseréld a komplett szettet.

"Továbbá. Egy 12000/pár mély-közép pl... MACAUDIO, stb hangszóróval javítana a hangzáson ha cserélném rá a gyáriakat?"

Ne mélyközepet cserélj, ha cserélni akarsz, komplett szettet vegyél magassugárzóval, hangváltóval. De először az elsőt érdemes, a hátsó cseréjét nagyon nem fogod észrevenni.

Nos ez lenne amit szeretnék beépíteni a hátsó ajtókba. Ezzel mi a teendő? kipattintottam a csipogo fedelet, de ott nem láttam vezetéket. A hátsó ajtókban gyári hagszoró van. Onnan mit hogyan kell lehúznom vezetéket?

csipogo_paint_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Namost ha veszek komplett szettet, akkor a gyári helyre be fog férni a csipogó?

Nem biztos. Nekem sem fért be, a kárpitba kellett vágnom neki lyukat.

"illetve sohasem nézegettem ilyen csipogos rendszert. Ha igy veszem van is hozzá hangváltó?"

Igen, a komponens szetthez tartozik hangváltó.

Link to comment
Megosztás:

Nos ez lenne amit szeretnék beépíteni a hátsó ajtókba. Ezzel mi a teendő? kipattintottam a csipogo fedelet, de ott nem láttam vezetéket. A hátsó ajtókban gyári hagszoró van. Onnan mit hogyan kell lehúznom vezetéket?

A gyári hangszóróról kell csak egy leágazást csinálni, annak a pozitívját a csipogó pozitívjára, a negatívot meg a negatívra értelem szerűen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!olyan embert keresnék B.A.Z. Megyében vagy közeli megyében aki ért a nem gyári rádió kormányról vezérlésének beszereléséhez.G astrámba(multikormányos gyárilag) szeretnék berakni egy kenwood lejátszót(a dobozán az van,h kormánytávezérelhető adapter szükséges).+ szeretném,ha megoldható,h a kocsi kijelzőjén kiírja pölö a cd v pendrivról hallgatott szám címét.tud ebben valaki segíteni?kb árat is kérnék..válaszod/válaszokat előre is köszönöm.Aki tud jó autóhifist és normális áron dolgozik írja már meg!U.I: Miskolcon az autohifi stúdiót próbáltam nem sok sikerrel:s

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!olyan embert keresnék B.A.Z. Megyében vagy közeli megyében aki ért a nem gyári rádió kormányról vezérlésének beszereléséhez.G astrámba(multikormányos gyárilag) szeretnék berakni egy kenwood lejátszót(a dobozán az van,h kormánytávezérelhető adapter szükséges).+ szeretném,ha megoldható,h a kocsi kijelzőjén kiírja pölö a cd v pendrivról hallgatott szám címét.tud ebben valaki segíteni?kb árat is kérnék..válaszod/válaszokat előre is köszönöm.Aki tud jó autóhifist és normális áron dolgozik írja már meg!U.I: Miskolcon az autohifi stúdiót próbáltam nem sok sikerrel:s

A kormánytávvezérlés nem gond, de a kijelzővel nem fog kommunikálni a rádió. Címet sajnos nem tudok arrafelé...

Link to comment
Megosztás:

@adam1819:

Ahogy előttem írták, a távvezérlés a kormányon levő gyári gombokkal nem gond, veszel hozzá egy ilyet, összedugod a vezetékeket és kész is, te magad is meg tudod csinálni.
Sajnos viszont a gyári kijelzővel csak néhány prémium autórádió hajlandó kommunikálni, elsősorban VDO gyártmányok, azok közül is a felső árkategóriásak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Kipattintottam a hangszóró borításokat. Hmm komoly PAPIR membrános cucc:) hátul 13 elöl 16cm.

Hátulra van gyári csipogom...no de azt elő kell kábeleznem. Hogyan szedem le a kárpit alatti szürke műanyagot? Vagy le kell szedni a teljes kárpitot az ajtóról?

Illetve mit ajánlanátok a gyári hangszórók helyett a gyári beépítési helyre ami ennél is jobban-szebben szóla?

Őszintén megmondva...nekem egy 14000-ftos 16cm-MACaudio 3 utas volt az előző kocsim ajtajában. No az közel nem adott ilyen mélyet.

Köszönöm előre a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha adott egy 2 Ohm stabil, 4 csatornás erősítő és egy 2x2 Ohm-os duplatekercses mélynyomó akkor azt úgy kell bekötni hogy egy csatornát az egyik csatlakozásra, egy másik csatornát pedig a másik csatlakozásra?

Nem autóban akarom használni, ezért hajlandó vagyok beáldozni két csatornát a mélynek, csak nem vagyok ebben a dologban biztos, hogy hogy kell bekötni :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Kipattintottam a hangszóró borításokat. Hmm komoly PAPIR membrános cucc:) hátul 13 elöl 16cm.

Hátulra van gyári csipogom...no de azt elő kell kábeleznem. Hogyan szedem le a kárpit alatti szürke műanyagot? Vagy le kell szedni a teljes kárpitot az ajtóról?

Illetve mit ajánlanátok a gyári hangszórók helyett a gyári beépítési helyre ami ennél is jobban-szebben szóla?

Őszintén megmondva...nekem egy 14000-ftos 16cm-MACaudio 3 utas volt az előző kocsim ajtajában. No az közel nem adott ilyen mélyet.

Köszönöm előre a segitséget.

Nem tudom milyen szürke műanyagra gondolsz, le kell venni az ajtókárpitot. A hangszóróra mennyit szánnál? Az említett MacAudio hangszórókkal nem az lehetett a gond hogy 14000-be került, hanem koaxális hangszórók lehetnek, a komponens szett sokkal szebben szól (külön mélyközép, külön magas hangszóró). Húszezer körül már vannak elég jók.

pl: http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=33&termek=1507

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=33&termek=28608

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=33&termek=28903

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.